Автор Тема: Слънчево хранене и феномена ХРМ  (Прочетена 133629 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Реалист

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #330 -: Април 23, 2011, 16:22:15 pm »
Да внеса една по-различна гледна точка към дискусията. Предварително да кажа, че практикувам метода на господин Манек (в днешното натоварено ежедневие това са 10 - 15 минути за мен спокойствие и релаксация и смятам че са много ценни). Но все пак в днешни дни науката се предполага, че трябва да ни дава отговори за това което се случва около нас. Да погледнем обективно на това което се представя в Интернет пространството. Господин Манек е единствения сериозно изучаван човек който твърди, че се храни със слънчева светлина, от медицински лица в продължение на дълги месеци. Обаче в процеса на тестовете, който не е прочел малкото достъпна информация, Манек е загубил 41 килограма по време на първото си гладуване под медицинско наблюдение таяло 211 дни. Казват че не е загубил мускулна маса и не е ясно колко е тежал преди експеримента. Един килограм мастни натрупвания се равнява на приблизително 7000 калории, което значи 287000 калории приблизително загубени за 211 дни. Ако ги разделим излиза, че човека е самоизяждал себе си със 1360 калории дневно. Не съм гении по математика, но сметките не са кой знае колко сложни. Без някакви натоварвания организма на човек спокойно може да преживее дълго време на подобна дажба калории. При положение, че е напълно осигурен енергийно, защо Манек е загубил тези килограми. Въпрос, къде са медицинските доклади ден по ден от наблюдението на Манек, търсих и не намерих подобно нещо, ако някой може да посочи линк ще съм благодарен. Реално в Интернет вървят едни същи неща казани от някой на някой без обосновка, като все пак се предполага, че има такава поне за господин Манек.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #331 -: Април 23, 2011, 16:41:06 pm »
Значи това "хранене", някой ако е около 60 кила - ще се види в чудо :)

Неактивен spear

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #332 -: Април 23, 2011, 18:01:41 pm »
Ето тук обяснява защо е отслабнал с 41кг първия път: http://fwunk.com/system/files/u53/file_attachments/Living-on-Sunlight.pdf
Втория път пък, за 411 дена е свалил само 19кг затова че теорията ти куца

Неактивен 396

Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #333 -: Април 24, 2011, 11:21:09 am »
Господин Манек е единствения сериозно изучаван човек който твърди, че се храни със слънчева светлина, от медицински лица в продължение на дълги месеци.


Не е. Друг от многото е Майкъл Вернер (Michael Werner) - професор преподавател по органична химия в Австрия.
Порединя от многото е един негов приятел - хирург, пак австриец, който не се е хранил от 20 години, но му забрави хи мето.

И тн.




А относно подхода ти - чудесно! Реалистично настроен практик е печелившата карта, само че науката така и няма да ти даде това, което търсиш. Просто дейставй нататък.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #334 -: Април 24, 2011, 11:58:21 am »
Има и българи, които практикуват слънчевото хранене. Това е една форумка. Тя не държи на публичността, но с мен сподели че го прави от около 7-8 месеца вече и се чувства превъзходно. В момента е 47 кг., но е висока около 150 см. Не виждам смисъл да ме лъжи или да се прави на интересна, още повече, че не парадира с това нещо. Поздравления за нея. Ще й препоръчам да сподели опита си с форума.
« Последна редакция: Април 24, 2011, 12:03:00 pm от teni »

Неактивен 396

Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #335 -: Май 01, 2011, 18:21:11 pm »
Ще се радвам, ако има желание да поразговаряме на ЛС,аз също имам някои двоумения, които бих споделил с практик =)
« Последна редакция: Май 01, 2011, 19:08:21 pm от Mirotvorec »

Неактивен skamandar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #336 -: Май 05, 2011, 01:22:04 am »
Въпрос, къде са медицинските доклади ден по ден от наблюдението на Манек, търсих и не намерих подобно нещо, ако някой може да посочи линк ще съм благодарен. Реално в Интернет вървят едни същи неща казани от някой на някой без обосновка, като все пак се предполага, че има такава поне за господин Манек.
Ами аз искам да се върна към част от цитата, с който е отворена тази тема (относно Хира Манек), а именно:

"Жена му Вилма казва, че всяка вечер той гледа в слънцето без да мига по един час"

Оксиморон - очевидно вечер не можеш да гледаш слънцето, а само звездите и луната.

Което ме навежда на мисълта, че чрез не мислене, копи пействане на копи пействане на копипействане, без детайлно изчитане на текста (от страна на модератора в случая и много други присъстващи тук и във много други форуми), се получава такова изкривяване на информацията, че форума се е  превърнал в самата БИБЛИЯ  :P, преписвана и редактирана от хилядолетия, от хора, които хал хабер си нямат какво е било преживяно и изпитано на собствен гръб от самия източник на информацията.

