Автор Тема: Слънчево хранене и феномена ХРМ  (Прочетена 133614 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #345 -: Август 28, 2011, 17:19:28 pm »
Според мен ако се пробваш да пиеш повече вода, това ще ускори процеса.

Усещате ли някаква разлика при слънчевото захранване при изгрев и при залез слънце?

Пия малко повече от литър на ден само слънчева вода. През другото време пия и обикновенна поради тази причина, че не нося с мен слънчева. Що се отнася до ускоряване на процеса- аз не бързам за никъде.Трябва организма да се настрои колкото е възможно по безболезнено. Далеч съм от мисълта да ставам като таксиметровия шофьор- герой за един ден.

Има разлика гледането сутрин и вечер. Сутринта, като че ли има по голямо насищане. А вечер се чувства едно успокоение. Така е за мен.
И аз се нуждая от по малко сън, но и съня е по - спокоен, по - здрав.
Една препоръка лично към Вас  Passiflora. След като сте още в началните секунди- гледайте първите лъчи или последните. Докато свикнете- после е лесно.
« Последна редакция: Август 28, 2011, 19:19:29 pm от bars_i »

Неактивен Djijko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #346 -: Септември 03, 2011, 00:14:32 am »
Окриляващ опит,благодаря,че го споделяш с нас!
Изпитах удоволствие от четенето,което все по-рядко се случва...

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #347 -: Септември 05, 2011, 11:47:00 am »
Ето и моите резултати,стигнал съм до 29 минути.Глада намаля с около 30-40%,понякога се проявява телекинезата но на малки предмети  :)също така можа да си видя аурата как се върти около мен.Трябват ми само 30тина секунди за съсредоточаване във стая със нормална осветеност.Също така съм станал по-решителен от преди по-концентриран,извисен.Това е общо взето увеличавам с по 15секунди на всяко гледане.
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #348 -: Февруари 23, 2012, 09:45:07 am »
Най-отдолу под статията има три прикрепени файла с въпроси към г-н Манек приятно слушане :) http://burda.blog.bg/lifestyle/2010/07/27/hira-ratan-manek-syngeizing.583146
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #349 -: Октомври 06, 2012, 00:26:42 am »
Здравейте.
Питам просто от любопитсво.
Някой който практикува слъчево хранене, да ме светне какъв е вкуса на слънцето.Приятен ли е?И дали няма опастност да му стане тежко на човек ако преяде.
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #350 -: Октомври 06, 2012, 10:56:52 am »
В началото беше светлината (2010) - с вградени субтитри

Сваляне (778 MB)

Внимание:
За да практикувате нещо подобно трябва да сте наистина много напреднали езотерично, духовно и с голяма дисциплина. Това не е просто да седнеш да гладуваш като глупак и да зяпаш Слънцето.
« Последна редакция: Октомври 06, 2012, 11:28:48 am от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #351 -: Октомври 06, 2012, 20:38:52 pm »
Има едно поверие от старо време: Който гледа слънцето ослепява и залинява. И нещо което не е дивитини. Лъчева Болест. В днешно време слънчевата радиация е твърде силна. Прекомерно излагане на слънце може да доведе до генетични мутации и рак. Незнам колко ви наяжда слънцето, но със сигурност разяжда нещо.  Спрете да вярвате на сектанти чиято единствена цел е да си напълнят джоба и добият слава за чужда сметка.

Има една индийска секта поклонници на слънцето. Интересно че в Индия се ползва с толкова лошо име,  колкото тъмните култове към Кали. Защо ли?
« Последна редакция: Октомври 06, 2012, 20:42:19 pm от balar »

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #352 -: Октомври 07, 2012, 00:27:50 am »
Така е, balar. Никой не знае каква точно е истината. Темата си е информативна, колкото за обща култура ако щеш. Никой не е казал, че трябва да ставаме "слънчогледковци".
« Последна редакция: Октомври 07, 2012, 00:30:56 am от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен agharta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #353 -: Ноември 12, 2012, 14:16:49 pm »
Смятам че малко се говори за слънчевото хранене.

Нека първо да отбележа, че слънчевото хранене няма за цел да замести нормалното хранене, това е по-скоро като бонус опция за много напреднали.

Във филмите на Манек се казва че, няма да познаете физическа или психическа болест ако практикувате метода.

