Автор Тема: В мрежите на "Агни-Йога"  (Прочетена 39154 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ssi

  • Гост
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #90 -: Май 03, 2006, 16:22:52 pm »
Пр
Цитат
едстави си че си сляп, и се влюбиш...Не виждаш дамата, обаче се чустваш духовно свързан с нея. За съжаление, тя да кажем е мнго, ама много ...нелицеприятна. Тъжно, но факт
Има подобна тема засегната в един филм , "сваляча Хал" се казва! Готин е!

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #91 -: Февруари 23, 2007, 03:43:39 am »
без да искам да променя посоката на целия разговор, ще напиша отговора си по първия постинг.
Първо не разбрах защо са удивителните след цифрите 13 (книги, години). Авторът да не би да е суеверен (или този, който е сложил и по-нататък удивителни, може би автора на постинга)?
Второ, за човек отгледан от войнстващия атеизъм, този човек е доста религиозен и обидчив на разлики с християнството.
Трето, нагите са първите същества, на които Буда предава учението си (те са пазители на завета на Гаутама Сидхартха, а не на Риг-Ведите, дребна, но съществена неточност). Буда преподава три месеца на съществата от ада, преди да предаде учението си на жив човек от Земята. Изглежда говорителят прави някакви свои асоциации със змиевидната природа на нагите, на които трябва да обърне особено внимание. За любителите на теорията, че Христос твърде много прилича на по-ранни [езически] богове от него, ще вметна, че след разпъването си той прекарва три дни в ада, слизайки там със светлината си и помагайки първо на прокълнатите там.
Като чета по-нататък разсъжденията на Кроткий се убеждавам, че определено това, което най-много го е подразнило в Агни Йога е, че не е християнското учение.

В Автобиография на един йогин Йогананда споменава за едно село в северна Индия, в което се предава от столетия историята за Исус, който е живял там около десет години. След разпъването си на кръст и възнесението пак е отишъл там. Дори сочат един гроб за негов (все пак няма до безкрайност да се възкресява, все някога ще остави материалното си тяло). Друг разпространител на крия йога от линията на Лахири Махасай също разказва подобна история. Попадал съм на четири изследвания, на различни автори като насоченост, научна достоверност и цели, които твърдят, че Исус е посещавал Индия преди да тръгне да проповядва.

Не разбирам също така как неочаквано за самия него, изведнъж  Кроткий прозира същността на Агни Йога. Нима той не е информиран за догматичността на възгледите си, щом толкова лесно неговото християнско съзнание е наранено? Как е успял да скрие от себе си, че е толкова ревностен християнин, а го прозира, едва когато вижда сатанинската природа на Агни Йога. И как като той не се причислява към окултисите е успял да развие екстрасензорни възприятия, че да разбере демоничната природа на енергиите и негативния заряд на посланията.

Все пак щеше да ми е забавно наистина да беше казал нещо конкретно за Агни Йога, за да може да се поспори истински, а не да се налага да се хващам за примитивния език и догматични разбирания на автора.

Между другото не съм чел нищо от Агни Йога, но не успях да се стърпя пред такива очевидно плитки заключения независимо до какво се отнасят.

