Автор Тема: Атлантида  (Прочетена 164691 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Относно: Атлантида
« Отговор #45 -: Декември 18, 2006, 19:26:09 pm »
Аз пък не знам да има такива данни. Дори и да има пирамида, не можем да твърдим, че е Атлантска, нали? Плюс това, Белият бог Виракоча идва от Юг, а не от Север....Не би могла да е там и по друга причина. Целия мексикански залив е от огромен метеорит, паднал преди не -знам-си -колко милиона години. Просто няма начин, там да е имало континет според мен. Фактите, говорещи в полза на Арктика, мисля са много повече.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Атлантида
« Отговор #46 -: Декември 18, 2006, 21:30:29 pm »
Вие не разбрахте ли че се е разцепила на много части и не е "само на едно място"? :)

Защо Атлантическия океан е "Атлантически"?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Атлантида
« Отговор #47 -: Декември 18, 2006, 21:35:46 pm »
 Този район (Бермудския Триъгълник) е част от стария континен Атлантида. Там все още има база дълбоко в океана където потомци на Атлантите живеят и сега. Те са миролюбиви и не представляват опасност за земляните. Те имат кораби , които могат да се движат под вода и кораби за междузвездни пътувания. Понякога те са забелязвани да  излизат от водата. Това обаче няма връзка със странните феномени които се случват в триъгълника.

Billy Meier

Oberon

  • Гост
Относно: Атлантида
« Отговор #48 -: Декември 19, 2006, 09:33:11 am »
Вие не разбрахте ли че се е разцепила на много части и не е "само на едно място"? :)

Защо Атлантическия океан е "Атлантически"?

Ами защото от Платон насам, си мислим че там е Атлантис. Ама се оказа, че не е така:)
Твърдо против съм, че Атлантида е под Бермудите. Толкова много изследвания са правени там, все нещ щяха да видят. Този цитат на Алиена, от тоя Били Майер...ако питате мен е евтина сензация. Да, апарати са забелязвани да излизат изпод водата, но от друга страна, навсякъде са забелязвани НПО да излизат изпод водата. Дори и на Северния полюс-разцепва леда и излита нагоре. Дайте сега да кажем, че Атлантис е под Северния?

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Относно: Атлантида
« Отговор #49 -: Декември 19, 2006, 09:55:51 am »
Твърдо против съм, че Атлантида е под Бермудите. Толкова много изследвания са правени там, все нещ щяха да видят. Този цитат на Алиена, от тоя Били Майер...ако питате мен е евтина сензация.

Намери филм №3 "Атлантида - Изгубената цивилизация" от поредицата "Тайни и загадки" на ДВД от вестник 168 часа http://www.24chasa.bg/Doc/mystery.pdf
В него се споменава за пророка Едгар Кейси, който предсказва през коя година ще бъдат намерени останки от Атлантида и това се е случило точно както го е предсказал. Във въпросния филм има подводни кадри на посоченото място, които са най-малкото странни. А мястото е също до Бермудския триъгълник.

Едгар Кейси за Атлантида

Знаменития „спящ пророк” Едгар Кейси в своите „четения” съобщава следните имена на 3-те острова на Атлантида: Посейдиа или Посейда, Ариан и Ор. Може да се каже , че тези имена вече са общоприети.

"(Q) Кои са били главните острови на Атлантида по време на разрушението?
(A) Посейда Ариан и Ор.
"Произхода на Атлантидския континент е забулен в мъгливия период на предисторията. В действителност, дори психическите записи са трудни за разбиране, защото повърхността на Земята се е променяла много пъти.Когато хората идват на Земята като човешки същества, Атлантида и голям континент, лежащ там, където днес се намира Атлантическия океан между Мексиканския залив и Средиземно море. По площ може да бъде сравнен с това, което днес е територията на Европа е Русия, взети заедно. Северният и южният полюс тогава не са били там, където са днес, нито сушата е била там,, където днес има суша, с изключение на следните: Източното крайбрежие на САЩ е било крайбрежен район за Атлантида, района та Карпатските планини и Монголската пустиня са били обитаеми, също както и северната част на това, което днес е Африка, а също и югоизточната част от Атлантида. Андското крайбрежие на Южна Америка и било покрито с вода, а равнините на Юта, Невада и Аризона са били над морското равнище.
И така, какво може да се каже за Атлантида, изхождайки от тази информация? Това са били 3 острова, с характерен тривърх силует, образуван от 3 планини. Средната част на големия остров представлява приблизително правоъгълна долина, заградена от север с планини.

