Автор Тема: Гробницата на Бастет в Странджа  (Прочетена 296440 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #255 -: Януари 10, 2009, 22:37:05 pm »
Благодаря. А има ли начин да се премине границата до там. Пази ли някой и въобще как се стига.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #256 -: Януари 11, 2009, 01:26:33 am »
Да, пази се.

За да отидеш на Градището, трябва да направиш предварителна заявка в културно-информационния център на Малко Търново, от там се уговаря ден и час, в който да те придружи военен до мястото, или направо да те закарат там, като си заплатиш разходите за гориво...
musica universalis

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Относно: Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #257 -: Януари 11, 2009, 13:23:55 pm »
За да посетите светилището си отделете 2 дни.

Ако в ранният следобед сте в Малко Търново имате достатъчно време да разгледате интересните неща около града и да заявите желанието си да посетите светилището в местнят културно-информационен център.

  Като място за преспиване препоръчвам "Белите Къщи".Семееен хотел,много чист,предлага всички необходими удобства на много прилични цени (двойна стая с климатик,ТВ и собствена баня - 40 лв през месец Август).

 Записването за посещението на херона при Мишкова нива и светилището на връх Градище става  ЕДИН ДЕН ПРЕДВАРИТЕЛНО !
 Дори някой да е успял да убеди хората и военните да ги пуснат на същия ден това е рядко изключение а овен това се намалява значително шанса да разберете нещо по-интересно и важно за тези места,което не се включва в офицяната част.

 От личен опит ви съветвам следното:

- Не споменавайте Бастет,Ванга,гробница,светилище или която и де е ключова дума,която да издаде вашата информираност и интерес към неофициалната страна на тези местности.
  Старите хора смятат местата за лоши и не биха споделили нищо с непознати.Информация може да се получи ако се поседи доста или някой има баба и дядо от местните хора.
  Хората от центъра сами ще ви кажат за легендите,но дори тогава пак е по добре да се направите че не знаете за какво става въпрос.

- В музея това правило важи още повече.За служителите там тези легенди са глупости а хората,които се интересуват от тях - глупаци.По-добре не хабете излишни нерви и не си разваляйте удоволствието от проучването.На няколко мои скромни въпроса отговориха така,че веднага съжалих за тяхното задаване.

- Задължително подробно разгледайте фронтона от Мишкова нива.Свалили са го от херона "за да е по-удобно за туристите ".Този камък е стоял над входа към вътрешността на херона и е заключвал външният каменен кръг.
 Намира се от лявата страна на основната сграда на музея,педставлява голям обърнат нагоре триъгълник.Изработката е невероятна - две длани изправени срещу вас а между тях - копие и щит.
 Офицялното талкуване е "С оръжие до тук",но на мен лично това тълкуване бледнее при вида и усесщането на херона.Има скрит (за нас) дълбок и ясен смисъл даващ основна информация за целия херон,неговата цел и редназначение.
 Който е посещавал мястото знае за какво говоря,а който не е - ще усети със сгурност  :)

- Посетете местноста Камъка.Намерете свещенните скали на древните траки,поверието за едната с дупка в средата е,че които успее да мине му се опрощават греховете.Аз минах за по-сигурно и в двете посоки  :)
  Намерете голямата скала с жертвениците и оставете някои плод за принушение.Ако искате опитайте и с вино,но държа да ви предупредя,че литър два не могат дори хубаво да намокрят жертвения кръг,голяяяма внестимост имат тези кръгове  :)
  Намерете големите соларни кръгове изобразяващи слунцето и луната.Гледката от там е внуштелна.
 Разглеждайте и изследвайте защото това което знаем и виждаме е само частица от всичко това,което е скрито и заслужава и трябва да бъде намерено.

-Посетете местността Пропада.Това са древни римски гробища и усещането е точно като на гробища.

–Снимайте много защото след това снимките ще ви помогнат да размишлявате по-спокойно и не толкова емоционално.

-Не отивайте предубедени,не се надявайте да намерите нещо,да разкриете тайната,да ви се отвори сама гробницата,не очаквайте да видите нещо колосално и невиждано - така само ще останете разочаровани.
 
