Автор Тема: Аркаим - градът на Слънцето  (Прочетена 46737 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Атила

  • Гост
Аркаим - градът на Слънцето
« -: Септември 29, 2005, 21:46:51 pm »
С откриването на Аркаим светът се връща отново към времената на древните мистерии.

- непознати за нас строителни материали
- хидротехнически съоръжения отпреди 5 хилядолетия преди Хр. ?!?!?
- обогатена почва с неизвестни съствки
- необичайна форма - кръг с точни лъчи от центъра към окръжността

Аркаим е градът на слънцето и за него се псоменава като за "свещенният грат на Тангра" в епосът на воложките българи "Шан кизи дастани" (Сказание за дъщерята на кана)

Предполага се че там се е осъществявал контакт с космоса откъдето идва и обяснимо българската религия Тенгриянаството.

Ето и малко снимки

« Последна редакция: Октомври 02, 2005, 14:44:16 pm от Horus »

Неактивен Geo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
    • Fenomenibg.com
Re: Аркаим - градът на Слънцето
« Отговор #1 -: Септември 30, 2005, 00:35:49 am »
Най-много снимки и инфо има в www.arkaim.org  ;)
« Последна редакция: Юли 05, 2009, 17:38:53 pm от Mirotvorec »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Аркаим - градът на Слънцето
« Отговор #2 -: Септември 30, 2005, 13:45:30 pm »
Гадното в случая е, че сайта е на руски, а по руски съм мноо зле.  :(
« Последна редакция: Юли 05, 2009, 17:39:19 pm от Mirotvorec »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Аркаим - градът на Слънцето
« Отговор #3 -: Октомври 01, 2005, 12:24:46 pm »
Гадното в случая е, че сайта е на руски, а по руски съм мноо зле.  :(
Ми то Руски=църковно "славянски"??? Т.е. стария български.
Така съм чувал.
« Последна редакция: Юли 05, 2009, 17:39:54 pm от Mirotvorec »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Аркаим - градът на Слънцето
« Отговор #4 -: Октомври 01, 2005, 12:44:01 pm »
Тук има малко на английски
---
http://www.steppe.ru/modules.php?name=News&file=article&sid=511
Ancient Aryan civilization achieved incredible technological progress 40 centuries ago
---
http://www.steppe.ru/article297.html
From Legendary Arkaim to Mecca
---
http://www.steppe.ru/article296.html
Enchantment of Arkaim
---
Тут говорил Заратустра.
http://www.steppe.ru/article74.html
В Ригведе таинственный рогатый зверь именуется Шарабхой, а лось в произношении хантов и манси — шарп. Богиня Анахита, несмотря на индийскую жару, рядилась в бобровую шубу. (Откуда бобр в Индостане? Абсурд.) Зато на Южном Урале бобры водятся, это самый южный ареал их обитания. У народов манси бобр — священное животное. А священное насекомое — пчела. Слово "медва" у арийцев означало жертву: мед использовался исключительно в ритуалах жертвоприношения.
В священных арийских текстах можно встретить упоминания о волках, кабанах, зайцах, лисах, косулях. Все эти животные обитают в лесостепной зоне Южного Урала. А вот в Иране и Индии их как раз и не сыщешь.
Вблизи Синташты — первого из раскопанных Г. Здановичем объекта "страны городов" — нашли большой курган. Судя по хорошей сохранности предметов заупокойного культа, он не был разграблен. Но останков "владельца VIP-захоронения" не было. По возрасту курган старше сарматского. Значит, зороастрийский. Вот тогда и возникло предположение (конечно, совсем пока бездоказательное), что это погребение Зороастра, или Заратустры, — первого в истории великого пророка религии единобожия.
(пита се тогава, кой е писал Ведите?досещам се, но един македонец ме обвини във "великобългарски шовинизъм"???)
---
http://www.steppe.ru/article74.html
Метод Шлимана оправдал себя и в Аркаиме
Если сегодня встать в центр маленькой круглой площади Аркаима (что я, разумеется, и сделал) и оглядеться, лежащие выше окрестные сопки и горы формируют несколько визуальных реперов, позволяющих с их помощью фиксировать восходы и закаты небесных светил. Вершины сопок и гор служили аркаимцам "прицелами", "мушками" же являлись упомянутые в "Авесте" двери, а также окна, башни и специальные желоба на крыше.
Всего таких "прицелов" Быструшкин насчитал 18! 12 для замеров Луны и 6 — Солнца.
Тогда Аркаим — то же самое, что знаменитый Стоунхендж в Южной Англии. Только гораздо более точный, считает челябинский астроном А.Кириллов. Если Стоунхендж фиксировал только 6 позиций на небесной сфере, то Аркаим — 181.
А вот совсем уж поразительное совпадение: Стоунхендж расположен на широте 51 градус 11 минут, Аркаим — 52 градуса 39 минут. Разница между ними по долготе составляет ровно 60 градусов — шестую часть полного круга.
----

