Автор Тема: "Получаваш това което искаш?"  (Прочетена 41365 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

virtual

  • Гост
"Получаваш това което искаш?"
« -: Януари 30, 2006, 00:53:29 am »
Как да получи човек всичко което му е нужно? Всичко което си пожелае!!!
как да го постигнем?кое ни пречи?
Като въпрос е много сложно,трудно и недосегаемо,но като отговор е напълно просто,лесно и достъпно за всеки.
Напърво време човек трябва да разбере кое е нещото което има стойност и кое не.
Кое е нещото което като го получиш няма да го загубиш.
Кое е вечно.
Как да го постигнеш.
Как да го поискаш.
От кого да го поискаш и какво той ще поиска от теб.
Кой е пътят.
Коя е посоката.
.....кои? коя?как и прочие.
Всеки си задава много въпроси които по принцип нямат смисъл и колкото повече си ги задава толкова повече се обърква и закопава.
Отговорът на всичко е че човек не трябва да търси а да се огледа около него.

Отговорът колкото и банално да ви звучи се крие в "БИБЛИЯТА" Да знам че веднага ще започнете да ме критикувате че не е така,но е така, защото каквото пожелая го получавам дори и повече от това което съм си пожелал.


Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #1 -: Януари 30, 2006, 00:59:15 am »
... само дето библията е еда голяма измама
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

virtual

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #2 -: Януари 30, 2006, 01:03:43 am »
Измама е за този който не я е прочел така както трябва за да му открие тайните които не са за всеки.макар понякога  най тъпите достигат до тях :D

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #3 -: Януари 30, 2006, 08:40:02 am »
в случая виртуал е прав.Щото в Библията е изречението "Искай и ще ти се даде." Иначе другото са простотии в повечето. А да и доста садо мазо и перво има.Тайните на Библията не са за всеки.Те са за слабите духом
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #4 -: Януари 30, 2006, 09:32:50 am »
А можеш ли да поискаш световен мир например или нещата са само от лично естество  ;) А  дори и да е така щом няма ограничения що не си поискаш една машина генератор на безплатна енергия - после ще се размножи и ще помогнеш на човечеството  :P

virtual

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #5 -: Януари 30, 2006, 19:22:48 pm »
чета и разбирам че наистина не ме разбирате. и не само мен ,но не разбирате и какво ви обгражда, защото искате да си обясните света така както вие искате да изглежда. макар ако погледнете в този Ваш свят да не  видите смисъл

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #6 -: Януари 30, 2006, 19:49:27 pm »
А можеш ли да поискаш световен мир например или нещата са само от лично естество  ;) А  дори и да е така щом няма ограничения що не си поискаш една машина генератор на безплатна енергия - после ще се размножи и ще помогнеш на човечеството  :P
Ти можеш.Всъщност това което е пропуснато в библията е че е необходима и достатъчно енергия
чета и разбирам че наистина не ме разбирате. и не само мен ,но не разбирате и какво ви обгражда, защото искате да си обясните света така както вие искате да изглежда. макар ако погледнете в този Ваш свят да не  видите смисъл

Светът на всек ие различен и индивидуален.И сам по себе си има смисъл.Но тоя смисъл се губи когато почнеш да следваш чужд свят-независимо али от книга или не.
  В моя свят има доста смисъл.И мноооооооооого повече от юдео-христианските глупости
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

virtual

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #7 -: Януари 30, 2006, 20:03:22 pm »
По думите ти не личи че има смисъл (защото и пияните мислят че има смисъл в чашката,но дали е така).
Световен мир ще има просто не сме го пожелали.
Относно генератора той не ми е нужен.Човек може да акумолира невиждана дори в представите на човек енергия но винаги с 1 по малко от Бог(все пак той е създал играта) просто отново човек не го е пожелал.
И накрая СМИСЪЛА НЕ СЕ КРИЕ В БЕЗМИСЛИЕТО това е заблуда която ни унищожава и отдълечава от истината.

Послеслов: не искам да си мислите че ви убеждавам да вярвате просто личен избор.който в какъвто свят иска да живее. аз просто си избирам печелившия ;D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #8 -: Януари 30, 2006, 20:41:35 pm »
Virtual тва почна да звучи като оная обява Мога да преподавам Латински Древногръцки, Персийкси, Китайски и какъвто език се сетите НО НЕ ИСКАМ !

