Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 477022 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: 2012 г.
« Отговор #1020 -: Октомври 27, 2012, 15:57:37 pm »
Ако има хора чели цялата тема - драснете синтезирано нещата които се коментирали във връзка с 2012.

Прочети тези три поста:

http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,5108.msg237420.html#msg237420

http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,17144.msg226722.html#msg226722

http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,17144.msg226731.html#msg226731


Бях пуснал една тема, която е само отчасти вярна, защото християнството не е абсолютната истина, но тогава още не бях го осъзнал. А че New Age-а и сатанизма са ташак - това е ясно:

http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,16234.0.html
« Последна редакция: Октомври 27, 2012, 16:08:16 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: 2012 г.
« Отговор #1021 -: Октомври 27, 2012, 21:40:17 pm »
Аз почти го изгледах, и не правя особена разлика между лекциите, които съм слушал едно време в една адвентна църква и това. Едиснтвеното, което ми направи впечатление, е че думата "топос" на гръцки, освен "място", означавал и "състояние на ума". Търсих, търсих, нищо не намерих за това твърдение. Монолита правилно го каза, малко сектантска работа..Тоя, дето чете лекцията, чак успява да предвиди ходовете на Сатанаил, лошия и виновния за всичко.
Ама за апокрифните текстове нищо не се говори, щото те са "небиблейски", демек може би, фалшиви и неистинни. Как например Сатанил като пада на Земята, пада в океана и толкова страда от това, което е извършил, че дълго време остава там. И после, с помощта на хората, които го спасяват ( !!! ), излиза на бял свят. Че и на всичко отгоре, започва да им предава знания. Аз, честно казано, на съм убеден, че Сатанаил е толкова ужасен, колкото го изкарват....
Трябвало е да го изгледаш цялото, обезателно го изгледай за да си разясниш какво става според библията по време на първото възкресение.

Сатана е персонаж в божият план, в старият завет се появява зад епитета противник. Но обърни внимание на делата. Обърни внимание на делата на тези, които го следват, в тоя форум трябва поне някои хора да си имат представа кои са те и кой следват. Аз смятам, че привидното им безтрашие има някаква почва и това са вероятно тяхни писания и пророчества, който не познаваме. И те вярват, че ще спечелят.
Сатана не е глупав, глупави може да са само неговите последователи. Неговата роля в библията е доста особена, не е просто това което ще ни каже официалната църква.

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1022 -: Октомври 28, 2012, 11:35:26 am »
 :popcorn:Докато чакаме датата,да не пропуснем събитието ;)

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1023 -: Октомври 28, 2012, 18:58:53 pm »
Ashaman, ти изповядваш ли някаква религия, ходиш ли на църква, вярващ ли си и тн? Да преценя има ли смисъл да говорим, или не.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: 2012 г.
« Отговор #1024 -: Октомври 28, 2012, 21:11:20 pm »
Оберон, не мисля, че това има значение. Но щом питаш, ще ти кажа, добре. Ходя от време на време на църква и виждам всичките илюминатски знаци и небиблейски неща в нея, но все пак ходя и се опитвам да не ми пречат.

Но ето ви нещо по темата за края на света.
Пророчеството за папите на Св. Малахия.
Пророчества от мъглявите за 112 папи, при последният, ще е краят.
Пълен лист
http://en.wikipedia.org/wiki/Prophecy_of_the_Popes#Petrus_Romanus
Сегашния папа е номер 111.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: 2012 г.
« Отговор #1025 -: Октомври 28, 2012, 21:58:29 pm »
Относно 2012 година, мястото за мен като отправна точка, където се губи причинната връзка са всичките тези подводни градове, пирамиди, статуи и т.н., които се намират на дъното на океана. Каква е причината всичко това да е под водата? Може ли човешка цивилизация да строи под водата? Представете си че започвам да редя тухли четворки и да ги мажа с хоросан на дъното на язовир - малко е безмислено. Единственото възможно обяснение е, че всичките тези каменни постройки и скулптури някога са се намирали на сушата и са били построени от хората живяли преди нас, за да им служат и да ги ползват. Изхождайки от тази гледна точка си задавам следващият въпрос - Кое е накарало тази суша да бъде залята с вода? Кое е това нещо което може да накара тази цялата маса с вода на планетата не само да залее сушата, еми да се настани трайно без да се отдръпва върху райони, които в миналото са били сухоземни и обитаеми?
Отговорът за мен е - промяна на полюсите на планетата. Но не става дума за промяна на полюсите на магнитното поле, а за промяна на географските полюси. Промяна на оста на въртене на планетата. Преобръщане на самата планета в пространството с нова ос на въртене и съответно с нови географски полюси. Като казвам полюси по-надолу имам предвид географските.
Какви са причините които могат да променят полюси? - МНОГО.
Но причината да преместиш хиляди тонове водна маса от едно място на друго и тази водна маса да си остане там е само - ЕДНА - промяна на полюсите.
Какви биха били последствията от "преобръщане" на Земята - Еми логично е, че ще има земетресения, вулкани, преначертаване на сушата и водата на планетата и т.н. ...еми нали това всъщност е бил големия потоп - последствията от преместването на полюсите. Какво представляват предсказанията на Маите и всички развити цивилизации живяли пред нас? - какво са искали да ни съобщят в посланията които са оставяли? - че на определен период от време, Земята се завърта и си измества географските полюси - явление което е съпътствано от катаклизми.

