Автор Тема: Анкета и размисли: Катаклизми през 2012 г.?  (Прочетена 68313 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Анкета и размисли: Катаклизми през 2012 г.?
« Отговор #210 -: Юни 11, 2010, 00:40:00 am »
Искам да ви попитам нещо:

Защо всички си мислим че 2012 е нашето бъдеще?
Не може ли ние да сме се върнали назад във времето и това точно "Днес и сега или Утре " да е нашето минало за което сме се върнали да поправим?

За миналото не знам, но днес и сега ние можем да правим част от бъдещето, което идва утре.Естествено с поуките от миналото. Или-миналото не може да се поправи, но бъдещето може да се направи, както го искаме (доколкото ни се позволява отгоре) ;)

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Анкета и размисли: Катаклизми през 2012 г.?
« Отговор #211 -: Юни 11, 2010, 07:26:43 am »
Искам да ви попитам нещо:

Защо всички си мислим че 2012 е нашето бъдеще?
Не може ли ние да сме се върнали назад във времето и това точно "Днес и сега или Утре " да е нашето минало за което сме се върнали да поправим?

Аз мисля, че това е напълно възможно. Защото всички вече знаем (научно е доказано), че ЛИНЕЙНО време НЯМА. То е илюзия, макар и да ни е много трудно (дори невъзможно да се го представим).
Когато една душа работи в света, тя работи ЗА ВЕЧНОСТТА. Да речем, че аз сега отработвам някакви уроци, които душата ми чувства, че трябва...това не е за бъдещето! Това не е и за миналото. За ВЕЧНОСТТА. Отработвайки своите уроци душата ще се откачи от време-пространството. И дори е по-точно да се каже, че не сегашният миг работи за миналото и бъдещето, миналото и бъдещето работят за настоящия миг.
Вероятно има безброй паралелни светове, където душите отработват определени уроци.
МОЖЕ БИ ако СЕГА едно душа осъзнае много тя ще престане да попада в тежки учебни ситуации из време-пространствения континуум...поне що се отнася до осъзнатите уроци.
Да речем, че някой е насилник и не се осъзнае - той вече е създал своята паралелна реалност (някъде из времепространството)където Е ЖЕРТВА на насилие. И така с всяко нещо.
Може би катаклизмите са само за тези, които категорично отказват да учат уроци и си въобразяват, че живота се живее с цел консуматорство. За тях сигурно е приготвен сценарий с потоп. Другите ще го избегнат по един или друг начин защото ще се прехвърлят в други сценарии...където да продължават радмитието си...


« Последна редакция: Юни 11, 2010, 12:36:57 pm от алибаба »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Анкета и размисли: Катаклизми през 2012 г.?
« Отговор #212 -: Юни 11, 2010, 10:51:52 am »
Имам една идея за времето.

Че настоящият момент сме ние, миналото е вектор с посока наляво, а бъдещето е вектор с посока надясно.

Тоест не че миналото преминава в настояще, а то в бъдеще, на един вектор... а че настоящето/ние/ правим миналото в едната посока и бъдещето в другата посока - два противоположни вектора.

Един филм ме подтикна към такива размисли, но не съм ги обвързал с нищо.


Така че е възможно това да не е едно и също събитие, а просто както правим 2012та в бъдещето, така да я правим и в миналото - два огледални момента, коренящи се в настоящето.

И така не настоящето да се корени в миналото, а обратно - миналото и бъдещето да се коренят в настоящето. Настоящето да е причината за миналото, а не обратно.
« Последна редакция: Юни 11, 2010, 10:54:05 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Анкета и размисли: Катаклизми през 2012 г.?
« Отговор #213 -: Юни 11, 2010, 12:42:45 pm »
Да, точно! И аз така го чувствум. За това по темата за Исус казах, че не ТОГАВА Исус е бил разпънат, а това се случва СЕГА. И...това означава, че СЕГА Исус може да бъде спасен. Ако всеки един осъзнае тази илюзия с времето. Изобщо няма нищо друго освен СЕГА.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Анкета и размисли: Катаклизми през 2012 г.?
« Отговор #214 -: Юни 11, 2010, 13:18:31 pm »
Да, точно! И аз така го чувствум.

Какво чувстваш, ами аз пък чувствам че миналото си е минало, бъдещето не е дошло и т.н. Времето си "тече" ли "тече" и мога да ви го докажа, вижте изтритата си клавиатура да пишете измислици, а каква беше когато я купиште преди година ;D.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Анкета и размисли: Катаклизми през 2012 г.?
« Отговор #215 -: Юни 11, 2010, 13:36:29 pm »
Какво чувствам ли? Има моменти, не непрекъснато, но отделни моменти, когато липсата на линейното време може да се почувства.
Например при медитация и сходни състояния на съзнанието.
И в тези моменти пък чувстваш Вечността....
Това са кратки отделни моменти, но продължаваш да ги помниш и понякога се опитваш да ги изразиш чрез думи....което направих аз доста неуспешно и Спорт-Здраве доста по-добре.
Това няма общо с промените в материята, когато материалните обекти се променят, амортизират, преструктурират...има общо с ....времето....

