Автор Тема: "Получаваш това което искаш?"  (Прочетена 41376 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #15 -: Януари 31, 2006, 16:44:31 pm »
virtual, ти женен ли си?
Имам предвид имаш ли материална отговорност към някого?

virtual

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #16 -: Февруари 01, 2006, 18:27:07 pm »
не съм женен.
От Библията можете да вземете всяка информация която ви трябва,но проблемът е че човек не желае да повярва.
Библията не е кодирана тя е отворена за всички просто преградата сме самите ние.
Искай от Бог и той ще ти даде всичко.
Относно матрицата. не съм съгласен с Alien защото Ако изобщо така я наричаме тя е универсална защото е самонагаждаща се към всякаква среда. И надолу пак започваш да ми обесняваш за материалния свят където всичко било зле-Ами как да не е зле като стремежът на по голямата част от човечеството е материалното и за тях те са готови и душата да си продадът (убийства ,изневери ,кражби, лъжи,проституция и още и още) и кой ги е накарал да ги вършат тези неща ??? Напротив Бог осъжда това ини казва че ако се откажем от тези неща ще получим най ценното.А от тук какво излиза че трябва само ние да се променим да разберем кое е добре(ако искате го тълкувайте изгодно ;D)за нас  и ола,ла

virtual

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #17 -: Февруари 01, 2006, 18:35:30 pm »
смисленото е доброто и стремежа към него
Оберон много важно
Имам предвид имаш ли материална отговорност към някого?
отговорноста в този случай е повече духовна отколкото материална :D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #18 -: Февруари 01, 2006, 19:39:14 pm »
Относно матрицата - за мен лично освен нейното подменяне с по-добра такава като цел и смисъл на живота не виждам. Всичко е изтъркано всичко се повтаря - не ми се живее в нито един период от историята на човечеството - все едни и същи истории са! Има една пирамидална структура! Един елит който черпи по най-отвратителния начин живителни сили от другите слабо еволюирали жители на Земята вместо да им помага за тяхната еволюция!
И както казах тази матрица ще се смени - училището ще стане университет но както и "реалния" живот не всички ученици ще станат студенти! Всички имат възможността да започнат в училището но броя на влезлите в университета е много по-малък. Другите ще останат да повтарят докато заслужат правото да се "обучават" в своето учение при по-добри условия - не тези на джунглата както е сега а при много по-добри - така виждам нещата аз. Следвайки Библията може и да получиш доста неща - всичко обаче опира до въпроса на каква цена ?
Особено при стария завет има доста неща, които не ми се връзват с нищо  което вярвам - едно от тях е Жертвата на животно или човек в името на Бог.  Бог който пие кръв и ми прощава греховете щото съм заколил някой за него със сигурност е Бог над който седи някой друг - иначе тежко ни и горко на всички  :P
« Последна редакция: Февруари 01, 2006, 20:34:08 pm от Alien »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #19 -: Февруари 01, 2006, 20:19:33 pm »
virtual, в края на краищата ще споделиш ли какво си поискал и какво си получил чрез дебелата книга?
Не мисли като човек!-Крион

virtual

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #20 -: Февруари 01, 2006, 21:42:53 pm »
Mirotvorec  каквото съм си пожелал всичко съм получил за мен а и за хората които обичам.много рятко не получавам това което искам това става когато не знам как да го поискам или както ви казах то е било просто излишно и дори в момент е можело да ми навреди.

Alien понякога не ти стават нещата защото  изсползваш похвати и техники на материята а тук на този етап ни е нужно по висше оръжие а именно на духа.Друго  Стария завет е за поука а Ховия за изпълнение.ще  пресъздам един цитат "...по лесно ще е да мине камила през иглени уши отколкото богат да...." от тук можеш да си направиш извода че след смърта всички нама да бъдат съдени еднакво а всеки според заслугите.точно тези закоито говориш "елита" който потиска по слабите ще загуби всичко и обратно.Всеки  трябва да мине по пътя-А точно това е трудното че не всеки е готов да пожертвованието.
Особено при стария завет има доста неща, които не ми се връзват с нищо  което вярвам - едно от тях е Жертвата на животно или човек в името на Бог
Забелязах че пропусна да отбележиш че Бог като е видял че човека е готов да погуби сина си в крайна сметка сина си остава жив. За Бог е важно не да Убиеш, а  да си готов да дадеш и най скъпото си Нему(макар понякога да се изисква само жеста).
Alien  много ми харесва това че се интересуваш и че имаш потенцил и доброта, но ти ,аз и всички трябва много много още да учим защото пропускаме най видното, а истървем ли го нищо няма да има смисъл.
Не искам да критикувам никого как живее защото и аз като вас греша. Не съм светец,нито пророк или месия но понякога се оглеждам и виждам това което Alien нарича "новата матрица"(макар по същност да не е тай нова)

