Автор Тема: Хомосексуализма - грехове против тялото?  (Прочетена 24290 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

firma

  • Гост
Йеродякон Анатолий (Берестов), доктор на медицинските науки

Бих искал се спра на проблема за хомосексуализма. Напоследък в Русия се наблюдава как броят на "обратните" нараства. "Завоюваната" от тях "легализация" на съществуване, откриването на секс-магазини и специални печатни издания способстват за "пропагандата" на хомосексуализма и хетеризма.
И макар че у нас епидемията на СПИН започна със заразяването на пациенти в болнични условия в Елиста, през последните години нямаше подобни случаи. Основният начин за разпространението на HIV-инфекцията в нашата страна е по полов път, при това доминират хомосексуалните контакти.
Досега не е доказана медико-биологичната причина за хомосексуализма. Това, разбира се, не се отнася за психично болните, при които той е пряк резултат от недъга им, както и за интелектуално изостаналите, при които е невъзможно да се формира нормално поведение, в това число и сексуално. Напротив, в наше време се появяват все по-значими доказателства, които свидетелстват за неговия психогенен произход.
Въпреки че повечето съвременни медици и психолози се отнасят скептично към възможността за преориентация на половото поведение, немалко специалисти са убедени в обратното. Съществуват множество хора, които, осъзнавайки греховността на своето извратено полово поведение, дълбоко са се разкайвали и с помощта на духовници завинаги са се избавили от гибелната си "страст". От това следва важен извод. Ако хомосексуализмът бе биологически детерминиран, психологическата преориентация на хомосексуалиста би била невъзможна. Обратното свидетелства в полза на психогенното му развитие поради греховен начин на живот, прелъстяване, съблазън, а днес и поради безсрамната реклама на мрежата от секс-клубове и магазини и разпространяването на "спецлитература".
Връзката на хомосексуализма с езическите култове е известна. При това имало е и такива първобитни народи, които смятали хомосексуалистите за "свети". Така например на остров Таити съществували особени божества на "противоестественото влечение". Разпространението му довело у редица народи до обичайна любов към момчета и мъже, като в антична Елада и в мохамеданския Изток. Но той "познавал" и такива времена, когато е бил осъждан като разврат и бил преследван твърде жестоко както в античните, така и в средновековните периоди на историята.
Православието съвсем еднозначно посочва, че половият живот на мъжа и жената е възможен само в брака, който има за цел продължаване на рода. Ако бракът съществува само за удовлетворяване на похотта, той е греховен. Добрачният полов живот се смята за грях - блудство. Извънбрачният полов живот или съпружеската невярност също е грях, наречен прелюбодеяние. Хомосексуализмът и другите видове полови извращения (зоофилия, садизъм, травестизъм и други) са тежки грехове.
Православието смята, че именно упадъкът на нравствеността (не само в Русия, но и въобще в света) и сексуалната разюзданост са направили възможна пандемията на СПИН.
Ако за нас, християните, Свещеното Писание е истина, то ние след апостол Павел трябва неуморно да повтаряме: "Избягвайте блудството; всеки грях, що прави човек, е извън тялото, а блудникът против собственото си тяло греши... Ала тялото не е за блудство, а за Господа, а Господ - за тялото" (1 Кор. 6:18, 13). "Защото платката, що дава грехът, е смърт", предупреждава апостолът (Рим. 6:23). По такъв начин вълната от сексуални грехове заплашва да помете човечеството, защото възмездието за греха е смъртта, която днес "шета" в облика на СПИН.
Обаче в Посланието си до Римляните апостол Павел ясно казва за хората, които живеят неправедно и "държат истината в неправда": "Затова Бог ги предаде на срамотни страсти: жените им замениха естественото употребление с противоестествено; също и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разпалиха се с похоти един към други, и вършеха срамотии мъже на мъже, та получаваха в себе си отплата, каквато подобаваше на тяхната заблуда... тия, които вършат такива дела, са достойни за смърт..." (Рим. 1:18, 26-27,32).
В тези думи се съдържа категорична оценка на хомосексуализма като безнравствен, непотребен, достоен за съда Божи. За греховете на блуда и срамните полови извращения, тоест за греховете против тялото, неминуемо ще последва разплата - гняв Божи и смърт. Но смъртта, както знаем, се предшества от болест. И от тази гледна точка човек, който заболял от СПИН поради своето греховно поведение - блудство, прелюбодеяние, хомосексуализъм, - се разплаща за сторения грях.