  Отидете да усетите мястото,да го почуствате и то да почуства вас.Ако имате късмета Бастет да ви хареса и да сподели някоя таина с вас - моля споделете я с останалите съфорумци  :)
Приятно и ползотворно проучване  :)
 
« Последна редакция: Януари 11, 2009, 13:35:18 pm от Manve »
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

METAL

  • Гост
Относно: Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #258 -: Януари 16, 2009, 23:27:33 pm »
Деа, аз като живея на близо трябва да разгледам, ако открия нещо, ще пиша от царево съм ;)

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Относно: Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #259 -: Януари 20, 2009, 16:16:39 pm »
ПИСАТЕЛЯТ ВАЛЕНТИН ФЪРТУНОВ: ЧОВЕК НА БРИТАНСКОТО РАЗУЗНАВАНЕ Е РАЗКРИЛ НА ЛЮДМИЛА ЖИВКОВА ГРОБНИЦАТА НА БАСТЕТ В СТРАНДЖА!
В: ШОУ, №41, 13 окт. 2005, с. 12-13

Висш служител на МИ6 подхвърля на Татовата щерка свръхсекретната информация, докато тя е на специализация в Оксфорд

Валентин Фъргунов е роден през 1957 г. в Бургас. Завършил е Английската езикова гимназия в родния си град и специалност 'Българска филология' в СУ 'Св. Климент Охридски'. Работил е като журналист на свободна практика, кореспондент, редактор, директор на издателство, управляващ директор на английска фирма за директен маркетинг. Живее и работи в Бургас. Семеен, баща на три деца.

Дебютната му книга 'Операция Vох Dei', появила се на нашия пазар това лято, е първият български трилър. Критиката 'написа' шестобална оценка на романа и нарече автора 'българския Джон льо Каре'. Всеки момент ще излезе от печат вторият трилър на Валентин Фъртунов - 'Бастет'. Книгата има всички изгледи да стане супербестселър, и то не само у нас, защото по нищо не отстъпва на трилърите на майстори в жанра като Джак де Брюл, Дан Браун, Клайв Каслър.
Специално за народното издание бургаският културтрегер разбулва мистериите около гробницата на тайнствената египетска фараонка Бастет в Странджа, 'забъркани' от няколко световни разведки.

- Предстои да излезе от печат новият ви трилър “Бастет”. Известно е, че Бастет е богинята-котка от пантеона на Древен Египет. Защо точно това екзотично и древно божество стана тема на български роман, при това трилър?
- По същата причина поради която италианецът Леонардо да Винчи стана тема на американски трилър, а българинът Виктор Крум(ов) - на британски трилър. Ето ги плодовете на глобализацията... Това, разбира се, в рамките на шегата! Вижте, аз съм отдавна и безвъзвратно обсебен от всевъзможните тайни и загадки на нашия свят. Една от тях е египетската загадка. При цялото ми уважение към традиционната египтология, тя продължава да мълчи гузно по въпроса - защо древноегипетската цивилизация е единствената от ярко изразен регресивен тип в известната ни история на света.

Цивилизация от регресивен тип ще рече, че се развива наопаки - първоначалните й постижения във всички области, примерно - строителство, технологии, култура, са изключително високи и впечатляващи, след което с всяка изминала година, век, хилядолетие се представя все по-слабо и на все по-ниско равнище, сякаш губи цивилизационната си памет. Въпросът “Защо?” години наред не ми даваше мира. Докато един ден не попаднах на публикациите за странните разкопки под връх Градище и легендата за Бастет в Странджа. Тогава ми хрумна един от възможните отговори на египетската загадка.

Така се роди сюжетът за трилъра ми 'Бастет' като литературна версификация на тази гигантска енигма, простряла се във времето на почти пет хилядолетия.

- В поредицата си “Хомо сапиенс: за произхода на хомо сапиенс” Кръстю Мутафчиев дава изключително много подробности и се аргументира защо Бастет е погребана в Странджа, вашият коментар?

