Автор Тема: САЩ са заплашени от държавен фалит  (Прочетена 129172 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #315 -: Август 21, 2011, 09:13:28 am »

Понеже питаш откъде съм го взел това 30% увеличение на стоките.
Смятам че няма нужда да ти превеждам какво е commodity.
Ей тука много ясно е показала графиката колко се е увеличила цената им за година
http://www.bloomberg.com/markets/commodities/futures/


Инфлацията, която е дал Танграта и фючърсите, които е дал Банван са съвсем различни неща.

Батван, добре би било да кажеш увеличение на доходността на фючърсите на commodities, а не инфлация. Не бъркай такива основни финансови понятия, които се учат в средното още.

Това го казвам, защото инфлацията е метод за измерване на промяната на цените на стоки от първа необходимост, които са нужни за нормалния живот на един човек. Това измерва инфлацията. Обикновения човек не живее с памук, злато, платина, суров брент петрол и какао (няма да приема твърдението, че промяната им влияе върху стоките от първа необходимост, има влияние, но то не е 30%). Още по-малко, човек живее с фючърсите върху тези commodities. Не отиваш в кварталния магазин и не казваш, сложи ми кило и двеста фючърс върху медта (метала, не онова за ядене) или платината.

Така че, нека не бъркаме такива основни понятия.
« Последна редакция: Август 21, 2011, 09:43:37 am от ₪ Eon ₪ »

Неактивен BatvAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #316 -: Август 21, 2011, 13:15:45 pm »
Щом Блумбърг ги следи, значи имат някакъв смисъл.
Казвате, че няма поскъпване.
Само на бензина.
Но нещата пак не съвпадат.
Защото, те са изработили 500 начина да изцъркват на хамстерчетата парите и те пак да въртят колелцето.
Та...
От сайта който е дал Танграта.(С вашите камъни , по вашите глави.)
Има едно интересно калкулаторче, което показва стандарта за живот в различни градове и щати.
Два подбрани най-случайно.(LA California/Forth Smith AR)
http://inflationdata.com/inflation/Cost_of_Living/Cost_of_Living_Calculator.asp

"The cost of living in Fort Smith is lower than the cost of living in Los Angeles. If you make $100,000.00 in Los Angeles and move to Fort Smith, you will only need to make $55,611.60 ($44,388.40 less) to maintain the same buying power."
 :o
Кво става тука, нали цените бяха едни и същи?



 

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #317 -: Август 21, 2011, 16:20:23 pm »
Щом Блумбърг ги следи, значи имат някакъв смисъл.


Не казвам, че нямат смисъл. Защо преиначаваш думите ми?

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #318 -: Август 21, 2011, 18:04:56 pm »
Аз не виждам връзка между вашия спор и темата.Очевидно,дори и в период на криза населението на САЩ има един от най-високите стандарти на живот в света.Всеки български работник със средна заплата би завидял на социалните помощи и програми за безработните негри например.Никой не оспорва изобилието от стоки и услуги на достъпни цени.Дори при режим на икономии и "затягане на коланите" Америка е мечтано място за живот за мнозина.
Проблемът е съвсем друг-създавайки около 20% от световните блага,САЩ потребяват 40 %.За чия сметка е разликата?

1.За сметка на останалия свят:
Възползвайки се от привилегията да печатат световната валута-доларът (необезпечен с нищо от 1971 г насам!),американците просто си купуват всичко РЕАЛНО ЦЕННО ОТ ВЪН срещу зелени хартия(или ДЦК издавани от ФЕД,или разни облигации,акции,Фреди и Фани и прочее красиви хартийки).Само двете програми за "количествено смекчение" наляха няколко стотин милиярда долара в световната банковата система!Защо света все още "вярва" в долара и го използва?
Виждам няколко основни причини:
 а.Вяра в мита за силата на американската икономика.За този мит основна роля играе тяхната статистика,като по наглост и двуличност според мен тя отдавна е надминала най-силните периоди на БКП и КПСС...
 б.Световните средства за масова информация-СНН,Ройтерс,Блумбърг и т.н.Всички са американски.
 в.Трите световни рейтингови агенции,оценящи доверието в дадена икономика-S&P,Moodis,Fitch.
И трите са американски.
 г.Американската Армия.Наистина най-силната в момента.
 д.Инерция и липса на алтернатива на долара.Но това е до време..