Oberon

  • Гост
Относно: Атлантида
« Отговор #50 -: Декември 19, 2006, 10:43:19 am »
За пръв път чувам, че останки от Атлантида са намерени въобще...Ще проверя....

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Атлантида
« Отговор #51 -: Декември 19, 2006, 14:26:15 pm »
За пръв път чувам, че останки от Атлантида са намерени въобще...Ще проверя....

Обероне относно това че  били прайли изследвания - те и на пирамидите в Египет са правени ама ти вярваш ли че е изнесено 100% всичко което е открито в медиите ? Аналогично и за Атлантида - има много публикации за намирането и точно в Атлантическия Океан  (разбира се това е само част от континента). Официално обаче няма нищо. И това е естествено щото подобни новини не са просто сензации а когато са "официални" носят последствия. Ако нямаше кой да дирижира кои събития да са официални и кои не сега щяхме да сме на съвсем различно ниво на познание.

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Относно: Атлантида
« Отговор #52 -: Декември 19, 2006, 17:23:45 pm »
Анибал е някак си прав според мен. Ако славяните идваха от Южна Америка, Антарктида и т.н, ако са потомци ня Атлантите, нямаше да са такива диванета, каквито ги описват гърците и византийците. Щяха да донесат атланската култура и наука, и тука щеше да е Рай 2 :) Второ, как са стигнали чак до тук, като са могли да се заселят на поне 10 други места? Логично е да с аминали през Африка, но не знам да има свидетелства за преминаването им през Египет, където според мен една доста сериозна групичка Атланти са останали.

Оберон

 :)Aма защо е нужно дори четем какво са писали гърците, като можем да отидем в шоплука или Перник?  ;D И там ще се просветим в атлантските-славянски тайни и тяхната култура! "Не е важно на мен да ми е добре, важно е на Вуте да му е зле" - основния атлантски дезиз....  :)

По темата:
Ако предположим, че Атлантида е съществувала , казавам ако "предположим" защото никога не можем да трвърдим с такава увереност съществуването на нещо, за което е споменал само Платон и то еднократно и  никой друг... то тогава съм сигурен, че най-малко американското правителство ще знае. При положение, че разполагат с такава техника, ми се струва нереалистично да не са забелязали нищо около Мексиканския залив. Друг въпрос е ако си мълчат... защото откриването на древна високо-технологична цивилизация би разклатило много силно основите на световната история, такава каквато ни е подавана. Аз пък си мисля, че това което знаем от официалната световна история е само цензурираната версия :). Мисълта ми беше, че ако Атлантида е съществувала, то тя вече е открита! Просто никой няма да пророни дума, докато сама не си изплува (или разтопи ако предположим, че е част от Антарктида)... и когато това стане всички ще се правят на изненадани.
Като анти-теза на "теорията" господина  атлант-славянин, ще предложа траките за наследници на атлантите и ще кажа защо...
Траките са тук (Балканите) мнооого преди да довтасат гръцките племена!! Нещо което и до ден днешен дразни нашите южни  съседи и поради това толкова ни мразят. :) На практика никой историк не знае какъв е точно произходът на траките и от къде точно идват! Началото на тракийската култура е забулено в мистерия. А земите ни са пълни с тракийски градове, съкровища и очевидни белези на просветена и култрна цивилизация. Каква ирония, къде ли са славянските такива?
Факт е обаче, че Троя (вече доказано съществуваща) е била един последните знаменити велики тракийски градове. Казвам, че е тракийски град защото там са откривани накити типични за траките, както и по  думите  на древните гръцки историци, които сами твърдят, че троянците не са гърци, а местно население дошло преди тях.
Факт е, че Критско-Миньойската цивилизация също е била тракийска. Тя обаче се е разпаднала след идването на гръцките племена... А откъде идват критите-траки  никой не знае... Най- вероятно от юг ...тоест Египет, дали заради климатични фактори (някога Египет е бил далеч по-привлекателно място за живот), дали защото са изгонени...
Всъщност възходът на древните  гърци се дължи на умесването им с траки, както пряката кражба на културата им! Гръцкият божествен пантеон е взаимстан от тракийския такъв! Богове като Аполон , Дионисий, Афродита са буквално откраднати с имената барабар. Всъщност Троянците са издигали в култ Аполон, както и траките.. за тях това е бил върховният бог - богът на слънцето и светлината.... Какъвто е египетския Ра... Излиза, че от където и да са минавали атлантите (траки) са оставяли цивилизации кланещи се на богът Слънце!
Доколкото си спомням маите също почитат слънчевия Бог. Очевидно всичко е навързано и води към един пра-източник на културата... Атлантида...

