Автор Тема: Парад на измяната  (Прочетена 23307 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Относно: Парад на измяната
« Отговор #60 -: Септември 29, 2008, 15:39:38 pm »
НАСЛЕДНИЦИТЕ НА ЛЕМС

            Възнамерявах така да приключа книгата си. Изрязахме тумора. За голямо съжаление се появиха метастази. Налага се отново да сложа ръкавиците и да хвана скалпела. Само не ми казвайте да не се занимавам с тези. С тях аз не се занимавам. Онова, с което реално се занимавам, това са методите. Спомням си, че още като ученик сухата материя някак бързо излиташе от съзнанието ми, предполагам, при повечето хора също е така. Затова предпочитам  да онагледя теорията с живи примери. А пък следващите примери са толкова живи, че едва ли ще ги забравите.

            Анализирайки дейността на ЛЕМС, изтъкнах факта, че те се опитват да обхванат целия националистически спектър. Знаех го, а допуснах пропуск. Който е чел биографията ми знае особените ми пристрастия към БНРП, Българската национално-радикална партия. Независимо от грешките и пропуските, тази партия поне за мен си остана като нещо по-чисто от останалите полит субекти. Най-вече заради огромното число ентусиасти, включили се в нея още през 1990 година, когато заедно със СДС, всички други бълнуваха за „демокрация” и не забелязваха приближаващата се етническа война. Включително легионерите от БДФ, сред които имах много приятели. Тогава, в онова смутно време единствено БНРП официално застъпваше принципа, че най-важно за България, е да си остане българска. Само където не знаех, че БНРП вече си има свой Интернет сайт. Един ден за мое голямо учудване установявам, че БНРП не само има сайт, че не само в сайта има дискусионен форум, но в този форум открили специална тема против моя немилост. Слагам си ръката на сърцето – наистина се изненадах. Нямаше да добавям този факт към книгата, ако не пресъстваха три подробности. Първата е, че като модератор във форума на БНРП присъстваше познатия ни вече „Самвоин”, Христо Симеонов от Плевен. Същият 22 годишен хлапак, който наричаше 44 годишната Силвия Мирчева „своя приятелка”. Вторият факт бяха отново съвпаденията. Съвпадения в поведението, съвпадения в методите. Третата подробност е включването в дискусията на „тежката артилерия” Димитър Радев. Отново се изненадах, признавам. Изненадах се не толкова от появата на Радев, той някога също бе свързан с тази партия. Изненадах се от страха им да не се включа в политиката. Значи нема лошо ако приведем още един пример. Ще направя анализа по старата схема. Извадки и коментари към тях.

            „БЪЛГАРСКА НАЦИОНАЛНО-РАДИКАЛНА ПАРТИЯ : Виж тема - Ангел Грънчаров /Елтимир/

Дядо Либен, Гост

ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ !

…Става въпрос за много добре познатия на ръководството на БНРП циганин от село Литаково, Ботевградско - Ангел Грънчаров /Елтимир/. Погледнете им форума. Месеци наред там се изливаше водопад от псувни, обиди, закани и клевети и инсинуации по адрес на висши държавни ръководители и конкретно срещу Националната Служба за Сигурност..Авторът на всичко това бе Ангел Грънчаров. Както виждате нищо не му се е случило и няма да се случи, защото е техен човек. И това се доказва в предстоящите да излязат от печат 2 книги на негови бивши съзатворници,в които се доказва, че Елтимир е бил вербуван от Д.С. А след 10.11.1989 година и от Н.С.С. От началото на тази година това човече съвсем целенасочено пускаше теми с ярко анти-семитско и ксенофобско съдържание, подлагайки по този начин на удар всички националисти в България. Сега, виждайки, че корабът потъва, бяга! Има информация,че се готви да дойде тук, в този Форум. Това не трябва да се допуска по никакъв начин! Форумът на БНРП едва прохожда и трябва на всяка цена да стане водеща трибуна на всички български националисти! Не допускайте провокатори и дегенерати от рода на Ангел Грлънчаров /Елтимир/!”

