Автор Тема: Прабългарите - теории и факти  (Прочетена 194125 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Прабългарите - теории и факти
« -: Ноември 21, 2005, 11:59:59 am »
Стане ли дума за българите веднага се намира някой който да подметне нещо от сорта на:
"Абе нали сме на крастопът и все който мине си е оставял семето"...

По учебниците пише как славяни, прабългария и траки са създали България ама с времето славяните претопили едва ли не всички - толкова много били.

Кирилицата също е азбука напасната на славянският език.

Та какво е станало с (пра)българите? Останало ли и до днешни дни нещо или само ние сме наследници на името българи?
Какво е типично "българско" което се е запазило през всички тези години?

Въпроси, въпроси и въпроси...

Според мене това е интересна тема за дискусия и ще се радвам на отзиви и мнения.
« Последна редакция: Ноември 22, 2005, 15:54:03 pm от Horus »
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Eon

  • Гост
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #1 -: Ноември 21, 2005, 12:36:53 pm »
Бай дъ уей, една колежка експерт в областта която ще спомена по-долу каза, че:

Кирилицата е по-стара от глаголицата!!!
А не обратното както сега е прието, и си има бол доказателства. А какви неща ми е разправяла за К. и М. На учителите ще им се изправят косите. Както на физиците от антигравитацията ;D

georgi_nz

  • Гост
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #2 -: Ноември 21, 2005, 13:53:22 pm »
Ами тогава с хубавия празник 24-ти май   -   КО ДА ПРАИМ?

Eon

  • Гост
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #3 -: Ноември 21, 2005, 14:44:33 pm »
абе празнувай си го,
фатката е, че някои ги пускат офф от работа заради празника ;)
особено учениците, ся да се кефят децата...
 ;D ;D ;D
може и да я поразпитам тази вечер пак и да дисклоузна инфото тука
айде ;D

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #4 -: Ноември 21, 2005, 15:02:02 pm »
и аз съм чел че кирилицата произлива от прабългарските руни ама се води азбука на славяните и специално направена за слаянският език.

Накой да знае колко български думе са останали до днешно време?
Мисля че са много малко, кон май е една от тях ако не се лъжа
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #5 -: Ноември 21, 2005, 15:16:08 pm »
В българите има 3 хубави черти. Най първо тука са живели старите траки, които са се наричали благати хора или благари. Те са правили добрини. От тях българина е приел наклоността към мистичното и духовното. После са дошли славяните и са залели Блаканския полуостров. От тях българите са приели Духа на жертвата и самоотричането.. Най после са дошли Аспаруховите българи . От тях българите са наследили храбростта и волевия елемент

Петър Дънов

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #6 -: Ноември 21, 2005, 15:43:59 pm »
Добре звучи! Сега от нас зависи до каква степен ще разкрием тези качества, забъркани от Творецът в нашите гени.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #7 -: Ноември 21, 2005, 15:46:01 pm »
... а по времето на Дънов са били юргените най в разгара си и той затова не е можел да сяда и е писал всичко тези умни неща прав!!!

значи българите са били по тези земи където е Българи много преди аспарух. Има теори, че дори траките са били българи в което има логика. Траките не само са били "мистични и духовни" ами са били и много добри войници и страшно безкруполни хора. Траките са си продавали много често децата на римляните за роби. Спартак пък е примерът за войнственият характер на траките.
Траките са имали също конница което за елините примерно е било много чуждо.
Славяните са се пренесли през 5-6ти век след Хр.

Идват хунио-българите и правят поредната държава. Знаете ли че шарката е донесена от азия в европа от хуно-българите - интересна подробност.
Кирилицата се появява по време на Симеон Велики - налседник от рода дула - т.е. 100% българин. Та въпроса е що един българин ще прави писменост за славяни? ... както и да е

идват византийци, после турци, после 2 световни ... дали нещо от българите верно е стигнало до нас или сме сбирток май никой не може да каже точно.
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

georgi_nz

  • Гост
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #8 -: Ноември 21, 2005, 15:51:03 pm »
Добре звучи! Сега от нас зависи до каква степен ще разкрием тези качества, забъркани от Творецът в нашите гени.
По добре ще звучи не със "забъркани" ,а със заложени .