 :) Бог да пази България от съседите й!   :D

П.П. И забравих .... Платон казва :  " Траките бяха  най-многобройният народ на земята след индийците!!!"

Платон го е казал, не аз! Който не вярва да чете...  ;)
« Последна редакция: Декември 19, 2006, 17:29:03 pm от Hannibal »

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Атлантида
« Отговор #53 -: Декември 19, 2006, 18:27:23 pm »

По темата:
Ако предположим, че Атлантида е съществувала , казавам ако "предположим" защото никога не можем да трвърдим с такава увереност съществуването на нещо, за което е споменал само Платон и то еднократно и  никой друг... то тогава съм сигурен, че най-малко американското правителство ще знае.

 :D ;D ;D Този израз искрено ме разсмя..! Странната склонност на хората, да преувеличават величието на своите "богове"
Та по темата... Проблемът с психическия спомен за Атлантида е свързан най-вече с мъртвия период около укротяването на последиците от последния Всемирен потоп, унищожил де що има, и заличил 92 % от земите на древните светилища, а останалите на сушата изпълнил с тотално благоговение, предавано неслучайно на хора, способни да понесат тази информация, надарени медиуми като Платон и Кейси... Та понеже много от атлантските царе са знаели отдавна какво ще се случи, са били подготвили корабите със запаси, и своего рода Ноеви ковчези, които посяли като основа на културата и цивилизацията в много райони по земното кълбо. В основата на много от т.нар. "примитивни" народи са се оказали знанията, оставени от атлантите, за ефирната същност на действителността, способността на човешкия организъм да се самовъзстановява, да се свързва директно със слънчевите лъчи, и какво ли още не.. Споменът за тези епохи се пази и до днес в някой от първобитните за нас, племенни народи... Проблемът е, че именно благородните господа в петнтагона започват да осъзнават този исторически момент, и умишлено прикриват същностната информация.
musica universalis

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Относно: Атлантида
« Отговор #54 -: Декември 19, 2006, 18:31:35 pm »
Цитат на: Атлантида - Изгубената цивилизация
00:36:45
ПОД ВОДИТЕ
НА АТЛАНТИЧЕСКИЯ ОКЕАН

