Автор Тема: За чесъна  (Прочетена 25405 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

coroviev

  • Гост
Отг: За чесънът
« Отговор #30 -: Януари 31, 2006, 20:30:48 pm »
Цитат
ко аз съм вампир, то значи всяка жена е такъв - храним се с мъжката енергия, нали така викате вие, все ние ви изтощаваме и ядем
Ми да де , ние затова ядем чесън , да се предпазим от вашето  осмукване на жизнени енергии.Да , ама моята жена се научи да яде чесън и сега си нямам предпазна стена! :(

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Според статия в Нетинфо които пък цитират prontosofia
Цитат
Известни италиански личности от шоубизнеса и медиите откриха война на чесъна и по-точно на използването му в ресторантите.
Според вестник „Кориере дела сера“ Allium sativum, както е латинското наименование на чесъна, е в центъра на жестока битка, която се разгаря в момента по страниците на италианските медии.
Инициатор на кръстоносния поход срещу растението е Карло Росела, шефът на Canale 5 на Берлускони.
Известният като изискан естет Росела каза, че ще публикува подробна карта на всички ресторанти в Италия, където не се използва чесън.
Чесънът мирише лошо и не го понасям, затова се пазя от него като вампир“, призна Росела.
Отявлен противник на чесъна е и самият Силвио Берлускони, който по времето, когато беше премиер, беше забранил използването му в кухнята на премиерския дворец.
Сред противниците на чесъна са и  актьорите Моника Белучи, Раул Бова, Мануела Аркури
Оказва се, че чесънът разделя Италия и по географски принцип.
Ако на Север е много по-лесно да се открият ресторанти, които не го използват, то на Юг това е почти невъзможно.
Чесънът е една от основните съставки в средиземноморската кухня.
Мдааа, интересни хора са в управлението на Италия.
А на вас какво ви напомня този панически страх от миризмата на чесън?
« Последна редакция: Юни 21, 2007, 16:10:21 pm от Eon »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Eon

  • Гост
Просто се правят на много велики и на големи гъзари и се превземат.

За чесъна има паста и четка за зъби ъъ... и Orbit  ;D

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Ха-ха-ха... ;D

Тъкмо прочетох как древните българи са се пазили от зли сили - ред кестени, ред чесън, ред кестени, ред....под леглото!

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Ами, като си блъскат манждите с чесън... Аз, единствено, само леща готвя с чесън. Предпочитам го суров за консумация. Не ми харесва миризмата му, когато е сготвен, нито вкуса му. Но, суров си е доста вкусен и полезен.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
apolon, че той когато е суров е с много по-силна миризма и вкус, а в манджа направо не се усеща  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Да, така е, но тази миризмата и вкуса на суровия чесън ми харесва. А, като го сготвиш, самото ястие придобива един вкус..., да не говорим и за чесъна на прах, бляхххх.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
М-м-м-м - отивам да си сготвя една супа от леща с МНОГО чесън! Да - и аз си го ям суров и много ми харесва, но някои хора край мен не обичат....Хм....Хм....Защо ли? 8)

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
.... но някои хора край мен не обичат....Хм....Хм....Защо ли? 8)
Щото се извисяват духовно  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
.... но някои хора край мен не обичат....Хм....Хм....Защо ли? 8)
Щото се извисяват духовно  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

A - разбрах! Щото бягат и от боба (цитирам от другата тема на Х.)....Добре де -тръгнали да се извисяват духовно, ама тъпчат само мръвки! Ето това не мога да разбера.

H. ти като си запознат духовните храни как се връзва неяденето на чесън с яденето на много мръвки? Щото на мен ми е непонятно. Аз съм привърженичка на прясна храна и (ако може) вегетарианска.  ???

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Ами това обикновено няма връзка - хората, които не ядат чесън, го правят по чисто естетически причини и не е проблем да си блъскат прасешка глава на шиш :P

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
На мен вече ми се повдига от чесъна. Преди хапвах по - малко ама в последните години нещо не ми понася, когато е в маджа без никаквуи проблеми го консумирам, но суров не мога, само като го помириша и ме удря в главата. Но вижте лука е друго нещо, от него мога да изям 2 - 3 глави само хляб да има, направо умиргам за него. Даже тая вечер това мачках, боб с две глави лук, леле става фантазе.  :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: За чесънът
« Отговор #42 -: Юни 28, 2007, 12:20:52 pm »
Чесъна е хубаво нещо. Лещата, таратора, кьопалуто ги прави чесъна. Вярно, че мирише, но що трябва да правим трагедия от това? Рибата, ракията, мастиката и какво ли още не също миришат, ама само на чесъна се усеща миризмата. Що така? Всяко нещо с което не се прекалява е полезно. Аз цяла пролет хапвам див чесън и съм много доволна :) Той няма тази силна миризма на градинския и е 100% натюр продукт. А пък какви сърмички стават от него...Хора с ниско кръвно трябва повечко да внимават, защото чесъна допълнително го сваля. А злите сили не обичат миризмата на чесън защото са алергични от него. Не само хората ги мъчат алергиите :) Да си измяслят алергозан някакъв, тъй де ;D
Преди време много разпостронена беше една рецепта с чесън за повишаване на имунитета. Казваше се , че била намерена в Тибет. Който я приложи ще живее с орлите ;D Ето я и нея:

