Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 477027 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1050 -: Октомври 29, 2012, 19:14:45 pm »
Тук настъпахте Оберон по мазола ,съгласен съм с него но ми се струва че се измествате от темата ,гледах научно популярно филмче за Маите и по точно техните съвременни наследници и те казват че са обидени от тълкуването на техните предания и календара и че няма нищо вярно ,че не е края на света а само начало на нов цикъл и тъй нататък.

Абе нещо такова, пишат неща, дето съм ги чел, пречел, осмислил, премислил и т.н. Трябва да се чете, не само да се пише.
Има една наука, казва се "планетарна механика". Няма как да не си запознат с нея, и да говориш по сериозни теми като изместването на Полюсите. В един друг форум, като ме набараха 2 каки, геоложки, ми разказаха играта....Трябва да се стъпи на някаква база, за да се говори за Полюсите.

Пак да каза, да си преговорите ( утре ще ви изпитам ):
- прецесия на равноденствията
- явлението "еклиптична равнина" и как наклона ни спрямо нея, действа на климата
- тънкия момент за формата на Земята и нейната елементарна география
- теорията за приплъзването на земната кора от проф.Чарлз Хепгуд ( това сигурно го пиша за 101-и път последните 2-3 години, ама не съм видял някой да каже - Обе, аз прочетох, само гледам се пишат някакви неща )
- запознайте се по-подробно с Пирамидите, тяхната форма, и т.н. Неща от сорта "така чух", "тъй ми се струва", не искам да ги чувам повече
- подводни Пирамиди - абсурд
- Атлантида - потънал КОНТИНЕНТ - абсурд ( Атлантида - потънал град - ДА )
- четете внимателно в нета, какво се случва като се смесят сладка и солена вода
- поразровете се за Гълфстрийм, и как той влияе на климата

Е, тогава ми говорете за Полюси, Пирамиди, подводни градове и тн:)

Поздрави,
Оберон
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: 2012 г.
« Отговор #1051 -: Октомври 29, 2012, 19:26:59 pm »
О, аз приемам много неща извън ортодоксалната наука!

Въпросът е, че ВИЕ не приемате НИЩО, което е ВЪТРЕ в ортодоксалната наука!
И се чудя, щом е така, "какъв го дирите" при сериозните хипотези.

Значи щом е хикс нет, можем да си вадим от задника глупости и да ги пляскаме?
А на тоя си въпрос все още чакам отговор. Дори няма "ортодоксална наука" тука. Ще се задоволя и с "неортодоксална". Стига да се обясни подробно ЗАЩО.
      Тангра,  не  се  горещи!  Ти  имаш  да  ми  отговаряш  на  седем  въпроса,  но  както  виждаш  не  те  припирам! 
      Географските  полюси  са  се  измествали  многократно  и това  е  доказано  научно,  ръка  е  пипнала,  око  е  видяло!  Няма  обаче  доказателства  за  това,  че  са  си  разменяли  местата. 
      Моят  двор  е  бил  суша  с  изключително  богата  растителност,  след  това  е  бил  дъно  на  море  300  метра  дълбочина,  а  лично  аз  съм  намирал  вкаменелости  на  12  м  дълбочина!       
     
« Последна редакция: Октомври 29, 2012, 19:31:30 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: 2012 г.
« Отговор #1052 -: Октомври 29, 2012, 19:27:18 pm »
Е да ама Пурко пише за обръщане на полюсите "географските полюси" а не само за наклон на оста а и плюс това не е вярно твърдението на оберон че няма пирамиди под вода и т.н. Пурко е посочил че завъртането става поради някаква външна причина в точно определен период от време а не за приплъзването на континентите....
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: 2012 г.
« Отговор #1053 -: Октомври 29, 2012, 20:12:56 pm »
Има една наука, казва се "планетарна механика".
Абе аз и без планетарна механика видях разликата в снимките а пък ако я бях чел ....  :D.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1054 -: Октомври 29, 2012, 20:37:38 pm »
Е да ама Пурко пише за обръщане на полюсите "географските полюси" а не само за наклон на оста а и плюс това не е вярно твърдението на оберон че няма пирамиди под вода и т.н. Пурко е посочил че завъртането става поради някаква външна причина в точно определен период от време а не за приплъзването на континентите....