Браво 396, критиката ти към всичко изчетено до сега от мен във форума е градивна и истински оценявам информацията от първа ръка, свързана със нехраненето. Ще се включа и аз със такава, когто почувствам, че експеримента ми със собственето ми нехранене ме е довел до смислени изводи.

Междувременно въпреки критиката с която започнах, искам да благодаря на някои юзъри в x-net за полезната информация, въпреки че ми е отнемало много, много време да открия такава, на фона на спама и глупавите мнения, копи пействанията и тн., поне я има...

И последно един апел - Старайте се да не слагате името или ника си под безсмислен цитат, или ако го направите, уточнявайте с коя част не сте съгласни или имате съмнения... Все пак това е вашето име (ник), това сте ВИЕ, знам че най лесното е да препишеш нещо и да се опитваш да жънеш успех от начетеността си (или способността си да откриваш info във GOOGLE), но това показва единствено, че уважението на хората с което се храните, не струва и пукната пара, защото са заспали зомбита - а с трупове се хранят единствено червеите. Ако се напънете можете много повече от това - ВИЕ СТЕ ХОРА.



« Последна редакция: Май 05, 2011, 01:53:58 am от skamandar »

Неактивен billy dzen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #337 -: Май 10, 2011, 15:41:28 pm »
skamandar, как се нарича времето от 19:00 до 21:00 ч. през лятото и от 17:00 до 19:00 през зимата ?
Нито жената на Манек е в грешка, нито човека, който е "копи-пейстнал".
А що се отнася до гледането на звездите - това се прави през нощта.


Аз не съм активен (пишещ) участник по форумите, въпреки, че съм регистриран в повечето от тях. Ползвам ги за извличане на информация.
Не смятам, че има нещо лошо в копи-пейст, защото във всяка информация, човек може да намери нещо полезно за себе си.
Това, което ми прави впечатление е многочислието и заядливостта на хора като тебе, които вместо да се опитат да извлекат полезността от дадена информация, се хващат за някой супер маловажен детайл и започват да го анализират опитвайки се да блеснат със "знания" и интелект.

Има една много пододяща поговорка за този случай: 
"Който знае, не говори. Който говори, не знае."


И понеже така или иначе започнах да пиша, искам да споделя и нещо по темата:

Запленен съм от идеята за живот без храна. Информацията за ХРМ беше изключително полезна за мен и може да се каже, че тя е основновнния източник на вдъхновение, който ме превърна в практикуващ.

Няма да обяснявам как и защо, единствения начин да се премине към тази практика е да се преодолеят ограниченията на ума.
Има много хора - последователи, които гледат слънцето всеки ден и "практикуват", но това не им дава очакваните резултати. Причината за това е, че правят нещо, без да го разбират.
Основната идея тук е да приемем, че всичко, което "знаем" по отношение на храненето - не е вярно ! Под всичко, наистина имам предвид ВСИЧКО ! Знанията на ума не струват пукната пара. Има само два вида знания, на които си струва да се обърне внимание. Едното се нарича "знание на тялото", а другото "безмълвно познание".

Знанията на ума казват: "витамини, минерали, ензими, стомах, далак, право черво". Бул шит, бих добавил аз.

Това, което е важно да се разбере по темата е факта, че доста хора са успели да открият "знанието на тялото" и са се вслушали в него. Знанието на тялото не се обяснява - то е действащо знание.

Не се опитвайте да го "разберете" (особено ти skamandar  :drinks:)  Единственото, което би ви било от полза е вдъхновението, което ще ви подтикне към търсенето на "знанието на тялото".

Ето малко вдъхъновяващ материал:

http://www.suprememastertv.com/breatharians/
Човек може да вярва само на себе си, и то не винаги.

Неактивен krasimir_tr

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #338 -: Юли 10, 2011, 22:38:19 pm »
Здравейте на всички в този сайт,много е хубав и пълен с информация.Ето и моя въпрос гледам слънцето от известно време но май погрешно тръгнах да го практикувам.От началото започнах така 1минута-1,2ден 3,4ден-3минути 5,6ден 5 минути 7,8ден 10минути и от 9ти до 53ден го ледах по 15минути и сега съм на 54ти ден и увлеличих с 5мин. и го гледах 20мин. днес.Храната спадна с някъде 30-40процента.Моля за предположения как да продължа натам да гледам ли вече така 20мин.15сек-20мин.30сек. итн. всеки ден с по 15секунди ще има ли смисъл след като не съм започнал правилно!?