Ето това са разсъжденията до които бях стигнал сам. Правилни/неправилни - мои са си. Изхождайки от тази позиция, започнах да търся, кое е това нещо което може да промени полюсите на планетата? След като цивилизациите живяли преди нас предсказват събитието, значи то е някакъв периодичен цикъл. Няма как да узнаеш нещо, че ще се случи ако не си наясно, че то е повтаряемо явление и на тази база, знаейки неговия период да предскажеш кога ще се случи в бъдеще време. Нещо като деня и ноща, който е един цикъл със сравнително кратък период. Знаейки че всяка сутрин Слънцето изгрява и знаейки продължителността на периода, аз мога да предскажа в бъдеще време, че на следващият ден ще се случи явлението - изгрев на Слънцето в еди колко си часа. Изхождайки от тази позиция, че промяната на географските полюси е циклично събитие, изниква следващият въпрос - Каква е нуждата Земята да изменя оста си на въртене (полюсите) през определен интервал от време? Защо се случва това явление?
Ето едно правдоподобно за мен обяснение на един руснак - Сергей Апин:
Нуждата от промяна на оста на въртене е необходима, за да може планетата да запази сферичността си. Т.е. силите които и действат я деформират и "сплескват" на определени места - Една от силите това е гравитацията. Другите две се пораждат от въртенето на Земята около оста й - центробежна и центростремителна. Показани по отделно изглеждат така:



След като се насложат, след един дълъг период от време ако планетата не се завърти би се получило следното:

1. На полюсите действа единствено гравитацията, понеже там центробежните и центростремителните сили  са пренебрежителни.
2. На екватора се сумират гравитацията и центростремителната сила които са по-големи от от центробежната и съответно я преодоляват. В линка долу е обяснението с посоките на силите.
Именно затова Земята се завърта и променя оста на въртене -> за да запази сферичността си.

Самото изместване на полюсите е свързано с това, че Земята не се връти в кръг около Слънцето, а всъщност движението й е спираловидно, понеже и Слънцето се движи в галактиката. Т.е. след една земна година, Земята не се връща в изходна позиция на старото местоположение, а постоянно си пътува в космоса. През определен период от време (в края на цикъла) Земята минава през зона от космоса, където се осъществява изместването на земната ос. СИлата която действа на Земята в тази зона е или гравитационна или електромагнитна или е някаква друга. Завъртяна, излизайки от зоната, планетата започва новия цикъл, който ще завърши по същият гореописан начин - със изместване на оста на въртене.


Малко по-обощено, изхождайки в обратна последователност причинно-следствената връзка би изглеждала така:
1. За да запази сферичността планетата измества оста си на въртене
2. Изместването на оста на въртене поража природни катаклизми - наводнения, земетресения, вулканична дейност и т.н. със съпътстващите ги разрушения
3. Причината да има пирамиди и каменни градове под Земята е заради катаклизмите


Еми това е, дано ви хареса. Не търся последователи или да зарибявам някой. Просто навързах нещата, така както ги виждам. Дали ще е стихийно с пагубни катаклизми или ще е по-плавно, дали ще е през 2012 - въпроси без точен отговор, но едно е ясно - това не е краят на света а края на цикъла. Какви са всичките промени и съпътстващите ги последици след края на този цикъл и началото на новия ще си покаже. :)
Доста е проста хипотезата, но поне е по-човечна.
Не е като командир Ащар, който материализира корабите от космическата флотилия на дъното на океана и удържа полюсите на планетата. :) Също квантовия скок не е за подценяване, така както си го мислят някои - в уречената дата се отваря един портал от който искри бяла светлина, всички се редим на опашка един след друг и като му дойде реда на човека - хоп, прави един квантов скок през портала и готово.


