Автор Тема: "Пророчеството Орион"  (Прочетена 13226 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
"Пророчеството Орион"
« -: Декември 07, 2005, 08:57:04 am »
През 2012 г. върху земята ще се стовари суперкатастрофа: магнитното поле на планетата внезапно ще се обърне. Гигантски земетресения и приливни вълни ще унищожат напълно нашата цивилизация. Европа и Северна Америка ще се изместят с хиляди километри на Север и ще спрат в полярния кръг. Тези апокалиптични събития ще причинят гибелта на почти цялото население на света. Такива са предсказанията, които идват от маите и древните египтяни. Те са били наследници на легендарната Атлантида, която понастоящем е погребана под ледовете на Южния полюс. Това вещае "Пророчеството Орион" на тримата Ратинкс. Авторите искат да отправят това страшно предупреждение към целия свят, след като са успели да разбият няколко древни кода (с възраст от над 10 000 години). По Коледа на 2012 г. Венера, Орион и още няколко небесни тела ще застанат в същите "кодови позиции", в които са били и през 9792 г. пр. Хр. - годината на предходния катаклизъм.




[Тази книга не съм я чел но от инфото изглежда че по-скоро има за цел да всява паника отколкото да информира. Някой има ли повече информация ?

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: "Пророчеството Орион"
« Отговор #1 -: Декември 07, 2005, 09:01:30 am »
Не звучи да казва нещо ново
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: "Пророчеството Орион"
« Отговор #2 -: Декември 07, 2005, 09:12:19 am »
Тези пророчества може и да са били актуални през 80-те, но вече не са, надявам се. Даже мнението ми е, че такива книжки са вредни и изкривяват днешната реалност, подменят волята на вече достатъчен брой човешки същества, работещи за бъдещето.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: "Пророчеството Орион"
« Отговор #3 -: Декември 07, 2005, 14:43:31 pm »
Хиляда пъти говорихме за тази книга във форума и казах, че е супер зле. Чел съм я. Написана е комично - язък за сериозността на темата. Ако някой започне с тази книга, ще се откаже от материята по принцип - такива книги трябва да се изгарят... Супер зле...

Пише за лабиринта под Египет, в чиято среда е златната сфера с изгубеното учение на Атлантите. Също сериозна тема, орезилена, достатъчно доволно в тази книга...
« Последна редакция: Декември 08, 2005, 12:30:16 pm от Eon »

Oberon

  • Гост
Re: "Пророчеството Орион"
« Отговор #4 -: Декември 07, 2005, 16:57:26 pm »
Книгата я имам. Добра е от няколко гледни точки. Дава информация, дава идеи, дава повод за размисъл. Алиена в едно се обърка- Америка и Европа ще се местят, но чак с няколко хиляди километра:)))) както и да е.
Основната идея на книгата е следната - Пирамидите, Сфинкса, Алеята на мъртвите, Камбоджанския комплекс- всички те напомнят една и съща дата. А именно 10540 пр. Х.
малко инфо: Сфинкса гледа в тази точка от небесната сфера, в която преди 12540 години в деня на пролетното равноденствие изгрява съзвездия Лъв. Спор няма, така е. Отклонението на Пирамидите от магнитния север е точно 5 градуса, каквото е и на Алеята на мъртвите в Мексико. Факт. Автора застъпва идеята, че тези велики монументи на цивилизацията имат цел да ни накарат да се замислим за цикличността на глобалните катастрофи. Напомням, че древните са разбирали съвсем ясно явлението "прецесия на равноденствията". Сещайте се сами за какво говоря - или висша математика или висша астрономия или инфо от знаещ:)

Оберон

п.с книгата си струва, не слушайте Хор:)))

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: "Пророчеството Орион"
« Отговор #5 -: Декември 07, 2005, 17:01:25 pm »
Оберонски аз в нищо не съм се объркал - тва инфо върви заедно с книгата и е  реклама на нея. Ако издателите са се объркали нещо си е техен проблем :)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: "Пророчеството Орион"
« Отговор #6 -: Декември 07, 2005, 20:28:15 pm »
Книгата е тъпа. Ти си може би единственият, който я харесва. И общо взето обобщи какво трябва да се запони от книгата, тъй че е безсмислено - хехехе 8)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: "Пророчеството Орион"
« Отговор #7 -: Декември 18, 2005, 21:12:55 pm »
може би е малко преувеличена, в апокалиптично-лиричен стил...
какво ще кажете за тази поредица на БАРД?
чели ли сте "Пророчествата на Тутанкамон"?
musica universalis

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: "Пророчеството Орион"
« Отговор #8 -: Декември 19, 2005, 12:29:57 pm »
Стои, както и другата на Котерел непрочетена. жоровелев пък обработва друга на Котерел, дето не съм я чувал. Не е на Бард.

Пък на панаира на книгата "Бард" имаха промоцийка - 3 книги за 10 лева и веднага скочих като шаран :P

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: "Пророчеството Орион"
« Отговор #9 -: Декември 26, 2005, 19:06:52 pm »
"Пророчествата на маите -
тайните на една изгубена цивилизация
"
Ейдриън Джилбърт и Морис Котерел
Издателство Весела Люцканова
София, 1998
 ;)
Ама още не е готова. След Текс... :P
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: "Пророчеството Орион"
« Отговор #10 -: Декември 26, 2005, 22:01:56 pm »
По-важни неща ще ти пратя от "Пророчествата на Маите" ;)

Неактивен rump

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
  • това не съм аз ;)
Re:Отг: "Пророчеството Орион"
« Отговор #11 -: Февруари 27, 2009, 20:29:57 pm »
.... от "Пророчествата на Маите" ;)
Като споменахте пророчествата на Маите, скоро ще ни 'залее' и бруталния филм "2012" http://www.vbox7.com/play:1ecf82a8 Ако има оцелели, да ми се обадят  :D
няма "не мога" има само "не искам"

Неактивен wekadion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:"Пророчеството Орион"
« Отговор #12 -: Март 05, 2009, 12:24:04 pm »
Rump, кога се очаква да излезе, интересно е, а като гледам, че пишат ".....как правителството ще се справи с 6...." значи е обхванало почти всяка брънка от световната конспирация и има предвид световното правителство, т.е. новия световен ред.
« Последна редакция: Март 06, 2009, 00:45:10 am от Mirotvorec »
“Алкохолът убива нервните клетки – остават само спокойните!” – всепризната истина.

Неактивен ketix

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 84
Re:"Пророчеството Орион"
« Отговор #13 -: Май 14, 2009, 19:37:39 pm »
купих си я тази книга, вече един месец я чета, мисля че не е много добра, тя е за амераканци да си оправят пенсионите фондове, дано до края на книгата се появи нещо интересно..

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Re:"Пророчеството Орион"
« Отговор #14 -: Октомври 15, 2009, 20:19:16 pm »
Има ли я някъде за сваляне безплатно ?

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
2131 Прегледи
Последна публикация Април 13, 2007, 20:49:32 pm
от Alien
4 Отговора
4762 Прегледи
Последна публикация Януари 13, 2008, 16:49:55 pm
от jediguardian
21 Отговора
19205 Прегледи
Последна публикация Януари 06, 2010, 22:40:02 pm
от bogoizbrania
7 Отговора
11659 Прегледи
Последна публикация Януари 24, 2008, 23:46:12 pm
от Bibl
10 Отговора
7953 Прегледи
Последна публикация Февруари 17, 2008, 20:20:17 pm
от Tina

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27