- Кръстю Мутафчиев, без съмнение, е човек с широка осведоменост в областта на древните култури. По тази причина за масовия читател, който няма задълбочени познания в тази област, книгите му са изключително интересни, дори вълнуващи. Обективният прочит обаче се сблъсква на всяка страница и даже по няколко пъти на страница с абсолютно неоснователни и с нищо неподкрепени 'истини'. Ще дам един пример: в първото томче на цитираната трилогия той говори през цялото време за гробницата на 'богинята' Бастет в Странджа. Във втория том Бастет вече не е богиня, а 'царица', принадлежаща към Давидовото коляно от клона на Авесалом.

В третия том Бастет става дъщеря на Худоносор, когото Мутафчиев смесва с фараона от двадесет и трета династия Петубастис... Извинявайте, това е просто несериозно. Същото се отнася и за парадоксалното му невежество по отношение на древноегипетската космогония. Навсякъде в книгите си той титулува Бастет като 'лунна богиня', което е дълбоко погрешно и се явява късна гръцка измишльотина (обсебват Бастет, като я асоциират с Артемида). Както е добре известно, основната функция и място на Бастет в египетската космогония е, че тя е Око на Ре (Бога-слънце). Ще обидя интелигентността на читателите, ако довърша извода...

Още повече, в представите на древните египтяни Луната винаги е била свързвана само и единствено с божество от мъжки род - Херу. Далеч по-неприятен обаче е фактът, че Кръстю Мутафчиев гради цялата си схема върху някакъв странен източник, който той нарича 'преданието', и го цитира под път и над път, без да даде каквото и да било обяснение какво е това предание, откъде го е взел, на какъв език е, има ли някаква датировка. Не превежда дори един-единствен аргумент за неговата научна и историческа достоверност! Това е точно толкова несериозно, колкото несериозна е и дешифровката на наричания от него 'астрономически архитектурен план', за който поне посочва, че всъщност е прерисувана на лист хартия иманярска карта.

Кръстю Мутафчиев отделя десетки страници, за да опише на читателите си какво би трябвало да има в т.нар. гробница на Бастет според въпросното 'предание', но почти нищо не казва за реалните открития на ръководената от него археологическа експедиция в периода април - септември 1981 г.

- Значи ли това, че цялата история за тайнствените разкопки на гробницата на Бастет, или каквото е имало, е измишльотина?

- Напротив! Мистерията съществува и вероятно е много по-значителна, отколкото можем да си представим. Само че тя започва от съвсем друго място и по съвсем друго време...

- Искате да кажете, че под връх Градище все пак има нещо?

- И още как! Проблемът е в това, че истината за артефакта. скрит под върха, е много грижливо прикрита с класически дезинформационни и контрадезинформационни мероприятия на поне три тайни служби. Говорим за минимум два митологични пласта, които изкривяват и насочват естествения обществен интерес към тази загадка в различни фалшиви посоки.

- Какво целят тези разработки на тайните служби? Какво прикриват?

- Истината, както обикновено... Всичко започва от Людмила Живкова. По време на специализацията й в Оксфорд през втората половина на 70-те години тя има среща с висш представител на британското разузнаване МИ6. По време на разговора той й съобщава, че с помощта на британските СДВ-станции (станции за сканиране със свръхдълги вълни) под връх Градище, в българската планина Странджа е засечена огромна кухина с изумително правилна форма на куб, за която няма съмнение, че е от изкуствен произход. Людмила Живкова е силно впечатлена от тази информация.

После я забравя и чак когато получава стабилни позиции като председател на Комитета за култура, възлага на екип от най-близкото си обкръжение да започне разкопки на мястото в условията на пълна секретност. Забележете, експедицията не е възложена на Археологическия институт към БАН, а на хора от собствения й екип. Трудно е да се направи пълен анализ на събитията от онова време, но вероятно разговорът на тема 'кухината в Странджа' с човека от МИ6 е бил доста по-обстоятелствен, а и очакваната находка в гази каверна е била толкова шокиращо невероятна, че се е наложило пълното засекретяване на разкопките... Нещо повече, съществува много сериозна версия, че Людмила си е взела белята с разкриването на тази мистерия...

