Автор Тема: Хомосексуализма - грехове против тялото?  (Прочетена 24338 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Хомосексуализма - Грехове против тялото
« Отговор #30 -: Март 07, 2006, 22:17:30 pm »
Интересно защо манастирите,сдето трябва да са божия обител са били свърталища и на хомо-та и на зоо-та и на всякакви други "-фили".Може би следствие от чистия и праведен живот?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

coroviev

  • Гост
Отг: Хомосексуализма - Грехове против тялото
« Отговор #31 -: Март 07, 2006, 22:20:19 pm »
  Ами това си е следствие на противоестествената обстановка в която се намират монасите.То църквата за това служи да извращава ученията.

преминаващ

  • Гост
Отг: Хомосексуализма - Грехове против тялото
« Отговор #32 -: Март 07, 2006, 22:21:00 pm »
Защото се събират хора, налагащи си ограничения, с които не са готови да се справят. ;)

Едит: Коровиев, как се намърда само ... Голям си бързак!  :P

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Хомосексуализма - Грехове против тялото
« Отговор #33 -: Март 11, 2006, 09:51:13 am »
Странен паралел ми изниква в съзнанието за сегашните времена, и времето на древния Рим, когато да обичаш и целуваш мъж е било абсолютно нормално...
И тогава и сега този театър на страха си остава фалшив...
musica universalis

Неактивен Radostin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Относно: Хомосексуализма - Грехове против 
« Отговор #34 -: Март 03, 2008, 17:05:44 pm »
След 2 години,когато бях постнал тази православна тема Хомосексуализма - Грехове против тялото,сега съм на мнението на Крион,ето какво казва той:

Хомосексуалността

Въпрос: Скъпи Крион, аз съм гей и просветлен мъж. Живея в американското общество, което едва ме понася и дори има закони срещу моя начин на живот. Църквата, към която принадлежах, ме отлъчи като въплъщение на злото и антихрист. Аз обаче не смятам, че нарушавам човешката етика. Любовта ми е искрена като на всеки хетеросексуален и съм работник на светлината. Кажи ми каквото трябва да знам.
Отговор: Скъпи мой, след по-малко от две поколения хората, които ще отварят тази книга, ще се смеят над странността на този въпрос. Преди да ти отговоря, ще помоля теб и читателите да разгледаме явлението на човешкото общество и "Бог".
Преди 30 години смесените бракове се смятаха за грешни според Божиите закони. Сега обществото ги приема като нещо нормално. Духовните възражения около тях отпаднаха или бяха "преразгледани" от боговдъхновените или упълномощените за това. Следователно вашите интерпретации на Божиите указания се променят заедно с нивото на търпимост в обществото - интересен феномен, наистина, как интерпретациите на Бог се променят редовно в тон с променящата се култура!
Истината, естествено е, че се озовавате в ситуация, която ви изправя пред изпитание. Сега, в този момент, вие сте се съгласили да дойдете във вашата култура с едно качество, което може да ви отчужди от приятелите и вярващите от вашата религия. Изпитвали сте страх, че ще ви отхвърлят и е трябвало да "плувате срещу течението", така да се каже, всеки ден. Така че вашият договор е добре обмислен и вие сте в него. Освен това, подобно на много други като вас, вие изпитвате Божествен интерес към себе си! Чувствате се част от духовното семейство. Какво противоречие, висшите духовни водачи да ви осъждат като проявление на злото - интерпретирайки Божието слово към съвременната култура.
Сега казвам следното: Какво е вашето намерение? Да вървите с любов към всички наоколо и да станете просветлен човек в тази нова епоха? Да простите на онези, които ви възприемат като духовен позор за обществото? Можете ли да имате онази търпимост към тях, каквато те нямат към вас? Можете ли да подминете факта, че те свободно цитират Учителя на любовта в новата епоха, за да ви осъдят, макар че те самите явно не притежават любящата търпимост, която е крайъгълният камък в посланието на Учителя?
Ако отговорът е да, няма какво друго да направите. Вашето НАМЕРЕНИЕ е достатъчно и животът ви ще бъде удостоен със спокойствие спрямо онези, които ви хулят, и с търпимост към нетърпимото. Вашата сексуалност е въпрос на химия и настройка във вашата ДНК. Дадена ви е като дар, за да я изживеете в този живот. Възприемайте я по този начин и знайте, че за Бог вие сте съвършено духовно творение - безмерно обичано - като всички останали хора. Но вие го знаете, нали?