След като твърдиш че получаваш всичко което искаш това автоматично води и до извода че си доволен от света в който живееш! Аз обаче не съм доволен и се опитвам да го променя щото не ми се струва правилно едни да мизерстват след като има начин това да спре. А ти ако имаш ресурса да им помогнеш и не го правиш - това е егоизъм  ;)

virtual

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #9 -: Януари 31, 2006, 00:28:21 am »
Казах по горе защо едни са щастливи други не .защото не знаят как да го пожелаят. друго не може да съм егоист защото аз не съм този Който дава(а и не мога да изземвам функциите на Друг).А и този  за когото искаш нещо трабва и той да го желае. но ти обясних също че това което искаш трябва да е смислено, защото ако не е се връщаш отначало защото просто няма не си знаел как и какво да искаш.

Обяснение за мизерията:
Всеки иминава своя път.Има два свята материален и духовен.Когато загубиш едното получаваш другото, но прави сметка че материалното няма никаква стоиност в Духовния свят.Никой не си е тръгнал от този свят с пари,телевизори,злато,кифли,коли,gsm-и, и прочие нищо що е имал в земния му живот.Човек живее най-много около 100години(100години материя и край) в духовния той съществува, защото в духовния свят няма такова понятие за време, понеже всичко  е безкрай.Това с мизерията е за да се разбере колко ти е мило земното.
По просто не мога да ти го обесня.
От тук можеш да си направиш извод дали да си пожелаеш нещо което тай или иначе ще загубиш или нещо което е със смисъл.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #10 -: Януари 31, 2006, 06:03:57 am »
 virtual,
по принцип съм съгласен с теб.
Не знаем какво, кога, от кого и как да искаме.
Но, възниква един
В Ъ П Р О С
Какъв е критерия за "смисленост"?
Изобщо ако можеш да определиш критерия за оценка на нещата, то ти вече си прескочил поредното стъпало.
Дай ми критерия, и ще приема, че това което казваш е ИСТИНА!
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #11 -: Януари 31, 2006, 07:56:23 am »
virtual  много добре съм наясно с тези неща за материалното и духовното. И напълно ми е ясно че там където отида след този си живот нищо от тука освен опита няма да взема. Проблема  е съвсем друг. И той е че живеем в една матрица която и е време да се смени! Защото в момента щастието на едни се базира на нещастието на други а това може да се ограничи до голяма степен! Това че едни са на по-ниско еволюционно ниво не означава и не дава право други да ги ексклоатират и да живеят на техен гръб.

А доколкото това че не ти трябва генератор за безплатна енергия не го мисли само от собствената си гледна точка. Щото ако има такъв това автоматично означава ефтино производство на всички стоки от първа необходимост и ликвидиране на мизерията! Освен това означава спиране на голяма част от замърсяването на земята от Тецовете и радиацията от атомните централи. Премахване на бензините  и т.н. Щото като си запалиш лампата вкъщи тя е  на ток. Разбира се ти може да кашеш че и лампа не ти трябва, но неможе всички да отидат в гората и да се усамотят а и това не е целта на сегашната реинкарнация.

Иначе е вярно че всеки един може да се приспособи към правилата и да извлече максимум от положението в което е и да получи това което "иска". Аз обаче не искам такъв свят ! Той е служил като училище доста дълго време за душите на хората, но е време да смени статута си от училище на университет! И ние сме тези които можем да го променим !
« Последна редакция: Януари 31, 2006, 07:58:24 am от Alien »

viryska

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #12 -: Януари 31, 2006, 12:16:43 pm »
чета и разбирам че наистина не ме разбирате. и не само мен ,но не разбирате и какво ви обгражда, защото искате да си обясните света така както вие искате да изглежда. макар ако погледнете в този Ваш свят да не  видите смисъл
Аз знам какво съм и какво не съм,знам какво искам и какво не искам.Можеш ли да споделиш с мен своята истина,а аз ще ти споделя моята.Може би имаме една истина,как мислиш?

Oberon

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #13 -: Януари 31, 2006, 15:35:38 pm »
virtual може би гоеори АКО всички повярват на Библията. Тогава - да.
Рабоата е гнила още от самото начало и няма как да бъде оправена сега...

Оберон

viryska

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #14 -: Януари 31, 2006, 16:42:43 pm »
virtual може би гоеори АКО всички повярват на Библията. Тогава - да.
Рабоата е гнила още от самото начало и няма как да бъде оправена сега...

Оберон
Знам ли какво иска да каже,досега повече пръст размахва.

Виртуале,кажи си :---

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
6621 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37711 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13538 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12112 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
9076 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27