Докъде доведе това?Ами преди три дни излезе новината,че храните в света са поскъпнали с 33 % за 1 година!Погледнете цената на златото-гони вече 1900 $ !Погледнете какво става с цените на суровините и металите по борсите!Това се нарича износ на инфлация-увеличената маса необезпечени с нищо долари просто води до поскъпване на всичко по световните пазари,защото все още всичко се оценя в долари.Между другото,поскъпващите храни и суровини са една от основните причини за вълната от недоволство и бунтове в Африка.
Такъв начин на живот (за сметка на друг) просто се нарича паразитизъм.

2.За сметка на собственото бъдеще:
Започналия през 70-те спад в потреблинието,(от там и на печалбите на капиталистите)можеше да се възстанови по 2 начина:или чрез повишаване на реалните доходи на работещите(за да могат да купуват повече),или като просто им се дадат пари назаем,(пак ще купуват,но после ще трябва и да си връщат заема :))Естествено,финансовата олигархия,(която реално управлява и създава правилата) избра втория път-на заробване на собственото население....Това води до последващия бум на кредитиране и ипотекиране на всичко възможно.Сега всичко движимо и недвижимо имущество е многократно заложено и презаложено,като вече в Америка не е възможно да се живее без кредити.
Живот назаем от бъдещето.

За всичко това обикновените американци не са виновни-те просто се ползват от малка част от привилигиите да живеят в свтовната Империя.

За съжаление природните закони не позволяват това да продължава вечно.Независимо от нашите желания,предпочитания или емоции,всяка финансова пирамида се срутва.

Неактивен BatvAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #319 -: Август 21, 2011, 20:07:05 pm »

 Не отиваш в кварталния магазин и не казваш, сложи ми кило и двеста фючърс върху медта (метала, не онова за ядене) или платината.

Така че, нека не бъркаме такива основни понятия.

Нищо не преиначавам. Просто исках да ти кажа културно, че медта може да не ти минава през стомаха, но това не означава че ти не я използваш.
Платките на компютъра ,на който си ми отговорил са покрити с мед. Захранващия му трансформатор, също е от мед. Токът, който идва до теб също се преобразува от трансформатор с ниско напрежение НАПРАВЕН от мед, а не благодарение на светия дух.
Нефта също не става за ядене, но участва във всеки аспект на твоя съзнателен живот.
Честно казано много ме изненада.
Не знаеш ли значението на израза "стратегическа суровина"?
Точно те се следят от Блумбърг.


Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #320 -: Август 21, 2011, 20:50:32 pm »

 Не отиваш в кварталния магазин и не казваш, сложи ми кило и двеста фючърс върху медта (метала, не онова за ядене) или платината.

Така че, нека не бъркаме такива основни понятия.

Нищо не преиначавам. Просто исках да ти кажа културно, че медта може да не ти минава през стомаха, но това не означава че ти не я използваш.
Платките на компютъра ,на който си ми отговорил са покрити с мед. Захранващия му трансформатор, също е от мед. Токът, който идва до теб също се преобразува от трансформатор с ниско напрежение НАПРАВЕН от мед, а не благодарение на светия дух.
Нефта също не става за ядене, но участва във всеки аспект на твоя съзнателен живот.
Честно казано много ме изненада.
Не знаеш ли значението на израза "стратегическа суровина"?
Точно те се следят от Блумбърг.




Именно заради такива твърдения написах това изречение:

Цитат
(няма да приема твърдението, че промяната им влияе върху стоките от първа необходимост, има влияние, но то не е 30%)

Не казвам, че не влияе, влияе, но увеличение на 30% на фючърса върху медта няма да предизвика увеличение на 30% от стоките от първа необходимост.

