Автор Тема: Траките - теории и факти  (Прочетена 92477 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Траките - теории и факти
« Отговор #120 -: Септември 19, 2012, 20:08:03 pm »
      Всичко  биха  направили  за  да  изчезне  българското!!!!!!!!  Ние  им  помагаме,  разбира  се,  активно  в  начинанието  им!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Траките - теории и факти
« Отговор #121 -: Септември 20, 2012, 01:21:39 am »
Трай бабо за Убос има още много да се  сервира,Българско де няма току така да иде на хаос!!!
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен Румен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re: Траките - теории и факти
« Отговор #122 -: Септември 20, 2012, 12:16:08 pm »
Това е официалното изследване на съвременните българи в най-големия в света генен институт iGenea в Цюрих.
Regarding the origin of Bulgarians; these are IGenea.com's Y-Haplogroup statistics:

R1B 41 %
E1B1B 31 %
R1A 28 %
And the indigenous peoples of (modern-day) Bulgaria:

Thracians 49 %
Slav 15 %
Hellenic People 15 %
Antic Macedonians 11 %
Phoenician 8 %

Само ние имаме 49% тракийски гени,никой друг народ.И не мисля,че хората изработили тракийските златни съкровища или най точния календар са мутри и без писменост.
На мен ми е много интересно да разбера как определят кои гени на кой народ са.

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Траките - теории и факти
« Отговор #123 -: Септември 20, 2012, 20:23:12 pm »
Не знам как ,но със сигурност има база данни с генните конфигурации на повечето народи и етноси,не сте ли забелязали че в много западни филми като намерят неиндифициран труп му правят генно изследване и определят че е от балканите или от централна европа и т.н. някъде четох че балканските народи имат по специфична конфигурация и по точно един ген който се среща при 50 % от мъжете от нашия регион който бил най-древния ген и е откриван само в много стари мумии.Аз го наричам гена на Атлантида този ген е характерен за всички народи които имат традиционно по голяма продължителност на живота, среща се в етносите от Памир и Тибет и още няколко северноевропеиски етноса.Има теория че населението на нашия регион са потомци на Атлантида ,когато потъва част от населението и се спасява и се разселва по света като по пътя си се смесват с другите местни племена и създават доста по развити култури от местните, като основния поток от Атланти се насочва на Исток минавайки през цяла Европа и се заселва около най-голямото сладководно море каквото е било нашето Черно море  тук около бреговете му се развива най голямата цивилизация доказват го археологически находки намерени край Варна на морското дъно и от другата страна край Турските брегове като находките се отличават с доста напреднали технологии и др.една от тези находки е "паницата на Ной"намерена край Варна от американска археологическа експедиция ,не съм  сигурен дали беше американска или британска но не това е важното ,по-важното е че тези учени имат теория за Големия потоп и смятат че по това време повече от половината човечество ,което не е било толкова много като сега е било концентрирано по бреговете на Черно море и се предполага че този регион е първообраза на митичния Рай  тук  именно преди около 7000 години или 4000г.п.н.е. се е случил потопа този период съвпада с края на последния ледников период и глобално топене на ледовете ,което вдига нивото на световния океан и Мраморно море прелива през тесния хребет на Сакар планина като за някалко денонощия Черно море от сладководно се превръща в соленоводно море свързано чрез Босфора с останалата част от световния океан преди да стане това нивото на сладковадния басейн е било доста по ниско от останалия океан и бреговете му са се намирали доста по навътре от сегашните ,може да погледнете сателитни снимки на Черно море ище видите как си личи старата брегова ивица така че за някалко денонощия повече от половината човечество по онова време е било подложено на невиждан потоп ,бягайки от потопа населението от крайбрежните градове се изселва на запад и изток именно тези които са се придвижили на запад са прародителите на Траките,на по късен етап от тракийската цивилизация едно от племената притиснато от по силните племена мигрира на изток като минава по северните брегове на Черно море и се заселва в земите между Каспийско море и Черно море там се развиват под името Българи ,по късно всички знаем че Хан Аспарух повежда част от българите обратно към коренните земи на траките от където произлиза и българското племе,предполага се че баща му не случайно го праща именно в тази посока , най вероятно е имало някакви стари родови предания за земите от къде произлизат българите и затова Аспарух е пратен де се върне там.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Траките - теории и факти
« Отговор #124 -: Септември 21, 2012, 10:00:12 am »
Част от тракийските племена са мигрирали на изток - първо Мала Азия, после Месопотамия, после Персия, после в района Памир и Хиндукуш и малко на запад от тях, други са се преселили даже още по- на изток - Тян Шан, Такламакан, районът на днешна Монголия (монголци тогава не е имало). Цялото това преселение се случва в периода 5508 пр.н.е. - 2000 пр.н.е., като има данни, че още по-древно преселение се е случило преди 17 000 години, пак от Балканите на изток, мисля, че беше описано в "Големият заговор срещу българите" (говоря за първата книга, втората е боза).
Бъди Слънце!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Траките - теории и факти
« Отговор #125 -: Септември 21, 2012, 15:17:01 pm »
"Големият заговор срещу българите" дали може да се намери он-лайн някъде?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Траките - теории и факти
« Отговор #126 -: Септември 21, 2012, 15:34:34 pm »
Ако някой я сканира (ще излезе към 5 лева), преобразува я в pdf формат и я качи в нета - ще я има.