Линкове за филмите му:

http://kolibka.com/download.php?mid=8285

http://kolibka.com/download.php?mid=8620



Слънчев портал от България

http://slunchevi.com/sungazing

Да обобщим какви са предимствата при мен:
Намалих значително количеството на храна, която приемам.
Намали се също и времето, за което се наспивам. Преди ми бяха необходими 8-9 часа, за да се наспя, а сега са само около 5 часа.
Изчезна ми главоболието.
Чувствам се в пъти по-жизнен и енергичен.
По-щастлив съм, усмихвам се по-често, радвам се на живота още повече от преди.
Доставя ми изключително удоволствие това, че гледам слънцето, то е толкова красиво!
Очният нерв толкова се заздрави, че вече не се крия от Слънцето, а точно обратното, аз го търся.
Засилва се много осезаемо интуицията ми и връзката ми с невидимото.
Станах по-добър човек от преди.
И още много други предимства, които на пръв поглед са дреболии, но всички те взети накуп правят живота ми по-хубав и щастлив!

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #354 -: Декември 13, 2012, 13:53:46 pm »
Към настощия момент съм на 17 минута, по методиката, така любезно предоставена от agharta. Гледам само сутрин, за залеза нямам условия. Мога да потвърдя всички горепосочени пунктове от agharta + още някои интересни работи относно реалността на сънищата. В началото още на тази 'слънчева практика' така се 'ускорих', че почти изобщо не се хранех. Ама все пак живея в социума сред хората /все още  :)/, а не е много лесно да се поддържат почти каквито и да било социумни взаимоотношения без хранене - обща трапеза и т.н.
Един малък съвет към практикуващите: можете да си повтаряте някаква Ваша лична мантра по време на приемането на слънчева енергия, която с течение на времето само ще се усилва - един вид ключ към тази енергия и практика и без да се гледа слънцето при едно напредване в процеса.
По аналогичен начин можете да се 'храните' и от други източници - художествени произведения, смях, филми, вятъра, водата, небето.. Всичко може да ни храни..  :)
6285174923344176257

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #355 -: Декември 14, 2012, 15:00:43 pm »
Мога да приложа научен материал в подкрепа на тезата за слънчевото хранене:

Меланинът - гориво на бъдещето? (или: човекът е слънчева батерия):
   http://beinsadouno.org/userfiles/JZ/2009.2-8.pdf

Като се има в предвид, че меланинът се произвежда от епифизата (пенеалната жлеза), нещата, които споделяте, някак си се нареждат.

Неактивен agharta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #356 -: Декември 14, 2012, 21:57:18 pm »
До bofara: Моля, няма нужда от благодарности, просто правя копи + пейст :)
Хората от кога са започнали с това, но по добре късно...
От учителя
Из словото на Учителя Петър Дънов -  Лечение със слънчева светлина
http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=811

Прочете и книгите на Джасмухин по темата:
Джасмухин - Храна на Боговете http://www.spiralata.net/kn_bul/jasmuhin2.zip
Джасмухин - Хранене с прана  http://www.spiralata.net/kn_bul/jasmuhin3.zip

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #357 -: Декември 15, 2012, 03:43:33 am »
В началото още на тази 'слънчева практика' така се 'ускорих', че почти изобщо не се хранех. Ама все пак живея в социума сред хората /все още  :)/, а не е много лесно да се поддържат почти каквито и да било социумни взаимоотношения без хранене - обща трапеза и т.н.
Аз бих внимавал относно твърдението на разни "йоги",  че човек може да се храни само от слънцето. Все още не сме минали в петото измерение и тялото ни като като физическа и плътна форма се нужда от физическо "гориво" (плодове, зеленчуци) , за да функционира нормално.
Keep 'em occupied!

Неактивен mengel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #358 -: Януари 02, 2013, 03:20:35 am »
      Има един филм в колибката "Eat the sun",  който е едно интвееесно изследване както на метода ХРМ и не само, така и на др. подобни. Хира беше хванат в индийски ресторант че яде. Попитан за това отначало отрече,сиреч излъга, но после в имейл до един от главните участници във филма се извини и каза, че се надява това да не повлияе на движението соларгейзинг....
      Като все още привърженик, но не практикувал, само искам да отбележа това за по голяма обективност. От споделените коментари в този и други форуми от практикуващи, мисля, че прилаган правилно методът работи, но и човек си остава човек със своите слабости най вече в егото...

ЧНГ на всички!

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #359 -: Октомври 28, 2013, 20:46:23 pm »
Да споделя една изпитана от мен методика за приемане на слънчеви лъчи: втренчвате се във върха на носа си, задържате положението на очите така и се получава, че отдалечените обекти се раздвояват. Задържате така /раздвоена действителността/ и насочвате поглед върху слънцето, а по-точно трябва да виждате 2 слънца - по едно за всяко око.
Върху окото се проектират всички органи и системи на организма /за допълнителна информация можете да видите книгата на Петър Димков - Очна диагноза/. Въздействайки със слънчевите лъчи върху очите си може да помогнем, да осветим болен орган или система в организма, на принципа на холограмата. Т.е. лъчите проникват в очите, а по нервната система /и не само/ светлината прониква в болното място.
Успехи!
6285174923344176257

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27