Автор Тема: Папа Бенедикт XVI призова за създаване на нов световен ред  (Прочетена 33541 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
В Библията се говори че този който няма знака няма да може да купува и продава  ;). Точно това е функцията на чипа. Според теб думата чип във времето когато е писана Библията дали е била актуаллна  :P. Иначе спор няма че Ватикана има власт. В задния си двор даже имат НЛО  ;) тва съвсем сериозно  :o

ochakvane

  • Гост
В Библията се говори че този който няма знака няма да може да купува и продава  ;). Точно това е функцията на чипа. Според теб думата чип във времето когато е писана Библията дали е била актуаллна  :P. Иначе спор няма че Ватикана има власт. В задния си двор даже имат НЛО  ;) тва съвсем сериозно  :o

Здравей!
 Дали знаеш, че вече са правени опити за задължително въвеждане на пазенето на неделята през вековете?  Мога да изброя няколко факта, но мисля, че това едва ли ще те убеди. Поне си помисли дали в момента няма страни, които да имат нещо подобно на неделно законодателство. Например в Бавария, в Австрия и някои щати в Америка. Знаеш ли, че в момента се работи усилено в тази насока точно в САЩ? Целта на екуменизма и това обединение на църквите, което стана преди няколко месеца и включва католици, православни, лютерани, методисти и така нататък е именно завземане на политическата власт и налагане на задължителен почивен неделен ден. За хората пазенето или непазенето на един ден е почти без значение. Но задължителното освещаване на съботата е част от Декалога. А Бог казва чрез апостол Яков:
 "Защото ,който опази целия закон, а съгреши в едно нещо, БИВА ВИНОВЕН ВЪВ ВСИЧКО"(Як. 2:10)

Тези, които почитат неделята няма да нарушат Декалога от омраза към Бога, а защото така е казала църквата. Но Бог не признава човешки заповеди. Сатана пък иска не само да погуби хората, но си доставя удоволстнвие да ги погуби по най-подлия начин. Той иска да внуши на всички, че денят е променен. И чак при Второто пришествие пазещите неделята ще разберат в каква заблуда са били. Не чрез чипове ще бъде белязан човекът, а чрез послушание или чрез непослушание. Ако белегът на звяра са чиповете, то какъв трябва да е Божият знак? Античипове? Изходи оттук: Бог казва, че Неговият знак е съботата. Следователно белегът на Сатана е нейното нарушаване. А не разни човешки изобретения.

 Поздрави!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Ми той и Дънов пропвядва да се почита Съботата. Аз съм роден в Събота и също ми харесва повече като ден.  ;)
Проблема е  че сериозно подценяваш извънземния фактор в цялата тази работа а той е ключов! Чиповете не са просто човешко изобретение. Цялата тази технология която ни обсипа почти изведнъж е подарена и първо тествана за  военни цели и сега дават някои трохички на хората и то вместо да им помага само способства за техния контрол. И как ги вързваш купуването, продаването със Съботото и Неделята не ми е много ясно.
« Последна редакция: Август 20, 2006, 17:52:45 pm от Alien »

ochakvane

  • Гост
Ми той и Дънов пропвядва да се почита Съботата. Аз съм роден в Събото и също ми харесва повече като ден.  ;)
Проблема е  че сериозно подценяваш извънземния фактор в цялата тази работа а той е ключов! Чиповете не са просто човешко изобретение. Цялата тази технология която ни обсипа почти изведнъж е подарена и първо тествана за  военни цели и сега дават някои трохички на хората и то вместо да им помага само способства за техния контрол. И как ги вързваш купуването, продаването със Съботото и Неделята не ми е много ясно.

