Автор Тема: The Bible Code  (Прочетена 75020 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

fisk

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #105 -: Март 07, 2006, 00:06:13 am »
Не ми се иска да ви развалям ентусиазма, наречете ме скептик, но няма начин Библията или коя да е от свещени книги (освен с корана с друга не съм запознат като съдържание)  да се криптира като едно цяло или на брейкове под формата на логични и смислени притчи/ текстове. Занимавал съм се малко с тази наука (криптология) и съм на ясно с процеса. За подобни масиви от знакови отличия се използват сложни алгоритми, дори и с най-простия шифровъчен  ключ който да кажем размества правилния ред на древно-ивритските  знаци с една или повече позиции пак за цялата процедура ще трябва сериозна изчислителна мощ  от рода на ( Athlon64 X2 4400+), а и на всичкото отгоре крайното произведение да е смислен текст ( при това поне 40% исторически, фактически доказани събития) и иногековете не могат да сътворят. Дори да има отделни псалми които са шифровани без съответния 100% ключ  да тръгнеш да налучкваш питай учителката по математика за 8 клас дали е възможно :D Плюс става въпрос за огромен промеждутък от време, а бе кво да продулжавам  :) .  А да тръгнеш да редиш пасианс хоризонтално и вертикално, оо какви неща само ми излизат ( като филма от колибка  :)),  учените отдавна спряха да се занимавата с този метод. Има друга вероятност съответна информация да е предадена крайно метафорично, за да се избегне логическа връзка и да се скрие, иначе звучи супер, лек за сичко, наука, телепортация,  енигма, но е повече от наивно ( говоря за Библейския код, не за други писания, предсказания и най-вече много творци вкл. Леонардо и много художници и композитори тясно свързани с познанието )..Четете Библията има защо ..

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #106 -: Март 31, 2006, 02:40:22 am »
Излезе и II-ра част - спазиха оригиналният вариант на 2 книги :)

firma

  • Гост
Отг: The Bible Code
« Отговор #107 -: Април 04, 2006, 20:02:05 pm »
Дали е има по книжарниците вече II та част.

Дъвиан

  • Гост
Отг: The Bible Code
« Отговор #108 -: Април 04, 2006, 20:04:48 pm »
Щом е излязла  ;D

firma

  • Гост
Отг: The Bible Code
« Отговор #109 -: Април 04, 2006, 20:08:23 pm »
Щом е излязла  ;D

Първо само в София и после в останалите градове. :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: The Bible Code
« Отговор #110 -: Април 07, 2006, 17:04:32 pm »
Щом е излязла  ;D

Първо само в София и после в останалите градове. :P

Излязла е във Варна ми я предлагаха в една книжарница преди 10 дена.

firma

  • Гост
Отг: The Bible Code
« Отговор #111 -: Април 07, 2006, 18:54:12 pm »
Значи вече и в бургас трябва да има.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: The Bible Code
« Отговор #112 -: Април 07, 2006, 23:47:07 pm »
Има я разбира се ;D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: The Bible Code
« Отговор #113 -: Януари 11, 2007, 17:45:12 pm »

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:The Bible Code
« Отговор #114 -: Ноември 30, 2010, 21:57:40 pm »
Преди времем и аз имах големи очаквания от скрит код в текста на Библията. Единственния шифър който намерих е, че този текст е силно раздут и текста всъщност трябва да се преработи. Дори оригиналния език трябва да е не "еврейски" или гръцки, а някакво подобие на латински или стар италиански диалект. Езика всъщност не е важен, важни са имената, годините, цифрите и самите събития, не буквите и думите дори и самия език не е от значение, което изключва самия смисъл за шифроване на код в текста. Самия гръцки е изкуствен език, а представяния за "еврейски" е някакъв диалект от Испания. До сега не съм видял някой да е намерил нещо смисленно или да е успял да предскаже някое събитие чрез код в текста.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:The Bible Code
« Отговор #115 -: Декември 01, 2010, 20:19:46 pm »
Винаги ми е било чудно, как Библията може да се възприема буквално. Това е текст, който е изцяло метафоричен.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:The Bible Code
« Отговор #116 -: Декември 01, 2010, 20:24:19 pm »
Сегашния текст е според евангелския жаргон "плътски", Метафори има в поученията, но повечето или по главни събития са записани правилно, само интерпретирани погрешно.
Всеки търговец си хвали стоката, това не означава че самото послание е ненужно, излишни са само търговците в храма не самия храм.
Soli Deo Gloria!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:The Bible Code
« Отговор #117 -: Декември 02, 2010, 12:12:32 pm »
Винаги ми е било чудно, как Библията може да се възприема буквално. Това е текст, който е изцяло метафоричен.
Ееее,чак пък цялостна метафора....Едва ли.Мисля,че има много повече от обикновена метафора.
"богоизбрания"е прав за търговците.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:The Bible Code
« Отговор #118 -: Декември 03, 2010, 14:17:06 pm »
Метафори има в поученията, но повечето или по главни събития са записани правилно, само интерпретирани погрешно.
Мми те метафорите на са грешки... ;)Метафори има навсякъде в Библията, както и немалко метонимии, хиперболи и пр. И именно поради тяхното непознаване идва грешната интерпретация.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:The Bible Code
« Отговор #119 -: Декември 26, 2010, 20:34:25 pm »
Ето истината за "кодовете" в Библията:

<a href="http://www.youtube.com/v/Lk3VgQgxiqE?fs=1&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/Lk3VgQgxiqE?fs=1&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0</a>

Вярно е, че има много метафори, символи и други подобни в Библията, но да се търсят скрити "кодове" си е чисто безумие. С тези "кодове" псевдо учените целят да объркат хората, за да ги отдалечат от разбирането на писанията и да ги накарат да търсят под вола теле.
« Последна редакция: Декември 26, 2010, 20:44:58 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
7 Отговора
6103 Прегледи
Последна публикация Януари 14, 2006, 00:04:49 am
от asdfghjkl

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27