Автор Тема: Срещу сектите  (Прочетена 22630 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

virtual

  • Гост
Отг: Срещу сектите
« Отговор #30 -: Януари 17, 2006, 21:38:06 pm »
мерси са инфото макар малко да го отсеях ;D много неща са табу за нас и ако ме питаш мен е по добре де е тай Иов е казал че колкото по на далбоко ровиш ще намериш смърта но това което е писано в библията е вярно от до но друг е въпроса че много хора не го разбират или просто не желаят да повярват .а относно Назарет не бъди краен в днешно време се откриват много загубени градове и народи и тепарва ще се откриват

Неактивен Attila

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Отг: Срещу сектите
« Отговор #31 -: Януари 17, 2006, 21:41:11 pm »
virtual, и кво като повечето местности ги има това да не би да доказва божественият произход на исус !?!?

мене християнството ама грам не ме кефи при положение че във фокус се поставя един човек който е ял, пил и срал като всеки друг земен човек.

virtual

  • Гост
Отг: Срещу сектите
« Отговор #32 -: Януари 17, 2006, 21:45:40 pm »
това дали е човек и ти не можеш да го кажеш колко е "срал" само тои си знае но погледни дори живота е някак подреден над всеки има някой на когото да се подчинява колкото и "некефешто"да звучи. 

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Срещу сектите
« Отговор #33 -: Януари 17, 2006, 21:49:17 pm »
във фокус се поставя един човек който е ял, пил и срал като всеки друг земен човек.

сега разбирам откъде идва израза "holy Sh*t!"
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

virtual

  • Гост
Отг: Срещу сектите
« Отговор #34 -: Януари 17, 2006, 21:58:16 pm »
прегърни действителноста макар понякога да е толкова сурова жсичко си има смисал

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Срещу сектите
« Отговор #35 -: Септември 04, 2010, 13:38:16 pm »
Неприятен ми е Карбовски, но признавам, че е направил поучително предаване за сектите и главните действащи лица, които стоят в основата им.

Подготвям ви, като кажа, че ще се погнусите от делата и приказките на "богоизбраните"-..реи пастори и техните сподвижници в "святите" дела!

Гледайте го. Интересни са патилата/почти 20 год./ на Снежана от гр. Варна.

Отечествен фронт 27.03.2010 (цялото предаване)

http://vbox7.com/play:2bbf1a4d#commentTop

Неактивен bullet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 64
Re: Срещу сектите
« Отговор #36 -: Юни 20, 2012, 14:18:57 pm »
И аз съм погнусен и затова пускам следващите няколко реда, за да разберат обикновените хора, за какво става въпрос. Ето един частен случай:

Отдавна се канех да предупредя предимно, но не само, християните от протестантските деноминации у нас относно явлението, самонарекло се “апостол” Георги Бакалов.
Г-н Бакалов е бивш пастор на църква “Слово на живот”, сега носеща името “Прелом”.
На българи, християни, живеещи в Америка, г-н Бакалов е предлагал участие във финансови пирамиди и машинации. Моля, имайте предвид това и стойте далеч от него.

Имайте впредвид също така, че пасторите, и изобщо религиозните лидери в Щатите (където живее г-н Бакалов), са тренирани и обучавани от специалните служби в лоялност към управляващите, и в зомбиране на членовете на църквите (нищо ново под небето: Да си припомним, че Максим е бил агент на ДС). Целта: християни, които не задават въпроси, не се бунтуват, нямат критично мислене, правят всичко, което тяхните пастори/лидери им кажат. Да си припомним  само, че пред нас е Новият световен ред. (за справка “1984” на Оруел). Така, че мисията на г-н Бакалов в България е ясна на всички.

 
Относно титлата “апостол” в Писанията ясно са записани имената на 12те апостола на Христос (Марка 3:14-19). Никъде не се споменава името на г-н Бакалов като, да кажем, 13ят апостол? Или 14ят? Или 1000034ят? Защото има и други самозвани апостоли. Няма лошо в това, все пак сме демокрация, всеки може да се титулува както си желае, но всеки трезвомислещ християнин първо би трябвало сам да прочете Писанията и да види какво пише там, и след това да реши, от къде да пие духовна вода.