Дънов(мога да разочаровам негови почитатели) е всичко друго, но не и християнин. Не може един християнин да се занимава с окултизъм и да се кланя на слънцето.Божият белег наистина е съботата, но тя е белег само на пазещите Божието слово. А не за нарушителите. Ще се опитам да обясня. Не може един човек да убива и поради това, че пази съботата, да се смята, че изпълнява Декалога. ли да краде и да пази съботата. В предния постинг посочих какво се казва: изпълняване на целия Декалог, а не на части от него. Освен това би ли ти било интересно да предположиш кой всъщност се крие зад НЛО? Изходи от резултатите, които со получават при "отвлечените" от "извънземни" и обладаните от демони.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Католическата църква отдавна няма голямата власт от средновековието.И тази и власт дори сега запада.
 А да се тжърди че папата е антихриста е смешно,горкия човечец е в най-добрия случай марионетка.
 А Неделята не е измислена от хората-нали в библията се казва чев на седмият ден бог си починал.Изобщо за един антихристи почитането на някакъв си ден ще е последната му грижа.
 Да не говорим че съботата-т.е. Сабатът е чисто еврейска традиция.


"Защото ,който опази целия закон, а съгреши в едно нещо, БИВА ВИНОВЕН ВЪВ ВСИЧКО"(Як. 2:
После ако ми кажеш че Бог е милостив....

Дънов(мога да разочаровам негови почитатели) е всичко друго, но не и християнин. Не може един християнин да се занимава с окултизъм и да се кланя на слънцето.
Колко си сладък,какъвто си ми неук!
 Христос е слънчев бог-като се почне от възкресението,мине се през раждането от девица и се стигне до датите на празниците
Освен това би ли ти било интересно да предположиш кой всъщност се крие зад НЛО? Изходи от резултатите, които со получават при "отвлечените" от "извънземни" и обладаните от демони.
разликите между отвлечените и обладаните са огромни.
Най-малкото демоните не слагат чипове
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

ochakvane

  • Гост
Католическата църква отдавна няма голямата власт от средновековието.И тази и власт дори сега запада.
 А да се тжърди че папата е антихриста е смешно,горкия човечец е в най-добрия случай марионетка.
 А Неделята не е измислена от хората-нали в библията се казва чев на седмият ден бог си починал.Изобщо за един антихристи почитането на някакъв си ден ще е последната му грижа.
 Да не говорим че съботата-т.е. Сабатът е чисто еврейска традиция.


"Защото ,който опази целия закон, а съгреши в едно нещо, БИВА ВИНОВЕН ВЪВ ВСИЧКО"(Як. 2:
После ако ми кажеш че Бог е милостив....

Дънов(мога да разочаровам негови почитатели) е всичко друго, но не и християнин. Не може един християнин да се занимава с окултизъм и да се кланя на слънцето.
Колко си сладък,какъвто си ми неук!
 Христос е слънчев бог-като се почне от възкресението,мине се през раждането от девица и се стигне до датите на празниците
Освен това би ли ти било интересно да предположиш кой всъщност се крие зад НЛО? Изходи от резултатите, които со получават при "отвлечените" от "извънземни" и обладаните от демони.
разликите между отвлечените и обладаните са огромни.
Най-малкото демоните не слагат чипове

Съботата е еврейска? Доста странно! Помниш ли какво каза Господ? "Съботата е за човека...". Ако само евреите са човеци, значи може и да не се пази.
 А колкото за Христос, мисля, че не е нужно да обяснявам Кой е Той.  В Библията ясно е казано, че "Чрез Него всичко стана и без Него не е станало нищо от това, което стана". А подобни измислици като тази, че е бог на слънцето, мисля, че може да напише само човек, който не харесва истината или най-малкото не желае да я види.
 За чиповете няма да обяснявам, защото не си разбрал какво казах.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Съботата е еврейска? Доста странно! Помниш ли какво каза Господ? "Съботата е за човека...". Ако само евреите са човеци, значи може и да не се пази.
 А колкото за Христос, мисля, че не е нужно да обяснявам Кой е Той.  В Библията ясно е казано, че "Чрез Него всичко стана и без Него не е станало нищо от това, което стана". А подобни измислици като тази, че е бог на слънцето, мисля, че може да напише само човек, който не харесва истината или най-малкото не желае да я види.
 За чиповете няма да обяснявам, защото не си разбрал какво казах.
Според евреите(а библията е евреиска) само те са хора.
Иначе мога до утре да ти изброявам близкоизточни божества,споделящи СЪЩИТЕ характеристики като Христос,и до едно по-стари и до едно слънчеви
.А в Корана също ясно е казано,кой е христос. В книгата на мъртвите също(т.е. там НЯМА христос)
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Eon

  • Гост
Кастелгандолфо. Твърде много работа може да се окаже вредна за вас дори ако сте папа, предупреди днес папа Бенедикт Шестнайсети, предаде Ройтерс.