Хора, много ви моля, четете внимателно.
Оберон не казва, че Пирамиди под водата няма, а каза, че силно се съмнява да има.

Относно полюсите - на Земята не и трябва външна сила, за да завърти Полюсите си - Слънцето го прави на всеки 11 години, и досега разумно обяснения няма. За разлика от Слънцето, Земята има течно ядро, което се търка в мантията, и се произвежда какво? - електричество. Ако Полюсите се обърнат, след какво? - Земята започва да се върти в обратната посока, защото Земята е какво? - динамо. Засега, доказателство за това нещо няма, освен т.нар. "дълъг ден" в Библията, където се твърди, че Слънцето изгряло, стигнало зенита си, поседяло си, и започнало да залява там, откъдето изгряло. Ако това се беше случило наистина, наблюдателя нямаше да оцелле, за да разкаже. Т.е ако полюсите се обърнат, цивилизацията си загива. Само си представи какво става с милиарди тонове въздушна маса, които трябва да се забавят, и да започнат да се въртят обратно...
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: 2012 г.
« Отговор #1055 -: Октомври 29, 2012, 20:45:53 pm »
Как да няма доказателства? Ами мамутчето от Сибир, замръзнало със свежа зелена храна/беше някакво цвете/ в стомаха? Катаклизма е станал за броени минути. А пирамиди под водата има в Гугъла, пък и не само там. Бедна ни е фантазията за какво става въпрос.
             Въпрос на време е това обръщане -  може утре, може и след 1000 години.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1056 -: Октомври 29, 2012, 20:54:22 pm »
Как да няма доказателства? Ами мамутчето от Сибир, замръзнало със свежа зелена храна/беше някакво цвете/ в стомаха? Катаклизма е станал за броени минути. А пирамиди под водата има в Гугъла, пък и не само там. Бедна ни е фантазията за какво става въпрос.
             Въпрос на време е това обръщане -  може утре, може и след 1000 години.

Мамутчето в Сибир е едната страна на нещата. Мамутчето не е умряло веднага, а за няколко дни. Мамутчето може да умре по няколко причини толкова бързо - болест ( доказателства няма ), рязко застудяване ( тук има доста повече доказателства ), метоерит ( отново силно застудяване, особено ако метеорита е отделил много прах, и в продължение на месец Слънцето никакво го няма ).В Аляска има едно нещо, казва се "торфени ями", там има запазени животни, подобни на антилопи, пак с неразложена храна. Т.е, това е едно добро доказателство, че по тази ширина ( Сибир и Аляска ), преди хиляди години климата е бил доста по-топъл. Всичко това хубаво е обяснено в "теорията за преместването на земната кора" на проф.Хепгуд.

Сега видях, че съм исла да напиша "подводни Пирамиди - силно се съмнявам", а съм написал "подводни пирамиди - абсурд", доста бързах, затова :). Със сигурност в Гугъл ще видиш много форми, наподобяващи Пирамиди - дали обаче те са от потънала цивилизация, кой да ти каже. А за тези край Куба, не мога д акоментирам, освен, че ( отново ) силно ме съмнява, защо чак сега излиза това инфо. Всъщност, то излезе преди време, ама беше поднесено много некадърно. АКО хамериканците са усетили нещо там, руснаците щяха бързо да доприпкат, че дори и да се поошамарят:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: 2012 г.
« Отговор #1057 -: Октомври 29, 2012, 21:00:38 pm »
За земята може и да ви излъжат, но всеки може да види луната, с елементарна техника и други планети. И те са сферични, не квадратни или трапецоидални  :D
И ако земята се върти около себе си е нормално да има сферична форма...

