Автор Тема: Слънчево хранене и феномена ХРМ  (Прочетена 133706 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #210 -: Юли 16, 2009, 15:50:37 pm »
То може би така е и най- добре, тамън недоволството на присъстващите и от там и неприятната атмосфера да не се разпространяват из нета  :-X  >:(

Това нещо не го схванах

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #211 -: Юли 16, 2009, 16:00:15 pm »
Имам предвид, че ако евентуално не си забелязал (то няма и как, ако не си бил назад в публиката), беше претъпкано, нямаше места за всички, поради което някои хора излязоха извън загражденията, което предизвика недоволството на уредничката и до края се чуваха откъслечните и истерични опити да накара хората да се разкарат от експонатите, което освен жегата и липсата на въздух, допълнително увеличаваше напрежението, поради което аз и днес имам главоболие, не знам на други как им се е отразило.  >:(
Та... исках да кажа, че атмосферата си беше неприятна, което може би ще се усети и от видеото...
« Последна редакция: Юли 16, 2009, 16:04:30 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #212 -: Юли 16, 2009, 16:02:24 pm »
А, друго се сетих- Някой случайно да е питал какво става, ако 10-те секунди дневно се превишат? А ако това се прави системно?
...water can flow, and water can crash...

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #213 -: Юли 16, 2009, 16:16:39 pm »
Циганията я забелязах и вътрешно доста си се посмях (въпреки, че и организацията си беше куца, но хората все пак се извиниха - не са очаквали такъв интерес). Това все пак е още една предпоставка да има видео материал на български - за тези които не са имали възможнст да чуят и видят. От 4-5 дена престой в България в нета няма нито едно видео, нито от лекциите нито от практикумите в Пловдив.
СкОпена работа ти казвам, ако им беше платен входа, тубата и бокса щяха да са пълни за да не се прекара разбираш ли нЕкои да иде да му даде пари, а така - кои видел видел, кои не е да си чака редО. От вчера съм бесен на ш*бания комп за съсипания матрИал, че нЕам кръв просто .....

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #214 -: Юли 16, 2009, 17:14:17 pm »
emilkos , не се коси. Който търси, ще намери. Дали ще е тази лекция или друга, пък дори и на на аглийски, ако се преведе на български и се качи в нета, пак ще е от голяма полза. Някои предпочитат видео пред написан текст.
Във Варна също се записваше лекцията, но не знам дали ще стане публична.
Същата тъпканица беше и там. Много хора не можаха да влязат изобщо.
Може би наистина не са очаквали такъв интерес.
 :-*
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #215 -: Юли 16, 2009, 17:53:44 pm »
Magnolia благодаря за успокоителните думи, аз съм запознат с учението на Манек и за мен не беше проблем и да не отида, но бях обещал на мои близки тук и в Италия да го запиша за да го видят, а и качено в нета да има достъп до по-голяма аудитория.
Борбата между другото продължава в офиса и силно се надяваме да има резултат. Ако някои има идея как да се поправи хедър на MOV файл да каже.
« Последна редакция: Юли 16, 2009, 17:56:00 pm от emilkos »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #216 -: Юли 17, 2009, 09:31:30 am »
Потърси в нета някоя програма. За съжаление никога не съм ползвал такава за .мов. файлове.

Тази случайно ми излезе, не знам дали става:
http://www.topshareware.com/OJOsoft-MOV-Converter-download-68469.htm

Например има конверт на МОВ в МП3.
Сигурен ли си, че повредата е в хедъра?


Ето какво друго ми попадна:
http://web3null.blogspot.com/2007/09/how-to-fix-broken-quicktime-mov-file.html
Цитат
the idea is, to use the Quicktime Java Toolbox, which provides methods to load movie data into memory and just spy it out to flat new mov file, and guess what, with the new desired box information!

Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #217 -: Юли 17, 2009, 09:49:53 am »
Потърси в нета някоя програма. За съжаление никога не съм ползвал такава за .мов. файлове.

Тази случайно ми излезе, не знам дали става:
http://www.topshareware.com/OJOsoft-MOV-Converter-download-68469.htm

Например има конверт на МОВ в МП3.

Програми за конвертиране бол, но трябва първо да го подкарам самия файл.

Сигурен ли си, че повредата е в хедъра?

Напълно.

Ето какво друго ми попадна:
http://web3null.blogspot.com/2007/09/how-to-fix-broken-quicktime-mov-file.html
Цитат
the idea is, to use the Quicktime Java Toolbox, which provides methods to load movie data into memory and just spy it out to flat new mov file, and guess what, with the new desired box information!

Това може и да помогне с нещо, ще го разгледам обстойно.
С колегите имаме само още една идея и ако и тя не проработи, ще му пишем час на смърта и ще го погребваме.