Неактивен zaio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #9 -: Ноември 21, 2005, 19:16:15 pm »
Да останало е- в националните ни носии голяма част от мотивите са старобългарски. Сега трябва да си разровя лекциите по етнология за да ви кажа точно какво, но обещавам да го направя и ще пиша.
Най-добрата рецепта за щастие е- да използваш парите си не за да трупаш вещи, а преживявания!

elionora

  • Гост
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #10 -: Ноември 21, 2005, 22:13:07 pm »
Колкото до шевиците един приятел от форума ни показа снимки от Тайланд и там видяхме абсолютно същите мотиви и не само там?????????

Неактивен zaio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #11 -: Ноември 21, 2005, 22:59:43 pm »
Намерих- тези нанизи от жълтици, които момите са носили имитират люспи на риба -рибата се нарича "Бойгала" и е присъствала в прабърската митология. Също така ми казаха, че има голяма част от прабърски думи запазени и до днес в българския език с малки промени в буквите. В Памир и Хиндокуш има хора, които наричат къщите си "Къщ"(и не само това има още много съвпадения) и разбира се смята се , че те са от нашата племенна група-дефкато те населяват територии считащи се за нашата прародина.
Най-добрата рецепта за щастие е- да използваш парите си не за да трупаш вещи, а преживявания!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #12 -: Ноември 22, 2005, 01:15:57 am »
Атила, и аз мисля, че Траките са били българи. Я си помислете само когато идва Аспарух: конният народ се връща в коневъдна Тракия.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #13 -: Ноември 22, 2005, 14:56:52 pm »
Значи първо още преди разпадането на Велика България в Солун и Белград са се заселили огромни прабългарски племена които заедно със славяните са правели проблеми на византийците. А за мен това с претопяването е леко измислено , понеже когато е дошъл Аспарух на Балкансият полуостров не само е имало значително количество българи, но в арменските летописи се споменава за аспаруховите българи по времето на преселението, а същото казал и хазарският хан Йосиф: българите са били "по-многобройни от пясъка в морето". Също така прабългарски думи в нашият език се използват изключително много и даже техни почети точни копия се намират в прародината ни в Памир. Като пример може да се изкаже факта че за много от по-важните понятия имаме поне по две думи. Като красота - хубост , обич - любов.(Май за тези примери бях чел). За да не говоря само празни приказки ще ви препоръчам да си купите една много добра за мен книжка (нямам скенер иначе щях да я пратя) казва се "Сага за древните българи - прародина и странствания" на Петър Добрев, аз я взех за 5лв. След като я прочетох си промених коренно мнението за българските учебници по история, които на места определено са писани по поръчка. В книгата автора не само описва голяма част от историята ни преди Велика България. Изказва тезата че прабългарите са жителите на древна Балхара (Бактрия) първите сведениея за която са 13 век преди христа. Цитира и някакъв световноизвестен историк според който в началото имало 21 цивилизации и една от тях е българската.Авторът поне за мен напълно разбива тезата че прабългарите са нискоразвит народ на номади и че аспаруховите българи са 10-15 хиляди души напълно претопени от славяние. Разказва и изторията на Вложка България. Авторът говори много обедително като през цялото време се обосновава чрез древни източници и летописи на присъствали по времето хора. Поне за мен е много обедителен и ми промени цялата представа за историята. това вече ми е една от любимите книги.



П.П. на този етап вече очаквам да бъда разкъсан от историчките във форума  :)
« Последна редакция: Ноември 22, 2005, 15:02:05 pm от Glarusman »
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #14 -: Ноември 22, 2005, 16:00:01 pm »
Петър Добрев е отчасти поръчков. За Божидар Димитров няма да спомена дори...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27