Неактивен raysoflight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #339 -: Юли 17, 2011, 11:14:59 am »
Здравей krasimir_tr,
Във филма за Манек е обяснено добре как да процедираш,но май си "претупал" нещата и искаш да минеш по бързата процедура  :)

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #340 -: Юли 21, 2011, 17:40:58 pm »
Вече две години гледам Слънцето. Храня се малко, но се храня. Откакто съм започнал да го гледам не съм боледувал. Чувствам се отлично. Не чувствам умора при работа, а и бързо се възстановявам след такава. :drinks:

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #341 -: Август 24, 2011, 05:08:30 am »
                          БЪЛГАРИН практикува 24 месеца слънчево захранване
                                   Българският слънцеед
Находката
За първи път случайно попаднах на името на Джасмухин, запознах се с метода и до там. Минаха може би 4 – 5 г. когато излезе статия във вестник Телеграф, и един колега на шега ми каза да прочета за някакъв човек, който не се хранил с години. Прочетох материала и . . . това ми беше достатъчно.
След работа вече бях у дома, на балкона и опитах за няколко секунди, дали ще издържа, дали ще мога да гледам към слънцето.Беше красив залез, слънцето беше малко преди да се скрие зад хребета и беше поносимо силно, но все пак беше лято – 17 юли. Първия път издържах повече от 10 секунди !

След това в Интернет намерих по подробна информация за гледането към слънцето – сънгайзинг, за индиеца Хира Манек, за особеностите на метода му.
Разгледал съм всички материали за Манек, за Долгорукий, за Джасмухин и др.
Започнах по схемата на Манек, забелязах че издържам, че мога и повече. Манек споменава, че който човек може да издържи да гледа 3 часа телевизия на ден, за него не е проблем да гледа слънцето. Аз от много време гледам телевизия по 7-8 часа дневно, а от няколко години и по толкова съм пред компю търа, но не и двете едновремено.

Практиката
Не отчитам времето по секунди, а по минути. Това го взех от Долгорукий.Той казва, че може да се гледа до 13 часа на ден и това му е рекорда.
Аз за сравнително кратко време, около 3 – 4 месеца стигнах до продължително ст на гледане 45 мин. Какво стана после ?
Времето не ми позволяваше всеки ден да се захранвам, тъй като беше облачно вечер. Тогава започнах да ставам сутрин, преди работа за да си вземам дозата.
Или ако сутрин не беше възможно, то това ставаше вечерта. Така поддържах всекидневно захранване по 45 мин. Какво стана после ?
Тази процедура започна да ми харесва и тогава продължих сутрин 45 мин. и вечер 45 мин. Общо 90 мин. на ден.
Гледам слънцето от различни места. Защо ? Защото когато то е подходящо за гледане, аз съм на неподходящо място. По точно на работа съм. Значи от улицата, от вкъщи, от балкона, на село от двора, на работа от подходящо и без много хора място. Никой не знае, че се занимавам с това (семейството знае). Когато съм на село ходя из природата бос,но в града не.

На третия месец спрях да ям месо и месни храни. За 3 месеца съм се хранил само три пъти с риба. Това го прочетох от Джасмухин. От скоро започнах да не закусвам сутрин, но това не е много сериозно за сега.
Това го взех от един йога, също занимаващ се със сънгайзинг. Като свикна да не закусвам, ще продължа да не вечерям, но за това е още рано. През лятото когато имах възможност, използвах слънчева вода (вода загрята от слънцето) за пиене и мисля, че когато се използва отказването от храна е по възможно, но не го установих със сигурност, защото нямах възможност да приготвям вода постоянно. Ходех бос когато ми беше възможно.

Резултатите
Събота и неделя по цял ден бях на слънце. Бях станал черен от слънцето, защото по цял ден ходех само по едни къси, срязани дънки. След всичко това се чувствам много добре. Не съм мръднал грам на тегло. Понякога имам апетит, а има моменти когато не съм закусвал, но нямам особена нужда от храна.Друга особеност която наблюдавам е, че когато гледам слънцето започва да ме пресвива гърлото, като при започващ гърлобол.
Това става и със стомаха, по – точно корема и то мускулатурата.

С очите за сега няма никакви изменения, имам диоптър 1,75 от преди. Той няма изменение въпреки, че се е случвало да гледам цяла седмица по два пъти на ден. Диоптъра ми е от работа в тъмно помещение .
По рождение имам далтонизъм. Ако се подобри частично или премахне, както казва Манек, ще съм напълно сигурен, че всичко е вярно, че слънцето е помогнало. Понякога като гледам телевизия или работя на компютъра, получавам леко очно възпаление, а от слънцето никога.

Определено смятам, че слънчевото гледане – сънгайзинг дава резултати върху здравето, но е рано за окончателни изводи, за да не изпаднем в заблуждение. Аз по принцип съм здрав човек. Когато започнах със съня бях малко зле.След един месец тренинг като легнех в 00.00 часа заспивах почти моментално и се събуждах сутринта в 07:30 след дълбок, здрав сън.Учудих се на себе си.

