Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 477049 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: 2012 г.
« Отговор #870 -: Октомври 17, 2012, 12:40:22 pm »
А дано :)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #871 -: Октомври 17, 2012, 12:48:44 pm »
Въпреки,че се старая да разграничавам фантазии,абстракции и реалност,  имам огромното желание декември месец наистина да се случи нещо което да промени живота към по добро.Явно е че хората сме неспособни да променим живота, надявам се Бог да е милостив и да ни отърве от тоя бълвоч.Знам ,че звучи наивно, но все пак всеки с надеждите си.
Ти пак ли почваш е генерализациите?Явно ти си неспособната на промяна.Защо слагаш целият народ под един знаменател?Изследва ли,проучи ли,кой как,или пак псевдо-филосфия?
Живота вече е променен.Направи паралел с миналото.
А декември,нищо няма да стане..То видиш ли,така стават промените..Наготово...Егати логиката..Начи някой се мъчи и си"усложнява" съществуването опитвайки се да развие съзнанието си,а за другите ще дойде наготово..Примерно за Гошо алкохолика,дет цял ден бичи Радка пиратка,а вечер кат се прибере,натроши кокаляка на жена си и домочадието,ей така..за профилактика..Та същият тоз индивид,ще получи еволюция и развитие на готово,а балъците нека си се пържат на собствен огън ::)

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #872 -: Октомври 17, 2012, 12:56:19 pm »
На какво се надяваш?На масовите самоубийства ли?Защото ако е така,само болни мозъци се надяват на такива неща.Има ли някой идея каква трагедия е в нечия глава да се зароди мисълта за самоубийство? Каква болка изпитва такъв човек?Кой би пожелал това,дори на най големия си враг? Всеки 3 в България е с психично разстроиство и сигурно някой ще кажат,еми тъкмо нека нестабилните да си отидат,но тези нестабилните са нестабилни не защото са слаби,а защото са добри и емпатични и защото не могат да се примирят с пропадъка.Те понасят огромна тежест и да посегнеш на живота си според мен изисква доста смелост.А света се нуждае от смели хора,но и условия и ценности в които те да проявявт смелостта си.Защото в противен случай смелия ще се окаже онзи който може да търпи,да мачка и да реже глави.Това не е еволюция,излъгали са ви.Еволюция извън висшите  цености не може да има.Ако това наистина стане, според мен ще началото на края на нашия свят.На там сме се запътили и ако не ни се даде помощ отгоре,ще сме следващата Атлантида.Скачах с бънджи преди години, повярвай ми много смелост се иска за да скочиш сам в пропаста, аз не можах,помолих да ме пуснат,но сама не можех да направя скока.За това казвам,че много смелост се иска за да посегнеш на живота си.Друг е въпроса за моментното затънение което получават тези хора,ако можеха да го изтърпят,може би не биха го направили.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: 2012 г.
« Отговор #873 -: Октомври 17, 2012, 12:59:29 pm »
Много е трудно да се оправим отвътре. Това е все едно да дадете на крайно нуждаещ се от операция пациент скалпел и да му кажете оперирай се. Ами няма как. Има неща, с които сами не можем да се справим и ни трябва помощ отвън. Моментът е настъпил.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #874 -: Октомври 17, 2012, 13:05:43 pm »
На какво се надяваш?На масовите самоубийства ли?Защото ако е така,само болни мозъци се надяват на такива неща.
Боже...Къде заби..Дреме ми кой ще се самоубива..Чак пък да се надявам..Болен мозък е този,дето се нада друг отвън,да дойде и да го промени.Ма нъцки..Ще си останете само с надеждите.
А сълзливият ти пример със слабохарактерните   и страхливите,па съвсем не виждам кво общо има с темата.Неудачници е имало и винаги ще има!  Вкл.и догодина..Да не кажа,че броят им ще нараства главоломно..

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #875 -: Октомври 17, 2012, 13:23:04 pm »
Влязох, а сесита ми е свършила и прочетох мнението на Константин.
Константин,припомням ти ,че съм те блокирала и твоите постове не ги виждам, в този смисъл не съм отговорила на твое мнение,а на Балар на публикацията му "А дано" Можеш да си спестиш всичката жлъч и агресия,отдавна се отказах да ги чета и чак съжалявам ,че и това прочетох.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #876 -: Октомври 17, 2012, 13:36:26 pm »
Влязох, а сесита ми е свършила и прочетох мнението на Константин.
Константин,припомням ти ,че съм те блокирала и твоите постове не ги виждам, в този смисъл не съм отговорила на твое мнение,а на Балар на публикацията му "А дано" Можеш да си спестиш всичката жлъч и агресия,отдавна се отказах да ги чета и чак съжалявам ,че и това прочетох.
8) 8)Охоооо,гроздето пак се е вкиснало виждам..Е уж на Балар,отогваряш,ма баш на мен отговори.Не ми се прави..Балар ти казва"а дано"(имайки предвид дано да настъпи промяна),като дори подкрепи мнението ти,че имаме нужда от външна помощ,а това си беше насочено към моя пост..
На какво се надяваш?.

