Автор Тема: Слънчево хранене и феномена ХРМ  (Прочетена 133615 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #225 -: Юли 21, 2009, 19:47:18 pm »

Да се върна аз на моя въпрос за десетте секунди... понеже явно никой няма да ми отговори  :P Гледах една лекция и там човекът категорично си каза, че който не увеличава постепенно, няма да се сдобие с предимствата, негово е и мнението, че Слънцето не е за бързо хранене.
Обаче от друга страна човешкото тяло е много фин организъм, така че не можеш да прилагаш за него това, което прилагаш при една машина- най вече тези строги времеви задания. Не знам за другите, но аз поне по себе си забелязвам, че един ден мога да гледам повече, друг ден не толкова, то и от атмосферните условия зависи, и от интензитета на Слънцето и т.н.... Така че ако вчера взирането е било 10 минути, днес мога или да гледам повече, или пък изобщо да не ги достигна като време; факторите, от които зависи това, не са един или два.
Много мислих дали няма да е по- добре да започна отначало (понеже, и аз като повечето българи, решавам всичко по собствено усмотрение и някакси реших, че правилата не важат за мен  ::) ), но имайки горното предвид, едва ли има много смисъл. Тъй че в крайна сметка реших да си продължавам и да се доверя на тялото си, пък каквото сабя покаже.
merulious, ако не увеличаваш постепенно времето, може да ти се отлепи ретината, докато се усетиш. Аз не бих рискувала така.

Освен това, ако няма да постигнеш ефекта, какъв е смисълът да се занимаваш въобще?!

То и повдигането на тежки предмети при наличието на наднормено тегло носело риск за отлепяне на ретината, но това нищо не значи.  :D Освен това аз си гледам точно по изгрев, когато слънцето е най- меко, така че всичко е наред.
Аз пак си увеличавам времето постепенно, обаче някакси имам затруднения да намеря таймер с обратно броене, който да отчита секундите...  ??? Така че няма да ги увеличавам точно с по десет секунди (когато мога- все пак няма да е добре за очетата предполагам и да се насилвам да гледам към слънцето само и само да си отпиша тия десет секунди... :-\).
А ефекти има, то е важно и кой с каква цел гледа, все пак още съм на 12 минути, днеска 10... така че не може да се каже със сигурност докъде сме я докарали. Времето ще покаже. Ако не- догодина пак  ;D
...water can flow, and water can crash...

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #226 -: Юли 29, 2009, 14:28:42 pm »
Имам нужда, колеги, да споделя следното наблюдение:
При гледането на Слънцето ставам свидетел на един много любопитен ефект. В сайта си Манек пише, че след като сме си покрили времето :P следва да затворим очи и известно време да визуализираме вътрешното Слънце или как слънчевата светлина навлиза през междувеждието и зарежда хипофизата. Е, това, което искам да кажа е, че по време на тая визуализация ме спохожда едно такова замайване... и стигам до извода, че много голяма част от ефектите на практиката се дължи на нея и следователно де факто истинска нужда от истинско гледане на Слънцето няма- просто това е едно малко трикче за залъгване на ума, докато вътрешната сила укрепне. Просто размишленийца...  ::)
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #227 -: Юли 29, 2009, 15:06:53 pm »
Алелуя... ::)
« Последна редакция: Юли 29, 2009, 20:37:37 pm от Mirotvorec »

Неактивен ShadowOfSun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #228 -: Юли 29, 2009, 22:47:13 pm »
Имам нужда, колеги, да споделя следното наблюдение:
При гледането на Слънцето ставам свидетел на един много любопитен ефект. В сайта си Манек пише, че след като сме си покрили времето :P следва да затворим очи и известно време да визуализираме вътрешното Слънце или как слънчевата светлина навлиза през междувеждието и зарежда хипофизата. Е, това, което искам да кажа е, че по време на тая визуализация ме спохожда едно такова замайване... и стигам до извода, че много голяма част от ефектите на практиката се дължи на нея и следователно де факто истинска нужда от истинско гледане на Слънцето няма- просто това е едно малко трикче за залъгване на ума, докато вътрешната сила укрепне. Просто размишленийца...  ::)

Леле, колко ги обичам и аз тия размишленийца!  ;) Само дето ни веднъж не са ми помогнали...


Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #229 -: Юли 30, 2009, 09:53:58 am »
Леле, колко ги обичам и аз тия размишленийца!  ;) Само дето ни веднъж не са ми помогнали...
Е, тогава да се надяваме, че поне за някой друг ще се окажат от полза  :P
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Mothman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
  • Отвори ума, сърцето и душата си!
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #230 -: Август 13, 2009, 17:46:10 pm »
Наскоро този човек изнесе лекции в София и Пловдив, много ме е яд, че късно разбрах за тях от мои приятели, които са били. Някой от вас, съфорумници случайно да е бил? Ако да, моля споделете впечатления. Ще съм ви признателен! :)
Истината е винаги пред очите ти, стига само да не си ги затворил за нея! ;)

topteglo

  • Гост
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #231 -: Август 13, 2009, 21:57:39 pm »
Интересно кои части от светлината са ядливите- демек да засищат организма.
Щото за по лакомите господ е измислил слънчевите очила- угоявай се цял ден със слънце ако искаш!
В колибката(www.kolibka.com)има лекцията на Манек но е на английски.Схватам ама не свободно. Там сигурно обеснява човека какво и как се яде.
Мен все повече ми намирисва на пренастройка на съзнанието, макар и да ми се иска да си се докаже с научни нещица.
Преди време четох книга от библиотеката в която се описваха доста документирани случаи в които хора правят наглед невъзможни неща под влиянието на религиозно втълпяване.
Спомням си за два три случая в които хора са карали година две без храна. В единия случай се описваше за възрастна жена която била 2 години само на вода и от време на време приемала нафора(малко жетонче от тесто). И то без да гледа слънцето.
Незнам какво да си мисля!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #232 -: Август 13, 2009, 23:09:53 pm »
Наскоро този човек изнесе лекции в София и Пловдив, много ме е яд, че късно разбрах за тях от мои приятели, които са били. Някой от вас, съфорумници случайно да е бил? Ако да, моля споделете впечатления. Ще съм ви признателен! :)
Mothman , не знам какво точно те интересува. Човекът каза, че всичко е на сайта му и обясни подробно метода.

Но както беше коментирано тук вече, основното  е пренастройване на съзнанието, което може да се постигне и по други начини. Слънцето е между друото.
Ако решиш да ползваш метода на Манек и искаш да гледаш слънцето, на 13 - та стр. от тази тема съм снимала брошурата. Там е събрано основното на български.

Каза, че е достатъчно всеки ден да гледаш слънцето, колкото там време трябва, да се печеш 30 минути в леко облекло и да босоходстваш / по пръст и пясък, не  по трева, бетон и камъни/
Говори за качествата на слънчевата вода/ аз постигнах частичен успех/- всеки ден преварена вода се слага в стъклено шише и се оставя на слънце. След като е била заредена така, можеш да пиеш, да се лекуваш, да се къпеш с нея и т.н.
Може да се гледа и отражението на слънцето във вода/ това май се отнасяше, ако се гледа в небезопасните часове/.
Говори за Божественото, дишане, медитация..
Това се сещам сега.

Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Mothman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
  • Отвори ума, сърцето и душата си!
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #233 -: Август 15, 2009, 18:57:14 pm »
Благодаря!  :)
Истината е винаги пред очите ти, стига само да не си ги затворил за нея! ;)

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #234 -: Август 29, 2009, 12:55:15 pm »
Има една подробност, за която си давам сметка в последно време.

Основното е пренастройването на съзнанието, но то върви ръка за ръка със състоянието на жизнената енергия.

Не съм сигурен каква точно е връзката между състоянието на съзнанието и състоянието на жизнената енергия, мога само да направя констатации на наблюденията:

- когато жизнената енергия е на ниско ниво, съзнанието е затормозено, самоосъзнаването е замъглено.
- когато жизнената енергия е на високо ниво, съзнанието е спокойно, самоосъзнаването е активно.

също така:

- когато съзнанието не е в кондиция(или е затормозено), жизнената енергия започва да намалява.
- когато съзнанието е изчистено и умът е релаксиран, жизнената енергия се покачва.

Което е много странно.

Най-разумното нещо, което мога да заключа, е че онова, което обобщено се нарича "жизнена енергия" е едно и също с онова, което обобщено се нарича "съзнание".Да кажем, че това нещо няма име за сега и затова ще го нарека игрек.
(сега онези, които не обичат математиката, ще ме прощават за метафората)

Явно, че съзнанието и жизнената енергия са два корена на игрек(два аспекта на едно и също нещо, две прояви на едно и също нещо).Съзнанието е коренът на игрек, когато е приложена духовната функция...а жизнената енергия е коренът на игрек, когато е приложена физическата функция.

у = /духовна функция/.съзнание
у = /физическа функция/.жизнена енергия


На практика, работата е там, че...ако приемем, че съзнанието и жизнената енергия имат неразрушима синергична връзка(тоест че са перманентно синхронизирани), ако искаме да извършим някаква работа, ще трябва да въздействаме и на двата корена на Игрек.
/естествено, че ще е най-добре да се променя направо Игрек, но мисля, че е ясно, че Игрек е твърде "извън матрицата", за да може някой току така да борави с него/

Тоест

Слънцегледането успешно въздейства и на двете едновременно - този ритуал успокоява съзнанието И натрупва жизнена енергия(светлината и тн).