300 г чесън се измива и почиства, нарязва се на ситно и се смачква с дървена лъжица. Претегля се 200 г от тази маса, като се взема отдолу, където има повече сок, поставя се в стъклен съд, залива се с 200 г спирт и се затваря плътно. Разтворът се държи на тъмно и прохладно място 10 денонощия, след което сместа се прецежда през няколко слоя марля, изстисква се и се оставя да отлежи 2-3 дни. Настойката се пие със студено прясно мляко (по 50 г на прием) три пъти на ден, 20 минути преди ядене по специална схема.
 Първият ден преди закуска — 1 капка, на обяд — 2 капки, на вечеря — 3 капки. Следващите дни дозата се увеличава с по 1 капка при всеки прием. На петия ден преди вечеря и сутринта на 6-я ден се вземат по 15 капки, след което започвате да намалявате с по 1 капка на прием и на 10-я ден вечерта пиете само 1 капка. От 11-я ден се пият по 25 капки с мляко 3 пъти на ден преди ядене, докато свърши цялото количество. Подобен курс се повтаря след не по-рано от 5 години
.
 

Съвременните лекари тълкуват действието на приготвения препарат по следния начин: настойката изчиства организма от мазнините, калциевите отлагания, подобрява общата обмяна на веществата, повишава еластичността на кръвоносните съдове, подобрява зрението

Хапвайте си редовно по малко чесън. Всичко в природата е създадено да служи на хората :) :) :)

"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Re: За чесънът
« Отговор #43 -: Юни 28, 2007, 22:01:07 pm »
В Тибетската медицина , чесънът се препоръчва  и като радиопротектор-растение срещу радиацията.Използва се изключително  в качеството си на допълнителна терапия,като се употребява по-често с храната.Такива растения са и различните видове лук,медуница,елефтерокок,женшен.

Рецептата,която сподели по-горе  neven ми бе много позната.По този повод  надникнах в книжката за Тибетска медицина и я открих там.Тъй като има малко разминаване ще я приложа за всеки случай :


РЕЦЕПТИ ЗА ПОДМЛАДЯВАНЕ НА ОРГАНИЗМА
РЕЦЕПТА №1 — С ЧЕСЪН
ПРИГОТВЯНЕ: разтриват се 350 г чесън с дървена или порцеланова лопатка, от тази маса се вземат 200 г (главно сок) и се слагат в стъклен съд. Заливат се с 400 г 96%-ен спирт. Капакът се затваря плътно и съдът се поставя на студено за 10 дни. После масата се прецежда и се поставя за още 3 дни на студено.
ПРИЛОЖЕНИЕ: строго по схемата със студено мляко (50 г мляко на един прием) 3 пъти дневно, докато не свърши цялата настойка.
Такъв курс за подмладяване се провежда 1 път на 5 години. Предазначението му е да пречисти организма от мастни и варовикови отлагания, да подобри общата обмяна на веществата. В резултат се предотвратяват болести като склероза, паралич, инфаркт на миокарда, стенокардия, образуване на различни тумори, възстановява се зрението.


Дни на                        Време на приемане и
приемане                     количество в капки       

                       СУТРИН        ДЕНЕМ         ВЕЧЕР
1                          1                   2                3
2                          4                   5                6
3                          7                   8                9
4                          10                 11             12
5                          13                 14             15
6                          16                 17             18
7                          19                 20             21
8                          22                 23             24
9                          25                 26             27
10                        28                 29             30



За добро зрение през зимата или след заболяване трябва да се пие преди сън по чаша топло мляко  с 9-12 капки чеснов сок.  :-*

 П.С. Невен (Calendula)  се посочва като растение-антиалерген  :)
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: За чесънът
« Отговор #44 -: Юни 29, 2007, 00:24:53 am »
Хора с ниско кръвно трябва повечко да внимават, защото чесъна допълнително го сваля.

Neven - СИГУРНА ли си, защото аз имам толкова ниско, че...като съм ДОБРЕ ми е 90 на 60, а оня ден бях на 70 на 50.... ::) ... и за твое учудване чесъна ми го вдига!

Всъщност не знам откъде знам, ама като ми се завие свят дъвча чесън...и ми вдига кръвното! Нещо не е наред с описанията!  :-\

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27