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #92 -: Февруари 23, 2007, 21:38:48 pm »
Стар Завет
Нов Завет
Ще има ли други? А тези не стигат ли?
Мислите ли, че Бог е толкова непостоянен?
Мислите ли, че е толкова слаб, че като даде заповед някой ще може да му се "опъне"?
Нищо не става без него или не по негова воля....дори и Дявола няма от къде да се пръкне....Всичко е Едно.
Мислите ли, че Този който казва "Не убивай!!!" ще поиска да убиеш? И то, чрез лишаване от живот на беззащитно същество, да омилостивяваме за свои простъпки? Аз отказвам да убия, пък който и да ми настоява. Желанието за прошка на вече извършено деяние е бягство от отговорност, а убийството е позор.
Не ми трябват богове, които единия път казват "Не убивай!!!" а после "заколи сина си". Последното ...... да не обиждам дявола, но си е човешка работа.
Тук прозира редакцията....и нагласеното.
Да не говорим за "Изхода от Египет". Едва ли такъв е имало. Кои години се е случило? Такова грандиозно събитие, и да не е останала следа от него в Египет? Странно. Да не говорим, че легендата за Мойсей има много по-ранни версии....
Легендата и за "избрания народ".
Глупости не пирамидки.
Представяте ли си Създателят, сътворява всички същества. И да избере само едни от тях? А родителите сред Вас, кое от децата си обичат? Или любовта Ви е степенувана според заслугите им? А не търгувате ли с душите им? А със своите?
Гадно питане нали?
Ами човешка му работа....
Човеци са писали Писанията, човеци са апостолите, човеци са светците, човеци определят кои да са светците.
Вие какво очаквате? Ами човеци са писали и "Агни Йога"
Кой може да е сигурен, кога му се е явил ангел господен и кога демон и слуга на дявола?
Който и да е, от мен зависи какво ще предприема. Аз имам последната дума. И ако не знам, то ми остава да се доверя на вътрешната си оценъчна способност. А после да приема последствията.
Най-лесно е да се обвини някой друг. Бил той и Дявол-а....а отговорността ни?
Мислите ли, че ще можете да вкарате мръсна вода в бликащия кристален планински извор?
Бъдете като извора!
Ако плюете срещу вятъра, кого ще омърсите?
Бъдете вятъра!
Излъчвайте от себе си най-доброто на което сте способни, и то ще ви се върне!
Познато нали?

Ето един трезв поглед върху темата.
Не бих могъл да го кажа по-добре.
10х

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #93 -: Февруари 26, 2007, 08:50:50 am »
И аз  :-*

Ако умеех да се изразявам, бих го написал така :)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #94 -: Май 04, 2007, 13:34:49 pm »
Девизът на Старият Завет е"Око за око, зъб за зъб", на Новият е "Ако имаш една риза дай я на ближния си". Най-схематично, но няма да е 100% вярно, може да се перефразират на "насилие" и "ненасилие". И двата девиза са закодирани в човешката природа, затова не мога да отрека напълно единият и да приема напълно другият.

Рьорих, говори че агни-йога е бъдещето. Той говори само позитивно за Христос. О говори негативно за християнският фанатизъм, многократно изразяван през вековете. Всеки един нормален човек, би казал същото. Преди много други е осмислил, че всяка религия бива извращавана от човека.

Библията е сложна, защото старата си част се базира на шумерски и египетски  предания, и то вероятно от по-късни източници, които от своя страна са се поизменили. Но Библията ги изкривява в многократно по-голяма степен. Освен това явно е пригаждана според времето и според силните на деня. Не, че съм чел арамейската библия, но съм чел откъси, и дори в нея има явни различия от еврейската.

Не виждам никакви доказателства, че рептилиите са онези същите анунаки на Сичин и елохими от Библията.

Християнските трактати срещу т.нар. езотеричното са лесно обясними. Църквата винаги се е борила за господство и личности като Рьорих и Ванга им бъркат дълбоко в очите.
Дори православната църква не спазва собсвените си догми, ако ги зпазваше не би трябвало да има икони. За католицизма няма какво да говорим.
Старият Завет  има още нещо определящо, до голяма степен е  обещания и заплахи. Като съотношението е долу-горе 1:3 :)
Колко човешко нали.
Ако трябва грубо да го защрихирам християнството ти казва;
вярвай и ще получиш награда
вярвай или ще бъдеш наказан
вярвай, защото трябва
За мен, това не е достатъчно, още повече не смятам, че човек трябва да се моделира според обещания, заплахи или защото така трябва.
Също така не приемам, че материята е всичко нито че духа не е повлиян от материята. В този всят всичко си заимодейства и всяка догма осакатява  истината. Същността и истината са нещо, което на този етап ние само можем да усещаме, но не и да осмислим.
Но мисля, че нашата епоха трябва да постави мост м/у вярата и логиката.

