Автор Тема: Kаква е истинската природа на хипнозата?  (Прочетена 25569 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Kаква е истинската природа на хипнозата?
« Отговор #45 -: Април 21, 2009, 17:49:14 pm »
Ирис, хипнотизираният не е безволеви робот, дори може сам когато поиска да излезне от състоянието, последните изследвания всъщност показват че не е форма на спане,а на много силно фокусирано внимание.
Не, наясно съм, че хипнотизираният има воля, но не я проявява.
Не.Не е вярно и може да я прояви по всяко време.Хипнотизираното съзнание е като отворена книга ,в която можеш да пишеш и редактираш ,но внимавай-има едни пазач ,които винаги бди.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Kаква е истинската природа на хипнозата?
« Отговор #46 -: Юли 27, 2009, 19:14:47 pm »
Системно медитиращ съм.
Хипнотизиран съм с цел да установя разликата.
Според мен няма база за сравнение!
Хипнозата е състояние на ума - медитацията е състояние на личноста като цяло
Хипнозата решава проблеми тук и сега - Чрез медитация получаваш отговори, (за които нямаш логично обяснение относно произхода им) касаещи бъдещето.
Хипнозата не влияе директно на тялото - Медитацията директно влияе върху метаболизъма на организъма.
Хипнозата те прави зависим - Медитацията те изгражда като силна, самостоятелно мислеща и действаща личност. Туров
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Tuki

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 134
Re:Kаква е истинската природа на хипнозата?
« Отговор #47 -: Юли 28, 2009, 20:55:24 pm »
1.Хипнозата решава проблеми тук и сега - Чрез медитация получаваш отговори, (за които нямаш логично обяснение относно произхода им) касаещи бъдещето. 

2.Хипнозата не влияе директно на тялото - Медитацията директно влияе върху метаболизъма на организъма.

3. Хипнозата те прави зависим - Медитацията те изгражда като силна, самостоятелно мислеща и действаща личност. Туров

1. Как хипнозата решава проблеми, касаещи бъдещето?

2. Хипнозата влияе директно на тялото - съвсем пряко и директно. Има много опити, които доказват това.

3. От какво те прави зависим хипнозата и защо?

 ;)

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Kаква е истинската природа на хипнозата?
« Отговор #48 -: Юли 28, 2009, 21:32:12 pm »
Хипноза - съзнание - подсъзнание. Променените чрез прието внушение съзнание и подсъзнание водят до психични и соматични изменения. Затова хипнозата решава проблеми тук и сега, а не в бъдещето. Бих ти обяснил що е то бъдеще, но няма да ме разбереш.
Винаги хипнотизирания изпада в зависимост от хипнотизатора, това ясно личи след някопко сеанса. Например десетина. Туров
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Kаква е истинската природа на хипнозата?
« Отговор #49 -: Октомври 23, 2011, 00:46:31 am »
Пиша в тази тема, тъй като не намерих по-подходяща в раздел религия :)

А и не открих някой да е писал за Франц Месмер и неговия месмеризъм.
Накратко: Използвал е хипноза по време на сеанса с пациантите, затова и някои го смятат за родоначалник на съвременната. Открива и използва човешките флуиди, които нарича „животински магнетизъм“. По-късно стига до извода, че всеки човек излъчва такива „флуиди“ и посредством „магнетични пасове“ може да зарежда тялото на друг човек.

Някой знае ли/чел ли е нещо повече?

Ще се радвам, ако реши да сподели. Благодаря :yes:

« Последна редакция: Октомври 23, 2011, 01:03:43 am от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re:Kаква е истинската природа на хипнозата?
« Отговор #50 -: Декември 06, 2011, 21:30:06 pm »
Хипнозата е като ядрената енергия, или камъка или..
Може да е и за добро и за лошо.Според мен точно чрез хипноза и различни психо-техники, човек може да се изчисти от негативни психо-техники които са му били заложени през годините. Клин клин избива така да се каже.
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 21:31:10 pm от xtring »

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Kаква е истинската природа на хипнозата?
« Отговор #51 -: Ноември 03, 2012, 17:45:51 pm »
http://vbox7.com/play:187e6ae6a2 Гледах това вчера по "Дискавъри". Някой добър човек го е качил в нета като му е променил заглавието. Автентичното заглавие е: "Deception with Keith Barry: Black Ops"
Интересно е.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Kаква е истинската природа на хипнозата?
« Отговор #52 -: Ноември 03, 2012, 19:17:37 pm »
http://vbox7.com/play:187e6ae6a2 Гледах това вчера по "Дискавъри". Някой добър човек го е качил в нета като му е променил заглавието. Автентичното заглавие е: "Deception with Keith Barry: Black Ops"
Интересно е.
Аз отдавна не гледам канал дискавъри..., навремето го гледах още когато то беше със старото лого и на руски а освен това имаше и дискавъри сай трек канал, между другото точно отам тръгна историята с Боб Лазар добила популярност впоследствие... днес канал Дискавъри се измени невъобразимо в негативен план като изгуби своята едновремешна привлекателност с интересните си предавания с разнообразна тематика като "чудесата на времето", "слънчева империя", "тайни и загадки от архива на Артър Кларк", "бъдещето на автомобила" и т.н., та смятам че никак не е чудно това с посредственните си предавания днес "за оцеляването", "как да направим някоя и друга магария" и т.н.
« Последна редакция: Ноември 03, 2012, 19:39:24 pm от x_name41 »
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Kаква е истинската природа на хипнозата?
« Отговор #53 -: Ноември 03, 2012, 19:24:38 pm »
Не лобирам за никой телевизионен канал. Абстрахирай се от източника и изгледай видеото. От всичко може да се учи. /Дори от "Том и Джери" и "Ну, погоди!", ако щеш!/...На мен интересни ми се видяха всички показани въздействия. И не ми пука кой го показва и с какви цели, защото аз имам собствена глава на раменете, която си прави изводи сама от видяното, а не слушам гласа зад кадъра с неговите изводи.
Изгледайте го: интересно е!
 :yes:
« Последна редакция: Ноември 03, 2012, 19:27:44 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27