Oberon

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #21 -: Февруари 02, 2006, 13:44:06 pm »
virtual, лошо няма.
Мисълта ми беше, че ако например имаш дете, докато порасне дотолкова, че да се грижи само за себе си, ти си материално ( а и не само ) отговорен за него. Нямаш силата предполагам да го нахрани и облечеш с духовна храна. Не говоря, че не си и духовно отговорен за него, но помисли. Ако взимаш 200 лв. заплата, трябва да си намериш ако не финансов помощник, то поне по-добре платена работа.
И аз не искам да е така, ама за жалост е...

Оберон

firma

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #22 -: Февруари 02, 2006, 14:36:53 pm »
С тези тънки сметки. ;D
След като сме на земята Бог няма да ни остави гладни и жадни.

Oberon

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #23 -: Февруари 02, 2006, 14:40:03 pm »
Но жена ти няма да се надява на божествена помощ, а на твоя вярвай ми:)))

firma

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #24 -: Февруари 02, 2006, 14:43:48 pm »
Oberon има различни жени.Слава на Бог, че натрупах житейски опит и мога да коментирам много за различните жени.Но тук не е мястото, нито темата. ;D

Oberon

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #25 -: Февруари 02, 2006, 14:48:11 pm »
В някой отношения са еднакви приятелю:)
Можеш много да и помогнеш за духовното и развитие ( ако си по-напред ), но жените трудно биват убеждавани защото си мислят, че знаят повече от теб. Други жени, хич пък и не ги интересуват нашите "безсмислени" теориит ука.
Малко са жените, които ще ни кажат "евала пичове, че се опитавате да разеберете истината"
А доста са жените, които ще ти казажт: Секс ли сладък? С Бог не можеш ли:)?

Жените си искат материалното, още откак са се научили да плетат завески за пещерите на една кука:)))
И са прави, защото искат най-доброто за децата си. Има време, ще се научиш:)))
Един мой приятел адвентист се ожени във варна за момиче от църквата им там. Сега имат 2 деца и милия няма време да се усмихне:)))

Темата е хубава : Получаваш това, което искаш. Получаваш го ти, ама дали и тя?

Оберон
« Последна редакция: Февруари 02, 2006, 14:51:29 pm от Oberon »

firma

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #26 -: Февруари 02, 2006, 14:55:40 pm »
Да ти кажа честно от положителните вибрации на Земята в момента много хора се променят към добро.Нашите теории не са безмислени.Това ,че някой не може да ни разбира,много  зле за него.Лично се срещам с най-различни хора.
Малко са жените, които ще ни кажат "евала пичове, че се опитавате да разеберете истината"-не са малко,обаче са над 35 г. ;D

LoraMarina

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #27 -: Февруари 02, 2006, 17:24:09 pm »
Ето една такава жена ;) в мое лице и вярно е над 35...
« Последна редакция: Февруари 03, 2006, 23:19:04 pm от Horus »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #28 -: Февруари 02, 2006, 20:32:06 pm »
Във всяка тайфа има поне по едно цвете, а тук са повече  :P
Не мисли като човек!-Крион

virtual

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #29 -: Февруари 02, 2006, 22:02:09 pm »
oberon
ето за това говорих по нагоре че хората така сме свикнали с материално обикалящия ни свят че са готови да си продадат духовния.
Ricardo горе доло ти го каза че наистина Бог мисли за чадата си стига ите да са верни към него.
Относно твоя господин от варна дето не е мислил в бъдеще време да ме извини но аз не съм му направил децата.АКО АЗ НЯМАМАМ възможност да гледам деца няма и да ги правя защото ще се получи циганска работа.
Относно жените коментарите са излишни.
Но за всеки влак си има пътници.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
6622 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37734 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13545 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12144 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
9076 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27