п.с. Коментар към поста на Велев; :)
Това е така, защото монотеизма изразява Бог, като първичното "дихание", Големият взрив по научно и малко повече, космическият разум, затова той е във всички и всичко е в него. Например 7те основни спектъра на светлината дават белият, а без него никой друг спектър не може да съществува.
А политеизма изразява смеска м/у андрогенните "богове", пантеона на 12-те, шаманистки вярвания, силите на природата.

Въпросното заглавие "В мрежите на Агни-йога" може да бъде променено и ще звучи даже по достоверно във "В мрежите на християнството", "В мрежите на мюсюлманството", "В мрежите на Юдаизма" и т.н.
« Последна редакция: Май 04, 2007, 13:51:04 pm от Ashaman »

ipnovst

  • Гост
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #95 -: Май 04, 2007, 15:37:40 pm »
 Като прочетох за
Цитат
"Учителят Мория"
,освен че свързах Мория с едноименната планина в Толкиновя Властелин,се сетих и за хълмат Мория в Йеросалим.Въобще оместно ли е да се прави каквато и да е съпоставка между тези три неща?И някой знае ли нещо повече за произхода на думата Мория?

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #96 -: Май 04, 2007, 15:43:47 pm »
При Толкин "Мория" означава "черната бездна",а освен това има и българска крепост Мория.Иначе май е библейски произхода на името
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #97 -: Май 06, 2007, 16:31:10 pm »
Мория е Дракон, идващ от езерото на Нагите и си го признава сам. Да се говори оттук нататък е излишно според мен :)

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #98 -: Май 07, 2007, 16:46:34 pm »
Също така Мория е един от сиддхите, според Лао Дзъ. Сиддхите са били безсмъртните йогини и позветените в изкуството. Някои смятат, че сиддхите са особена раса, дошла тук или от Космоса или неизвестно откъде. Мория е един от Сиддхите.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

ipnovst

  • Гост
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #99 -: Май 07, 2007, 22:12:14 pm »
Цитат
Също така Мория е един от сиддхите, според Лао Дзъ. Сиддхите са били безсмъртните йогини и позветените в изкуството. Някои смятат, че сиддхите са особена раса, дошла тук или от Космоса или неизвестно откъде. Мория е един от Сиддхите.
Това част от митология ли е?Още инфо няма да дойде зле :).Ако може направо да кажеш заглавия или линкове да дадеш.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #100 -: Май 09, 2007, 05:56:31 am »
сидхите и влъхвите едно и също ли е, щото съм чел че българите са наследници на 2 те?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #101 -: Май 10, 2007, 13:26:15 pm »
сидхите и влъхвите едно и също ли е, щото съм чел че българите са наследници на 2 те?

А стига де:) От Атлантида сме, наследници на влъхви и сидхи..., чувствам се вече специален:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #102 -: Май 10, 2007, 14:21:08 pm »
от контекста може да заключиш че под 2те съм имал предвид "вторите" (след като питам дали са еднакви ...)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #103 -: Май 31, 2007, 00:28:28 am »
влъхвите са крале-магове, които предричат раждането на Исус и му правят рожденен хороскоп с предсказания, и са трима на брой - Балтазар, Мелхиор и третия го забравих (нищо общо с властелина на пръстените и witch-kings, въпреки горните аналогии), сидхите означават едновременно човек, който притежава психични възможности, така и самите психични възможности. това са колосални възможности за влияние върху реалността, постигани по пътя на медитацията. синоним са на паранормални или свръхестествени способности, но не с пряк божествен произход, а причинени от човек. сидхите не са раса или племе, а хора тренирали съзнанието си по определен начин. като гледам българите в момента няма начин да сме родственици дори с един сидха.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #104 -: Май 31, 2007, 15:26:47 pm »
Не мисля, че трябва да се решава, гледайки масата българи. Гледайки масата българи ми иде да се самоубия ритуално..но и ние сме от тая маса мисля :) Иначе за сидхите мисля, че си прав.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
8517 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
42222 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
16643 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12741 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
11686 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27