« Последна редакция: Март 04, 2008, 00:36:28 am от Mirotvorec »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Хомосексуализма - Грехове против тялото
« Отговор #35 -: Март 03, 2008, 22:08:41 pm »
Аз пък след две години още твърдя че хомосексуалността няма почти нищо общо с ДНК-едва около 5% от хомосексуалните са такива по рождение,и дори при тях не може да се твърди със сигурност
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
Относно: Хомосексуализма - Грехове против 
« Отговор #36 -: Март 03, 2008, 23:04:35 pm »
Аз пък след две години още твърдя че хомосексуалността няма почти нищо общо с ДНК-едва около 5% от хомосексуалните са такива по рождение,и дори при тях не може да се твърди със сигурност
Имах един комшия който от малък си беше обратен и се мислеше за майкъл джексън или се раждат такива или влизат в тях духове педали :P  ??? И моята дъщеря има такова приятелче което е вече в 8 клас и всички деца му се присмиват, горкото искаше да се самоубива. Явно осъзнава това и незнае как да се отърве от този кошмар.  :-[
« Последна редакция: Март 05, 2008, 00:11:28 am от Morpheus »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Хомосексуализма - Грехове против тялото
« Отговор #37 -: Март 04, 2008, 12:33:20 pm »
от колко малък? Тея неща започват да се развиват на две-три годинки и точно тогава едно или друго влияние може да предизвика някакви такива отклонения
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Хомосексуализма - Грехове против тялото
« Отговор #38 -: Март 04, 2008, 17:21:32 pm »
Съществуват три "места", на които е "записана" нашата сексуална ориентация и другите особености на предпочитанията ни, които ни изграждат като характер и нагласи за един определен живот. На първо място, това е генетичната формула, съдържаща всички базисни особености на тялото, включително и неговата сексуалност. На второ място, това е (да я наремем така) неврологичната база с данни, която представлява нашата физическа нервна система и заложените в нея инстинкти за осъществяване на основните функции на живота. На трето място ще посочим и психиката, която стъпва върху първите две и чрез опита, преживян от нас като човешки същества или наследен от нашите родители, формира нашите наклонности. Няма "духове педали", както и няма духове с каквато и да било сексуална ориентация - просто сексуалният нагон не присъства като запис в Духа! Какви сексуални (и други) предпочитания ще имаме зависи до голяма степен от кармичните ни обусловености и най-вече от уроците, които искаме да усвоим. По принцип всеки един от нас трябва и преминава през всичките форми на поведение и отношения, които съществуват, защото само една такава пълнота съответства на Цялостния човек. Според нашата подготовка и усвоените до този момент неща ние избираме в едно или друго тяло да се въплатим и когато слезем долу, нашата сексуална ориентация до голяма степен вече е зададена. Тялото започва да изпраща своите импулси, а за нас остава да започнем да осъзнаваме сексуалните си желания. Духът сам по себе си не притежава сексуални желания и тези телесни подтици са твърде непривични за него. Ето защо децата, които са по-близо до "царството небесно", се отнасят с такова голямо отвращение или страх към тази зона на възратните игри...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Хомосексуализма - Грехове против тялото
« Отговор #39 -: Март 04, 2008, 17:27:15 pm »
Аз пък след две години още твърдя че хомосексуалността няма почти нищо общо с ДНК-едва около 5% от хомосексуалните са такива по рождение,и дори при тях не може да се твърди със сигурност
Наскоро имаше някакво изследване на днк при което бяха установили някакъв ген при чието наличие при мъже била засилена хомосексуалната актвиност, а ако бил наличен при жени - те  те не били склонни към хомосексуални отношения а точно обратното - още повече харесвали мъже. Така че освен "средата" очевидно и генетиката играе роля. Иначе спор няма че средата може да "препрограмира" генната обремененост.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
Относно: Хомосексуализма - Грехове против 
« Отговор #40 -: Март 04, 2008, 20:32:31 pm »
от колко малък? Тея неща започват да се развиват на две-три годинки и точно тогава едно или друго влияние може да предизвика някакви такива отклонения
Откакто сме тръгнали на училище го познавам и винаги е бил как да кажа нежен все с момичетата седеше после като излезе филма с майкъл джексън беше се побъкал по него и започна да се облича и държи като него. Всички в училище го знаеха като Майкъл така искаше да му викаме и се сърдеше ако му кажем истинското име пред хората. Беше умен и винаги се държеше като въсрастен с нас, итересен тип общовзето родителите му са лекари може би заради това, има и по малък брат който е нормално момче. Вече след като завършихме го видях с неговия "приятел" и то на публично място без да се претисняват че хората ги гледат. Имах и друг приятел един колега който се прекриваше и се държеше като нормален мъж, но щом се напиеше почваше да ни налита искаше да ни целува и прочие. Първия път си мислехме че се бъзика и не му обърнахме внимание, но като взе да се повтаря това никой не искаше да пие с него. Никой не събра смелост да говор с него за това а само го обсъждахме отстрани. И сега като гледам това приятелче на дъщеря ми и как всички деца му се присмиват безмилостно. Родителите му са глухонеми и незнам как да говора за това с тях. А детето има спешна нужда от помощ. Аз мисля че хомосексуалността  се предизвиква на духовна основа и другото вече са физически последици, така мисля аз може и да греша.
 
