Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 476118 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1170 -: Ноември 01, 2012, 22:08:19 pm »
На звезда не е възможно да има живот, такъв какъвто е например живота на Земята, все едно на Слънцето да има живот - живот може да има на планети, които са на подходящо разстояние от тяхната звезда /плюс други благоприятни фактори/. Не се е съобщавало доколкото знам да са открити планети обикалящи около звездата Сириус.
Сега се търсят и вече има открити звезди с планетни системи, търсят се защото там може да се открие живот.
« Последна редакция: Ноември 01, 2012, 22:17:36 pm от karina »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #1171 -: Ноември 01, 2012, 22:29:32 pm »
Че кой е казал,че на слънцето няма живот?И изобщо..що си мислим,че познаваме всички форми на живота?

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re: 2012 г.
« Отговор #1172 -: Ноември 01, 2012, 22:33:10 pm »
Че кой е казал,че на слънцето няма живот?И изобщо..що си мислим,че познаваме всички форми на живота?
Възможно е и да има,предвид и нашите екстремофили срещани на Земята.

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1173 -: Ноември 01, 2012, 22:42:33 pm »
Ако под извънземни от Сириус се има предвид същества, които живеят на звездата Сириус, въпроса ми разбира се автоматично отпада.
 

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: 2012 г.
« Отговор #1174 -: Ноември 01, 2012, 22:46:27 pm »
На звезда не е възможно да има живот, такъв какъвто е например живота на Земята, все едно на Слънцето да има живот - живот може да има на планети, които са на подходящо разстояние от тяхната звезда /плюс други благоприятни фактори/. Не се е съобщавало доколкото знам да са открити планети обикалящи около звездата Сириус.
Сега се търсят и вече има открити звезди с планетни системи, търсят се защото там може да се открие живот.

В някаква много голяма заблуда си за понятието и термина "звезда".

Аз ти пиша за Венера, че е планета и звезда едновременно ти ми пишеш за Слънцето  ::) Слънцето си е слънце. Това че има няколко на брой планети, които сме именували като "планети" поради големината им и евентуално някаква орбита, в която обикалят, не означава, че звездите не могат да са И планети. Респективно Сириус да ти е някакво слънце, около което да обикалят планети... това е ненужно.
Пак ти пиша осмисли, дали те интересува къде и какъв живот има или какво общо има Сириус? Да повлияе на Земята ли? Звезда може ли да повлияе на планета, планета на друга планета слънце или спътник (естествен) ... и т.н.
Защото някой по-напред беше омаловажил въздействието на Луната, но то е доста значително.
Остава да разберем, възможно ли е в някаква достатъчна близост до Земята да бъде открита или да се образува нова планета. Ами ако някоя от близките, ей така избухне примерно и с все силата си "завлече" или въздейства за преместването на околните, какво правим?

Неактивен buden

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: 2012 г.
« Отговор #1175 -: Ноември 01, 2012, 22:55:45 pm »
Абе то бива бива езотерика ама .... Не мога да разбера с кое по-точно не сте съгласни от земната механика (някой беше споменал небесната) или физиката, че ги пратихте в необятното, а почнахте да градите бъдещето на база нечии фантазии. То и вие сигурно не знаете с кой закон от конвенционалната наука не сте съгласни, може би с всичко което не е част от вашата илюзия. Не, че е лошо човек да има въображение.

Кой от Нютоновите закони да речем се е сринал или пък е хипотеза?
Дайте пример, но не подценявайте въпроса, а се поровете из интернет първо да разберете кой е Нютон. 

И после пак се върнете към сценариите 2012, че са ми интересни да ги чета.

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1176 -: Ноември 01, 2012, 22:58:39 pm »
В някаква много голяма заблуда си за понятието и термина "звезда".
Аз ти пиша за Венера, че е планета и звезда едновременно ти ми пишеш за Слънцето  ::) Слънцето си е слънце. Това че има няколко на брой планети, които сме именували като "планети" поради големината им и евентуално някаква орбита, в която обикалят, не означава, че звездите не могат да са И планети. Респективно Сириус да ти е някакво слънце, около което да обикалят планети... това е ненужно.