Неактивен Lola

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #218 -: Юли 17, 2009, 13:05:07 pm »
Да възможно е :) но човек трябва да успее сам да си "вземе" енергията, а не просто да стои под слънцето безцелно :) Всичко е въпрос на желание, воля...вярата която може да си позволите. Всичко на този свят е самовнушение. Ако повярвате, че летите ще го направите(левитация) Но много често хората си мислят, че вярват, а всъщност вътрешно се съмняват и нещата им не се получават. Не е лесно в никакъв случай, но няма невъзможни неща :)
Sunny, thank you for the sunshine bouquet. Sunny, thank you for the love you brought my way. You gav

Неактивен Rinaldo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #219 -: Юли 17, 2009, 17:49:59 pm »
Някой може ли да ми обясни какво става с храносмилателния тракт, отделителната система и зъбите след толкова години "слънчево" хранене. никъде не го видях обяснено
Тъкмо щях да задам същия въпрос!
Понеже се занимавам с гладолечение мога само да спомена, че след седмия ден въобще не ми се яде и съм изпълнена с енергия! В случая със слънчевото хранене явно тече същият процес - организма си набавя енергия само от светлината и на практика човек може да поддържа едно нормално съществуване (за нашите разбирания в Европа)! Остава въпросът: как в ежедневието в България бихме могли тотално да се откажем от храната. Предвид на това, че на нашата географска ширина имаме и зима, и лято, което прави нещата по-трудни за нас, отколкото за индийците :)Те, по принцип, са феномени!
А за отделителния тракт - човешкият организъм е създаден да преработва храната и т.н.... :P
Иначе подкрепям с две ръце слънчевото хранене и може би някой ден, в необозримото бъдеще, ще имаме хора "слънцееди" ;)
Поздрави на всички съфорумци ;D

Неактивен Lola

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #220 -: Юли 17, 2009, 21:31:31 pm »
Ами никой не може да обясни. Затова НАСА наричат Хира Ратам Манек ФЕНОМЕН, факт е обаче  че си има зъби човека то се вижда, освен ако не са изкуственни ама не ми се вярва, човек толкова вглъбен във природните ресурси да сложи изкуствени зъби нали? :)) Иначе то се прави около 5-6 месеца през, които овеличаваш времето, което гледаш слънцето в началото са само 5 секунди. Обяснено е че повече от 44 минути не бива да се гледа т.е. възприема се че 44 минути е нещо като горна граница. И казват че когато успеем да я достигнем тялото ни се е "заредило" с енергия и няма нужда всеки ден да "ядем" :P ако мога така да се изразя. Това е и причината Хира Ратам Манек да каже, че дори и в облачни дни не остава гладен, защото можеш да прескачаш ден-два, но вече когато си мног напреднал естественно :)
Sunny, thank you for the sunshine bouquet. Sunny, thank you for the love you brought my way. You gav

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #221 -: Юли 21, 2009, 14:31:57 pm »
Да се върна аз на моя въпрос за десетте секунди... понеже явно никой няма да ми отговори  :P Гледах една лекция и там човекът категорично си каза, че който не увеличава постепенно, няма да се сдобие с предимствата, негово е и мнението, че Слънцето не е за бързо хранене.
Обаче от друга страна човешкото тяло е много фин организъм, така че не можеш да прилагаш за него това, което прилагаш при една машина- най вече тези строги времеви задания. Не знам за другите, но аз поне по себе си забелязвам, че един ден мога да гледам повече, друг ден не толкова, то и от атмосферните условия зависи, и от интензитета на Слънцето и т.н.... Така че ако вчера взирането е било 10 минути, днес мога или да гледам повече, или пък изобщо да не ги достигна като време; факторите, от които зависи това, не са един или два.
Много мислих дали няма да е по- добре да започна отначало (понеже, и аз като повечето българи, решавам всичко по собствено усмотрение и някакси реших, че правилата не важат за мен  ::) ), но имайки горното предвид, едва ли има много смисъл. Тъй че в крайна сметка реших да си продължавам и да се доверя на тялото си, пък каквото сабя покаже.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #222 -: Юли 21, 2009, 14:55:04 pm »
Хора, вие наистина ли не ядете? ???
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #223 -: Юли 21, 2009, 14:58:42 pm »
Хора, вие наистина ли не ядете? ???
Хахаха, и аз преди малко гледах заглавието и си мислех, че не е това смисъла на слънцегледането, а само евентуален страничен ефект... ама фаща окото, а?  :P
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #224 -: Юли 21, 2009, 18:54:12 pm »

Да се върна аз на моя въпрос за десетте секунди... понеже явно никой няма да ми отговори  :P Гледах една лекция и там човекът категорично си каза, че който не увеличава постепенно, няма да се сдобие с предимствата, негово е и мнението, че Слънцето не е за бързо хранене.
Обаче от друга страна човешкото тяло е много фин организъм, така че не можеш да прилагаш за него това, което прилагаш при една машина- най вече тези строги времеви задания. Не знам за другите, но аз поне по себе си забелязвам, че един ден мога да гледам повече, друг ден не толкова, то и от атмосферните условия зависи, и от интензитета на Слънцето и т.н.... Така че ако вчера взирането е било 10 минути, днес мога или да гледам повече, или пък изобщо да не ги достигна като време; факторите, от които зависи това, не са един или два.
Много мислих дали няма да е по- добре да започна отначало (понеже, и аз като повечето българи, решавам всичко по собствено усмотрение и някакси реших, че правилата не важат за мен  ::) ), но имайки горното предвид, едва ли има много смисъл. Тъй че в крайна сметка реших да си продължавам и да се доверя на тялото си, пък каквото сабя покаже.
merulious, ако не увеличаваш постепенно времето, може да ти се отлепи ретината, докато се усетиш. Аз не бих рискувала така.

Освен това, ако няма да постигнеш ефекта, какъв е смисълът да се занимаваш въобще?!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27