            Съобщението е интересно с пълната липса на логически връзки. Излиза, че хем съм вербуван от ДС, а после и от НСС, хем изливам „водопад от псувни, обиди, закани и клевети и инсинуации по адрес на висши държавни ръководители и конкретно срещу Националната Служба за Сигурност”. Изводът е, че нищо не ми се е случило, тъй като съм бил техен човек. Както по-горе споменах, не мога да кажа защо нищо не ми се е случило. Затова пък мога да разкажа какво ми се е случило. Думата ни беше за логиката. За темите с „ярко анти-семитско и ксенофобско съдържание, подлагайки по този начин на удар всички националисти в България”. Както по-долу ще видим, критиките срещу Адолф Хитлер и отказът да го величаем, са антисемитизъм и ксенофобия. За второто не съм съгласен, но в първото има зрънце истина. Следва хипотеза, поднесена като информация. А именно, че съм се готвел да отида там, при тях, във форума им. Сигурно са ме проследили как си купувам билет от автогарата. И накрая изводът: да не ме допускат. Изводът, както си му е реда, е гарниран обилно с епитети.

            Началото на дискусията е положено. Продължението е още по-любопитно. Забравих да поясня, че ако забележите правописни грешки, те са си техни. Не посмях да ги поправя, за да не кажат, че съм манипОлирал текстовете им. Единственото, което си позволих, е да поставя липсващите интервали между думи и препинателни знаци. Дискусията се води главно от форумния модератор Самвоин. Миналата година в нашия форум някой забеляза, че Самвоин е заимствал своя псевдоним от моя стар псевдоним Самотен Воин, с който известно време се подвизавах докато нямахме наш Интернет сайт. Дали е така, не знам. Но момчето не опроверга, така че може и да е вярно. Сега да прочетем какво е писал съкратеният Самотен Воин:

 „samvoin, Модератор

Вербования Елнимир от затвора /където е лежал за криминални престъпления/ се кара с шефа си на който е давал и сега дава отчет/но под формата на конфликт/ за нас, придружене и излъскани с клевета за да се завоалира доноса! По долу ще ви покажа, как тази отрепка плаши също шефа си с централата от новия Съветски Еврейски съюз, където интернационала на БСП заедно с ортаците си масони са на власт н момента:

„Абе, Драшков, не ти ли омръзна? Кой е тоя кретен, който си въобразява, че ще ме изкара хитлерист, та да ме подведе по чл. 108 от НК? Горкият Драшков, горката НСС! Слушай ме внимателно! Ще чакам няколко дни, след което ще се разпищя по цял свят, че ръководният състав в НСС организира пронацистки прояви, та по тоя начин да се намира на работа и да оправдава заплатите си. И когато хората не се поддават на провокациите, почват заплахи с атентати и физическа разправа. А властите упорито отказват да реагират на заплахите, защото престъпниците са техни агенти. Защото в НСС са дърти комуняги от старата ДС, и те друго не умеят.” /Да, това аз съм го писал и не се отричам от думите си.

            Стана ли ви интересно? В нашия форум не търпим пронацистки прояви, което е окачествено като антисемитизъм и ксенофобия. А документирането на нетърпимостта е окачествено като донос. Значи аз съм доносничил, защото съм заявил открито и в прав текст, че няма да търпя провокации в нашия сайт. Той може да провокира, ти нямаш право да му забраняваш провокациите. Забраниш ли му, заявиш ли открито, че му забраняваш, ставаш доносник. И съм криминален престъпник, въпреки, че поне сто пъти съм си публикувал не само текста, но и снимката от присъдата, от която нямам основание да се срамувам. Логиката! При зомбитата тя отсъства. Повтарям го и ще го повтарям пак. 

„Отрепката-доносник-Елтимир е изгладил "враждата" си с ония на който е носил винаги! Можете ли да си представите какви е имал Илия Минев във обкръжението си? Направо ми се повръща! После антикомунистите се тюхкат, защо беше предаден!