Венера не е звезда и планета едновременно. Венера както и всички други планети, светят с отразена от Слънцето светлина, и приличат на звезди, гледани от Земята, но не са .
В звездите протичат термоядрени реакции, там не може да има живот.

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: 2012 г.
« Отговор #1177 -: Ноември 01, 2012, 23:32:39 pm »
Хм, вижте сега зависи от гледната точка. Ако направите проучване вие ще видите че навремето имаше някакви съобщения в медиите за населени планети както в слънчевата система така и извън нея което не се прие от научната общественост поради проучванията на астрономите и доказателствата от съответните мисии в подкрепа на противното Разбира се тези данни вероятно продължават да постъпват и до днес но човечеството в своето развитие явно не е стигнало до момента в който трябва да приеме възможноста и осъзнае че едномерният модел който използва е само една част от цялото, или по конкретно ние сме свикнали да правим проучвания изследвания и анализи само в нашето измерно пространство но никога не сме се замисляли за проучвания на другите пространствени измерни реалности и затова такива съобщения в медиите (като примерно че на слънцето или венера може да има живот или население) ни се струват нелепи, странни или невъзможни именно защото имаме ограничени възприятия и познания за света.
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: 2012 г.
« Отговор #1178 -: Ноември 01, 2012, 23:50:40 pm »
  Дел,..."Domini canis"....Кан,хан 8)..

..
Ех, Константин!
Щях да ти отговоря още преди малко, но отговора ми не е за тази тема, а и не се сещам за коя е, но Константин, ще спомена, че точно преди да прочета поста ти, се бях съсредоточила във   видение, което имах преди време, за бял вълк и един качулат с него, а тези дни сина ми, който е кръстен на любимото ми куче  ;) сънувал, как земята, покрита с лед,  се разцепва на две, през центъра, мястото където живеем потъва, а един качулат отвежда мен и брат му... а ти ми пишеш Domini canis...
П.П: Извинявам се, че може би отговора ми не е за темата... ала искам да благодаря на Константин!
Ето един линк с инфо за календарите: http://www.familytreecircles.com/ed-wrote-32253.html
:
'The earliest Egyptian calendar was based on the moon's cycles, but later the Egyptians realized that the "Dog Star" in Canis Major, which we call Sirius, rose next to the sun every 365 days, about when the annual inundation of the Nile began. Based on this knowledge, they devised a 365 day calendar that seems to have begun around 3100 BCE (Before the Common Era), which thus seems to be one of the earliest years recorded in history."
...
Считало се, че египтяните не са се опитвали да коригират календара си в съответствие с движението на Слънцето. През 1866 г.обаче при разкопките на храма в делтата на р. Нил е намерена плоча с надпис на египетски и гръцки език. Този надпис е от важно значение за историята на календара. Това е т.нар. Канопски декрет на цар Птоломей ІІІ Евергет от династията на Птоломеите. В декрета, който е от 7 март 238 г.пр.н.е. се казва:
"Тъй като звездата Сириус на всеки четири години закъснява с един ден, за да не стане така, че летните празници да се падат през зимата, както се случва и както ще се случва, ако годината и занапред съдържа 360 дни и пет допълнителни, отсега насетне се нарежда през всеки четири години да се чества празникът на Евергетовите богове след петте допълнителни дни и преди новата година. Нека всеки знае, че предишните недостатъци в броенето на годишните времена са вече премахнати от цар Евергет".
Това било и първото предложение да се включи високосната година. Ако този декрет е бил осъществен, то средната продължителност на египетската година щеше да е 365,25 денонощия, т.е.би била равна точно на т.нар. юлианска година, която се приема две столетия по-късно.
Годината в египетския календар е по-къса от тропичната година почти с шест часа, така през всеки 4 години келиакличния изгрев на Сириус закъснявал с цяло денонощие. За 120 години календарът давал грешка цял месец. Поради това и датата на слънцестоенето се падала все по-късни месеци, а началото на година на преминавало към по-ранно годишно време. Пълен кръговрат и връщане на новата година в началото ставало за 1460 години. За такъв интервал време египетските календарни години ставали с едно повече. В по-късни времена от историята на Египет, периодът от 1461 години получава названието "Сотичен", "период на Сотис" и дори "велика година".
...
 "Календарът на 13-те Луни/28-дни всяка Луна, или синхронометър е преди всичко програма или предаване от Сириус с начална дата 26 юли, въз основа на съвпада на изгрева на Сириус и Слънцето (подобно на много Египетски календари).