- Намеквате за възможна връзка между гробницата ма Бастет и смъртта на Людмила Живкова?

- Има всякакви версии, включително и че отварянето на некропола е прекият повод за кончината й...

- И все пак, нещо по-определено?

- Вижте, аз съм човек, изкушен на тема конспирации, но все пак държа на обективността, а чистата обективност в случая ни казва, че вероятно никога няма да научим за смъртта на Людмила повече от това, което знаем и до момента... Друг е въпросът какви спекулации можем да градим, опирайки се на косвени доказателства, недомлъвки на бивши хора от службите, мотивация, геополитически интереси...
Няма да се впускам в детайли по отношение на странната смърт на Людмила - по този въпрос в последните години беше писано достатъчно. Ще добавя само още един напълно неизвестен на широката публика факт. Четири дни преди кончината й на 16 юли 1981 г. бъдещата дясна ръка на Горбачов, академик Станислав Шаталин, с целия си екип се озовава... Къде мислите? Ами, в ...Малко Търново!

- Невероятно! И смятате, че тази визита хвърля светлина върху края на Татовата щерка?

- Няма да коментирам, но съм от хората, които не вярват в случайности. Почти неизвестни на българите са и други потресаващи факти. Според някои източници член на експедицията контрабандно е изнесъл артефакт от извънземен произход, намерен при разкопките под Градището, както и кости от неуточнено погребение в хероона, намиращ се в съседство - в местността Мишкова нива. Костите са принадлежали на същество, високо 260 (!) см и са били продадени на западна космическа програма (вероятно НАСА) във Виена. За съжаление тази информация е почти невъзможно да се допълни и детайлизира.

Само може да се предпололага до какъв мащабен егополитически сблъсък на интерес е довел този акт, като се има предвид, че една от най-бесните и кървави надпревари сред световните секретни служби е за сдобиване с ДНК на праотците (творците?) на нашата цивилизация. Подобно развитие напълно обяснява иначе озадачаващата свирепост на на удара, който се стоварва върху почти всички членове от екипа на Людмила Живкова.

В тази връзка е нужно да се допълни, че споменатият хероон край Мишкова нива не е съвсем обикновено тракийско светилище. Вътрешният гранитен кръг камъни датира отпреди повече от 6000 години, което автоматично повдига въпроси. Или най-малкото ни кара да погледнем по-замислено към гробницата на Бастет под близкия връх.

Друг дълбоко впечатляващ факт е, че по това време Странджа, която е една почти обезлюдена планина, изведнъж се насища до немислими предели с авангардна наука - филиали на Института по ядрена физика. Институт по техническа кибернетика и роботика. Лаборатория за подводно заваряване. Институт по ботаника...

Звучи като в научно-фантастичен роман! Но е факт - там, до Бастет! Защо? Струва си човек да се поразмисли. Истината е, че каквото и да има под Градището, то продължава да си седи дълбоко под земята и не е далеч от ума, че дали ще бъде разровено, не зависи от София. Британските тайни служби имат достатъчно респектиращо реноме, за да допуснем дори и за миг, че ще развържат чувал, който не знаят как да вържат отново!
- Ще намерят ли читателите цялата история на мистериозния некропол в книгата 'Бастет'?
- Използвал съм огромна част от събрания материал по този казус, дългогодишните си изследвания за Египет, проучванията си на място, на платото в Гиза, както и в делтата на Нил.

Познавам отлично Странджа, проучил съм в детайли терена в района на връх Градището. Разбира се, трилърът е художествен жанр. Роман, а не документален текст. Въпреки това, с удоволствие се придържам към новите правила в жанра, въведени от Майкъл Крайтън и, както виждате, твърдо следвани от автори като Дан Браун - максимална автентичност на излаганите факти, придържане към социално и исторически достоверни хипотези и най-вече предлагане на обществото на версиите, които официалните власти не могат и най-вече не искат да признаят! Специалистите смятат, че литературната ми версия за Бастет и Странджа далеч надхвърля всичко, известно до момента по темата.

