Автор Тема: САЩ са заплашени от държавен фалит  (Прочетена 129158 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #345 -: Април 20, 2012, 19:30:21 pm »
много интересен сайт с дълговете на САЩ в реално време http://www.usdebtclock.org/

Баси мамата, взирах се 10 мин и установих, че ако съм американец, направо си режа вените...
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #346 -: Април 22, 2012, 08:28:20 am »
Колко народ дава мило и драго да стават американци, луда работа.
До сега никой не се е отказал. Американски емигранти по другите държави няма.
Сега да не търся снимки, със какви самоделки кубинците плават до заветната флорида.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #347 -: Юли 21, 2012, 01:18:08 am »
Изключително ми е непонятна позицията на такива хора като Tangrata_? Човек трябва да е сляп в буквален и преносен смисъл, за да не вижда краха на американската икономика и по-важното - настъпващия хаос и безредици.
Донякъде им разбирам позицията (на американофилите). Половината му живот на човек, ако мине в копнежи по американската мечта и стожера на демокрацията - САЩ и изведнъж всичко това се оказва една илюзия?
Само някой да не ми лепне етикет, че съм комунист. В такива секти - комунизъм, капитализъм, фашизъм и производните им - не участвам!

А по темата: Някои смятат, че американската икономика се крепи на това, че те могат да си печат долари и затова държавата не банкрутира. Или пък защото долара се използва по цял свят. Това е вярно, но е много наивно.

Американската икономика се крепи на военната сила на САЩ. Докато имат тази мощ, ще си печатат долари и ще ги налагат над цял свят. Балонът на американската икономика ще се спука, не защото е невъзможно да се надуе повече, а защото са свършили бомбите на самолетите. Пък и то не е само до ракети и бомби - има си и HAARP и т.н. - върши същата работа като бомбите.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #348 -: Юли 21, 2012, 05:06:00 am »
Ако визираш последния ми пост, в него няма и "грам" "позиция".
Не знам къде видя позиция.
Просто споделих очевиден факт.
Мога и да го повторя: "Много хора се избиват да емигрират в САЩ". "Но няма емигранти ОТ САЩ в други страни"

Това не ми е позицията. Това е нещо, което изобщо не зависи от мен. Нито пък ме касае.

Че не си комунист, хубаво, ами какъв си тогава? Какво предлагаш?
Да казваш какъв не си е много далечно от определение.
Аз ако кажа "не съм марсианец" това дава ли някаква идея, и изобщо имат ли някакъв полезен смисъл думите ми?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #349 -: Юли 21, 2012, 23:37:23 pm »
Прочетох цялата тема, т.е. с всичките коментари с които си взел участие. Не визирам само последното ти мнение.

Не е свързано с темата, да зачеквам какво предлагам - в другата съм ти отговорил.
« Последна редакция: Юли 22, 2012, 00:08:25 am от Пурку »
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27