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Анкета и размисли: Катаклизми през 2012 г.?
« Отговор #216 -: Юни 11, 2010, 13:44:48 pm »
Говорите за пераждане, карми и разни други теории, ами ако времето е спряло в момента сте в еолита и 10888888888мата година ;D и как ако смея да запитам ще си вземете поука от и от какво като всичко става в този момент  ;).
« Последна редакция: Юни 11, 2010, 13:49:37 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Анкета и размисли: Катаклизми през 2012 г.?
« Отговор #217 -: Юни 11, 2010, 14:07:50 pm »
Като стана въпрос за времето, да изкажа и аз гледна точка. Миналото, настоящето и бъдещето съществуват едновременно, както четецът на компактдискове прочита нещо в настоящето, но миналото, което е прочетено и това, което предстои да бъде прочетено съществуват в един момент. Според много сведения понятието време във Вселената тече така.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Анкета и размисли: Катаклизми през 2012 г.?
« Отговор #218 -: Юни 11, 2010, 14:18:55 pm »
Добра статия, http://prozrachno.hit.bg/time.htm .
Не ми се спори, аз съм материя и като материя ми трябва определение за това което "тече" и се променя и го наричам време.

Цитат
"Понятието за времето е наложително поради факта, че всичко не се случва наведнъж."
A.Einstein
« Последна редакция: Юни 11, 2010, 15:08:06 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Анкета и размисли: Катаклизми през 2012 г.?
« Отговор #219 -: Юни 11, 2010, 20:36:10 pm »
Говорите за пераждане, карми и разни други теории, ами ако времето е спряло ......
 
       Олд  не  им  се  коси  нека  си  нанкат  на  тази  страна!
 
Като стана въпрос за времето, да изкажа и аз гледна точка. Миналото, настоящето и бъдещето съществуват едновременно, както четецът на компактдискове прочита нещо в настоящето, но миналото, което е прочетено и това, което предстои да бъде прочетено съществуват в един момент. Според много сведения понятието време във Вселената тече така.
   
        Да  напълно  си  прав,  трогателно  прав,  но  ако  всичко  е  застинало  във  времето!  За  четеца  е  така,  аз  прочитам  книгата за  един  ден,  но  тя  може  да  съдържа  жевота  на  един  човек  живял  100г 
        Ти  можещ  да  разкажеш  живота  си  за  два  часа - толкова  ли  си  живял? 
        Ако  отида  в  библиотеката  ще  срещна  Донка  тя  ще  ми  роди  три  гениални  деца ...........
        Ако  отида  в  дискотеката  ще  срещна   Цонка  та  ще  ми  роди  трима  хулигана ........
        А  ако  не  отида  никъде  утре  ще  срещна  друга  и  ще  бъда  щастлив 
        И  всички  тези  варианти  съществуват  и  чакат  моята  височаиша  осова  да  избере!!!  А  какво  става  с  вариантите  които  не  съм  избрал??   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Анкета и размисли: Катаклизми през 2012 г.?
« Отговор #220 -: Юни 11, 2010, 21:03:25 pm »
Пространството на варианти е необятно. Има и вариант, в който ти с мисълта си да го избереш, както на теб ти харесва. И този вариант го има в пространството от варианти. Въпросът е да знаеш, че го можеш.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Анкета и размисли: Катаклизми през 2012 г.?
« Отговор #221 -: Юни 11, 2010, 21:22:42 pm »
Добра статия, http://prozrachno.hit.bg/time.htm .
Не ми се спори, аз съм материя и като материя ми трябва определение за това което "тече" и се променя и го наричам време.

Цитат
"Понятието за времето е наложително поради факта, че всичко не се случва наведнъж."
A.Einstein



Епа Време се нарича процесът на подреждане на събитията в последователен ред, който мозъкът извършва. Различни мозъци - различно време. Време извън теб не съществува.


Редакция

Не - времето е нещо материално, има обем и съществува извън теб, само че не можеш да регистрираш неговото съществуване, ако нямаш мозък.
« Последна редакция: Юни 11, 2010, 21:24:17 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Анкета и размисли: Катаклизми през 2012 г.?
« Отговор #222 -: Юни 11, 2010, 22:49:51 pm »

Епа Време се нарича процесът на подреждане на събитията в последователен ред, който мозъкът извършва. Различни мозъци - различно време. Време извън теб не съществува.
Редакция
Не - времето е нещо материално, има обем и съществува извън теб, само че не можеш да регистрираш неговото съществуване, ако нямаш мозък.
Аз съществувам и времето е в мен и около мен, всичко останало е теорология сиреч празни думи.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Анкета и размисли: Катаклизми през 2012 г.?
« Отговор #223 -: Юни 11, 2010, 22:55:24 pm »

Епа Време се нарича процесът на подреждане на събитията в последователен ред, който мозъкът извършва. Различни мозъци - различно време. Време извън теб не съществува.
Редакция
Не - времето е нещо материално, има обем и съществува извън теб, само че не можеш да регистрираш неговото съществуване, ако нямаш мозък.
Аз съществувам и времето е в мен и около мен, всичко останало е теорология сиреч празни думи.


Ти не знаеш нито какво си, нито какво е време. И едва ли можеш да докажеш съвсем неоспоримо дали съществуваш, понеже едва ли познаваш друго състояние.

Тоест... празни думи или не - и двамата нямаме друго, освен това.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Анкета и размисли: Катаклизми през 2012 г.?
« Отговор #224 -: Юни 11, 2010, 23:07:54 pm »
Тоест... празни думи или не - и двамата нямаме друго, освен това.

Съгласен, така е.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
4 Отговора
6109 Прегледи
Последна публикация Май 05, 2009, 12:14:00 pm
от cccpkgb
5 Отговора
6289 Прегледи
Последна публикация Август 10, 2009, 16:20:06 pm
от sidewinder
53 Отговора
27292 Прегледи
Последна публикация Юни 20, 2010, 01:22:36 am
от insomnia1304
19 Отговора
11457 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_
14 Отговора
8504 Прегледи
Последна публикация Юли 16, 2012, 10:35:29 am
от balar

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27