По време на традиционната си неделна поява да благослови вярващите в своята лятна резиденция в Кастелгандолфо, на юг от Рим, папата цитира писания на Свети Бернард от Киаравале, който е живял в края на 11 и началото на 12 век.

"Трябва да се пазим, пише светецът, от опасностите, произтичащи от прекаленото натоварване независимо какво работим, защото от твърде многото грижи сърцето може да стане кораво, да пострада духът и да се стигне до загуба на интелигентността." "Това предупреждение е валидно за всеки вид работа, дори за управлението на църквата", посочи 79-годишният папа Бенедикт Шестнайсети. Той допълни, че светецът е писал до тогавашния папа Евгений Трети, за да го предупреди за опасностите, които крие прекаляването с работа.

Бенедикт подчерта, че човек винаги трябва да си оставя време за "молитви и размишляване". ЦР

ochakvane

  • Гост

Цитат
Според евреите(а библията е евреиска) само те са хора.
Иначе мога до утре да ти изброявам близкоизточни божества,споделящи СЪЩИТЕ характеристики като Христос,и до едно по-стари и до едно слънчеви
.А в Корана също ясно е казано,кой е христос. В книгата на мъртвите също(т.е. там НЯМА христос)

Е, това беше върхът на изказването!!! Библията била еврейска! Да не би Адам и Ева да са евреи? Или Сит? Или Енох? Или Ной?
Защо не се замислиш като се опитваш да доказваш нещо , а след това да доказваш...
Освен това естествено е, че във всичките религии ще има нещо, което е в християнството. Бог е Един. А Сатана няма да говори пълни лъжи. Такива най-лесно се разкриват. Коя е най-опасната отрова: чистата или добавената към някаква храна?  Помниш ли как Измамникът изкушаваше Христос? "АКО СИ БОЖИЙ СИН,..."  всичко останало беше както в Божието слово, но "Ако...". А още в началото на Божието слово е казано как излъга Ева: "Истина ли каза Бог...". Сатана не каза:"Бог лъже", а насади съмнение. И винаги постъпва по този начин. Първо всява съмнения и когато човек започва да се съмнява, добавя и останалата заблуда.
 Например, ако погледнеш в различните религии, почти навсякъде има жертви. Но никъде тази жертва не е заместничиска, каквато е Истинската Жертва и Която ни изкупва от смъртта. Само смъртта на Спасителя ни дава опрощение. А различните религии проповядват или жертване на човеци, или жертване на собственото си аз и така нататък. С други думи, вместо да се приеме Жертвата, Която е дар от Бога, да се мъчим ние да се спасим. А това е директно самоосъждане.


Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Е, това беше върхът на изказването!!! Библията била еврейска! Да не би Адам и Ева да са евреи? Или Сит? Или Енох? Или Ной?
А какви са? Викинги може би

Защо не се замислиш като се опитваш да доказваш нещо , а след това да доказваш...
и аз това бих те питал

Освен това естествено е, че във всичките религии ще има нещо, което е в християнството. Бог е Един.
А защо тези религии са по-стари от християнството? Защо някои са по-стари и от библията?
Много от тези религии са съществували хилдяи години преди на някойк изобщо да му хрумне за Мазния Ицо

