Автор Тема: Срещу сектите  (Прочетена 22710 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

firma

  • Гост
Отг: Срещу сектите
« Отговор #15 -: Януари 14, 2006, 17:32:51 pm »
Науката без религия е неубедителна.
Айнщайн ;)

Eon

  • Гост
Отг: Срещу сектите
« Отговор #16 -: Януари 14, 2006, 17:41:30 pm »
той тва го е казал щото
е изпаднал в задънена улица

по едно време

а иначе науката също може да се разглежда като вид религия

Heinie

  • Гост
Отг: Срещу сектите
« Отговор #17 -: Януари 17, 2006, 08:33:06 am »
Като казахме секти... Какво смятате на Интернационалната Школа на Златния Розенкройц? Аз по едно време се бях интересувал от тях и те по чисто сектантска метода се опитаха да ме прилапат. Както и да е, но тогава случайностите се събраха (да бе, случайности - друг път) така, че не успяха.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: Срещу сектите
« Отговор #18 -: Януари 17, 2006, 11:43:43 am »
уффф ама сте фенове
Вярванията са клепачите на Ума.... функцията на клепачите е не е да затваря окото да не вижда  а да го предпазва !!!
помислете само на колко учени, философи и тн. са им изгоряли бушоните само защото са стиганали до задънена улица и не са могли да разберат или да си обяснят защо ... може би тая българката дето буйствала в САЩ в ония самолет по същата причина е избушила.

аз така разбирам изказването на Еонски

.... а Хорусуче много обича да прибързва и да лепи разни стандартни клишета като атеист, сатанист и тн.

относно сектите - ми дайте едно определение за думата "секта" та да не спорим. Това според мене е измислено от "водещите" религий като предпазна мярка срещу новоидващите религиозни движения за да си запазят "монопола" над вярата и хората.

аре със здраве
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Oberon

  • Гост
Отг: Срещу сектите
« Отговор #19 -: Януари 17, 2006, 13:55:18 pm »
Драги ми Атила, и ти си фен като нас:)
Функцията на клепачите е да навлажнява роговицата на окото :)
Начи за кво иде реч? Религията е вид смазка или замазка:))))
Мисля си глупости щото съм на бачкане и върша щуротии хахаха

Оберон

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: Срещу сектите
« Отговор #20 -: Януари 17, 2006, 14:17:35 pm »
Оберонски, овлажняването на роговицата с каква цел е - да бъде предпазено/запазено окото а не да бъде просто "смазано" за спорта
Цитат
Религията е вид смазка или замазка:))))
става дума за вяра е не за религия. Религията се основава на вяра която определена група хора изповядват....


относно смазката се сетих един виц:
Новопостъпъл в затвора го награбват дрътите пандизчи да го таковат ... той реве, вика и се моли: "поне с вазелин моля".
Един от дръти се обръща и почва да крещи: "Вазелинееее, ела тука, че трябваш"

сори, малко вулгарно ама Обронски почна първи
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Eon

  • Гост
Отг: Срещу сектите
« Отговор #21 -: Януари 17, 2006, 14:53:20 pm »
Егаси клепачния спор дет сте го навъртяли за норматив...
Знам, че клепачите излъняват защитна, замазваща и смазваща и т.н. роля

аз имах предвид буквалното! Като се затвори клепача и окото не вижда...
Нямах предвид чисто биологичното им значение...
беше метафора...
Затваряш клепача = не виждаш
Вярването = умът не вижда

чаткате ли
Цитат: (Отг на Атила - Като те зачаткам!!! :D :D :P :P :P)

аре

за сектите не знам, един дол дренки....

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: Срещу сектите
« Отговор #22 -: Януари 17, 2006, 15:14:14 pm »
зависи в какво вярваш и от гледната точка. малко примери:

1. вярваш в световната конспирация - умът ти вижда повече
2. не вярваш в световната конспирация - не виждаш повече от това което виждаш (клепач)

1. вярваш в прераждането - търсиш и се ровиш повече в дтайлите, живееш със съвсем друг мироглед - душатат ти вижда/гледа
2. не вярваш в прераждането - живееш като за последно (клепач)

и пак ви повтарям - разделете вяра от религия.
Защо ли ?!?! - Атеизмът представлява вярата, че нито едно божество не съществува. Та дори атеистите вярват, че нещо не съществува.

