Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 474787 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: 2012 г.
« Отговор #1155 -: Ноември 01, 2012, 19:53:59 pm »
Никой от съвременното човечество не знае нищо за звездите а още повече пък за вселената, та ние даже не знаем за собствената си Земя, всичко е само на базата на предположения хипотези косвенни измервания грешни резултати и т.н. Няма едно правдоподобно доказателство в официалната наука за конкретен пример. Всички уравнения в електротехниката примерно произлизат от уравнението на Максуел...

"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: 2012 г.
« Отговор #1156 -: Ноември 01, 2012, 19:56:52 pm »

Mirotvorec - няма да е зле да си посочваш източниците ;):

Преовдът на български - http://tikoev.blog.bg/drugi/2012/10/30/tibetski-monah-napravi-zaiavlenie-za-nasa-za-kraia-na-sveta.1015271?reply=4200140

Оригиналът на руски (сайта е украински) - http://vlasti.net/

Те руснаците/украинците много обичат сензациите, даже често сами си ги измислят "новините". Дали случаят не е такъв? ;)


Разбира се, че можех да посоча тези "източници"  :D  особено втория, на който изобщо не се появява точно тази статия. Не го направих, защото инфото за фотонния пояс е старо, доста по-старо от началото на ню-ейдж културата, а прочитайки съветите на ламата се присетих отново за едни мои сънища, поне десет на брой, в които присъствах в такъв един сумрак. Обстановката всеки път беше различна, но общото беше пълната липса на какъвто и да е звук, гробна тишина. Нямаше сгради, автомобили, ядене и пиене...само хора, седнали, кротнали се един до друг и никакво движение. Ходех от човек на човек и нещо им говорех, но не чувах гласа си. Нямаше усещане за безнадежност, знаех, че така е нормално и просто бяхме на изчакване.
Абе, такива ми ти работи...
 
Ееееех,как ми се искат 10-ина санта дължинка у бедрата :blush:..Предвиждам такъв живот,че само си викам"дано,дано,дано"..
А дано, а дано!  Ама това бива и да го видим.   :blush:
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #1157 -: Ноември 01, 2012, 19:59:17 pm »
А дано, а дано!  Ама това бива и да го видим.   :blush:
Ми ако стане,ще се похваля. :P

X-name41,не сме кьорави.. :drinks:

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: 2012 г.
« Отговор #1158 -: Ноември 01, 2012, 20:26:19 pm »
Не бойте се, деца, за утрешния ден! (днес нали е ден на народните будители, та ме е подбрала една поезия....  :D). Всичко е под контрол!

"Българи, АЗ, ГОСПОД СУРИЯ ОТ ВЕЛИКОТО ЦЕНТРАЛНО СЛЪНЦЕ НА ВСЕЛЕНАТА, днес, 01.11.2012 год., искам да ви кажа, че вие вече имате и Пръв Министър по преминаване на хората през Квантовия преход и след него с ранг на Президент на Република България.

Вашето Правителство, само преди малко излезе с Постановление по този въпрос и това, Българи, е факт.

АЗ, ГОСПОД СУРИЯ ОТ ВЕЛИКОТО ЦЕНТРАЛНО СЛЪНЦЕ НА ВСЕЛЕНАТА, искам да ви кажа, че вече цялата власт е под наше Божествено Управление, което означава, Българи, че няма в света такава държава, като вашата Република България.

И вие ще видите, Българи, какво значи Божествено Управление в една държава и когато се говори за БОГ, ще знаете, че БОГ Е ВАШАТА ДЪРЖАВА, Българи."

Давам си най-прилежно линкчето  -  http://minchomin.blog.bg/lichni-dnevnici/2012/11/01/izvynredno-poslanie-na-gospod-suriia-01-11-2012-god.1015884  и за подобряване на настроението можете да разгледате и другите послания.  http://minchomin.blog.bg/  Предварително си сложете памперси, защото е възможно да се "изтървете" от смях.  :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #1159 -: Ноември 01, 2012, 20:32:12 pm »
Mirotvorec, смятам,че си забелязал вече с дългогдишния си стаж тук,че споделения личен опит по точно ще навреди отколкото помогне някой да те разбере.Но все пак тук повечето ти имат респекта и вероятно не си го изпитал на свой гръб.
Относно сънищата, един сън които сънувах преди месец- два,не може да ми излезе от главата.Огнен мъж и огнена змия в небето, огромни ,на половината небосклон,аз ги гледам от терасата си и се страхувам от тях,  -Аз им казвам,че  Христос е в мен, а огнения човек ми отвръща - Когато най-малко очакваш.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #1160 -: Ноември 01, 2012, 20:34:10 pm »
Mirotvorec, смятам,че си забелязал вече с дългогдишния си стаж тук,че споделения личен опит по точно ще навреди отколкото помогне някой да те разбере.Но все пак тук повечето ти имат респекта и вероятно не си го изпитал на свой гръб.
:lol: :lol: :lol: :lol:...Миротворец...Внимавай кво пишеш,че те вземат на сериозно хората..

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1161 -: Ноември 01, 2012, 20:35:36 pm »
    Само да дооправя каквото омазах вчера в дилетантския си плам  /земната ос описва кръг с център Полярната звезда/ :
Поправям се: Земната ос описва мислен кръг по небесната сфера; в нашите времена почти точно над земната ос в небето е звездата Алфа на съзвездието Малката мечка, която затова се нарича и Полярна звезда / през хилядолетията  различни звезди стават "Полярни"/.