Какво е вашето мнение за Хомосексуализма. Не говоря за отричане. Тези хора са част от обществото. Но ако всички бяхме така нямаше да има човечество. Кое според вас кара хората да изменят сексуалните си наклонности. Пиша тази тема защото стана голяма мода в България да си "обратен". :-\ :--- :--- ::)
« Последна редакция: Юли 10, 2008, 14:52:00 pm от H. »

Дъвиан

  • Гост
Отг: Хомосексуализма-Грехове против тялото
« Отговор #1 -: Януари 21, 2006, 12:58:40 pm »
Не виждам какво да се обсъжда - Содом и Гомор бяха изгорени - идва ред на нас! За да построиш нещо, трябва да събориш предишното!

coroviev

  • Гост
Отг: Хомосексуализма-Грехове против тялото
« Отговор #2 -: Януари 21, 2006, 13:46:58 pm »
    E,неможем да обвиняваме хора,които така са се родили,привлича ги същия пол и това си е.Мое мнение(затова щяха да ме разкъсат веднъж) е,че хомосексуализма не е болест,а синдром.Т.е. съвкупност от атипични белези,които са извън нормата на анатомията или физиологията.Например хората със синдром на Даун имат забавено умствено развитие, което ги отличава от другите представители на човешкия вид,но този синдром не води до изменения във функциите на организма,както при заболяване от грип.При хомосексуалистите е нарушен основен принцип на природата-привличането на противоположностите.Бисексуализма обаче може да се разглежда и като морална норма на обществото,както в древна Гърция.
   Смешно ми е когато правят протести.Например,да им разрешат осиновяване на деца.Абсолютно съм против това!
Все едно аз да организирам дружество на късогледите астигматици и да протестираме ,защо не ни разрешават да станем пилоти на изтребители :P.А за брака м/у тях,да се женят бе!То и без това тази институция е пълна глупост.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Хомосексуализма-Грехове против тялото
« Отговор #3 -: Януари 21, 2006, 14:27:21 pm »
    E,неможем да обвиняваме хора,които така са се родили,привлича ги същия пол и това си е.Мое мнение(затова щяха да ме разкъсат веднъж) е,че хомосексуализма не е болест,а синдром.Т.е. съвкупност от атипични белези,които са извън нормата на анатомията или физиологията.Например хората със синдром на Даун имат забавено умствено развитие, което ги отличава от другите представители на човешкия вид,но този синдром не води до изменения във функциите на организма,както при заболяване от грип.При хомосексуалистите е нарушен основен принцип на природата-привличането на противоположностите.Бисексуализма обаче може да се разглежда и като морална норма на обществото,както в древна Гърция.
   Смешно ми е когато правят протести.Например,да им разрешат осиновяване на деца.Абсолютно съм против това!
Все едно аз да организирам дружество на късогледите астигматици и да протестираме ,защо не ни разрешават да станем пилоти на изтребители :P.А за брака м/у тях,да се женят бе!То и без това тази институция е пълна глупост.


и само едно ще допълня-аз бебе хомосексуалист не съм видял. Половата ориентация и т.н. се формира през пубертета и едни или други събития водят до отключване на хомосексуализма.Това е психологически проблем и при определени условия може да се лекува
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: Хомосексуализма-Грехове против тялото
« Отговор #4 -: Януари 21, 2006, 14:32:51 pm »
според една книжка уврежданията са в биополето на човека, ако се промени то, т.е. отношението към определени аспекти на живота и характера, може да се смени ориентацията
от чисто тривиална гледна точка, дразня се, когато парадират с това, иначе, да се обичат, на мен не ми пречи, понякога са ми дори симпатични
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Хомосексуализма-Грехове против тялото
« Отговор #5 -: Януари 21, 2006, 14:45:23 pm »
имам познат хомо.И е много свестен човек.А пру тези дето парадират с това май е по-скоро поза,щото е модерно.Тъпото е че освен мъже има и мацки дето им вързват на п***лите.и то много
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

coroviev

  • Гост
Отг: Хомосексуализма-Грехове против тялото
« Отговор #6 -: Януари 21, 2006, 14:50:30 pm »
 