Следващо писмо с донос и лизане на подметки/макар прикрито зад"рязък" тон/:  И от форума: "Елтимир Публикувано на: May 4 2007, 11:33 AM През последните три дни получих поне триста писма на една от личните си пощи. Писмата бяха пълни с упреци, че отказвам да величая Адолф Хитлер, който бил велик ариец. Хубаво, де, нека си е ариец. Ще пренебрегнем многобройните доказателства за еврейската жилка в рода му. Това нас не ни интересува. Обаче се замислям за нещо друго. Ако ще величаем всички арийци, тогава да издигнем паметник на Чандрагупта Мауря. Много достоен човек и също велик ариец. Лично аз съм против издигането на такъв паметник. Не защото Чандрагупта Мауря не е велик ариец, а защото не е български национален герой, та да му издигаме паметници. Колкото до Адолф Шикългрубер, там нещата са много, много по-сложни. И още. Писмата съдържаха и упреци, че сме нанасяли обида на целия германски народ, като отказваме да величаем Хитлер. Някой да знае адреса на германското посолство? Възнамерявам да отправя официално писмо с питане по тоя въпрос. Ако от германското посолство ми отговорят, че с непочитанието си към Хитлер аз действително оскърбявам всички германци, с което нанасям вреда на българо-германските отношения, веднага ще се извиня. И ще оправя пламенен призив всички да последват примера ми. Вие как мислите, дали германците ще ми отговорят, че са обидени?”

Това вече не е до Драшков, това е от нашия форум. Излиза, че по този начин, с писание от края на 2007 година съм предал своя покоен кум Илия Минев, починал през януари 2000 година. Но обещавам ви, по-нататък става много по-интересно. Логиката и чувството за хумор, не забравяйте! Впрочем, ако Драшков ми е бил шеф, интересно как бих могъл да враждувам с него. Да не забравяме, че НСС е не полу-, а направо военизирана структура, там началниците изобщо не подлежат на обсъждане. Както и да е, аз съм бил уникален случай, само където не го знаех. Благодарение на Самвоин, вече го знам.

„samvoin

Оставям показаните материали за съществото-Ангел Грънчаров-Елтимир, без коментар! Нека Димитър Николов и останалите посетители на форума, сами си направят изводите от писмата му до "НСС" /бившето ДС/, срещу което плюе ден и нощ е клевети всички неудобни за него че са негови агенти, кой е той?!”

Нещо не успях да схвана последната мисъл, изглежда съм много тъп. Все пак я оставям, да ми я разтълкуват по-умните.

„Няма да помествам тук, заплахите от страна на наркоманите и отрепките му срещу мен, както и клеветите без дори да ме познава, че съм бил "доносник", "провокатор" и пр., само защото открито съм изразявал положително отношение към Адолф Хитлер, в кретенския му форум!”

Ето, след думата на „Дума” си дойдохме на думата. Щом не позволяваш на някого да изразява положително отношение /всъщност да кажем направо – да го величае/ към Адолф Хитлер, щом не позволяваш да те вземат за канарче и да те набутат в кафеза, тоест в пандиза по чл. 108 от НК, то ти ставаш лош, много лош. Сигурно защото по тоя начин момченцето няма да си получи хонорарчето. Да продължим.

„samvoin

Грънчаров, навярно е вербован още в затвора! Лошото е, че доста от Националистите у нас, не са наясно с криминалното му минало и не знаят и до днес, че поддържа активни контакти с шефовете на ДС- "НСС" сега!

Аз пък мисля,че нещата които приписва на Антон Рачев и на други хора които клевети,важат на 100% ЗА НЕГО! Казвам го от лични наблюдения.”

Логиката. За да твърдиш, че някой е вербуван някъде, трябва да си убеден в самия факт на вербовката. Зомбито, както писах още в „Невидимата атака” вярва не на логиката, вярва не дори на собствените си сетива. Зомбито вярва да внушенията, идващи от неговия оператор. Зомбито може да има лични наблюдения над човек, когото не е виждало нито веднъж в живота си. Не е смешно. Страшно е, ако се замислим.

„samvoin, Модератор

Ако лицето-Грънчаров, ще членува в БНРП! То за мен, няма място в тази партия, или в която членува! Такава партия, за мен е загубила принципите си, когато още в новия си зародиш, приема доносници и дегенерати, като"уважавани членове"! Елтимир /т.нар./ е клеветник, доносник и деградирал елемент! Неща несъвместими с истинския Национализъм! Плюс това, настървен антифашист и антинацист!? Смятамче писмото му до службите, което пуснах /държа и заплахите им още!/, говори достатъчно красноречиво за него?!”

Долавяте ли страха? Долавяте ли неприкрития ужас? От какво? От нещо, което не би имало никакви последствия за него самото. Ако се осъществи, разбира се. Защото поне за мен партийният период в живота ми приключи. Демонстрирал съм го достатъчно категорично. Обаче на зомбито е внушено, че ето, иде краят на света и то трепери. От кого му е внушено? Да дадем думата на един от операторите.