И да попитам нещо, което не ми е ясно като се заговори за извънземни от Сириус  да речем. Те би трябвало да са от някаква планета на Сириус , все пак не биха могли да живеят на звезда. Доколкото знам не е открита планета около Сириус, а тя е една от най-близките до нас звезди.

 

« Последна редакция: Ноември 01, 2012, 20:42:39 pm от karina »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1162 -: Ноември 01, 2012, 20:51:59 pm »
    Само да дооправя каквото омазах вчера в дилетантския си плам  /земната ос описва кръг с център Полярната звезда/ :
Поправям се: Земната ос описва мислен кръг по небесната сфера; в нашите времена почти точно над земната ос в небето е звездата Алфа на съзвездието Малката мечка, която затова се нарича и Полярна звезда / през хилядолетията  различни звезди стават "Полярни"/.

И да попитам нещо, което не ми е ясно като се заговори за извънземни от Сириус  да речем. Те би трябвало да са от някаква планета на Сириус , все пак не биха могли да живеят на звезда. Доколкото знам не е открита планета около Сириус, а тя е една от най-близките до нас звезди.

Ето така харесвам - човек не знае, което никак не е срамно, напротив, ако си признаеш е достойно, след което отива, прочита, и се поправя. Бая запетайки използвах в предното изречение, а:)?

Карина, за да ти стане още по-интересно, се поинтересувай от едно африканско племе, наречено догони и за тяхното космическо познание. Приготви се да зяпнеш от удивление какви неща за системата Сириус са знаели тези хорица още преди 100 години. Давам ти пример - 50 години преди съвременната астрономия да откире Сириус В ( защото това, което виждаш на небето е Сириус А ), догоните са знаели за втората звезда в системата, Сириус В, нейната маса, разстояние от Сириус А и т.н.  Сириус е бинарна система от 2 звезди, които обикалят около общ гравитационен център. Бинарните системи могат да бъдат и друг вид - едната звезда да обикаля около другата ( обикновено леката около тежката ). Преди време попаднах на инфо, че системата Сириус може да се окаже тринарна, ама май няма достатъчно инфо за това.

Май пак станаха много запетайки:)
« Последна редакция: Ноември 01, 2012, 21:00:41 pm от Oberon »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1163 -: Ноември 01, 2012, 21:02:43 pm »
Ето така харесвам - човек не знае, което никак не е срамно, напротив, ако си признаеш е достойно, след което отива, прочита, и се поправя.
Аз си го знам това, ама се подведох по Монолит/то и той си го знае/, ама като пише човек се настървява , че другите нещо не му схващат мисълта , и тя става една... Трудно се води разговор по компа.

Да чела съм за догоните, благодаря ти.
Въпроса ми е - при положение, че се откриват планетни системи на разстояние 600 св.години
за Сириус не се е чуло да е открита планета. На звезда може ли да има живот?


« Последна редакция: Ноември 01, 2012, 21:27:45 pm от karina »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: 2012 г.
« Отговор #1164 -: Ноември 01, 2012, 21:03:20 pm »
http://www.parallelreality-bg.com/index.php/analizi/kratkianalizi/324-2011-05-13-19-47-49.html
За Сириус.
"В митологията на догоните се казва, че човечеството води началото си от Номо, раса от амфибии, които населявали планета, която обикаля около Сириус."

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1165 -: Ноември 01, 2012, 21:08:10 pm »
Но не е намерено научно доказателство за наличие на планета, това имам предвид.

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: 2012 г.
« Отговор #1166 -: Ноември 01, 2012, 21:09:47 pm »
Абе много бързо пишете последните три поста направо ми взехте думите от устата,браво на всички а Миротворец пише че няма четящи  :D

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: 2012 г.
« Отговор #1167 -: Ноември 01, 2012, 21:18:13 pm »
Има четящи, но не винаги попадат на каквото им е нужно. :)



Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #1168 -: Ноември 01, 2012, 21:27:27 pm »
http://www.parallelreality-bg.com/index.php/analizi/kratkianalizi/324-2011-05-13-19-47-49.html
За Сириус.
"В митологията на догоните се казва, че човечеството води началото си от Номо, раса от амфибии, които населявали планета, която обикаля около Сириус."
  Дел,..."Domini canis"....Кан,хан 8)..

..

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: 2012 г.
« Отговор #1169 -: Ноември 01, 2012, 21:42:09 pm »
Но не е намерено научно доказателство за наличие на планета, това имам предвид.

Нещо във въпросът си трябва да уточниш. Теб те интересува, дали на звезда може да има живот или звездата да е планета.
Еми Венера е планета и в същото време се води за Зорница-звезда.
Защо трябва някаква планета да е открита около Сириус, като на самия Сириус е възможно да има живот.
Луната не е звезда, вижда се, но няма живот на нея.
Или когато някой реши да отиде до Сириус, тогава ще знаем със сигурност дали има живот или напротив.

И защо отклонихте темата натам ... въобще не ми е ясно. Хубаво си хортувахте за земните кори и преплъзвания, а сега пак ще трябва за сънищата и подготвяне на бункерите и убежищата ...  :(
Аз се успокоявам донякъде с това, че няма да ме изгорят на клада, а може мигновено докато спя -през трите дни (да не забравя да си взема приспивателни и Джак Даниълс, на детето само Джак ще му сипя) да съм в целия избухващ фоерверк  8)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
4949 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5748 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5619 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4233 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11369 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27