Цитат
Половата ориентация и т.н. се формира през пубертета
Абе не е точно така,в някои случаи това за което говориш е вярно,но има и друго.Когато се залага ембриона,базата е изцяло женска,независимо,че хромозомите са XY, всичката биохимия и хормони дето щъкат в ембриона са "женски".В последствие,биохимията минава на "мъжка"вълна.Ако в началото нещо в биохимията на майката се оплеска(по някакви причини),получава се макроскопски мъж,ама вътре е жена(това са транс сексуалните),ако процесите са оплескани частично,ражда се хомо.Това за хомосексуалистите е само теория,но за транссексуалните вече го доказаха.Наистина има "чисти" хомосексуалисти,които така се чувстват от малки,още преди пубертета да ги раздруса.Аз познавах един такъв.Беше в нашата компания,когато бях студент.Мислех го за мъжкар-единак,нещо тип Чарлз Бронсън,а той човека бил хардгей(активен).Както на теб ти се повръща ако си представиш,че си с мъж,така на него му се драйфаше,ако си представи че е с жена.Щом жената-вамп от нашата компания не успя да го съблазни(а тя умееше да съблазнява и още как умееше...!!!) значи работата му наистина беше "истинска".

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Хомосексуализма-Грехове против тялото
« Отговор #7 -: Януари 21, 2006, 14:56:37 pm »
Изглежда ги има и ситински.Но масата от хомотата си е чисто психологически проблем и си с епроявява прз или скоро след пубертета.Повтарям говоря за масата
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

coroviev

  • Гост
Отг: Хомосексуализма-Грехове против тялото
« Отговор #8 -: Януари 21, 2006, 15:03:26 pm »
Цитат
Но масата от хомотата си е чисто психологически проблем и си с епроявява прз или скоро след пубертета.Повтарям говоря за масата
Не съм сигурен колко от тях са истински,колко имат психо проблеми и колко използват педерастката мафия за собствени облаги.Да правят каквото искат,само да не осиновяват деца и да не парадират с различността си.И моите цайси са много красиви ,ама не ги навирам в лицата на хората!
   А бе, като казах педерастка мафия,ей това си е конспирация та дрънка,май са на второ място след евреите,ако не са ги изместили вече.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Хомосексуализма-Грехове против тялото
« Отговор #9 -: Януари 21, 2006, 18:54:58 pm »
Да все повече момчета заемат пасивната гей поза, и се превръчат в пискливи женици, от което няма кой знае каква полза освен тази, че се разчупва вкоренения мотив в съзнанията че мъжа трябва да е силен и груб, а жената - слаба и нежна...някои обаче наистина прекаляват и го избиват на дивотия - от тях се възползва няй-много сатанинскта мафия...
musica universalis

firma

  • Гост
Отг: Хомосексуализма-Грехове против тялото
« Отговор #10 -: Януари 21, 2006, 18:59:03 pm »
Вижте какво пише в Библията за Хомосексуализма:
ПОСЛАНИЕ НА СВЕТИ АПОСТОЛ ПАВЛА ДО РИМЛЯНИ глава 1
21. Понеже те, като познаха Бога, не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха, а се заблудиха в своите помисли, и неразумното им сърце се помрачи;
22. наричайки себе си мъдри, те обезумяха,
23. и славата на нетленния Бог измениха в образ, подобен на тленен човек, на птици, на четвероноги и на влечуги, -
24. затова и Бог, според похотите на сърцата им, предаде ги на нечистотата, за да се безчестят телата им сами в себе си;
25. те замениха истината Божия с лъжа, и се поклониха и служиха на творението повече, отколкото на Твореца, Който е благословен вовеки. Амин.
26. Затова Бог ги предаде на срамотни страсти: жените им замениха естественото употребление с противоестествено;
27. също и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разпалиха се с похоти един към други, и вършеха срамотии мъже на мъже, та получаваха в себе си отплата, каквато подобаваше на тяхната заблуда.
28. А понеже се не опитаха да имат Бога в разума си, то Бог ги предаде на извратен ум - да вършат онова, що не прилича,