Христос  е просто един бунтовник,осъден на смърт от римляните и погрешно разбран,от забележи-римлянин.
Не е никакъж бог.А идеята за Бог умиращ за да спаси хората е доста по-стара от него пак казвам.Озирис,когото неведнъж споменавам,дори Митра,който е съвременник на христос.И ако се р4азтърсиш,ще видиш че ранните евреи са практикували човеко принушение,нещо което е доста рядко по принцип,и те са от малкото,които са го правили.Дразниш ме явече.Иди се образовай.Не ходи една седмица на църква,отиди на някое наистина божие място-планина,гора...намери си гадйе,и най-же4е земи изхжърли тая библия и се жслушай в сърцето си.Не бъди идиот.Живей и учи и престани да мислиш за Иисуси и Сатани.И бъди сигурен че самият Иисус би ти казал това по-горе.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Oberon

  • Гост
Повтаряш едно и също нещо като папагал бре!!!!!!!!!!!!11
Писна ми!
Къде в Откровението се говори за Католическата църква? Като е писано това велико Откровение, имало ли е католическва цървка бре ????
Като пишеш, че "в Библията ясно е казано" нали не си вярваш. че тя е 1: 1:))?
« Последна редакция: Август 20, 2006, 22:56:40 pm от Oberon »

ochakvane

  • Гост
Е, това беше върхът на изказването!!! Библията била еврейска! Да не би Адам и Ева да са евреи? Или Сит? Или Енох? Или Ной?
А какви са? Викинги може би

Защо не се замислиш като се опитваш да доказваш нещо , а след това да доказваш...
и аз това бих те питал

Освен това естествено е, че във всичките религии ще има нещо, което е в християнството. Бог е Един.
А защо тези религии са по-стари от християнството? Защо някои са по-стари и от библията?
Много от тези религии са съществували хилдяи години преди на някойк изобщо да му хрумне за Мазния Ицо

Христос  е просто един бунтовник,осъден на смърт от римляните и погрешно разбран,от забележи-римлянин.
Не е никакъж бог.А идеята за Бог умиращ за да спаси хората е доста по-стара от него пак казвам.Озирис,когото неведнъж споменавам,дори Митра,който е съвременник на христос.И ако се р4азтърсиш,ще видиш че ранните евреи са практикували човеко принушение,нещо което е доста рядко по принцип,и те са от малкото,които са го правили.Дразниш ме явече.Иди се образовай.Не ходи една седмица на църква,отиди на някое наистина божие място-планина,гора...намери си гадйе,и най-же4е земи изхжърли тая библия и се жслушай в сърцето си.Не бъди идиот.Живей и учи и престани да мислиш за Иисуси и Сатани.И бъди сигурен че самият Иисус би ти казал това по-горе.

Този "бунтовник" е Този, Който те е сътворил.

Евреи 1:1-3  1. Бог Който при разни частични съобщения, и по много начини, е говорил в старо време на бащите ни чрез пророците,
  2. в края на тия дни говори нам чрез Сина, Когото постави наследник на всичко, чрез Когото и направи световете,
  3. Който, бидейки сияние на Неговата слава, и отпечатък на Неговото същество, и държейки всичко чрез Своето могъщо слово, след като извърши [чрез Себе Си] очищение на греховете, седна отдясно на Величието на високо,

А думите ти  ***А идеята за Бог умиращ за да спаси хората е доста по-стара от него пак казвам***  са полуистина. Защото са отпреди въплътяването на Христос на земята, но са  част от Неговия спасителен план.
 А колкото и да търсиш в разни митологии подобни неща, няма да намериш.  Няма митология, в която да се говори, че Бог се жертва, за да спаси хората.  Говори се за човешки жертви, които разгневеният Бог иска, за да бъде омилостивен. В Библията никъде не се говори и за човешки жертви. Искам да кажа, че Бог не е искал такива. А това, че някои евреи са вършили подобни неща, не са защото Творецът е искал това:

"Второзаконие" 18:10. Да не се намира между тебе някой, който да прекара сина си или дъщеря си през огън {Т.е., който изгаря сина си или дъщеря си в огън.}†, никой чародей, астролог, гадател, или омаятел,
  11. никой баяч, запитвач на зли духове, врач, или запитвач на мъртвите;
  12. защото всеки, който прави тия дела, е омразен на Господа, и поради тия мерзости Господ твоят Бог изгонва тия народи от пред тебе.