Занимавам се вече една година и продължавам за да достигна до край.Все още се храня,но според други слънцееди преминаването на живот без храна става по продължително за да може организма да се настрои с измененията без стрес.Храня се малко като се старая да отбягвам вече калоричните храни.Минал съм почти само на млечни продукти,плодове и зеленчуци.
До две години мисля да мина само на течна храна.

юли 2010 г.                                                                                         Соларис

След 24 Месеца – ОБОБЩЕНИЕ
Какво се получи след толкова дълго време на гледане на Слънцето? Най- доброто което мога да кажа е, че не съм боледувал нито веднъж. Дори от настинка или грип, а имаше много такива болни около мен. Аз се храня сравнително малко и като се има предвид, че когато човек не се храни организмът се отслабва , се очаква лесно да се зарази. Храня се изключително бедно – сега лятото изключително само краставици и домати с малко сирене.Хапвам малко кашкавал или някакво готвено с ориз или картофи. Не употребявам месо повече от година и половина. Напълно съм го забравил в това число яйцата и рибата. И най- интересното е, че съм напълнял. Невероятно, но факт. Дори забелязвам, че към някои от тези продукти вече не изпитвам влечение да ги консумирам за разлика от преди.
Чувствам се в добра форма, не се изморявам от работа, а и бързо се възстановявам. Няма я онази скованост на тялото от преди когато използвах месо. Дори и малко въглехидрати използвам. Рядко ползвам захар или мед, въпреки че го произвеждам.
Има и други изменения които мисля, че наблюдавам. Това е трудно да се прецени, но все пак го има. Усещам че кожата на тялото е в идеална форма – особено лятото. И още, косата  като че ли спира да побелява и да пада.
Най вече се забелязва остротата на ума. За зрението не мога да кажа нищо защото с моето хищническо използване – денонощно пред компютъра дори ми се струва, че е добре.

Пия слънчева вода всеки ден, ако е възможно приготвянето и. Наистина не се налага да се пият каквито и да било газирани напитки – не се появява нужда. Дори и нуждата от вода се намалява. Все още си мисля, че слънчевата вода води до намаляването на храната, но не съм сигурен в това – така го чувствам.
Ходенето бос е много хубаво и който може е хубаво да го прави колкото може повече време. Аз тази година нямах време да го практикувам, и като че ли ми липсва.
Има много положително в това, но все си мисля, че практиката не е обяснена както трябва или се крие нещо от нея. Но аз минах по този път и гарантирам, че и да не ви помогне поне няма да ви навреди.
ОПИТАЙТЕ ! Гледането на Слънцето е приятно и ви дава друг начин да видите света. Ставате по други хора, най- малкото не обръщате внимание на много неща които преди са ви дразнили и не са ви давали покой. Ставате по уравновесени и виждате черти в характера на хора, които преди не сте забелязвали. Преценката ви става по твърда – не се колебаете при вземане на решения. Много е важно за хора които преди рядко са можели да кажат – НЕ. Сега това става много по лесно. Виждате неща които другите не виждат, но тука идва лошото, няма как да ги убедите в обратното. Ставате и малко по смели. Хубаво е това за хора които изпитват страх. По наблюдателни ставате. Не ви трябва много сън. Наспивате се от малко и винаги сте по бодри от тези които спят два пъти повече от вас. Както казах по горе – не умирате за храна. Ставате по спокойни, дори това се предава и на околните. Като че ли ставате по привлекателни – хората ви забелязват – може би това се дължи на усмивката на лицето ви която ще се появи.
Затова гледайте СЛЪНЦЕТО !
Пожелавам ви успех !
Гарантирам, че ще го имате !
юли 2011 г.                                                             Соларис

« Последна редакция: Август 24, 2011, 05:12:02 am от bars_i »

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #342 -: Август 24, 2011, 11:33:45 am »
Браво а има ли някакви признаци за отваряне на епифизата?
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #343 -: Август 24, 2011, 19:54:54 pm »
Чудеса каквито са описани за третото око (епифизата) не се получават, но има други които съм споменал по горе. А има които все още наблюдавам.
« Последна редакция: Август 25, 2011, 13:55:39 pm от Mirotvorec »

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #344 -: Август 27, 2011, 23:53:04 pm »
bars_i, благодаря за споделения опит! Изключително полезно!
Според мен ако се пробваш да пиеш повече вода, това ще ускори процеса.

Усещате ли някаква разлика при слънчевото захранване при изгрев и при залез слънце?
Аз за сега не мога да си позволя лукса да правя слънчево захранване при по-силно слънце и използвам предимно изгрева да практикувам за няколко секунди. Не мога да споделя дали има някакви резултати, защото съвпада с подновяването на сутрешния ми крос. Със сигурност забелязвам едно: необходимост от по-малко сън и по-малко количество кафе.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27