Сигурно може да се намери и по книжните пазари и щандове.
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 16:30:40 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re: Траките - теории и факти
« Отговор #127 -: Септември 22, 2012, 16:52:01 pm »
Съжалявам но не мога да се съглася за теорията изложена по горе за преселението на траките на изток. Във всички изследвания които съм чел не съм прочел за подобно нещо през гореспоменатия период. Точно обратното. През периода се случва точно обратното. Наблюдават се миграции на конни племена от централните части на Азия към балканите. А и не знам от къде си налучкал този период, но имам чувство, че с тези дати искаш да натрапиш някаква своя идея. Или по скоро е натрапена от горе споменатата книга. Май никои не се сеща, че с точно такива книги се разклаща историята на нашите земи. Особено като се чете от хора с по свит поглед над нещата /без лоши чувства. не искам да обида никои /.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Траките - теории и факти
« Отговор #128 -: Септември 22, 2012, 18:39:18 pm »
baradj - очаквах повече от теб. Не се доверявай много много на разни русофилски, гръкофилски и нам си кви още предатели на българщината, които ни изкарват "славяни", "тюрки", че даже и "монголоиди". Така е със маститите червени професори. :D
Аз затова гледам да проучвам истински, независими и също алтернативни източници.

Я да видим малко сравнения:
1) И траките и българите са строили каменни градовене шатри) и са създавали култура и цивилизация, откъдето са минавали;
2) И траките и българите са умеели да използват и култивират конете и са били известни с това;
3) Траките са имали като върховно божество Дион (познат от гръц. мит. като 'Зевс') олицетворяван от планетата Юпитер, а българите са направили календара си (един от най-точните в света) според 12 годишната обиколка на Юпитер около Слънцето;
4) И траките и българите са били дисциплинирани и са създавали добра организация по местата, където са живели и разпространявали - редица ключови римски и византийски императори са били с тракийско потекло - има го в историческите извори от онова време, а множество китайски владетели и даже няколко династии са били с хуноро-българско потекло и това го казват самите китайци;
5) И траките и българите са имали своя писменост, която елините открадват и после представят за своя;
6) 5508 г. пр.н.е. е началото на календара на българите и едновременно с това съвпада с времето на потопът в Черно море, засегнал тракийската цивилизация - сиреч и българи и тракийци са една и съща народност;
7) Наименования "траки" и "хуни/хунори" (най-източно преселилите се българи) - означават "чужденци"; гърците са наричали всички балкански племена със събирателното название "траки" - Херодот пише (5–3): „Тракийската народност е най-многобройна след индийската. Във всяка отделна област траките носят отделно име, но нравите и обичаите на цялата народност са навред едни и същи“, а китайците са наричали европейците (със светли и даже червени коси (не монголоиди), чиито мумии са открити в района Такламакан-Тян-Шан, датиращи на около 3000 - 1000 г. пр.н.е.), които са ги нападали от север - "хуни" (според старокитайските текстове, преведени от Де Гроот и други изследователи).

Източници:
 - 'Големият заговор срещу българите' (първата книга, не втората) - Христо Маджаров
 - 'Пътят на България' - Димитър Съсълов
 - 'Небето помни - Протобългарската история' - Константин Каменов
 - Български свят (като изключим комунистическите и соц. глупости в сайта)
 - изследванията на sparotok
 - изследванията на d3bep
 - изследванията на karutzar / tzarkarui
 - изследванията на kikowsky

И много други...
« Последна редакция: Септември 22, 2012, 20:02:20 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re: Траките - теории и факти
« Отговор #129 -: Септември 22, 2012, 19:28:41 pm »
Както и очаквах. може би аз не съм се изказал правилно, но ще се опитам да съм по точен. Всичко което си изредил в няколко подточки съм съгласен с някои изключения /Ако беше чел някои от публикациите ми в темата за Бастет щеше да разбереш, че за мен повечето племена населяващи балканите преди новата ера са с български корени/. Та да не се отклонявам. Ако прочетеш отново отговора който публикувах по горе ще видиш че не съм съгласен с това че казваш, че тракате се изселват на изток. В действителност е доста по сложно от колкото изглежда/в момента подготвям обемен материал по въпроса за Черноморската цивилизация преди потопа/. А и още нещо професорите които плюеш толкова злобно, не всички са как го каза "маститите червени професори". Нямаш си на идея какви неща знаят. Но не мисли че моето мнение е повлияно от тях. Винаги съм се стремял да бъда на 99% обективен. Оставям си 1% за инстинктите си, които ми помагат да разгадая загадката на миналото.