ЧЕСТИТО
Май друидите са позабравири туй-онуй?
« Последна редакция: Юли 05, 2009, 17:40:19 pm от Mirotvorec »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Аркаим - градът на Слънцето
« Отговор #5 -: Декември 05, 2005, 23:37:50 pm »
Далай Лама смята,че България е един от трите биоенергийни центрове на Земята. Наричали са България държава на Духа.

Страната Шамбала има 9 квартала към посоките и полупосоките на света и центъра - прилича на древния град на българите в Урал-Аркаим!!!

Шамбала вероятно е свързано с названието на шаманите "кам" от земи, принадлежали на Волжко-Камска България. Това са били известните тувински шамани. Шамбала май означава "големите шамани" от "кам/шам"-щаман и "бала" - голям.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Аркаим - градът на Слънцето
« Отговор #6 -: Юни 17, 2006, 04:27:19 am »
Цитат
пита се тогава, кой е писал Ведите?

Ето една таблица в която се анализира близостта на българите с други древни народи. Точки 15,17 и 20 - религия, празници и имена са ВЕДИЧЕСКИ: http://www.sarakt.org/index.htm

И аз си мислех да се изкажа, когато взе да се спори колко е велика индийската култура, ама си замълчах да не ме обвинят и мен за велико-българска шовинистка. :D

Малко и тук: http://www.seedot.com/esf/historyconference.html

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Аркаим - градът на Слънцето
« Отговор #7 -: Юни 17, 2006, 05:37:22 am »
Цитат
пита се тогава, кой е писал Ведите?
...И аз си мислех да се изкажа, когато взе да се спори колко е велика индийската култура, ама си замълчах да не ме обвинят и мен за велико-българска шовинистка. :D
...
И мене често ме обвиняват в това. :)
Но да споделя.
Казаха ми, нали не съм ги чел, че във Ведите, местното население не се описва много лицеприятно. От което следва, че Ведите не са писани от индийци, а от мъдреци, които пък на свой ред дошли от север. Там пък, (защо ли) били някакви си древни българи... ;) И пак от там, от района на Балх, е и мъдреца Панини - автор на първата, известна за сега, граматика в света.
Пан там някъде е и прохода Шипка. По който, по сведение от Н.Рйорих, минавали поклонниците от Тибет. Там имало и река Тунджа, която аз още не съм открил.
В момента се подготвя превод от немски, на една дисертация от миналия век, в която са проучени хидронимите в България. Това са имената на реки (и поточета) от страната ни. Парадоксалното е, че мнозинството от тях са със санкритски корен и аналози.
Ще издействам да сме от първите и читатели, ако не успея да я получа на немски.
Мисля, че автора е доктор Саламбашев. Дано не се обърне в гроба, ако съм объркал името и титлата му.
В разговор с наш учен, един лама от Тибет е казал, че така наречените Траки, са пратени на Балканите за да основат още една духовна школа. За съжалиние, това е станало в частен разговор и не му се дава гластност, камо ли проучване.
На мен ми прави впечатление, че когато тракийската култура и цивилизация започват да западат, тогава започва и преселението на древните ни предци.
Може и да се заблуждавам но....
Проверете за Праяпати Кардама, основоположник на "кардамитите" в Индия, ~1000 г.пр.н.е. Описван като висш йога, явяващ се в сънищата на последователите си при нужда.
...
Ар-Ка-Им
Като се сетя за Спас Мавров...
Ра е Бог, Ар - Човек, Ка - въплътената душа, Им - (нямам идея)
Човек, въплътена душа, .......(Им)

За Horus,
не се притеснявай, че българи идват от далечна Азия. ;)
Ние сега, сме наследници на поне 53 народности. А това е богатство, което не е за подценяване.
Вече споменах, в друга тема, за легендата-предание, че Рама пристига в Индия от запад. Според някои индийци, най-вероятно тръгва от тракийските земи. Шой създава братството, или по сегашному ордена на "Белия овен". Мое е сравнението с "Black ram", показал мястото за най-добрите посеви за най-доброто уиски. Дали има нещо свято в уискито? Освен, вероятно, за мазане и сваляне на висока температура. :P
...
Аз - Аз единствения
Буки - ....
Веди - Знание
Глаголи - Действие
Добро - добро
Ест - Е, така е(потвърждение)
Живите - живейте
Здраво - здраво, стабилно, сигурно...
....
аз си го приемам така:
"Аз имах знание, приложих го и добре се получи. Живейте спокойно."
Нескопосано, но ми върши работа. :)

------------
Големо отплесване направих, ама ми кацна музата. ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Аркаим - градът на Слънцето
« Отговор #8 -: Юни 17, 2006, 11:11:14 am »
Добре казана Жоро - значи сме двама!  :D

Аз винаги съм смятала, че движението е почнало от Балканите на юг - после на Изток и после обратно на запад към Европа.

