Автор Тема: Какво правим???  (Прочетена 22133 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Какво правим???
« Отговор #30 -: Март 07, 2006, 17:46:05 pm »
Функцията ми е да творя
среда и образци
на истинност и да въвличам
околния свят
в такова творчество. върша това
чрез убединяване
и възпитаване
на вяра и на воля
за истинно творчество
и неговото осъществяване -
осъзнаване.
Творчеството е създаване
на ценности, които
остойностяват търсене-
намирането на истинност.
« Последна редакция: Март 15, 2006, 12:46:37 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Дъвиан

  • Гост
Отг: Какво правим???
« Отговор #31 -: Март 11, 2006, 21:43:34 pm »
В основата на нещата стои Любовта. Всичко се управлява от Любовта. Цялана Вселена е проникната от принципа на Любовта. И тази Любов трябва да ни помогне да се справяме с живота си. Трябва да я приемем дълбоко в сърцата си и така да се слеем с нея, че във всеки един момент да бъдем готови да я проявим, и нещо повече, във всеки един момент трябва да вибрираме на нейните честоти. Всяка ситуация може да се пребори с помощта на Любовта. Всеки живот е изживян пълноценно, когато е проникнат с принципа на Любовта. Тя ни води и ни насочва към правилните постъпки и правилните дела. Когато животът ни губи своите духовни измерения и материалното сякаш е взело превес, Любовта ни помага да се върнем в лоното на дълбоките, искрени чувства и да даваме, даваме Любов на света.

В миговете, когато се колебаем и ни е трудно да вземем решение, в минутите на внезапен хлад, който сякаш извира от бездната на нашата душа, ние сляпо търсим опора и бряг, където да протегнем ръка и да се вкопчим в първата възможна Реалност, която да ни успокои, Любовта настъпва с всевластната си Мощ и ни показва верния път. Но ако не можем да проявим тази Любов, ако има нещо което ни възпира въпреки нашите знания и на пръв поглед изпитани умения? Това нещо е Страхът! Той се вплита здраво в душата и не иска да пусне своят захват. Той смуче, смуче живителна сила от нашето собствено сърце, от малката ни, изстрадала душица. Но как можем да го преборим, как да стоварим цялата си Воля и Мощ върху него? Това ще сторим със Смелостта. Именно тя може да спре Страха. Смелостта да проявим Любов! Смелостта да опълчим срещу този Страх цялата си бликаща Любов и бликаща Доброта. Те преобразяват всичко, преобразяват коренно ситуацията, те спасяват.Те смиляват врага и го карат да се успокои. Те са водача в тъмното и те винаги извеждат на светло. Те ни казват какво да правим и те ни дават отговори. Нека ги послушаме!
« Последна редакция: Март 11, 2006, 21:45:55 pm от Дъвиан »

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Какво правим???
« Отговор #32 -: Април 29, 2006, 17:58:22 pm »
лол, лесно е да се сложи точка, ама замисляте ли се, че този път явно целият свет ще бъде замесен в една тотална криза, за която от дълго време си бъбрим...Много от темите във форума са свързани и вместо да си чешем езиците не е зле да посвършим малко конструктивна работа - така че ?какво правим в случай на криза? как ще реагира всеки от нас в случай на обявено глобално бедствие - дали всеки ще поеме по своя път и ще се пръснем като скариди, уплашени от бурята?
musica universalis

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Какво правим???
« Отговор #33 -: Април 29, 2006, 18:55:47 pm »
Ами много зависи от вида на бедствието най вече поради факта че има така да се кажа 2 основни сценария  Според единия бедствието ще трае доста кратко като буквално за часове всичко живо ще бъде изтрито от земята ( в тва  време обаче  ще има прозорец през който да се  измъкнем поне до 4-о измерение ако не 5то и да се спасим) . Вече варианта с по леко бедствие вероятно  ще създадебягащи групи които ще тръгнат към планините. Подземните градове са в 4то измерение - те  няма да бъдат афектирани от бедствието.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Какво правим???
« Отговор #34 -: Април 29, 2006, 20:18:17 pm »
И на мен ми е писнало, отдавна, но е добре, че имаме още време да се подготвим максимално добре. Писнало ни е, защото едно гласче ни убеждава: "ти си готов, подготвен си, скачай!" Разбира се, това не е твоят вътрешен съветник, той просто иска да се отделиш от другите, да запазиш егото си живо и да не ти пука какво ще стане  с комшията ти, с роднините ти.
А работата е там, че ще "скочим" всички заедно, затова - търпението му е майката!
Какво правим? Като че ли най-важното се върши на финно ниво, където са истинските ни същности, така че нека да ги благославяме колкото може по-често!
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Отг: Какво правим???
« Отговор #35 -: Април 29, 2006, 20:43:10 pm »