През вековете са идвали и са си отивали много теории за местоположението на Атлантида. Изключително рядко някои са били подкрепени от веществени доказателства. Но тук, сред неспокойните течения на Бермудския триъгълник науката и пророчествата се свързват в един нелек съюз.
През 20-те години на 20-ти век медиумът Едгар Кейси станал изключително известен със способността си да лекува пациенти в състояние на дълбок транс. После насочил способностите си от медицината към други области. Кейси започнал да говори за Атлантида, описвайки величествени градове и напреднали технологии. След време, докато бил в транс, той се опитал да определи къде точно е потънала изгубената цивилизация.
Един ден през 1939 г той предсказал, че доказателство за Атлантида ще бъде открито край бреговете на Бимини близо до Бермудите. И не само това – той предсказал точната година на откриването й – 1968. Точно 29 години по-късно, както било предсказано, учени, прелитащи над плитките крайбрежни води на Бимини, наблюдавали масивна потопена форма под повърхността. Водолази, изпратени на мястото, потвърдили съществуването й. С дължина от почти 600 метра, обектът странно наподобявал широка стена или издигнат път. Единият му край се извивал загадъчно под формата на гигантска буква "J". Също толкова странно огромните каменни блокове сякаш били подредени в точни геометрични модели. Най-голямата загадка при обекта край Бимини е подреждането на тези камъни. Никой, който ги е виждал, няма отговор. Размерът им и прецизността... Това са невероятните детайли на пътя край Бимини.
Все още никой не е наясно с произхода на странната структура.
Дали каменните плочи са човешко дело или са крайно необичайно природно формирование? Сега те са под водата и може винаги да са били под водата, или пък да са направени от хора над водата в някакъв момент, но когато ледниковата епоха приключила и нивото на морето се покачило, да са били потопени под водата.
Възрастта на камъните е неясна, но те изглеждат изкуствено изсечени с изключителна прецизност. Ако са създадени от хора, кой би могъл да изгради такава структура? Резултатът от строителството край Бимини е също така труден за обяснение като половината мегалитни структури по света. Много бързо достигнах до идеята, че там е имало пристанище. Вероятно във вътрешността му е имало храм.
Дали стената край Бимини е била свещено място? Място, където праисторическите хора са ходели на поклонение на сушата? Където да се съберат и потърсят хармония с Вселената? Като Паленке в Мексико? Мачу Пикчу в Перу и Стоунхендж в Англия? Дали това някога е било място, където хората са вярвали, че Космосът и Земята стават едно? Такива площадки се изграждат на места, където се предполага, че има точни астрономически подреждания със звездите и планетите. Според мнозина предназначението им било за определяне на времето за сеитба и жътва. Но други са убедени, че имат много по-проникновена цел – опит за предсказване на предстоящи небесни катастрофи, сблъсъци с метеори или дори още по-лошо. Именно Платон пръв предположил наличието на космологическа връзка с унищожаването на Атлантида.

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Относно: Атлантида
« Отговор #55 -: Декември 19, 2006, 18:49:45 pm »

По темата:
Ако предположим, че Атлантида е съществувала , казавам ако "предположим" защото никога не можем да трвърдим с такава увереност съществуването на нещо, за което е споменал само Платон и то еднократно и  никой друг... то тогава съм сигурен, че най-малко американското правителство ще знае.

 :D ;D ;D Този израз искрено ме разсмя..! Странната склонност на хората, да преувеличават величието на своите "богове"


Mоже би не съм се изразил правилно... аз не обожествявам американците, нито ги почитам.. напротив  ... просто си мисля, че с наличните си  средства са проучили и открили много неща, които няма да видим и за които няма да чуем.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Атлантида
« Отговор #56 -: Декември 19, 2006, 18:50:41 pm »
Какво мислите за този сайт ?:

http://www.black-sea-atlantis.com/black-sea-atlantis/

musica universalis

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Атлантида
« Отговор #57 -: Декември 27, 2006, 03:30:00 am »
.... има някои данни че там където е Бермудският триъгълник има потънала пирамида, която е  била част от Атлантида.

А моите данни са, че пирамидата в Бермудския треугольник не е една. Две са и са сравнително скорошно изградени от монолитен материал подобен на много дебело стъкло.
Визирам сведения от руски военни.
"Казва ли ти някой, смееш ли да попиташ?"
....
 - Има ли шанс да бъде намерена Атлантида?
 - Ако хората я намерят, Атлантида няма никакъв шанс.
:(
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Относно: Атлантида
« Отговор #58 -: Декември 29, 2006, 12:55:29 pm »
А ново инфо за този обект, след 2002-ра има ли :)
Или са открили нещо което не би трябвало да го има вече и го запазили в тайна (па може и да са го взривили за да изчезне съвсем)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Атлантида
« Отговор #59 -: Декември 29, 2006, 15:19:47 pm »
Атлантида е открита отдавна от илюминати и каквото е имало за обиране е обрано. След години може да се позволи да я открием и официално, но ще бъдем разочаровани, защото ще бъдат само камъни. Освен ако те не искат да открием нещо.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27