Ма хуу..Как кажеш..И двете ще се преструваме,че не ми четеш постовете :D :D :drinks:

Не,не..ТИ Не четеш постовете ми.Само дето и сега си в темата,ма като гост.. :lol:
« Последна редакция: Октомври 17, 2012, 13:42:20 pm от konstantin2007 »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #877 -: Октомври 17, 2012, 14:07:51 pm »
Много е трудно да се оправим отвътре. Това е все едно да дадете на крайно нуждаещ се от операция пациент скалпел и да му кажете оперирай се. Ами няма как. Има неща, с които сами не можем да се справим и ни трябва помощ отвън. Моментът е настъпил.
Сравнението ти е много точно, човечеството се нуждае от Божията намеса за да се оправи,то е болно и има нужда от лечение,а кой друг освен Бог може да излекува децата си?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #878 -: Октомври 17, 2012, 15:28:36 pm »
Неква статистика Есес?Или пак наизуст?Човечеството не е болно!То просто се развива.Но...Този форум и друг път показвал,че когато изявите на един потребител,са част от терапията му,е нужно да подходиме с разбиране и търпение. :empathy2:
Ще се излекуваш Есес.Споко.Ма за тва няма нужда,да се опитваш да приобщиш цялото човечество под собствената си болест.Абсолютно невъзможно,а и бих казала..Напълно нездравословно.Освен ако това не носи успокоение на психиката ти..Макар да не разбирам..С какво ти помага,да се чувстваш по-добре,като правиш такива генерални заключения?Успокоява те,че не си единствената боледуваща неудачница ли?Това е факт.Никой не го оспорва..Не си единствената болна..ОК.Ма чак цялото човечество..Хайде сега..Та в такъв случай планетета щеше да бъде лазарет,а не учебен полигон! :D

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: 2012 г.
« Отговор #879 -: Октомври 17, 2012, 19:05:26 pm »
Хм, ето тук попаднах съвсем случайно на тази книга търсейки материали за пътешественника от бъдещето Джон Титор. В нея чрез диалог се описват моменти от историята на жителите на някаква планета в съзвездието Орион, колонизацията и от някакви рептили впоследствие установили се на Земята, конспирации, преходът към някакви нови вибрации и др. подобни глупости.
Ариана Хава - Инуаки, рептилия во мне. Необыкновенные открытия о прошлом, настоящем и будущем Земли.
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: 2012 г.
« Отговор #880 -: Октомври 18, 2012, 00:35:46 am »
Сравнението ти е много точно, човечеството се нуждае от Божията намеса за да се оправи,то е болно и има нужда от лечение,а кой друг освен Бог може да излекува децата си?
Точно с такъв начин на мислене започват да разсъждават най-големите психопати-масови убийци в историята на човечеството.
След това, ако са по-смели, решават да му помогнат на Бог и да набавят няколко ядрени бомби, за да разчистят "болестите".
Даже имаше един такъв съвременник, още жив. Някъде от финландия, ли откъде беше. Не знам дали го осъдиха и пратиха в затвор, или е още на свобода.
Надявам се, че есес няма и тя по тоя път да тръгне.

Това е пожелаване на зло на ближния, и то във възможно най-крупна форма. Демек Бог да им види сметката на няколко милиарда човешки същества.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #881 -: Октомври 18, 2012, 11:31:56 am »

Надявам се, че есес няма и тя по тоя път да тръгне.

Това е пожелаване на зло на ближния, и то във възможно най-крупна форма. Демек Бог да им види сметката на няколко милиарда човешки същества.
Не Тангра,няма да тръгне..Тя чака силата свише да и разчисти терена от боледуващите..Ма както казах,няма да я огрее..Ни декември,ни януари..
За тва,уважаеми болни,няма да е зле,вече да започнете лечението си сами.АКо не ви стиска,хуу..Стойте си болни,ма не сейте заразите си,така безотговорно..Не е"христянско"не е "Исусовско",а и честно...не вярвам т'ва да е персоналната воля на Създателя..Виж билетчета за концерти може и да повярвам,че купува,ма тва,че ви подтиква да сеете заразите на невежеството си..Не го вярвам.. :nea:Това си е ваш избор.Точно както и всичките ви"болести" междувпрочем..

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #882 -: Октомври 18, 2012, 13:42:51 pm »
Точно с такъв начин на мислене започват да разсъждават най-големите психопати-масови убийци в историята на човечеството.
След това, ако са по-смели, решават да му помогнат на Бог и да набавят няколко ядрени бомби, за да разчистят "болестите".
Даже имаше един такъв съвременник, още жив. Някъде от финландия, ли откъде беше. Не знам дали го осъдиха и пратиха в затвор, или е още на свобода.
Надявам се, че есес няма и тя по тоя път да тръгне.

Това е пожелаване на зло на ближния, и то във възможно най-крупна форма. Демек Бог да им види сметката на няколко милиарда човешки същества.
не знам защо си го разбрал така, аз не желая Божие Възмездие, а Божие милосърдие.Не желая нищо лошо да се случи с никой на този свят, желая Господ да е милостив и да ни даде много любов и състрадание,че да може ние хората да намерим един по хуманен начин на живот.И искрено се надявам това да стане възможно най скоро.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: 2012 г.
« Отговор #883 -: Октомври 18, 2012, 13:48:52 pm »
Аз не мога да разбера защо намесвате Абсолюта в личния си живот, като той няма и грам вина за това, което вие сами сте си натворли  :D. Дал ви е свободна воля и терен да я изразявате и все той виновен... И докога ще се прехвърля вината вината на друг  :P...
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: 2012 г.
« Отговор #884 -: Октомври 18, 2012, 13:53:31 pm »
Аз не мога да разбера защо намесвате Абсолюта в личния си живот, като той няма и грам вина за това, което вие сами сте си натворли  :D. Дал ви е свободна воля и терен да я изразявате и все той виновен... И докога ще се прехвърля вината вината на друг  :P...
Каква свободна воля - волята ни, къде повече, къде по-малко, зависи от още ~7 милиарда човека и съответно от тяхната "свободна" воля. ;)
Така че може да си помпаме егото и да се мислим за супермени колкото искаме, но реалността е, че, колкото и да ни се иска, далеч невсичко зависи от нас и далеч невинаги може да става каквото си наумим, особено в по-глобален мащаб.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
4995 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5787 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5667 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4267 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11476 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27