Едно интервю на Жана АРСОВА

"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен A1S2D3

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Относно: Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #260 -: Януари 23, 2009, 10:51:18 am »
Този трилър на Валентин Фъргунов май не е видял бял свят? Защо ли...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #261 -: Януари 23, 2009, 15:32:53 pm »
Този трилър на Валентин Фъргунов май не е видял бял свят? Защо ли...

Издадена е преди няколко години, аз лично съм я виждал.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Относно: Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #262 -: Януари 23, 2009, 21:23:36 pm »
Този трилър на Валентин Фъргунов май не е видял бял свят? Защо ли...
Не си го видял, сигурно защото не си искал да го видиш.Защо ли?
Най-беглото търсене в Гоогле извади това:
http://www.helikon.bg/index.php?act=books&do=autor&autor=MTc2ODQ=
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен A1S2D3

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Относно: Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #263 -: Януари 25, 2009, 22:49:04 pm »
Най-беглото търсене в Гоогле извади това:
http://www.helikon.bg/index.php?act=books&do=autor&autor=MTc2ODQ=

На мен най-беглото търсене в google ми извади това:
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%D0%92%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD+%D0%A4%D1%8A%D1%80%D0%B3%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2&btnG=Google+%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta=&aq=f&oq=

Копирах името от статията която е постнал Manve.
Малко по надолу е написано ФърГунов вместо ФърТунов и не съм забелязъл.
Моя грешка:)

Ако някой го е чел да каже нещо за романа.
« Последна редакция: Януари 25, 2009, 22:57:47 pm от A1S2D3 »

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Относно: Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #264 -: Януари 26, 2009, 03:54:09 am »
Прочетох романа и съм разочарован.

От интервюто личи,че Валентин Фъртунов има сериозни познания по въпроса за гробницата и събитията около нея,но за съжаление в книгата е изложена една повърхностна,несериозна и недостоверна информация по въпроса.

 На кратко: един български шпионин работещ за За ФБР с група колеги отиват в Гиза и там се забъркват с други шпиони защитаващи различни интереси като основния проблем е откриването на една египетска стела на която пише че Бастет е погребана в България - Странджа.

 Много убийства,малко секс,различни гледни точки накрая нашия пич идва в Малко Търново подпомаган от бившите си колеги барети,за който е бивша легенда естествено и хваща лошия агент мръсник,който се е събрал с бургаските мутри.

 Влизат после в гробницата и намират една малка пирамидка,в грубо обработен каменен ковчег в още по-грубо обработена зала(няама надписи,няма йероглифи)която решават по-късно да изхвърлят в морето защото им проговаря съвестта и за да не се разваля световното равновесие.

 Това си го представете  раздуто на 400 страници и ето ви книгата.

« Последна редакция: Януари 26, 2009, 12:07:56 pm от Manve »
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Относно: Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #265 -: Януари 26, 2009, 15:27:04 pm »
Уау! Благодаря Manve за краткото резюме! Сериозно бях започнала да търся романа, но след това, което сподели - не смятам да отделя това време. Мисля, че е крайно време по този въпрос да не се подхожда по този комерсиален начин (писане на бестселър), защото така се обезличава истинската ценност на това, което е там. Благодаря отново за споделеното мнение! :)

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Относно: Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #266 -: Януари 26, 2009, 15:32:45 pm »
И още нещо, което аз съм чувала за Бастет:
Може да прозвучи като легенда, но ми я разказа един човек, който доста се занимава с произхода на българите.
Та той ми каза, че тя е живяла в Горен Египет (според него това е днешна България) била е протобългарка, много мъдра и красива владетелка на тези места. Фараонът, който е управлявал по това време Долен Египет (днешен Египет) чувайки за тази невероятна жена я посетил. Влюбил се в нея и я направил своя жена. Дълго време управлявали заедно, всички хора я обичали и обожествявали. Тя тъгувала за родните места и пожелала след смъртта й да я погребат там, където е родена. Което е било изпълнено, както знаем. Ами това е, което зная. Може би е легенда, но е красива, пък и мисля, че във всяка легенда има доста истина, така че вярвам донякъде на тази история.

