Автор Тема: За чесъна  (Прочетена 25429 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Re: За чесънът
« Отговор #45 -: Юни 29, 2007, 03:25:48 am »
Цитат
Всъщност не знам откъде знам, ама като ми се завие свят дъвча чесън...и ми вдига кръвното! Нещо не е наред с описанията!

Чесънът винаги се е препоръчвал при хипертония.Затова пък е един от стимулаторите на половите функции -от растителен произход -активизира дейността на мъжките  полови жлези ,потентността,сперматогенезата,половото развитие...  ;)

- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: За чесънът
« Отговор #46 -: Юни 29, 2007, 03:35:41 am »
Интересна функция на чесъна за която не знаех, но това го може и меда. Затова ям по - 4 - 5 пъти в седмицата Манов мед и съм свежарка. Ял съм го с пържени картофи, с боб, със сиренье, с домашна баница ( трябват експеримети и въобще не е толкова зле :) ), без мед не мога, даже утре ще отворя една тема.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Max

  • Гост
Re:За чесънът
« Отговор #47 -: Януари 09, 2010, 19:39:47 pm »
Понеже с asdfghjkl започнах дискусия, да не разводнявам с off topic-и.
Чесънът се води "Тамас" храна. Тамасичните храни са с най-ниски вибрации и са вредни, в смисъл че намаляват жизнеността (внасят тъмнина – тамас – в човека). Чесънът спада към тях - той понижава духовните вибрации. Пише го във Ведите (знаеш колко хиляди години преди Христа са писани) още, има си списъци със тамас храни. Мисля, че и бобовите влизаха вътре, както и много други храни, които консумираме без да знаем.
Само като пример ще дам, че когато някой е медитирал дълго и душата му не може да се върне от астрала, му дават чесън, защото той принизява към земното. Мисля, че това е достатъчно красноречив факт :)

Иначе е лекарство - няма спор в това. Но ЛЕКАРСТВО - кой го измисли, че трябва да се яде ей така на скилидки по цели глави с чорбата? Дава се с лечебна цел на физическо ниво. Да се консумира ей така за кеф е грешно според мен и вредно. Ама всеки сам си избира :)

Аз съм чувал, че тамас храни са всички подземни части на растенията/луковици, корени, грудки.../
Но може и да не съм разбрал правилно.

Малко извън темата.
Млякото и захарта /към които имаме колебливо отношение/ се смятат за сатвични храни.
Може би са имали предвид не захарта, а сладките храни, защото, когато са писали това не мисля да е имло захар.
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 21:21:00 pm от Raven »

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:За чесънът
« Отговор #48 -: Януари 09, 2010, 21:16:46 pm »
 ;D Здравейте. Да не забравяме че всички природни продукти са вредни според корпорациите.Защото не могат да си продават химическите им заместители като Е.........794.Които докарват хората до професорите им по медицина.А те си експериментират с лекарства които ни водят до малоумие.За да им е по лесно манипулирането ни.Биологичната война е от хилядолетия.Който са хване на въдицата им, за тях е добре.Имат си опитна мишка и то по-желание.Ако е толкова човеколюбива медицината в сегашния и вид то трябваша да няма болни.А то болестите станаха неизброими.Живи и здрави. :hi:
« Последна редакция: Януари 10, 2010, 00:13:59 am от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:За чесънът
« Отговор #49 -: Януари 09, 2010, 21:39:29 pm »
Дане забравяме че всички природни продукти са вредни според корпорациите.Защото не могат да си продават химическите им заместители като Е.........794.Ако е толкова човеколюбива медицината в сегашния и вид то трябваша да няма болни.А то болестите станаха неизброими.

Вече не знам кога се шегуваш и кога пишеш сериозно , но това горното е самата истина !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:За чесънът
« Отговор #50 -: Януари 09, 2010, 21:54:26 pm »
Аз пък като се зачетох в темата, че някой е пописал днес в нея, установих, че повечето учстници вече са гости във форума. Дали няма връзка между чесън и енергиите във форума? Ама каква - страх от чесъна (вампирите и дявола) или чесъна като ниско-енергийна храна (светците и мхарабха...ямите...О! - Както и да е - нещо индийско)?  :-X

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:За чесъна
« Отговор #51 -: Януари 10, 2010, 00:11:02 am »
 old4 Здравей.
Цитат
Вече не знам кога се шегуваш и кога пишеш сериозно , но това горното е самата истина !
Да си чувал за едно българско откритие-Смях през сълзи.Открили са го нашите прадеди, за да можем да понасяме голямата болка която ни причиняват "някои" хора.А смеха помага по добре да осъзнаем болезнените истини. ;D
Всеки сам си намира безопасен начин да общува с другите,ако стане напечено мога да мина и на селски. ;)
Живи и здрави. :hi:
 П.П. А ако си овеся и една плитка чесън на врата може да стане и мазало. ::).Чесъна добавя към имунната ни система(Оттам в аурата ни) някои неприятни за определен кръг хора енергии. :o
« Последна редакция: Януари 10, 2010, 00:27:32 am от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Max