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: 2012 г.
« Отговор #1058 -: Октомври 29, 2012, 21:06:24 pm »
Така има едно явление казва се кавитация  то се наблюдава при тела които се въртят около собствената си ос изразява се в това че ако прокарате мислена права линия през двата полюса на въртящо се тяло то тази линия със двата си края ще описва две окръжности с противоположни посоки ,най добре се наблюдава при пумпала когато наближи да спира горният му край започва да описва окръжности и долният също но по малки защото масата на пумпала пада върху него, когато параболата на въртенето на двата края се увеличи тогава пумпала е в нестабилно състояние и най лекото побутване е в състояние да го извади от равновесието ,та нещо подобно е ставало и със Земятя но  въпроса е през какъв период от време а побутването маже да е от всичко ,от гравитационно въздействие на преминаваща звезда или от удар на астероид или от нарушаване на орбитата на спътника ни Луната ,нямате представа какви сме късметлии че си имаме Луна защото тя оказва стабилизиращо действие на земната ос затова Слънцето се премята по често от Земята няма си стабилизатор.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: 2012 г.
« Отговор #1059 -: Октомври 29, 2012, 21:09:37 pm »
Нещо не можем да се разберем - те са сферични защото се САМОРЕГУЛИРАТ, като периодически се обръщат, именно с цел да се запази сферичността. Затуй няма крокодили, както е писал Пурку! :D
           Колкото до Луната, ако е изкуствен обект с яка обвивка - какъв й е проблема?

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: 2012 г.
« Отговор #1060 -: Октомври 29, 2012, 21:15:38 pm »
Сверичността не е цел а следствие от въртенето а Земята не е чак толкова твърда би трябвало да се разглежда като течно кълбо със тънка твърда коричка

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1061 -: Октомври 29, 2012, 21:25:17 pm »
Така има едно явление казва се кавитация  то се наблюдава при тела които се въртят около собствената си ос изразява се в това че ако прокарате мислена права линия през двата полюса на въртящо се тяло то тази линия със двата си края ще описва две окръжности с противоположни посоки ,най добре се наблюдава при пумпала когато наближи да спира горният му край започва да описва окръжности и долният също но по малки защото масата на пумпала пада върху него, когато параболата на въртенето на двата края се увеличи тогава пумпала е в нестабилно състояние и най лекото побутване е в състояние да го извади от равновесието ,та нещо подобно е ставало и със Земятя но  въпроса е през какъв период от време а побутването маже да е от всичко ,от гравитационно въздействие на преминаваща звезда или от удар на астероид или от нарушаване на орбитата на спътника ни Луната ,нямате представа какви сме късметлии че си имаме Луна защото тя оказва стабилизиращо действие на земната ос затова Слънцето се премята по често от Земята няма си стабилизатор.

Именно това се случва със Земята, и явлението се нарича "прецесия на равноденствията", и един кръг се завършва за около 26 000 години и се нарича "голяма земан година".
« Последна редакция: Октомври 29, 2012, 21:33:05 pm от Oberon »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1062 -: Октомври 29, 2012, 21:33:41 pm »
Нещо не можем да се разберем - те са сферични защото се САМОРЕГУЛИРАТ, като периодически се обръщат, именно с цел да се запази сферичността. Затуй няма крокодили, както е писал Пурку! :D
           Колкото до Луната, ако е изкуствен обект с яка обвивка - какъв й е проблема?

Божинка, искаш ли да те изненадам, и да ти кажа, как след 5 мин от Земята може да остане само блед спомен:)?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: 2012 г.
« Отговор #1063 -: Октомври 29, 2012, 21:33:55 pm »
Ами ако не отхвърлим всичко, което са ни пуснали за научно, земята и не само тя би трябвало да е придобила сферична форма, заради това, че се е образувала от привличане на материя, което се върти. Може би това което се нарича ядро е бил центъра на привличане за тази материя.
Все пак самото слънце също е сферично. Защо планетите трябва да са квадратни :P

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: 2012 г.
« Отговор #1064 -: Октомври 29, 2012, 22:56:10 pm »
Божинка, искаш ли да те изненадам, и да ти кажа, как след 5 мин от Земята може да остане само блед спомен:)?
   Давай! :yes:

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
4994 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5787 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5667 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4267 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11476 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27