Автор Тема: За чесъна  (Прочетена 25303 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
За чесъна
« -: Януари 27, 2006, 03:12:13 am »
Понеже с asdfghjkl започнах дискусия, да не разводнявам с off topic-и.
Чесънът се води "Тамас" храна. Тамасичните храни са с най-ниски вибрации и са вредни, в смисъл че намаляват жизнеността (внасят тъмнина – тамас – в човека). Чесънът спада към тях - той понижава духовните вибрации. Пише го във Ведите (знаеш колко хиляди години преди Христа са писани) още, има си списъци със тамас храни. Мисля, че и бобовите влизаха вътре, както и много други храни, които консумираме без да знаем.
Само като пример ще дам, че когато някой е медитирал дълго и душата му не може да се върне от астрала, му дават чесън, защото той принизява към земното. Мисля, че това е достатъчно красноречив факт :)

Иначе е лекарство - няма спор в това. Но ЛЕКАРСТВО - кой го измисли, че трябва да се яде ей така на скилидки по цели глави с чорбата? Дава се с лечебна цел на физическо ниво. Да се консумира ей така за кеф е грешно според мен и вредно. Ама всеки сам си избира :)
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 22:30:32 pm от H. »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: За чесънът
« Отговор #1 -: Януари 27, 2006, 03:19:28 am »
И сега какво излиза, че нищо не мога да ям. Боб си хапвам редовно, като алтернатива на месото. Дори и да не е добър боба, както казваш, аз пак ще си го ям. Все пак по-добре боб от колкото мИсо.  :)  Но все пак е хубаво през зимата да се хапва чесън заради грипа, без да прекалявате.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: За чесънът
« Отговор #2 -: Януари 27, 2006, 03:27:16 am »
Абе яжте си всичко бре. Аз само казвам какво знам. Ти какво - мислиш, че не ям чесън под други форми ли :)
А боб току-що ядох. Любимо ядене ми е няма как ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: За чесънът
« Отговор #3 -: Януари 27, 2006, 03:40:30 am »
Боб със сирене.  :D
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: За чесънът
« Отговор #4 -: Януари 27, 2006, 04:56:28 am »
оо аз бобец и леща не ям - взровоопасно е при мене и почвам да залепям нощно време юргана на тавана
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: За чесънът
« Отговор #5 -: Януари 27, 2006, 07:56:34 am »
хахахахах а на мене скоро ми се случи понеже направих забележка на един роднина че прекалява с чесъна и за околните не е особено приятно да им мирише на тва "благоухание" и като отговор получих:

Бягаш от чесъна нещо - значи си вампир


Напрао без коментар  >:(

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: За чесънът
« Отговор #6 -: Януари 27, 2006, 08:47:17 am »
оо аз бобец и леща не ям - взровоопасно е при мене и почвам да залепям нощно време юргана на тавана
Всички дейности са мащабни при тебе  :D :D :D
Не мисли като човек!-Крион

Heinie

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #7 -: Януари 27, 2006, 09:30:05 am »
За да нямате проблеми с такива храни - минете на слънчево хранене!

А лютите чушки? Аз преди си муах чушки, а от 2 месеца горе-долу почна да ме боли корем ужасно. Та ги отказах, волю-неволю.

Дъвиан

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #8 -: Януари 27, 2006, 11:45:47 am »

Иначе е лекарство - няма спор в това. Но ЛЕКАРСТВО - кой го измисли, че трябва да се яде ей така на скилидки по цели глави с чорбата? Дава се с лечебна цел на физическо ниво. Да се консумира ей така за кеф е грешно според мен и вредно.

Абсолютно съм на същото мнение! И аз така съм чел!

Heinie

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #9 -: Януари 27, 2006, 12:11:32 pm »
Знаете ли, че преди циганите да бъдат изгонени от Индия, легендарният владетел и законодател Ману разпоредил да се хранят само с чесън и лук - нищо, което има семена в себе си.

orlinji

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #10 -: Януари 27, 2006, 12:42:10 pm »
Индийските Йоги и въобще школи не препоръчват чесън и лук-това съм го чувал. Чувал съм също че ги отбягват, защото имат възбуждащо сексуалните функции действие. Тантристите обаче ги препоръчват, и то не с цел задължително да се впускат в разврат, но защото умеят да трансформират половият си нагон, за разлика от тези от ортодоксалните школи, които бягат от сянката си!  ;) ;) ;)

AiKiDoKa

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #11 -: Януари 28, 2006, 09:23:57 am »
Ха.Ама че работа...Никога не съм предполагала,че чесънът е от "тъмните" храни!  :-\
Хорус,благодаря за темата!
Какъв парадокс ! - брат ми специализира КСТ в Maharishi University of Management,IOWA,USA.
Ето инфо за у-тета,в случай че някой се интересува:

www.mum.edu

Университетът е основан от индиец,Maharishi,преди столетия.Наред с изучаването на компютърни специалности,студентите посещават курсове по медитация всяка сутрин и вечер,по 20 минс.
Когато се прибра у дома беше като "преобразен" - света му се виждаше тесен.
Какво общо има всичко това с темата за чесъна ли ?Ами той обожава чесън!Какъв ужас... >:( Особено зимата,
докато беше у дома доста си похапваше.Ще трябва да предупредя за опасността от прекаляване с него,
освен ако съпругата му (която е индийка),не го направи преди мен (в което няма да съм изненадана....)
А за изгонването на циганите от Индия,нямах и представа.Звучи любопитно.Heinie,знаеш ли още нещо за това?
 ???  :)

Heinie

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #12 -: Януари 28, 2006, 10:06:00 am »
На циганите било разрешено да пият само и единствено водата, събрала се в следите от копита на животните и да ядат всичко, което няма семена в себе си - разбирай, само лук и чесън. Очевидно не са искали мангустас да се извисяват. Както и нас - "Яжте чесън, добре е, полезное, пази от грип" - а всъщност искат да ни порежат духовните способности.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: За чесънът
« Отговор #13 -: Януари 28, 2006, 10:33:05 am »
Ама пък бива ли, примерно де, кисело зеле без чесън ? Язък си за зелето тогава .  >:(
Не мисли като човек!-Крион

AiKiDoKa

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #14 -: Януари 28, 2006, 11:38:09 am »
Heinie,благодаря за информацията.
Радвам се,че аз не ям чесън,въобще - просто не ми харесва,не го обичам никак.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27