Нищо не можем да направим. Нещо може да направи поколението след нас  или по следващото , но манталитета на Света не се променя за ден или два."Половината" свят вярва в някаква книжка наречена Библия, другата "половина" в друга наречена Коран, останалите в някакви други "книжки" , и накаде вървим, докато вярваме на някакви небивалици , книжки с картинки до никаде няма да стигнем.А представете си колко други вярвания и религии е имало преди тях. Кое е вярното , кое е истината?Дали преди 2000 години Хитлер е нямало да бъде обявен за новия месия? Да няправи своя учение? Почти го е постигнал , само е трябвало да завладее света и сигурно него щяхме да боготворим. Като начало трябва да се премахнат всички тези глупости и да насочим мисленето си и вярата в друга насока.Религията винаги е била оръжие за управление на масите , и през годините е била променяна точно в тази насока.В момента сме на следното положение - мислим като народ, човек , нация и точно в това ние  грешката , не мислим нато РАСА .На всекиго тука му е извесно че извънземен разум съшествува , има доказателства колкото и на някои да не му се иска да знаем. И защо се крие ? защо се крие такова нещо ? ще ви кажа- за да можем утре да имаме по добри бомби и самолети от съседа. Защото Те ще разкрият че религията и Църквата са просто тяхна измислица.  И все пак сме свидетели че не сме срещу Тях , а използваме Тях срещу себе си . Все още човек се изправя срещу човека , което ще  само да ни самоунищожи.

така че единственото което остава е да учим тези след нас (които дано бъдат по освободени от нас), каква е целта ни , закакво живеем , защо човешката раса е уникална и всеки живот е безценнен.
Елементарен човек!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Какво правим???
« Отговор #36 -: Април 29, 2006, 22:27:35 pm »
Цитат
Нищо не можем да направим.
Как да не можем, когато го правим от 12-13год.  :D  Ако нищо не правехме досега да ни нямаше.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Отг: Какво правим???
« Отговор #37 -: Април 30, 2006, 02:10:33 am »
Цитат
Нищо не можем да направим.
Как да не можем, когато го правим от 12-13год.  :D  Ако нищо не правехме досега да ни нямаше.



Цитат
Нищо не можем да направим. Нещо може да направи поколението след нас  или по следващото



Цитат
така че единственото което остава е да учим тези след нас (които дано бъдат по освободени от нас), каква е целта ни , закакво живеем , защо човешката раса е уникална и всеки живот е безценнен.


точно затова говоря ;)
Елементарен човек!

aro

  • Гост
Отг: Какво правим???
« Отговор #38 -: Април 30, 2006, 08:09:47 am »
Хммм, да си призная, малко кръвожадни ми изглеждате.Чакате потопи, кризи и бедствия.Не вярвам че края на света ще е скоро.Хората не са чак толкова лоши за да бъдат унищожени или ако са лоши не го осъзнават.Поне не и на този етап.
Освен това, така като гледам, луната си е още тук, не ни е избягала, въпреки че, се опитва, все още ни пази.Атмосферата си е що годе наред.Слънцето е далеч от умирането си...можем да допуснем, че Бог е способен да спре всичко това, стига да иска, но някак си, незнам, мисля че, човечеството е още в детските си години, рано ни е още.
Дано ни остава още време да се научим да бъдем милосърдни и благородни.Да се научим  да обичаме и да го предаваме на поколенията си.Да се молим или контактуваме с абсолюта, всеки както може.Ако правим това след няколко поколения самозабравата и самоунищожението ни ще бъдат заличени.Не е ли по-добре да го правим, от колкото да мислим за един евентуално брутален край?
И все пак, ако краят е близо или пък има някаква криза или катаклизъм :
 "Аз си представям малки дечица да си играят в една голяма ръжена нива.Хиляди деца, а наоколо няма никой голям човек, искам да кажа- освен мен.И аз стоя на ръба на някаква шеметна пропаст. И каква ми е работата? Да спасявам всяко дете, което тръгне към пропастта- искам да кажа, ако то се е затичало и не вижда къде отива, аз да изляза отнякъде и да го спася. Просто ми се иска да бъда спасителят в ръжта.Зная,че е лудост, но ей на, това е единственото нещо, което наистина ми се иска да бъда."
                                                                                                          Холдън  от "Спасителят в ръжта" - Селинджър
По логиката да се измъкваме в 5-то измерение(вярвам че 4-тото измерение е време-пространството и ниe съществуваме в него, т.е. живеем в 4 измерен свят), голяма част ще успеят, но не е там работата.
Не е нужно да губим тренировъчния си полигон (Земята) докато все още не сме достатъчно добре обучени или лоши.Мисля че, целта е да бъдат спасени колкото се може повече, а не една малка част.Така че, колкото по-добри ставаме, повече ще се отдалечаваме от един евентуален край на човечеството.Иска ми се да е така.
« Последна редакция: Април 30, 2006, 08:15:14 am от aro »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Какво правим???
« Отговор #39 -: Април 30, 2006, 09:11:07 am »
aro  Това което представят медиите за ситуацията на планетата няма нищо общо с действителността. Проблема идва че на топ секретно ниво нашата ппланета досто сериозно се меси както на космическо ниво чрез контактите си с други цивилизации така сме прашали пратеници в други реалности. И определено ако това нещо продължава в същата посока управлявано от същите тези "хора" които са силно манипулирани и под контрол от други "същества" ставаме огромна пречка за другите цивилизации. А нашата има огромен потенциал който може да бъде развит в различни посоки и не е  много трудно да забележим че в момента тази не е вярната.