В основата на вярата ми беше Варненското съкровище и ИНТУИЦИЯ. Но аз си държах на своето, въпреки че постоянно ме плюеха. През годините започнах да го подхвърлям само понякога в разговорите като видя, че хората приемат предизвикателства.

Минаха години........

Откри се, че Месопотамската цивилизация е по-стара от египетската.

Откри се, че писмеността на Балканите е по-стара от месопотамската и са почти идентични, което значи че едната е взаимствана от другата.

Последното откритие беше разшифроването на тракийската писменост, която се оказа същата като египетските йероглифи. Вижте тука: http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=1269.0

Междувременно Робърт Балард продължава да търси най-древната цивилизация на дъното на Черно море: http://www.nationalgeographic.com/blacksea/ax/frame.html

....ще намери МОЯ град от предишен живот - трябва да е най-много на километър от сегашното ни крайбрежие. Този град е абсолютно същия като Аркаим - има две концентрични окръжности и входа е от запад. Ако сравнявам двата града (единия от регресивни спомени и другия от макета), макета е грешен, защото трябва да има още една окръжност - път между най-външната стена и вътрешната стена - това е отбранителна зона. Аз съм погребана там в една обща каменна гробница - втората камера отляво на втория ред и живота ми приключи на 13 години... "Моя" град е построен след Аркаим от наследниците на Аркаим. Защо ли ги пиша тези неща?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Аркаим - градът на Слънцето
« Отговор #9 -: Юни 17, 2006, 12:57:13 pm »
Продължавай,  Tina, продължавай  :D   :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Аркаим - градът на Слънцето
« Отговор #10 -: Юни 17, 2006, 16:46:31 pm »
• Funneled through the narrow Bosporus, the water hit the Black Sea with 200 times the force of Niagara Falls. Each day the Black Sea rose about six inches (15 centimeters), and coastal farms were flooded.
musica universalis

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Аркаим - градът на Слънцето
« Отговор #11 -: Юни 17, 2006, 17:12:20 pm »
Цитат
Funneled through the narrow Bosporus.....

Това не е ли от "Атлантис" ор Дейвид Гибинс?

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Аркаим - градът на Слънцето
« Отговор #12 -: Юни 17, 2006, 17:14:31 pm »
И да си продължа мисълта - аз вярвам, че част от древните скити (наречени по-късно) ТРАКИ са поели на юг, изток то Тибет, Китай и Индия ....и после обратно на запад.

Така че много се дразня когато всезнайковци разделят народа ни на траки и българи - това са едни и същи хора и ВРЕМЕТО ЩЕ ГО ДОКАЖЕ!

И да има много здраве Лорънс Гарднър, но аз вярвам, че БЪЛГАРИТЕ са били така наречените КРАЛСКИ СКИТИ, защото така е според легендите на източните народи през чиито земи сме минали!
« Последна редакция: Юни 17, 2006, 17:23:37 pm от Tina »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Аркаим - градът на Слънцето
« Отговор #13 -: Юни 17, 2006, 17:17:32 pm »
Цитат
Продължавай,  Tina, продължавай     

Да ти кажа честно Миро, замислях се. Даже проучих експедициите на Балард. Първо има неприлично много пари за обикновен научен институт и второ - не съм убедена, че това което намерят в Български води остава за България.

Също ми се струва, че откакто придоби гласност той се изтегли извън териториалните води на България и сега се опитва в Украйна и Турция пак. Има нещо съмнително и в това.  ::)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Аркаим - градът на Слънцето
« Отговор #14 -: Юни 17, 2006, 17:26:45 pm »
Даже е много съмнително. Абе ти представяш ли си какво ще стане, ако открият нещо, което да покаже, че тук се е зародила най-старата цивилизация? Ами ако намерят и предмети, които ги няма нийде другаде, па да се окаже, че и извънземни имат пръст...?
Само че сега няма да открият нищо, малко ще трябва земните пластове да се разместят, че да се покажат нещата.
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27