Автор Тема: За чесъна  (Прочетена 25409 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: За чесънът
« Отговор #15 -: Януари 28, 2006, 11:40:35 am »
Абе сготвен пак пасва на доста гозби, но наистина в сурово състояния трябва да се взима само при грипно заболяване и наистина може да има лечебен ефект а иначе си е тормоз за околните  ;)

viryska

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #16 -: Януари 28, 2006, 14:14:59 pm »
Не напразно природата е създала някой храни,чесъна напримен,със специфична миризма и вкус.
Няма как да се прекалява с чесъна и лука в суров вид....люто.....смърди и т.н.Което ме навежда на мисълта,че не е добре,противоестествено е,да се прекалява с консумацията на тези ароматни ;)но иначе полезни в разумни количества зеленчуци.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: За чесънът
« Отговор #17 -: Януари 28, 2006, 14:53:36 pm »
Не като един познат - "малееее, мъ как съ надръгнах с чесън" - и без да го казва вонеше като малко драконче  >:(
Не мисли като човек!-Крион

orlinji

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #18 -: Януари 28, 2006, 20:34:30 pm »
Баща ми си хапва редовно чесън - казва че лекува 70 болести... е, да не си около него обаче ... :) И аз много го обичам, но не смея - може би ако искаме да се посветим на чесъна, трябва наистина цялостно да му се отдадем, като на първа любов, да се оттеглим в някоя пещера с един чувал чесън, да ядем по 1 кг. на ден,  да спим на н его и да си миришем ли миришем и да си общуваме с него, и само с него-чесновата ни страст - на воля!  8)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: За чесънът
« Отговор #19 -: Януари 29, 2006, 06:46:56 am »
А при един килограм  ще има по-скоро обратен ефект на лечебния! Незнам колко сте запознати може би коровиев ще се изкаже като по-запознат дали е виждал случаи на натравяне с чесън щото аз съм чувал  :P

Eon

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #20 -: Януари 29, 2006, 08:12:56 am »
Да и аз съм чувал, че като се прекали с чесъна той вредял.
Освен познатите ни язви, киселини и т.н. на стомаха.

То и с всяко друго нещо като се прекали става кофти....

Тъй че разнообразно, от всичко по малко.

coroviev

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #21 -: Януари 29, 2006, 10:34:59 am »
Цитат
случаи на натравяне с чесън щото аз съм чувал
Ха-ха-ха,това звучи готино!Не съм чувал,но като нищо може да преядеш с чесън и да ти стане лошо.Ако трябва да съм честен,на мен ми е ставало от преяждане.А на стомаха вреди,ако е в големи количества,ако имаш гастрит или язва трябва да се въздържаш от него.
  А за натравянето-разправят,че вампирите били страшно алергични към чесън и получавали алергичен шок,дори и да дишат миризмата му. :D

Anamilk

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #22 -: Януари 30, 2006, 10:25:12 am »
Аз..какво да ви кажа..срам не срам, страх не страх, ще ви призная, че по отношение към чесъна съм си направо вампирче :)
Оргонически не понасям лук - кромид и най-вече чесън, праз не съм и опитвала, но знам, че не го обичам. Получавам оригвания и при най-малката прашинка чесън, а от лук, когато е суров или недобре обработен. Това си ми е по наследство.
Миризмата на чесън ми е направо непоносима, едвам издържам като е на масата в пресен вид, скоро дори получих леко главоболие. С една дума - пълен отврат. Най-интересното е, че дори преди изобщо да съм го опитвала, го подбутвах настрани - вадех го от лещата например.
Не говоря за миризмата на хората след това, способна съм да си "затварям носа" и да се правя, все едно нищо няма. Много по-ужасно е самият чесън.
Четейки написаното дотук си мисля, че все пак не е толкова лошо...ама знам ли...Между другото, не съм податлива на грипове и подобни зарази, добра ми е имунната защита и без чесън :).
Any comments ? Tks

coroviev

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #23 -: Януари 30, 2006, 11:02:36 am »
   Ако изпитваш положителни емоции към кръвта,определено си вампир.Ако,обаче не изпитваш влечене към кръв,значи просто не обичаш чесън. :D ;D :D

Anamilk

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #24 -: Януари 30, 2006, 11:17:00 am »
Хе-хе, поне по другите характеристики за вампир съм категорично "не".

Oberon

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #25 -: Януари 30, 2006, 13:33:22 pm »
Аз откачам по маринован чесън лелелеле, ям по 150 гр. когато си взема. Жената после ме гледа на кръв и орхидеи хахахахахаха

Оберон

orlinji

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #26 -: Януари 31, 2006, 13:02:56 pm »
Анамилк - определено си вампир - просто не си го осъзнала още! :) ! Я си спомни къде ходи снощи насън и защо на съседските момчета все са им бледи лицата и имат дупки по вратовете си?!?!?!  8)

Неактивен Hermes

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
  • Хармонията е ЛЮБОВ, която носи МИР!
Отг: За чесънът
« Отговор #27 -: Януари 31, 2006, 13:24:36 pm »
Чесънът си е отврат отвсякъде .щом Сатанаил  ;D бяга от него, а тъпите хамериканци направили парфюм с такъв аромат.Само си представете заради самата мода ,половинката ти да се нацъска с такъв ДЕО :P
ТЕЗИ КОИТО ПОБЕЖДАВАТ, СА ОНЕЗИ КОИТО ЗНАЯТ ЧЕ МОГАТ!

Oberon

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #28 -: Януари 31, 2006, 14:05:22 pm »
Чесъна си е супер бре! И Сатанаил не бяга от него, псевдо-вампирите уж бягат, ма ако питаш мен това са глупости хахахаха

Anamilk

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #29 -: Януари 31, 2006, 20:20:53 pm »
Orlinji,

ако аз съм вампир, то значи всяка жена е такъв - храним се с мъжката енергия, нали така викате вие, все ние ви изтощаваме и ядем  :D ;D :D
Има една приказка:"за вкусовете не се спори" - ми не обичам лук и т'ва е. И по-добре, няма да воня на околните, няма да ме "заземява " в страстта човешка, наречена секс.
А-ааа, сетих се защо вампирите бягат от чесъна - ми защото им действа възбудително, а пък те не могат...., все пак са живи мъртви , и ги хваща яд 8)

Не намирам чесъна да е особено романтичен зеленчук, представяте ли си - сърчице, гарнирано с букет от 2-3 връзки чесън, отврат

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27