Неактивен Himeros

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re: Срещу сектите
« Отговор #37 -: Юни 20, 2012, 16:24:18 pm »
В случая ние придаваме на думата секта отрицателни черти, нагледахме се на масови самоубийства, запалвания, финансови измами, разюздан безразборен секс между членовете на дадена секта, обогатяване на лидерите на сектите,тотално зомбиране на членовете, с цел физическо и духовно подчинение.
Много е трудно да се разграничат нещата, дадена религия или учение може и да е създадено с некористна, чиста цел в името на благоденствието на хората и обществото и за един по-добър живот, но хората са тези, които доразвиват това учение , те могат и да го компрометират с действията си. Където има хора, там има и грехове, облагодетелстване, изкривяване на първоизточника с дадена конкретна цел, и тогава казваме това учение, религия , секта не е добро. Ето в България разпространеното мнение е да се свързват богомилите с ерес, с масони с нещо нечисто. С течение на времето, когато богомилството се разпространява нна Запад предполагам си е взаимодействало за добро или лошо с други учения.
С християнството също е така,  в момента Църквата е страшно компрометирана - хората не се учат да бъдат добри и незлобливи, да си помагат, те не вярват на християнството, защото виждат навсякъде по медиите, тези които са призвани (уж) да осъществят или спомогнат най-малкото за връзката им с Бога - висшия клир, владици, попове и т.н., потънали в материализъм, педофилия и грехове. Има и свети хора, които са далеч от светската суета, но за тях доста рядко  ще чуете . Затова идеята ми е всеки има глава на раменете си, нека всеки да вярва в Бог или в учение или в каквото си иска, но да не се предоверява на хора.....дори и най-чистото знание или учение или религия може да бъде изкривено през вековете и да е придобило уродлива форма сега. Но това не означава, че не е истинско, просто означава, че тези хора, които са го проповядвали, разпространявали са го изкривили волно или неволно с някаква цел. За мен няма черно и бяло, има сиво, истината е винаги някъде по средата. За мен едно знание, религия, учение е добро, когато  е морално, етично, с мисъл за хората, а е лошо, "сектантско", нечестиво, когато е против интересите на хората, когато има плач, кръв и обсебване. Не залитайте в крайности, бъдете мъдри, благородни и си помагайте един на друг.
« Последна редакция: Юни 20, 2012, 16:41:32 pm от Himeros »

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Срещу сектите
« Отговор #38 -: Юли 03, 2012, 15:59:39 pm »
Няма какви други черти да се придава на тази дума. С отрицателна конотация си е и понякога ненужната и прекалена толерантност не е в полза на отдадените и смирени вярващи, а напротив.

"В някои държави, например Белгия, правителството публикува списък на сектите, за да предупреждава родителите за опасността от тях. Според критиците на тази политика, сектите в списъка всъщност са части от признати в други държави религиозни деноминации, например Опус Деи. В Латинска Америка като секта се определя всяка не-католическа религиозна група, независимо от размера ѝ, често с негативното значение на „култ“. Това впрочем не пречи там масово да съществуват както традиционните религии, съществуващи от времето преди налагането на християнството, така и елементи от тях да се включват в католическата обредност.

От гледна точка на законодателството, понятието „секта“ е лишено от правна стойност поради твърде разтегливия му и субективен характер и липсата на реални критерии за определянето му."

Цитат
Две са причините за подхлъзването на хората

Вербуване в секта става повод за разбиване на поредно българско семейство. Сектантите оплели в мрежите си майката Йорданка и я убедили да изостави съпруга си и да отведе малкия им син в Русия.

Николай Иванов, чието семейство става жертва на сектата разказа хронологията на увлечението на жена си.

"През 2007 г. отидох да работя в Англия със съгласието на жена ми и родителите й. Докато съм на работа тя така се е увлякла по сектата, че е завела и детето в Сибир. Изнудваше ме за пари, за да си купим къща в Сибир. Все още го иска. През 2010 г. изведнъж разбрах, че съм разведен", каза Николай Иванов.

"Това е една от най-опасните секти – на Висарион. Създателят е неуспял полицай. Той е създал църквата на последния завет. Всичко се прави, за да се облагодетелства лидерът. Той живее добре, а хората са настанени в бараки и не ядат нито месо, нито млечни продукти. Децата се раждат при много ниска хигиена. Това е тотална шарлатания", поясни Десислава Панайотова, директор на Центъра за религиозни изследвания и консултации "Св. св. Кирил и Методий".

Според Ангел Джамбазки от ВМРО има две причините за подхлъзването на хората. "Първата е, че хората живеят зле. По-важната обаче е бездействието на държавните и общинските власти, и на духовните дори. Тези брокери на надежда само заблуждават хората. Има и много ислямски секти, които са много опасни", категоричен е Джамбазки.

"Детето ми е в България. Успях да издействам забрана да излиза от България, но тя започна дела, за да падне забраната. Тя продаде всичко, дори пръстените от сватбата. Бях й подарил пръстен, след като роди Митко. И него продаде. Сега е в Сибир, казва, че работи и се е омъжила за член на друга секта", добави Николай Иванов.


http://tv7.bg/news/9046592.html

Отделно знам и историята на близък приятел, който замина за Австралия. Като професия компютърен специалист, иначе невероятен фотограф, което му е хоби. Срещна жена с български произход, която го убеди да се ожени за нея и да изостави дългогодишната си приятелка, също българка, но с невъзможност да отиде и да живее в Австралия.
В момент, когато човекът точно беше си купил място за къща и започна да строи, че я и построи. Няма близки в България, починали са. И така ... преписа им къщата на тамошната секта и сега може и в Рая да отиде, не знам.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Срещу сектите
« Отговор #39 -: Юли 03, 2012, 22:06:02 pm »
Цитат
"В някои държави, например Белгия, правителството публикува списък на сектите, за да предупреждава родителите за опасността от тях. Според критиците на тази политика, сектите в списъка всъщност са части от признати в други държави религиозни деноминации, например Опус Деи. В Латинска Америка като секта се определя всяка не-католическа религиозна група, независимо от размера ѝ, често с негативното значение на „култ“. Това впрочем не пречи там масово да съществуват както традиционните религии, съществуващи от времето преди налагането на християнството, така и елементи от тях да се включват в католическата обредност.