Съжалявам, че те дразня. Но винаги е така: когато истината не се приема, винаги води до противодействие, което се изразява чрез реакция, подобна на твоята. И съпостави своите отговори с отговорите на евреите, които отхвърляха Христос. Какво им казваше Той? Че не трябва да живеят за себе си, а трябва да обичат ближния. Трябва да бъдат смирени, трябва да имат Бога в сърцата си, а не да се бият в гърдите, че са Божий народ, като вършат своите си дела. И понеже Христос им казваше, че начинът им на живот не е угоден на Бога, те Го разпнаха. Ти в какво ме обвиняваш? Че повтарям думите Му? Ами живей си както ти харесва. Всеки има право на избор. Но помни, че има два пътя. Единият води към живот. Надявам се да избереш него. Но той не е прав, а е стръмен. Другият е гладък и по него върви целия свят. Но краят му е...меко казано нежелан.

Всичко добро!




ochakvane

  • Гост
Повтаряш едно и също нещо като папагал бре!!!!!!!!!!!!11
Писна ми!
Къде в Откровението се говори за Католическата църква? Като е писано това велико Откровение, имало ли е католическва цървка бре ????
Като пишеш, че "в Библията ясно е казано" нали не си вярваш. че тя е 1: 1:))?

 Предложих на всички ви да разгледаме "Даниил" и "Откровение". Защо отказвате? Отново ще кажа: СТРАХ! Страх ви е да не научите истината. Предпочитате да сте като щрауса. Е, искаш да ти кажа къде пише за Католическата църква. Ами пише. В "Даниил" 7 и 8 глави. Там тя се нарича "Малък рог". А в "Откровение" 12 глава е наречена Първият звяр. А по късно "Блудницата Вавилон".
 Исторически всичко се е потвърдило, а се потвърждава и от случващото се в съвремието, чрез искането на папството да вземе участие в Новия световен ред. А то ще стане ръководно в него.
 Впрочем, попитай се как 150 години преди да се роди Кир, е посочен той като този, който ще разруши Валилон:
 
Исая 45:1  1. Така казва Господ на помазаника Си,
На Кира, когото Аз държа за дясната ръка,
За да покоря народи пред него,
И да разпаша кръста на царе,
За да отворя вратите пред него.
Та да не затворят портите:

И това се изпълнява по описания начин. Бог знае  края от началото. Така че и всички пророчества са абсолютно верни.
 И вярвам, че Библията е 1:1.


Oberon

  • Гост
Гил, ти оставаш последния мохикан :)
Аз се отказвам вече наистина. С фанатици не ми се говори. Дето смятат че Библията е 1:1...
И мене не ме е страх от Пророчествата, за теб не знам. Плюс това, това че ти вярваш в тях и си мислиш че ги разбираш, не означава че и теб не те е страх...Адвенте. Само че ти си мислиш, че ще бъдеш спасен.
Егоист.

Оберон

п.с Всичко добро от мене. Поздрави на пасторите в Адвентната църква. Чуруликайте си там всеки петък и събота, мислейки си че служите на Бога...

ochakvane

  • Гост
Гил, ти оставаш последния мохикан :)
Аз се отказвам вече наистина. С фанатици не ми се говори. Дето смятат че Библията е 1:1...
И мене не ме е страх от Пророчествата, за теб не знам. Плюс това, това че ти вярваш в тях и си мислиш че ги разбираш, не означава че и теб не те е страх...Адвенте. Само че ти си мислиш, че ще бъдеш спасен.
Егоист.

Оберон

п.с Всичко добро от мене. Поздрави на пасторите в Адвентната църква. Чуруликайте си там всеки петък и събота, мислейки си че служите на Бога...

Бих се радвал все пак да помниш какво си чел: когато се наложи неделният закон, бягай бързо от приемането на поклонението пред езическия ден на слънцето и пази съботата. Казвам го с най-добри чувства. Бих се радвал да разбереш какво значи "адвентист", но това се разбира само тогава, когато човек наистина приеме Бога. Иначе всичко му изглежда странно.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27