Неактивен mezek

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Относно: Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #267 -: Януари 28, 2009, 23:34:53 pm »
Това лято ходих там. На пръв поглед си е уникален може би неизчерпан рудник. На всякъде в околността има разсип на дребни минерали гранат, които са спътници на медната руда. Местността наистина е доста енергийна и интересна от духовна, историческа и научна гледна точка. Не разполагах с достатъчно време да обиколя района около гробницата, за да открия някакви артефакти от времето преди Христа, но на пръв поглед нищо не се забелязва. Аз мисля, че мястото може да се свърже с Египетската история и култура, понеже се говори за дълбочинно скално погребение и още нещо-по времето, когато е правена гробницата, по нашите земи са живели Траки, които са познавали бронза и медта и ако мястото е било рудник то ще е много оживено и пълно с останки от карамика, некрополи и могили с внушителни размери. Знаете ли какво е значело по онова време матал? Точно липсата на тези останки ме води до твърдението, че Градището от дълбока древност си е било спокойно и тихо, но силно енергийно заредено място.
« Последна редакция: Януари 29, 2009, 00:40:07 am от Mirotvorec »

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Относно: Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #268 -: Февруари 13, 2009, 12:52:49 pm »
   Изследвам темата с помоща на две "виждащи" личности,които независимо един от друг дадоха много близка и сходна информация.

   Тази информация потвърди в голяма степен моята гледна точка по въпроса.

- Скритото там е енергиен източник,невъобразимо мощен,съвсем непознат и непотребен на нас.Използва се периодично от извънземни.

- Мястото се пази от много "сили".Бастет е една от тях и е там "заставена" "принудена насила" "поставена" да пази мястото и "онова нещо" вътре.Според мен има скрита сомати пещера и пазачите са в състояние на сомати.

– Галерията / в момента наводнена / се спуска надолу под наклон към 45 градуса , след доста метри започва да се изкачва нагоре докато достигне първото помещение.Помещенията са 3 като експедицията е достигнала до 2 от тях вярвайки,че е открила всичко.Най-същественото е останало скрито,отделено с замаскирана и скрита каменна врата.

- Видението,което са имали при скалата първата вечер е било на главния пазач и неговата "дясна ръка".Целта им е била една - да ги изгони от мястото.

-Проклятие има.То пази мястото и неговата тайна.Много хора са убити там през годините и техните духове проклинат.Наистина има много закопано злато и духовете които го пазят,пазят и самото място.Като се замислим това е една многократно посдигурена система за защита от "нежелни госи".Както знаем няма нито един жив участник от експедицията, всички са загинали от неестествена смърт и при необясними обстоятелства.

-Дори някой да получи достъп до скритата (съществената) зала няма да може да извлече никаква полезна информация.Необходим е много по-голям интелект от този с който ние раполагаме (аналогично - абориген пред лаптоп)

следва продължение...
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #269 -: Март 08, 2009, 16:18:24 pm »
"...
- А Бастет? Казано е, че шествието със саркофага на Бастет е тръгнал от Египет, за да бъде погребана край днешното Малко Търново. От кой Египет е тръгнало?
- Днешните хора няма от къде да научат, че Древен Египет е тук. Те знаят, че шествието е тръгнало от Египет и в един момент саркофагът й се озовал в Б-я. Но защо ли ще идват от далечния Египет, за да бъде погребана в Б-я? Дали там, в долината на царете е нямало място за нея? Не си ли задават въпроса, защо една богиня ще се погребва на територията на далечна страна?
- Шествието се е движело по древните ни земи. Споменът за него, свързан с днешен Египет, води до заключението, че съркофагът е пропътувал хиляди километри. А в същност погребалното шествие, придружаващо саркофага, е изминало само няколко десетки км. От светилището, където е извършен ритуала по затварянето на саркофага и тържествената церемония, до сегашното му местонахождение.

- Ще можем ли да разберем някога какво съдържа този саркофаг?

- Разрешение за изваждането на саркофага ще се получи веднага след официалното оповестяване, че Троя е открита. Нещата са свързани, едното води къв другото. Това е дакономерността на древните тайни.

От "Тайните подземия на Б-я" - 3-та част на Милан Миланов

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27