Но това не е единственият метод, дори е един от многото методи.Само че е сред най-простите методи, заради това, че действа и на двете едновременно.

Друг път е чрез гладуването.Самото правилно провеждано гладуване натрупва жизнена енергия и това също така се отразява на съзнанието, но всеки практик ще потвърди, че съзнанието се съпротивлява на това.
Тоест, когато сме избрали пътят на гладуването, ще трябва въздействаме на съзнанието по някакъв начин(да анулираме съпротивата му) - и ето това е причината за силно препоръчваната обстановка около гладуването от страна на лекарите практици - природа, слънце, тишина, спокойствие, много сън и прочие.

ИЛИ

Гладуване + контролирани съзнателни занимания върху съзнанието - това пък е вариантът, който препоръчват езотеричните аудитории.

По-хипно-настроените аудитории препоръчват индоктринирането на съзнанието - това е 21 дневният период на Вернер, който чрез ентусиазма, духа и волята си се опитва да сломи съпротивата на съзнанието на глада.АКО това стане, то инедията веднага ще се появи.
Но колкото успели има с този метод, толкова има и неуспели.

И тн прочие методи.
« Последна редакция: Август 29, 2009, 13:01:28 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #235 -: Август 30, 2009, 20:09:26 pm »
"Старата материалистична школа на физиологията се е опитала да покаже, че нервната сила, също като материята на тялото, води началото си от храната, която ядем и чрез химичното изгаряне на която тя се създава. Това обаче е само отчасти вярно. Истина е, че известно количество нервна сила се съдържа в прясната храна (сила, събрана докато растението или животното е било живо) и че с приемането на тази храна ние получаваме известно количество от тази сила. Това количество обаче е сравнително малко и недостатъчно, за да даде на индивида онова, от което се нуждае неговият физически организъм. Но дори и малкото, прието по този начин, не се получава от химичното изгаряне на храната. Това изгаряне поражда телесна топлина, но не генерира нервна сила. Истинският източник на нервната сила е източникът и на електричеството, а именно вселенският етер, който изпълва пространството. Също като електричеството тази сила е на разположение на човека само когато той се свърже с нея. Атмосферата е заредена с нервна сила, която се приема и абсорбира от нервната система и се складира в нейните големи резервоари, откъдето тече по нервите според физическите и ментални потребности на индивида."

Същност и приложение на личният магнетизъм, Терон К. Дюмонт(псевдоним, общо за него са 12)

topteglo

  • Гост
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #236 -: Септември 01, 2009, 21:46:45 pm »
Май в следващите години гладуването ще е по съобразно от слънчевото хранене- то ще си дойде и поради икономични причини :yes:
Слънчевото хранене ще трябва да го оставим за след 100-200 г.
Слънцето все повече ще е опасно за здравето- поне докато двата природни феномена не отминат(обръщането на полюсите и увеличената слънчева активност).
Така че които ял -ял.
Който не е ял - да е ял!
Що е спал?!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #238 -: Септември 14, 2009, 01:57:37 am »
Има една подробност, за която си давам сметка в последно време.

Основното е пренастройването на съзнанието, но то върви ръка за ръка със състоянието на жизнената енергия.
- когато съзнанието е изчистено и умът е релаксиран, жизнената енергия се покачва.
Друг път е чрез гладуването.Самото правилно провеждано гладуване натрупва жизнена енергия и това също така се отразява на съзнанието, но всеки практик ще потвърди, че съзнанието се съпротивлява на това.
Тоест, когато сме избрали пътят на гладуването, ще трябва въздействаме на съзнанието по някакъв начин(да анулираме съпротивата му) - и ето това е причината за силно препоръчваната обстановка около гладуването от страна на лекарите практици - природа, слънце, тишина, спокойствие, много сън и прочие.

И тн прочие методи.

Спорте за горното и целия пост въобще, съм съгласен с тебе. Наистина това са част от ключовете за здрава душа и тяло, и хармония. Тези неща обаче не са известни на мнооого хора. А трябва човек трябва да тренира и се учи от малък.От майстори наставници или учители.Дълъг е пътя на истината, навиците, знанието и уменията.
Трагедията в БГ е че никой не мисли за здравето и душите на хората, само за някои. Пълна анархия. Е който иска, може, на все още са недостатъчно.Затова и толкова хора не знаят практически, какво е слънчево хранене, йога, зен-будизъм, и други полезни източни учения :hi:

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #239 -: Септември 14, 2009, 05:57:30 am »
А човек трябва да тренира и се учи от малък.От майстори наставници или учители.Дълъг е пътя на истината, навиците, знанието и уменията.

Да.От известно време говориш такива глупости.

Нито ти трябват майстори наставници, нито е трудно.Трябва само да си вдигнеш главата, а после да си вдигнеш гъза.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27