„Гост /Познава се почеркът на Димитър Асенов Радев, поне тук не мога да сбъркам/

Ако Димитър Николов се базира единствено и само на някои епизоди от миналото, то това си остава за негова сметка. Аз лично искам да го попитам: Митко, ти къде беше през последните години? Не си ли следил форумите на българските националисти? Не си ли видял какви изпълнения има лицето Ангел Грънчаров? Това което цитира samvoin е просто една нищожна част от цялата мърсотия, която "Елтимир" изливаше до сега в българското интернет-пространство. В правото съществува един основен принцип, който гласи: "Непознаването на закона не оправдава неговото нарушаване!". Твърдиш, че не искаш да ставаш "адвокат" на Ангел Грънчаров, но точно това правиш! Искаш да организираш среща между него и опонентите и критиците му?”

Стоп! Аз самият не бих се съгласил на такава среща. Не виждам какво имам да си кажа с лумпени като Самвоин. Какво обаче е уплашило Радев, та влиза сам в действие? Няма да отговоря на въпроса, макар да си имам своя хипотеза. Но като казах „лумпени”, се сетих за пълноводната река от епитети, която почва да се лее, щом някой от тях се появи. Сещам се за думите на покойния Никола М. Николов. Той казваше, че евреите първо се стремят да лепнат на врага етикет. Антисемит, ксенофоб, враг на народната власт и т. н. После върви се оправдавай, че не си камила, или че нямаш сестра. Тук забелязвам същата тенденция, така че почвам да се замислям кой движи ръчичката, изписваща неуморно оскърбление след оскърбление.

„Ние с теб, Димитре, се познаваме отлично и то от много години. Аз и моите другари дадохме най-хубавите години от живота си в помощ на БНРП и все още изпитваме някакви симпатии към тази организация. Това е причината, поради която ви предупредихме, друго няма!

Вкарайте си отново ***** от рода на "Елтимир" и ще видите резултата. Защо ти, Димитре, не му организираш и пресконференция, покани медиите, разкажи на всички какво "кристално-чисто" същество е Ангел Грънчаров /Елтимир/. Страхувам се обаче, че заедно с други сайтове, и сайтът на БНРП ще бъде ударен и то в зародиш! Ако някой проявява интерес, можем да пуснем извадки от целия архив на ботевградския ***** и косата ще ви се изправи.

ГОСПОД ДА ПАЗИ БНРП!!!”

            Ще припомня старата легенда за тримата ученика на учителя по лък. Поставил той в края на поляната изрязана от картон фигура на тигър и им наредил да стрелят. Преди това ги питал:

            Ти какво виждаш?

            Аз, учителю виждам една полянка, в нейния край се намира фигура на тигър, който се готви за скок.

            - Няма да уцелиш! – и познал.

            - Ти какво виждаш – попитал втория.

            - Аз, учителю виждам фигурата на един тигър.

            - И ти няма да уцелиш – и пак познал.

            - А ти какво виждаш?

            - Виждам окото на един тигър.

            - Ти ще уцелиш!

            Учителят познал. Третият ученик уцелил мишената. Окото на тигъра е слабото място на врага. В конкретния случай окото на тигъра е страхът. Тук виждаме, че врагът се страхува. Даже един Димитър Радев, и той почва да бяга от логиката. От една страна не съм чист, от друга – ако ми се даде думата, ако почнат да работят заедно с мен, техният сайт ще бъде ударен. Излиза, че службите не позволяват на никого да работи с техните хора? Точно обратното. Службите внедряват свои хора навсякъде, където е възможно. Правилото е валидно за всички служби по света. Коя Служба умишлено изолира своите агенти? По-скоро излиза, че Радев се страхува и бърза. Но от какво, по дяволите се бои! Че ще вляза в някаква си партия? Хайде-де! Волен Сидеров, например би ме приел в „Атака”. А неговата партия е поне малко по-силна от БНРП. Само че аз и там няма да отида. Друга е причината и тя засяга далеч не само мен. Ако засягаше само мен, тези неща щях да си ги пиша в биографията, а не тук. Сега да продължим с цитатите.