Поздрави Baradj и един съвет от мен. Чети повече археологически проучвания те са най неутрални.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Траките - теории и факти
« Отговор #130 -: Септември 22, 2012, 19:43:40 pm »
Аз казвам, че части от траките/българите се заселват:
 - на изток, като дават началото на редица цивилизации, включително и вавилонската (Кръстю Мутафчиев, Владимир Цонев), персийската (барабар със Зороастризма), Бактрия (откъдето част от тях да се връщат постепенно на запад) и т.н.
 - на юг - микенската, минойската, коптската; с египетската цивилизация траките са били много силно свързани, почти като един народ - http://d3bep.blog.bg/history/2012/01/31/reviu-na-pyrvata-mi-kniga-quot-egipet-kliuch-kym-trakiiskata.892898;
 - на север - дава се началото на келтските и по-късно след сериозно смесване - на славянските народности;
 - на запад - част от победените в Троянската война създават Картаген, друга част дават началото на Етруската цивилизация - латините и Рим.

Не съм злобен, а искам да те предпазя от щуротии като "панславизма" и "тюркизма". :)

Относно траките/българите, имам няколко въпроса:
 - Можеш ли да посочиш някакви достоверни (според теб) книги за тях?
 - Смяташ ли да преосмислиш някои от идеите на сайтовете си за Бастет (http://bastet-history.hit.bg/, http://bastet-history2.hit.bg/), при положение, че Стефан Гайдарски се оказа дезинформатор (смесва истини с лъжи)?

Поздрави и от мен.
« Последна редакция: Септември 22, 2012, 19:57:35 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Траките - теории и факти
« Отговор #131 -: Септември 22, 2012, 22:38:05 pm »
И двамата сте прави,но по прави ще сте,ако се обединиите в една посока!!И,ако мога да помогна ще Ви кажа четете Петър Детев!!!След,като езерото е станало море,хората са побягнали и на север и на юг и на изток и на запад!!!Прототраки траки,прабългари-българи и т.н.Всичките Ни имена са верни и трябва да ги приемем...........поне заради невежеството на масите!!!
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re: Траките - теории и факти
« Отговор #132 -: Септември 23, 2012, 08:44:34 am »
Мъдри думи Терес. Най-много ми хареса частта
Цитат
поне заради невежеството на масите!!!
, като се съгласявам с теб.

Тъй като Monolith нямам време да продължа спора ни ще го оставя за друг път, но ще ти отговоря поне на двата въпроса отдолу.
Лично аз ти препоръчвам книгите на Петър Добрев. За други мога да ти кажа доста но всичките са написани от археолози и са свързани техни проучвания от професионалната им гледна точка. Вярно е че трябва да се подбират и те заради тълкованията им но са добри. до колкото за втория ти въпрос просто незнам как да ги сваля от нета, защото не съм ги правил аз. Вече съм си изменил мирогледа.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Траките - теории и факти
« Отговор #133 -: Септември 23, 2012, 16:00:10 pm »
baradj - нямам нужда да споря, а да обменям информация. Tepec наистина долови това правилно.

Относно дезинформаторът и лъжец Петър Добрев (висш икономист в БАН още от бай тошово време - сиреч 100% номенклатурчик) - недей залита много по "творенията му". Я виж какво прави той всъщност:


Относно сайтовете за Баст - не е нужно да ги махаш, а просто можеш да ги промениш спрямо новата си информация.

Поздрави.
« Последна редакция: Септември 23, 2012, 17:48:52 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен endy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Траките - теории и факти
« Отговор #134 -: Септември 26, 2012, 12:01:46 pm »
Аз мисля,че ние всички сме плод на своето време.А то в продължение на доста години е манипулирано,без съмнение.Всички без изключение сме плод на тези манипулации и не можем да избягаме от това.Виждаме и пишем това което ни се иска.А истината понякога е различна.Важното е да не се обвиняваме взаимно,защото никой не е по-българин от другия.Ако минем по различни пътища,може пък накрая да се съберем на едно място.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27