aro

  • Гост
Отг: Какво правим???
« Отговор #40 -: Април 30, 2006, 09:20:07 am »
 :( Дано не сте прави!
Иска ми се да имаме още малко време, но...ако не може, не може!
Пък и тази планета не съществува само заради нас, ами всички животинки и растения?Лошо ще бъде това да е краят не само заради нас, но и заради всички видове :(

Eon

  • Гост
Отг: Какво правим???
« Отговор #41 -: Април 30, 2006, 09:21:51 am »
 
но и заради всички видове :(

И заради щраусите :-[
« Последна редакция: Април 30, 2006, 09:37:13 am от Eon »

aro

  • Гост
Отг: Какво правим???
« Отговор #42 -: Април 30, 2006, 09:32:42 am »
Хе-хе, да, не са ли симпатични животинки? :D

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Какво правим???
« Отговор #43 -: Април 30, 2006, 11:06:34 am »
Хммм, да си призная, малко кръвожадни ми изглеждате.Чакате потопи, кризи и бедствия.Не вярвам че края на света ще е скоро.Хората не са чак толкова лоши за да бъдат унищожени или ако са лоши не го осъзнават.Поне не и на този етап.
Освен това, така като гледам, луната си е още тук, не ни е избягала, въпреки че, се опитва, все още ни пази.Атмосферата си е що годе наред.Слънцето е далеч от умирането си...можем да допуснем, че Бог е способен да спре всичко това, стига да иска, но някак си, незнам, мисля че, човечеството е още в детските си години, рано ни е още.
Дано ни остава още време да се научим да бъдем милосърдни и благородни.Да се научим  да обичаме и да го предаваме на поколенията си.Да се молим или контактуваме с абсолюта, всеки както може.Ако правим това след няколко поколения самозабравата и самоунищожението ни ще бъдат заличени.Не е ли по-добре да го правим, от колкото да мислим за един евентуално брутален край?
И все пак, ако краят е близо или пък има някаква криза или катаклизъм :
 "Аз си представям малки дечица да си играят в една голяма ръжена нива.Хиляди деца, а наоколо няма никой голям човек, искам да кажа- освен мен.И аз стоя на ръба на някаква шеметна пропаст. И каква ми е работата? Да спасявам всяко дете, което тръгне към пропастта- искам да кажа, ако то се е затичало и не вижда къде отива, аз да изляза отнякъде и да го спася. Просто ми се иска да бъда спасителят в ръжта.Зная,че е лудост, но ей на, това е единственото нещо, което наистина ми се иска да бъда."
                                                                                                          Холдън  от "Спасителят в ръжта" - Селинджър
По логиката да се измъкваме в 5-то измерение(вярвам че 4-тото измерение е време-пространството и ниe съществуваме в него, т.е. живеем в 4 измерен свят), голяма част ще успеят, но не е там работата.
Не е нужно да губим тренировъчния си полигон (Земята) докато все още не сме достатъчно добре обучени или лоши.Мисля че, целта е да бъдат спасени колкото се може повече, а не една малка част.Така че, колкото по-добри ставаме, повече ще се отдалечаваме от един евентуален край на човечеството.Иска ми се да е така.


Хммм,,честно казано, нищо кръвожадно няма в това, тъкмо обратното е.. Не чакаме бедствията с нетърпение, дори на мен ми е доста болно че се случват. Не вярвам че краят на света е скоро, но и зная че краят на света, който прознаваме, е близо... Така че Хората не са чак толкова лоши за да бъдат унищожени или ако са лоши не го осъзнават. ((( Поне не и на този етап.)))
Но - атмосферата съвсем не "си е наред", Слънцето бушува във все по-мощни огнени бури, планетата се тресе в недрата си и всичко това би следвало да е знак за онези, които са го преживявали вече веднъж - че трябва да се действа, и да се направи нещо още докато катаклизмите са в зародиш...
Дано ни остава още време да се научим да бъдем милосърдни и благородни. Да се научим  да обичаме и да го предаваме на близките си. Да се молим или контактуваме с абсолюта, всеки както може.Не е ли по-добре да го правим, от колкото да мислим за един евентуално брутален край ? - ами разбира се, нали за това сме се събрали...  И пак повтарям - ние не мислим за този край и не го насърчаваме по никакъв начин - опитваме се само да предупредим преди да е станало твърде късно за една приближаваща буря, и по възможност да спасим 10 от 10 деца на поляната... ;)


Целта на всеки от нас би могла да е подобна...


musica universalis

firma

  • Гост
Отг: Какво правим???
« Отговор #44 -: Април 30, 2006, 11:27:06 am »
Край на света е много силно казано.Може би земята ще се изчисти от 2 милиарда паразити.Никой не се е родил лош,просто всеки сам решава си живота.
...не е важно какъв си,важното е да не пречиш на останалите....
Лошите започнаха да пречат.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27