Има 52 седмици в годината. Това отнема около 52 години на Сириус-Б спрямо орбитата на Сириус А. 52 е ключово число в математическата система на маите. 52 седмици (хептади) са фрактал на 52-годишен цикъл. 52 х 7 = 364 + 1 (Ден Извън Времето) = 365 х 52 = 1 орбита на Сириус Б....."
 
« Последна редакция: Ноември 02, 2012, 00:22:20 am от del »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: 2012 г.
« Отговор #1179 -: Ноември 02, 2012, 00:55:50 am »
Сигурно някой е чел това : http://www.xnetbg.com/new/content/view/514/1/
и това: http://universalnite1neo.blog.bg/drugi/2010/08/01/promenite-i-fotonniia-poias-syvmesten-posting-na-neo-nula-i-.585066, с коментари тук: http://forum.tisitova.com/viewtopic.php?f=12&t=233&sid=47e0e3331ba7d695862007570279e9b1&start=20

На мен ми се струва, че се раздухва излишно тази тема. Изглежда ми като пренастройка, ала изкуствено 'предоставена', сякаш на фона на всички световни събития няма проблеми и задачи за решаване. Защо? Кому е нужно? Явно някому е.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: 2012 г.
« Отговор #1180 -: Ноември 02, 2012, 02:12:50 am »
Абе някои хора не си играят - личи си, че им се живее. :)
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: 2012 г.
« Отговор #1181 -: Ноември 02, 2012, 11:19:42 am »
Аз си го знам това, ама се подведох по Монолит, ама като пише човек се настървява , че другите нещо не му схващат мисълта , и тя става една... Трудно се води разговор по компа.
Карина - поправи се три пъти и накрая каза абсолютно същото нещо като мен. Очевидно ти си тази, която не разбира другите. :D

Oberon - според догоните системата Сириус е тринарна, като в центъра й предполагаемо има кафяво джудже, което учените още не са открили.

Mirotvorec - вярвам ти за основните неща относно 21 декември, защото освен всичко друго имаше и много предсказания за трите дни тъмнина:

Пророчества за трите дни тъмнина
« Последна редакция: Ноември 02, 2012, 11:26:26 am от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1182 -: Ноември 02, 2012, 11:28:38 am »
Цитат на Монолит:
 Re: 2012 г.
« Отговор #1103 -: Октомври 31, 2012, 11:20:20 am »
Налагат се някои разяснения, че като гледам бая сте се объркали.

Едно пълно завъртане на Слънчевата система около центъра на галактиката става за 230 милиона години.

Земната ос НЕ се върти около центъра на галактиката, а около Полярната звезда.


Всички се объркваме понякога, знам че и при теб е неволна грешка.

« Последна редакция: Ноември 02, 2012, 11:54:08 am от karina »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #1183 -: Ноември 02, 2012, 11:51:14 am »
Цитат
SOR ELENA AIELLO
Италианска монахиня, получила видение на 16 април 1954 г.,през Свещен петък:
Облаци с лъчите на огъня, и буря от огън ще премине по целия свят. Ще бъде най-страшната напаст, от всички известни ни в историята. Тя ще продължи седемдесет часа.
Това го сънувах

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: 2012 г.
« Отговор #1184 -: Ноември 02, 2012, 11:58:05 am »
И да паднем и да бием пак ще се напием  :D :drinks:  :dance:

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
4970 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5772 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5648 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4253 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11440 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27