  • Гост
Re:За чесъна
« Отговор #52 -: Януари 10, 2010, 10:26:24 am »
Чувал съм че чесънът предпазва от прекомерно сгъстяване на кръвта, т.е. действа подобно на аспирина.
Аз не го използвам, защото проблеми с кръвта нямам и от грип не се рзболявам.
А за меда смятам че не е храна.
Мисля, че на него трябва да се гледа като на чесъна -в разумни дози и при необходимост.
Може и да не съм прав, не съм го проучвал, просто мисля, че наред с добрите си качества, подобно на захарта той натоварва ендокринната система и води до пристрастяване.
Като дете просто се оливах, едно бурканче  ми стигаше само за два дена. Сега съм се стегнал и избягвам дори прекалено сладките плодове.
Относно чесъна, лука, и всички растения, които  използваме като храна или билки, имам малко езическо разбиране.Мисля, че работата не е в химическото им съдържание, а в духа на растенията.
Когато ги поставяме в устата си не мислим, че  малко преди това са били живи. Живи са.Ние поглъщаме живота им.
« Последна редакция: Януари 10, 2010, 12:01:46 pm от Raven »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:За чесъна
« Отговор #53 -: Януари 10, 2010, 11:38:44 am »
За мен чесъна е естествения природен антибиотик и точка по въпроса! Ето сега пробвах рецептата чесън с лимон и зехтин и ми мина възпалението на венците.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:За чесъна
« Отговор #54 -: Януари 10, 2010, 13:06:50 pm »
 Tina Здравей. Пробвай и равни части мед и лимон разтворени с малко вода.Грипа си взема багажа и беж да го няма.Меда има и антибиотични свойства и какво ли не още.Тия пчелички не си губят времето.Ако добавим и към менюто си люта чушчица тип шипка.Спирам дотука.Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:За чесъна
« Отговор #55 -: Януари 10, 2010, 13:07:37 pm »
Къде мога да ги прочета тия веди, в които пише за всичко от нло до чесъна  ;D
Естествен антибиотик, към който не се развива резистенция, какво по-разкошно от това?!

Max

  • Гост
Re:За чесъна
« Отговор #56 -: Януари 10, 2010, 16:29:00 pm »
Пробвай и равни части мед и лимон разтворени с малко вода.Грипа си взема багажа и беж да го няма.

Ама вие още ли се разболявате от грип?!?

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:За чесъна
« Отговор #57 -: Януари 10, 2010, 16:32:06 pm »
Ама вие още ли се разболявате от грип?!?
OWNED!  ;D
Кажи какви са твоите тайни за неразболяване. Аз например по 1 път в годината си фащам по някой вирус, но за 1-2-3 дена чесънът го отпраща  ;) Ахх този лош чесън, много го обичам  :P

Max

  • Гост
Re:За чесъна
« Отговор #58 -: Януари 10, 2010, 16:52:50 pm »
OWNED!  ;D
Кажи какви са твоите тайни за неразболяване. Аз например по 1 път в годината си фащам по някой вирус, но за 1-2-3 дена чесънът го отпраща

Въпросът към мен ли е?

Не знам със сигурност.
През 2003 за последен път ме хвана. След три дни агония, без лекарства изведнъж всичко свърши.
И от тогава никакви вируси не ме ловят, а кашлящи около мене бол.
Но аз по начало от грип съм  боледувал само три пъти.
Никога не съм отсъствал от училище.
Една сутрин казах: " Днес няма да ходя на училище, защото ме боли главата" и реакцията на родителите ми беше такава, че никога повече не помислих да ме боли каквото и да е.Моите родители никога не са ми позволявали да използвам болестта като извинение, затова и не съм се научил да се разболявам.
Но  в случая с грипа има един друг важен момент. Когато не се месиш в работата на тялото си с "лекарства", то изчиства проблема от корен. Докато изкуственото понижаване на температурата и други безумия, водят до мнимо излекуване и част от вирусите остават в тялото в латентно състояние до следващия благоприятен момент.
Може пък и да е от гените.На мен винаги са ми говорили, че произхождам не от какви да е хора.Един вид, възпитавали са ме като евреин и това е помогнало...

« Последна редакция: Януари 10, 2010, 19:14:03 pm от Raven »

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За чесъна
« Отговор #59 -: Януари 14, 2010, 12:14:58 pm »
 :) Raven да разбирам ли, че според теб с лекарствата, свалянето  на температурата и разните там лекарски рецепти, не се постига лечение на причината довела до  заболяването, а се прави нещо като замазване на ситуацията? Отлагане на следствието за друг път, но вече с по-голямо натрупване на причини?
 :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27