„samvoin

Моите имена са Христо Ангелов-град Плевен. Аз не крия самоличноста си! Аз съм съгласен, че навярно във форума трябва да се пусне тема вече, за това същество, макар че не исках да задръстваме този форум, с персонални занимавки със всеки отделен десеторазряден помияр, на службите и дегенерат! Аз само искам да предупредя, Димитър Николов, че ако изрази положително становище-публично, за Обединителя на България-Адолф Хитлер, то начаса ще бъде обявен от видимия доносник-Ангел Грънчаров-Елтимир, за "агент", "провокатор", "доносник" и пр., както и от наркоманите на стипендианта на Сорос и понастоящем "труженик"в червена ултрамарксистка медия-Боян Станков Боянов-"Расате"! /пропускам малък водопад от хули, закани и ругатни, те сега не са интересни. И продължавам с интересното/  Както и ако чуя по-медиите /до които за сега няма достъп БНРП и това е една от основните причини да и повярвам и да я подкрепя!/, хули и рогатни, по-адрес на нашия Обединител-Адолф Хитлер и Национал Социализма!”

Ето къде е заровено кучето – както казва руската поговорка! Писах го и в „Човеко, стани!” Можеш да ругаеш и заклеймяваш Адолф Хитлер. Можеш да го наричаш античовек и оръдие на Сатаната. Можеш да го възхваляваш и да го превъзнасяш до небето. Двата полюса са разрешени. Не е разрешено да анализираш дейността на Хитлер и да се опиташ съвсем непредубедено, от дистанцията на времето съвсем непредубедено да разбереш какво животно е това хитлеризма. Заклеймяването не върши работа. Подведените от хитлеристката пропаганда си остават твърдо на своите позиции. С ругатни мислене не се променя. Но ако им обясниш разумно, ако подкрепиш с достатъчно факти своите обяснения, те ще прогледнат. Поне така говори моят собствен личен опит. И тогава онези, на които е служил Хитлер, и на които и до днес служи хитлеризма – те надават вой. Те наистина се страхуват някой да не срине любимото им бостанско плашило. Те изпадат в паника при мисълта, че един ден цял свят ще прогледне и ще види, че бостанското плашило не е нищо друго, освен кукла от слама и стари парцали. Има защо да ги е страх. Дискусията е започнала. Въпросите са зададени. Засега в Интернет – утре навсякъде. Тракането на компютърните клавиши е тихо, но то е в състояние да предизвика взрив сред обществото.

А сега да видим как разни интересни фигурки, за които отдавна говоря, че имат връзка помежду си, почват да се събират.

„Рачев, Гост

Почитаеми коле

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Относно: Парад на измяната
« Отговор #61 -: Септември 29, 2008, 15:42:30 pm »
Относно легитимността на днешната бундесдържава - това не е легитимна държава на Германския народ. Не е сключван досега мирен договор с легитимен представител на Германския Райх. Такъв след Адолф Хитлер е гросадмирал Дьониц. Сегашната бундесрепублик дойчланд е временно окупационно образувание, което ще прекрати съществуването си в момента, в който Германският народ на референдум гласува своя конституция и избере свои ръководни органи. Така че писането на писма до посолството на Бундесрепубликата в София няма да помогне на ботевградския циганин, тъй като това е служба на окупационното правителство в Германия.”

            Така, нещата почват да се наместват. Отново се сблъскваме с липсата на чувство за хумор. Разбира се, че никой нормален човек няма да се обърне към с германското посолство с въпрос дали критиките срещу Хитлер оскърбяват германския народ. В самата Германия за възхвала на Хитлер и на хитлеризма се отива направо в затвора. За мен обаче е по-важна самата поява на Рачев. Самвоин, който наричаше Силвия Мирчева „моята приятелка”, Димитър Радев, който навремето наричаше д-р Иван Георгиев „психопат” именно заради възхвалите на Хитлер, и накрая Антон Рачев. Като прибавим останалите форумни хлебарки /като Фелдмършата или като Спас Минков - Сабазий, например/, предимно русенлии, съмненията би трябвало поне да намалеят. Унищожението на нашия предишен сайт също беше тяхно дело. Разполагам с писма на Мирчева, от които се вижда, че тя първо се насочва към админа на бившия сайт tangra.org Цветомир Йолов, и едва по-късно почва да търси контакт с мен. Това беше нейна грешка. Единствено с нас те си счупиха отровните зъби, но поуката трябва да остане. Една организация или служба си е поставила за цел ликвидиране в зародиш на всяка проява на български национализъм. Тази организация пуска своите пипала навсякъде. И навсякъде резултатът е опустошителен. След тях и трева не никне. След тях остава истерика, остава поведение, годно да отблъсне всеки. Остават объркани, обезверени хора, които не знаят кой път да хванат. И ние виждаме как тези надеждни и пълни с ентусиазъм в началото партии и организации почват да гаснат една по една. Кой им дърпа шалтера?