Линкове:
- Сергей Апин
- предсказания на Маите
http://www.solarsystemscope.com/ - Слънчевата система
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: 2012 г.
« Отговор #1026 -: Октомври 29, 2012, 02:58:44 am »
Човек, всякакви теории съм чувал за 2012 г., но това за квадратната Земя... направо ме довърши. :rofl2:

Руските изследователи май пак са прекалили с водката. :D
« Последна редакция: Октомври 29, 2012, 03:11:20 am от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: 2012 г.
« Отговор #1027 -: Октомври 29, 2012, 03:32:17 am »
Пурко, да знаеш напълно споделям твоето мнение! :hi:
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1028 -: Октомври 29, 2012, 08:42:45 am »
  Прекрасно е това,че се появи  съдбовната дата!Прекрасно е това,че изплуваха всички страхове на хората!Ако успеем да се преборим със страховете си-няма ли това да е най-прекрасната трансформация,за която мечтаем?До вчера не му се живееше на човечеца,проклинаше скапания си живот,а днес трепери да не го загуби!?!Страх.Сега му се Живее.До вчера не знаеше Слънцето ли се върти около Земята или обратно-а днес вече разбира от измерения и пространства,квантова   физика и космология.Образованост.До вчера си мислеше,че живее,за да яде боб,а днес вижда невидимото и разсъждава върху неразгадаемото.Духовност.Е-някои хора още си стискат боба :rofl2: и сока,но пък те имат други притеснения-да не свърши срока на годност на боба,преди да свърши света.Предпазливост.Други разбраха,че да изпитваш Любов-не е признак на слабост.Разбраха,че самите те са творци на Живота и спряха да се сърдят на това,което виждат около себе си.Отговорност.Прехода си тече с пълна сила ;)

Неактивен marmozana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: 2012 г.
« Отговор #1029 -: Октомври 29, 2012, 11:25:53 am »
Пурко, да знаеш напълно споделям твоето мнение! :hi:

Аз също! :hi:
 В подкрепа на тази теория мисля, че идва и това:


Учени от ESA представят най-точния до момента модел на планетата Земя. Данните са получени от апарата Gravity field and steady-state Ocean Circulation Explorer(GOCE). Данните за гравитационното поле на Земята са събирани за около 2 години и са получени от монтираните на борда на апарата високочувствителни акселерометри.
Източник: http://www.esa.int/esaCP/SEM1AK6UPLG_index_1.html#subhead2

Приликата с тази картинка дали е случайна?

Благодаря ти, че замълча, въпреки, че нямаше какво да кажеш

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: 2012 г.
« Отговор #1030 -: Октомври 29, 2012, 11:43:50 am »
Земята никога не е била идеална сфера, дори в най-ранни епохи. Не се заблуждавайте, че е тръгнала да става квадратна.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: 2012 г.
« Отговор #1031 -: Октомври 29, 2012, 12:42:09 pm »
Човек, всякакви теории съм чувал за 2012 г., но това за квадратната Земя... направо ме довърши. :rofl2:

Руските изследователи май пак са прекалили с водката. :D

Квадрата аз го измислих :) - с фотошопа го измайсторих, не е важна формата. Мисълта ми е за самият принцип - че за да се запази сферичността на планетата е нужно изместването на земната ос? Защо няма нищо по този въпрос в академичната наука? - защото никой не е подлагал на анализ твърдението - това ми е идеята - да се провери.

п.п. - Това което изпожих с мои думи не е теория, а хипотеза. Теорията е доказана хипотеза.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: 2012 г.
« Отговор #1032 -: Октомври 29, 2012, 13:13:07 pm »
Хипотезата на Пурку е много логична. Пък и не само той я е развил, както се вижда от публикациите. Земята не е била никога квадратна, защото си е променяла географските полюси и съответно формата. Не е могла да стане такава. Това е толкова просто. Въпрос на време е да се извърши поредното завъртане. И тогава живите/ако има такива/ ще завиждат на умрелите.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: 2012 г.
« Отговор #1033 -: Октомври 29, 2012, 13:24:06 pm »
А за това какво ще кажете:

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #1034 -: Октомври 29, 2012, 13:26:25 pm »
Доста странно съвпадение, вчера ми хрумна идеята,че земята не е кръгла.Това което на мен ми прави впечатление в последно време е относителността на истините. Все по често се случва да няма категорична истина,дори за такива неща като кръгла ли е или не земята.За останалите да не говорим.Тъкмо решиш ,че знаеш нещо и след малко обратно на тази истина изниква друга точно противоположна.Мисля,че това означава разширяване на съзнанието, защото от толкова много истини в един момент спираш да имаш затвърдени убеждения и очаквания.Тогава очакваш всичко.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
4994 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5787 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5667 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4267 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11476 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27