вЕрвайте ми ... хехехех

Поздрави
Атила

п.с. да го духат всички сектанти !!!
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Срещу сектите
« Отговор #23 -: Януари 17, 2006, 20:10:01 pm »
Подкрепям те, Атила, поне в момента няма покритие между Вяра и религия или най-малкото-аз не виждам. Вярата е една, а религиите - излакутена работа (местен френски).
Някой добре го каза - всякакви формирования на религиозна основа са секти.
Не мисли като човек!-Крион

virtual

  • Гост
Отг: Срещу сектите
« Отговор #24 -: Януари 17, 2006, 20:27:05 pm »
за каква секта говорите бе хора При полужение че самите юдеи са чакали идването на Христос, чудасата МУ,Възкресението Му 

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Срещу сектите
« Отговор #25 -: Януари 17, 2006, 20:47:07 pm »
чакали са месията не Христос.Ако чакаха него щяха да го признаят,нали?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

virtual

  • Гост
Отг: Срещу сектите
« Отговор #26 -: Януари 17, 2006, 20:49:06 pm »
точно това е било трудното че не са могли да го познаят защото са били прекалено заети сас себе си

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Срещу сектите
« Отговор #27 -: Януари 17, 2006, 20:55:35 pm »
Virtual,чувал ли си за назорейците?
 Били са еврейска секта,която смятала че лидерът и е предречения месия.Та лидер на тая секта е бил Иисус Назорей(а не от Назарет.Град Назарет никога не е съществувал).Той пък се обединява с една друга секта,която пък почитала Йоан кръстител като месията,ама той пък от своя страна признава Йешуа и така...
 Освен това Христос означава просто "помазан".Което е било обръщение към всяквите му мъдреци там.
Още-ранните християни почитали не Иисус като спасител,а учението му и се старали да живеят според него,ама тогава се появил св.Павел и о***л нещата създавайки основите на днешното християнство
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

virtual

  • Гост
Отг: Срещу сектите
« Отговор #28 -: Януари 17, 2006, 21:14:10 pm »
много секти има и сега ги има и всяка от тях е от истинна това не отричам. но повечето от нещата описани в новия завет са реални повечето от градовете споменати там са открити та дори смятания за мит вавилин и други. мястото където е разпънат Христос е сащо реално.Всичко писано в книгата на книгите е доказвано с години и е установено че се отнася за реални личности исабития.много от писанията не са напално точни като имена защото е нямало пален превод ето например Бог на староеврейски се е четял като Йехве но това не е палното име защото е нямало пален еквивалент на тази дума затова сега го четат по различни начини като Йеова,Йехова и Т.Н.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Срещу сектите
« Отговор #29 -: Януари 17, 2006, 21:22:05 pm »
много секти има и сега ги има и всяка от тях е от истинна това не отричам. но повечето от нещата описани в новия завет са реални повечето от градовете споменати там са открити та дори смятания за мит вавилин и други. мястото където е разпънат Христос е сащо реално.Всичко писано в книгата на книгите е доказвано с години и е установено че се отнася за реални личности исабития.много от писанията не са напално точни като имена защото е нямало пален превод ето например Бог на староеврейски се е четял като Йехве но това не е палното име защото е нямало пален еквивалент на тази дума затова сега го четат по различни начини като Йеова,Йехова и Т.Н.

Тука общо взето съм съгласен. Обаче има и доста информация,която е унищожена,фалшифицирана,укрита и т.н.
 Ариматейските градини наистина са реално място,както и някои други,но за Назарет съм напълно сигурен например.И че събитията не са протекли много-много както е казано в библията. Да не говорим че апокрифните евангелия(които са доста повече от тези в библията) създават съвсем друга картинка на нещата.

Истинското име на Бога е табу.И като такова не можеш да го узнаеш.Затова на планината когато мойсей го пита за името Му,бог отговаря ""Аз съм този,които съм" На иврит ИХВХ(йод-хе-вав-хе) идва от първите букви във всяка дума в това изречение.Другите имена използвани в библията за бога са Адонай,Елохим(което между другото на шумерски означава "богове",в мн.ч),тетраграмматон...и май имаше още няколко
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27