« Последна редакция: Март 04, 2008, 23:54:27 pm от Morpheus »

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Относно: Хомосексуализма - Грехове против тялото
« Отговор #41 -: Март 04, 2008, 21:08:13 pm »
Цитат
но като взе да се потаря това никой не искаше да пие с него
;D ;D ;D ;D
Аз също имах такъв съученик,все с момичетата дружеше,все плашеше че ще се самоубива и често правеше интрижки,макар че сега в класа ми има пак такъв,но той е по-интилигентен,а и се занимава с театър.
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Хомосексуализма - Грехове против тялото
« Отговор #42 -: Март 04, 2008, 22:00:37 pm »
В много от вашите инкарнации вие сте хомосексуални - смешно е това да се смята за болест/генен "дефект". Това е просто част от преживяванията ви, защото трябва да изживеете пълния спектър.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Хомосексуализма - Грехове против тялото
« Отговор #43 -: Март 05, 2008, 18:32:45 pm »
Цитат
...защото трябва да изживеете пълния спектър
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Относно: Хомосексуализма - Грехове против тялото
« Отговор #44 -: Март 06, 2008, 02:47:28 am »
Ейч добре постави темата за спектъра, защото тук се говореше само за два полюса. египетяните имат много стройна система за сексуалната алхимия, която разглежда 8 (осем) различни сексуални ориентации:
1. мъжка - (към) женска
2. женска - мъжка
3. мъжка - бисексуална
4. женска - бисексуална
5. мъжка - мъжка
6. женска - женска
7. неутрална - женска
8. неутрална - мъжка

Според тях самата душа има определен афинитет към някой от полюсите на енергията. При първото си въплъщаване в тяло (най-първото прераждане) тя избира тази главна сексуалност. Следват няколко последователни прераждания под тази насоченост (А на брой). После се избира друг близък тип и следват по-малко на брой прераждания с нея (Б). После трети път, който се повтаря още по-малко пъти (В) и като се изберат и осемте като повтарянето намалява постепенно (така че последната - З - е най-малко типична за тази душа) се повтаря абсолютно същата редица от начало със същия брой инкарнации за определена сексуалност (А, Б, В...З).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27