            Гореизброените са изпълнители. Димитър Радев е тежко болен, в инвалидна количка. Честно казано, жал ми е, че в такова състояние той е принуден да се занимава с подобни дела. Рачев е човек без собствени идеи. Той една нищожна статийка не може да напише сам, та трябва да преписва от статии, които писах през младежките си години. Мирчева е професионалист, но нейният професионализъм е, ако мога така да се изразя – компютърен. Тя може да изпълни перфектно дадена програма, но само ако някой се е постарал да инсталира тази програма. Самвоина и Фелдмършата няма какво да ги коментираме. Не, тези лица не са дори пипалата на Октопода. Те са едва върхът на смукалата. И ако се спрях толкова подробно на тях, то е главно по две причини. Първата е желанието ми да разкрия методите, а после заедно да помислим за противодействие. Втората причина е допускането ми, че все пак някой може да се върже на техните приказки. „Няма дим без огън” – казват. След като толкова пъти повтарят, че съм циганин, някой може да помисли, че наистина съм. Там е работата, че както в родното село на баща ми, така и в родното село на майка ми няма нито един циганин. Нещо рядко за циганизирана България. Куриозът е, че родителите на моя зет са от село, в което също няма и никога не е имало цигани. Същото е с останалите клевети. Вярвам, че дадох достатъчно доказателства. Остана едно обвинение, което враговете ми би трябвало да докажат, а не аз – че съм преписвал от руски автори. Но хайде, от мен да мине, ще ви кажа откъде води началото си клеветата.

            На 25 май 2008 година в Интернет се натъкнах на интересен диалог между двама, които също ме обвиняваха във всички мислими и немислими грехове. Нарочно изписвам датата, да разберете колко късно научих. В диалога бях обвинен и за съсипването на моите предишни Интернет страници. На принципа „Чукнала се стомна о камък, горко на стомната; чукнал се камък о стомна – пак горко на стомната”. И лошо да ми се случи, и зло да ми причинят, пак аз съм виновен. Накрая единият казва, че аз съм копирал Александър Солженицин, като дава за пример откъси от моята биография. Откъсите съдържаха описание на конкретни случки. Господинът се възмущаваше, че въпреки всичко, през което съм преминал, аз не съм загубил своето самоуважение. Затова предполагам, че думата „копиране” не я е използвал в нейния буквален смисъл, а е искал да каже, че съм се смятал за българския Солженицин. Все пак я беше използвал. Е, това вече не го бях очаквал. Тези двамата се правеха на много остроумни, обвиняваха ме, че през 2002 година съм предал на Моссад някакъв си Пиппи, за когото не съм и чувал. И че мой съучастник бил Севар, с когото се запознах на 22 август 2003 година. Бъркаха не с дни и месеци, а с години. Обаче куриозът на куриозите беше тоя –преписал съм от книгите на Солженицин описанието на моя живот. Но след като не друг, а именно аз живях този живот, значи допускам, че всъщност Солженицин е преписвал от мен. Ще успокоя господата, като ги уверя, че не се смятам нито за Солженицин, нито за който и да било. Достатъчно ми е да си бъда Елтимир. Вече си приповдигнахме настроението, значи ще ми позволите още малко самвоинови вицове:

„samvoin, Модератор

Подчовека-грънчаров /едно от малкото лица,чиято фамилия изписвам с малка буква!/ е крайно време да бъде СЪДЕН за оклеветяване на Българският Национализъм, в лицето на хора като Антон Рачев, Николай Галев и други видни борци срещу системата, пострадали в различни етапи от нейните израждания и мутации заради своите възгледи /господин Галев многократно преди 1989-а, а господин Рачев през "демократичната"-1995-а/! Това разбира се няма да стане днес когато неговите тартори заплащащи му "солидно" тази дейност с по една-две ракии навярно, са на власт! БНРП обаче е крайно време, да изхвърли този провокатор от редиците си, ако той още е в тях и да спре да цитира шизофреничните му и грозни пасквили, с полуистини и да му дава чадър да руши авторитета на нейната Борба и крайна цел! Целта на всеки Български Патриот!”