Неактивен BatvAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #321 -: Август 21, 2011, 22:25:01 pm »
Не помня някъде да съм писал, че цените в САЩ ще скочат с 30%.
Напротив, писах че няма да фалират, понеже когато си искат натискат кнопката Enter и увеличават паричната маса. Както правилно сте схванали тези стойности не касаят цените на вътрешния им пазар , защото отиват за фючърси на международния пазар. На другите страни им се такова таковата, защото те първо трябва да произведат нещо, да го сменят за долари и чак тогава да купят стратегическа суровина(например нефт). Те нямат находища , САЩ имат, но ги държат запечатани, защото е по лесно с оная кнопка ,която споменах, да блъвнат колкото им трябва зелени гущери и да си напазаруват без никакво усилие.
Както виждате вечния двигател си работи с пари от въздуха. Това колегата от по-горния пост нарича "износ на инфлация" и "паразитизъм".
Мястото на което той греши е, че не се паразитира толкова на гърба на целия свят, а по-скоро САЩ паразитират много повече на гърба на собствените си данъкоплатци.
70% от гигантския дълг на щатите е към собствените им пенсионни и медицински осигурителни ,и застрахователни фондове, ФЕД, корпорации и т. н, и т.н. ....
Обамата усеща, че вече идва тая точка на пречупване ,от която нещата не могат да продължават по този начин, по който са били досега.
Досега обещаваше да създаде работни места, но всички пари, който наливаше в банките за да подкрепят американското производство, отиваха на спекулативния пазар и надуваха международните цени.
Циркът с увеличаването на дълговия таван беше нещо очаквано и още преди месец писах, че ще го вдигнат.
Това, което ме изненада обаче, (и което със сигурност предизвика това смущение по борсите), бе РАЗМЕРА с който бе увеличен тавана.
Не е естествено ако има да плащаш 250 милиарда , ти да взимаш назаем 2300 милиарда. Не е естествено просто и това стъписа всички. Стана ясно, че работата е мощно оакана нейде и всички се дръпнаха от инвестиране, освен във злато.
Та затова Обамата назначи някаква комисия от 12(каква символика с апостолите ;) ), които да вземат решение за крутите мерки необходими за възстановяване на американското производство и създаване на работни места.
Та... няма да се учудя ако септември се предложи вдигане на доста данъци, въвеждане се някакво ДДС и акциз на дадени стоки(по подобие на Европа) за пълнене на социалната система, защото афро-американците(основни избиратели на Обама) отиват направо в рякАта.  ;)
А той е нацелен в още един мандат, както усещам.




« Последна редакция: Август 21, 2011, 22:30:26 pm от BatvAN »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #322 -: Август 21, 2011, 23:03:59 pm »
Не помня някъде да съм писал, че цените в САЩ ще скочат с 30%.

Последната година храните са поскъпнали 30%


Казваш храните са поскъпнали с 30% и като доказателство прилагаш фючърси върху суровини.

Не би ли било по-добре да дадеш информация от някой супермаркет в Америка където се продават именно храни. А не котировки на фючърси от Блумбърг.

Ако държиш на 30%-те процента, поне кажи: "с 30% са поскъпнали фючърсите върху суровините", а не върху "храните". Между двете твърдения има огромна разлика.

PP - а относно сайта, който си дал. Аз никъде не казвам, че цените не се качват. Никъде не казвам, че цените са едни и същи. Просто е подвеждащо да се цитират котировки на Блумбърг на фючърси върху суровини. Нямам нищо на против да дадеш официална информация за инфлацията в САЩ и да твърдиш нещо. Не може да мериш ябълки с круши. И едно от основните правила за отчитането дали дадена стока е поскъпнала или не, не е да се сравни колко струва тя в два различни града, а да се направи статистическа извадка от средната цена на продукта в различни локации, и тази цена да се сравни със същата извадка след година да речем. Тоест водещият фактор е темпоралния, а не локацията, което автоматично прави твърдението ти ирелевантно.
« Последна редакция: Август 21, 2011, 23:11:39 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #323 -: Август 22, 2011, 00:37:13 am »
Цитат
PP - а относно сайта, който си дал. Аз никъде не казвам, че цените не се качват. Никъде не казвам, че цените са едни и същи. Просто е подвеждащо да се цитират котировки на Блумбърг на фючърси върху суровини. Нямам нищо на против да дадеш официална информация за инфлацията в САЩ и да твърдиш нещо. Не може да мериш ябълки с круши".

Това твое мнение ли е?  :D ?  ...или на канадският "икономист"...."танграта"... ;D

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #324 -: Август 22, 2011, 03:20:38 am »
Хм, аз едва ли щях да имам нерви да отбелязвам нещо толкова очевидно. Очевидно спорим с хора, за които целта е спора и там да докажат тяхната си теза, ако ще и със много зле подбрани аргументи.
По една случайност ако ще се местя в САЩ имам намерение да го направя именно в Калифорния, където цените били толкова ужасно високи и покупателната способност била СЪЩАТА.
СЪЩАТА е, защото заплататите там повсеместно са доста по-високи, отколкото в другите щати и в другите градове. Особено пък за програмисти.

Много ми е интересно. За пореден път, като аргумент, колко загинала била икономиката на САЩ, давате как били наляли милиарди в пирамидените фондове и банките.