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: Хомосексуализма-Грехове против тялото
« Отговор #11 -: Януари 21, 2006, 19:24:23 pm »
вие пък ... какво общо има религията с сексуалните наклонности на човека ?!??!

погледнете природата и ще намерите сексуална наклонност на животни от еднакъв пол почти навсякъде

.. и ситга с тия писания на тоя и ония - пълни простотии са това

Поздрави
Атила, бич божи
« Последна редакция: Януари 22, 2006, 14:53:54 pm от Horus »
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

coroviev

  • Гост
Отг: Хомосексуализма-Грехове против тялото
« Отговор #12 -: Януари 21, 2006, 22:26:26 pm »
Цитат
21. Понеже те, като познаха Бога, не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха, а се заблудиха в своите помисли, и неразумното им сърце се помрачи;
Ей таки ва пасажи са ми люми от библията,ако не слушкаш и с двете уши,дядо боже много ще се разсърди и даже на педераст ще те превърне!Щото на дядо боже единствената цел в живота е някой да го прославя!
« Последна редакция: Януари 22, 2006, 14:54:24 pm от Horus »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Хомосексуализма-Грехове против тялото
« Отговор #13 -: Януари 21, 2006, 22:42:42 pm »
Цитат
Ей таки ва пасажи са ми люми от библията,ако не слушкаш и с двете уши,дядо боже много ще се разсърди и даже на педераст ще те превърне!Щото на дядо боже единствената цел в живота е някой да го прославя!
което говори за наличието на ебати егото у Бог,и тъй като е цитат от библията излиза че ИХВХ има его=> е нещ по-низше от Боговете.
 Или редакторска ръка е пипала тук.
 А най-забавно е църквата да учи против педерастията и после да погледнеш кви са ставали по манастирите
от цитата от посланието на Павката до римляните има само две точки които могат да имат общо с темата.Останалото са бъртвежи дето могат да се нагодят при всякакъв удобен случаи без да имат конкретна връзка с него.Мен даже са ме нареждали с 21 и 22
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

coroviev

  • Гост
Отг: Хомосексуализма-Грехове против тялото
« Отговор #14 -: Януари 21, 2006, 23:11:14 pm »
   
Цитат
тъй като е цитат от библията излиза че ИХВХ има его
За мен библията си е човешко творение от най-елементарен вид.Всички тези приказки за страшния бог,който само да те види,че не му обръщаш внимание и те треска я с гръм и,я с хомосексуализъм,са израз на бездуховността и робската психика на хората.Не може ,така наречения хомо сапиенс реценс, да живее свободно,без страшен бей(бог),дето удря през пръстите и дава тон в живота.Защото свободата означава отговорност за собствените ти постъпки,а е много по-лесно,някой да командва,а ти да изпълняваш и като най-висша форма на съпротива да псуваш тихичко зад гърба му!Леле,е гати офтопика,дето стана!
  Поне да кажа за  църковните хомосексуалисти ,о и помните ли педофилите в католическата църква?Да обречеш група хора на съществуване без секс,това си е простотия от класа.Незнам на кой вселенски събор са го измислили,ама автора на догмата сигурно е бил импотентен и е искал всички да страдат.Да лишиш мъже от контакт сжени,а жените от контакт смъже,направо зорлем ги правиш обратни.Какво се е заяла църквата със секса не разбирам!Това си е естествена нужда,точно като ходенето по голяма нужда!Защо не забраниха ходенето по голяма нужда на монасите?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27