Kaто цяло мисията на сектите, принцесо е  да  обвърже  бунтуващите се енергии в човека, балансирайки ги с традиционните религии и католицизма.

В краен случай с клипа  на невежество, който си дала
 
http://tv7.bg/news/9046592.html      ;)

Цитат
В момент, когато човекът точно беше си купил място за къща и започна да строи, че я и построи. Няма близки в България, починали са. И така ... преписа им къщата на тамошната секта и сега може и в Рая да отиде, не знам.

Явно на време е  разбрал, че  не може да я отнесе в Рая и за това им я е преписал.



Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Срещу сектите
« Отговор #40 -: Юли 09, 2012, 17:27:15 pm »
Не знам каква е "мисията" на сектите (ако е отговорено на моето мнение), и не ме интересува. Не ми харесват и не мисля, че със съществуването на сектите "невежеството" се ограничава или редуцира в нещо по-полезно.

Каквото и да е разбрал, както и да го е разбрал (визирам понякога умишленото даване на опиати), едва ли е решил да направи една къща, за да я отнася някъде. Животът му би могъл да си продължи, докато живее под наем и да е съвсем незабележим като повечето хора, които не се чудят как от скука да теглят заем, за да построят къщичка за  праведни хорица, но бедни. Това негово примирение ме изненада. Хайде жените са по-податливи, но за мъж ми се струва прекален израз на слабост да се справя сам.

Все тая, аз не одобрявам сектите, както не одобрявам и безпричинните убийства, "в името на" или чисто случайно, но по "Божия воля". Който мисли различно и задълбочено, за причини, последствия и заслужени възмездия, да ... е жив и здрав.
« Последна редакция: Юли 09, 2012, 17:58:07 pm от Yoda »

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Срещу сектите
« Отговор #41 -: Юли 13, 2012, 11:34:07 am »
Сектите влиаят зловредно на мисловната дейност. Унищожават мисълта и човек губи собствения си разум започвайки да клишира приказките на гуруто или пастора си.  Няма свое виждане по каквито и да било въпроси, почва да съществува само насадената чужда мисъл.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Срещу сектите
« Отговор #42 -: Юли 13, 2012, 11:44:27 am »
Сектите влиаят зловредно на мисловната дейност. Унищожават мисълта и човек губи собствения си разум започвайки да клишира приказките на гуруто или пастора си.  Няма свое виждане по каквито и да било въпроси, почва да съществува само насадената чужда мисъл.
Точно..За справка..темата"Да бъде волята ти"..Тонове християнски "шит" и нито грам собствена мисъл!Тъжно..и страшно!

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Срещу сектите
« Отговор #43 -: Октомври 27, 2012, 02:42:00 am »
Внимавайте! Забелязвам, че из Варна по улиците вече свободно се разхождат сектанти, опитващи се да зарибяват хората!

Как ще ги разпознаете:
 - обясняват на хората разни неща уж за Исус, Бог и "спасението", а всъщност са на лов за души;
 - размахват сектантски библии.

Примери - петдесятници, съботяни (адвентисти), всякакъв вид протестанти и т.н.
« Последна редакция: Октомври 27, 2012, 03:04:45 am от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Срещу сектите
« Отговор #44 -: Октомври 27, 2012, 12:43:35 pm »
Хе,хе...Преди месец някъде,две госпожи..Едната българка,другата не нам ква беше..Звънят на врата и почват да си пеят песента.Аз обаче,нещо не бях на кеф,че имах проблеми с ВиК-то и ми кисело..И ги почвам..Разкарайте се с тоя фалшив и лицемерен ваш бог и т.н...Те..Ма как..Не е фалшив,истински е и те обича.. :D...Аз естествено подхващам епизода със змията,че е най-лесен..И викам..Е,кой е излъгал?И едната ми вика"Ма тя Ева наистина е умряла"..Е..хуу де..Умряла е,ма от естествена  смърт,а не в същият миг,както я плаши"господ"..И изобщо,редно ли е една сила свише,дето претендира че е Алфа и Омега,да използва такива жалки прийоми като лъжа и  заплаха?И ако вашето дете сбърка,вие бихте ли го пъхнали първо връв фурната на 300 градуса,а после в пералнята приемерно?Все"наказания"наподобяващи тези на"любящият"ни създател?
Е,познайте колко бързо се изнесоха! :D :D :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27