А това е точно обратен аргумент.
Ако окачиш един 200кила камък на шията на един плувец, това аргумент, че не може да плува ли е? Или че въпреки тоя камък, дори и с него плува някакси?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #325 -: Август 22, 2011, 11:12:05 am »
Както виждате вечния двигател си работи с пари от въздуха. Това колегата от по-горния пост нарича "износ на инфлация" и "паразитизъм".
Мястото на което той греши е, че не се паразитира толкова на гърба на целия свят, а по-скоро САЩ паразитират много повече на гърба на собствените си данъкоплатци.
70% от гигантския дълг на щатите е към собствените им пенсионни и медицински осигурителни ,и застрахователни фондове, ФЕД, корпорации и т. н, и т.н. ....
BatvAN,напълно съм съгласен с теб,затова и описах,че вторият начин за паразитиране е за сметка на бъдещето на собсвения народ.За съжаление обаче вечен двигател НЯМА.


Tangrata_,Ако милиярдите нови долари в банковата с-ма са "примка на шията" на икономиката според теб,защо тогава бяха вкарани?Самоубийци ли управляват там :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #326 -: Август 22, 2011, 15:18:42 pm »
Не знам защо са вкарани. Не съм достатъчно компетентен по този въпрос.

Защо, когато във Варна и изобщо в България имаше там какъв фонд беше, забравих името, една от най-популярните пирамиди. Дето около 95-96 даваше към 35% лихва (или колко беше)
От един сърбин беше организирана май. Даже имаше и верига магазини за бяла техника, дето печелели и плащали лихвите на вносителите.

Накрая като фалира, държавата плати сума пари на опарените от пирамидата. Тия пари държавата откъде ги е намерила? Това са пари на всички данъкоплатци. Взела ги е от всички, за да ги плати на шепата, дето са си вложили парите в "евро-фонд" ли "сръбски-фонд" ли какво беше там.

Може би решението е политическо. Изглежда добре за избирателите. Може пък да са лоби на тия корпорации, и да им помагат срещу комисионни. Може да са искали да омекотят удара, който тоя хаос би предизвикал на там пазарите за недвижими имоти ли, каквито там се занимават тия фирми.
Те наляха и милиарди в крайслер. Щото хиляди работят там, и ще си загубят работата. Да ги бяха оставили да фалират? Те така и така бяха изкупени от фиат и други там японци ли са не знам. Но може би ако не бяха наляли милиарди щяха да бъдат изкупени на безценица.
Варианти много.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #327 -: Август 22, 2011, 17:41:05 pm »

Защо, когато във Варна и изобщо в България имаше там какъв фонд беше, забравих името, една от най-популярните пирамиди. Дето около 95-96 даваше към 35% лихва (или колко беше)
От един сърбин беше организирана май. Даже имаше и верига магазини за бяла техника, дето печелели и плащали лихвите на вносителите.

Накрая като фалира, държавата плати сума пари на опарените от пирамидата. Тия пари държавата откъде ги е намерила? Това са пари на всички данъкоплатци. Взела ги е от всички, за да ги плати на шепата, дето са си вложили парите в "евро-фонд" ли "сръбски-фонд" ли какво беше там.

Тангра, една корекция. Държавата/Бг/ не е изплащала и няма повод да изплаща никакви пари на вложители в такива пирамиди. Всеки е участвувал на собствен риск. Поне за Бг е така.Някои спечелиха, повече загубиха.Казвам го от личен опит.Интересно какви конкретни мерки ще съобщи ОБАМА през септември. И дали голямото движение на военни ешелони с техника в САЩ  не е свързано с това неговото изказване.
« Последна редакция: Август 22, 2011, 17:44:21 pm от bojinkata »

Неактивен BatvAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #328 -: Август 22, 2011, 20:14:50 pm »
Тангра, малко е офтопик .
Миролюб Гаич се казва фараонът. Държавата не го е покривала, споко.
http://www.desant.net/show-news/22209/
Това няма да разклати световната икономика.

Но само за последните две седмици на борсовата търговия  акциите загубиха 4 трилиона от стойноста си. И то не поради някакви извънредни събития , а само на неопределени слухове. Това се отразява негативно не само на щатите а и на целия свят, поради не толкова дребната подробност, че кризата по борсите предхожда с около 6 месеца кризата в икономиката.
 


Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #329 -: Август 24, 2011, 22:10:38 pm »
Прекрасен филм,излъчен само преди 2 дни и точно по нашата тема:
http://filmix.net/dokumentalenye/24101-konec-epohi-dollara-2011.html
За съжаление на руски,но който му е интересно ще го разбере :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27