И пак намесват Николай Галев. Многократно обясних, но се сещам, че и този метод не е нов. Когато през 1986 година ме арестуваха заради обаждане до Радио „Свободна Европа”, ченгетата пуснали слух, че са намерили в къщата ми две радиостанции и голямо количество долари. Срещам един ден началника на милицията полк. Илия Иванов и го питам как могат да пускат такива лъжи. „Знам, че не е вярно, ами видиш ли хората какво говорят” – бе милиционерския отговор.

***

  - Вярно ли, че е евреите са...

  - Е, не са само евреите.

            Да, не са само евреите. Брадвите не са страшни за гората, ако нямаха дървени дръжки. Така и с нас. Най-много си патим не от враговете, а от онези, които приемаме за свои. Именно затова тази книга трябва да бъде написана. Не за да бъде омаскарен един или друг негодник. А заради поуката, заради опита, за да не се окаже един ден, че всичко е забравено, и че страданията и горчилките са били напразни.

***

Цитатите и снимките са част от всичката гнусотия, на която бях подложен. Получавах и огромно количество лични писма и лични съобщения във форума. Повечето съм ги изтрил, наистина не издържах. Помислете и отговорете пред себе си как бихте реагирали, ако същото се случи на вас. И тогава ме съдете, че понякога ми се е случвало да си изтърва нервите. Само не се заблуждавайте, че „билярчетата”, ЛЕМС-овците и подобните на тях са от вчера или от днес. Такива винаги е имало. Позволявам си малко литература. Писах го през 1990 година, след като се вгледах в едни снимки. Снимките, разбира се също присъстват в разказа.

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Относно: Парад на измяната
« Отговор #62 -: Септември 29, 2008, 15:46:15 pm »
С я н к а т а
 Беше през пролетта на 1990 година. Намирахме се в Южния парк на София. Място, където всеки можеше да говори свободно каквото си иска, без опасение, че после може да го арестуват. Немислима, самоубийствена смелост дотогава.
 След словото на легендарния Илия Минев, група приятели и съмишленици решихме да си направим снимки за спомен с него. Беше ни радостно, весело. Нищо не ни смущаваше. Владееше ни неописуем ентусиазъм. Нали най-после можехме да се събираме без страх от преследвания. На снимката виждам Лъчезар Матеев, Милчо Попов, Сашо и Петър, Боби от Сливница, Нели Филипова… /Същите, за които Димитър Радев твърди, че са цигани, помаци и криминални престъпници Макар че лично аз не виждам какво обидно има в принадлежността към българите-мохамедани, наричани още помаци../
В суматохата не забелязах никаква неестественост, никаква странност. Но още като проявявах снимките в домашната си фотолаборатория ми направи впечатление, че от един наш приятел излиза двойна сянка. Вгледах се по-внимателно. На някои кадри личеше част от нечий крак. На други се подаваше краят на чанта.  Единствено на кадъра, на който бях аз, се забелязваше част от лице с очила.
 Дълго разпитвах, но така и не научих кой бе притежателят на втората сянка. Само смътен спомен, че сред нас е имало един непознат. Затова Те питам Теб, Господи:
Докога ще виждаме сенки, криещи се зад нашите гърбове?
Ангел Грънчаров – Елтимир

23 май 2008 година

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Относно: Парад на измяната
« Отговор #63 -: Септември 29, 2008, 15:50:07 pm »
Първоначално нямах намерение да пускам тук тази книга. Само че забелязах един ник Лоенгрин. Може да е същият клеветник с ник Лоенгрин от форума на Движение "Воини на Тангра", може и да не е същият. И все пак прецених, че няма да е зле, ако ви запозная с методите на провокаторите и клеветниците. Те не се променят особено. Кой знае, наученото може да ви бъде в полза. Ако не друго, поне ще се научите да виждате сенките, криещи се зад вашите гърбове.

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Относно: Парад на измяната
« Отговор #64 -: Септември 29, 2008, 19:54:37 pm »
Тук:
http://www.delerium-2.dir.bg/_wm/diary/?df=46&dflid=3
могат да се намерят още снимки и текстове, а също така първите две части от биографичната ми книга.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27