Автор Тема: САЩ са заплашени от държавен фалит  (Прочетена 129687 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

buden

  • Гост
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #195 -: Януари 09, 2010, 21:23:58 pm »
Работни места се откриват почти само за социални работници. Защото единствено нуждата от тях расте. Губят се реални работни места за сметка на фиктивни.

Отчет на парите от спасителните планове не се дава на обществото, така че не се знае за какво точно се ползват.

buden

  • Гост
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #196 -: Януари 15, 2010, 22:49:03 pm »
Обама към банкерите: "Искаме си парите обратно!"

http://www.capital.bg/showblog.php?storyid=842520

Американският президент предложи най-големите финансови институции на страната да поемат част от бремето на кризата
 
Едни го нарекоха справедливо наказание, други – чист популизъм. Предложеният в четвъртък сутрин от американския президент специален десетгодишен налог върху големите банки идва във време на растящо недоволство заради високата безработица, рекорден бюджетен дефицит и спадащ рейтинг на новата администрация.
 
Обявената мярка предвижда за десет години банки, застрахователни институции и други финансови институции с активи над $50 млд. (с изключение на спестителните влогове) да бъдат обложени с 0,15% данък. Мярката трябва да компенсира очакваните загуби от около $117 млд. от спасителния пакет в размер на $700 млд., гласуван в края на 2008г. след краха на инвестиционната банка Lehman Brothers. Около петдесет от най-големи финансови институции като Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs Group, JPMorgan Chase & Co. и Morgan Stanley ще бъдат засегнати от новата мярка. Тя трябва да донесе около $9 млд. приходи на година.
 
Подробният план за новото облагане ще стане ясeн през февруари когато админстрацията на Обама ще представи проектобюджета си за фискалната 2011г. Мярката съответно ще трябва да бъде обсъдена и гласувана от американския Конгрес. Ако бъде прието, новото облагане ще влезе в сила от 30 юли. 
 
Въпреки че популярно е известна като спасителната програма за закъсалите банки, т.нар. Troubled Asset Relief Program или съкратено TARP включва и кредитни линии за големите автомобилни производители и облекчения за финансови институции, готови да променят ипотечните условия на закъсалите платци като мярка срещу лавинообразно растящия брой американци, загубили на домовете си. Последното перо се очаква да генерира значителната част от прогнозираната загуба от $117 млд. Автомобилните производители Chrysler и General Motors като и ипотечните компании Fannie Mae и Freddie Mac, които също бяха спасени от държавата, обаче няма да бъдат засегнати от новия налог. Ако загубите по TARP не бъдат възстановени до 2020г., облагането може да продължи още няколко допълнителни години.
 
От своя страна голяма част от банките вече са върнали кредитите си на държавата с лихва, а други въобще не са прибягвали до тях. Въпреки това президентът Барак Обама нарече новия данък
 
Tакса отговорност за финансовата криза
 
“Моят ангажимент е да възстановя всеки цент, който е дължан на американските граждани. И решителността ми да постигна тази цел само нараства, когато видя доклади за големи печалби и неприлично големи бонуси в същите фирми, дължащи продължаващото си съществуване на американските граждани, които не са напълно обезщетени и които още срещат трудности в тази рецесия,” заяви Обама. После емоционално нарече изразените преди това опасения на банковото лоби  “изкривена логика, по която данъкоплатците трябва да понесат бремето на спасяването, а не индустрията, която спечели от него. Ние си искаме парите обратно!”         
 
Аргументът на администрацията е, че дори да не са се възползвали от кредит по TARP, големите са банки са били облагодетелствани от активната и скъпа на намеса на държавата по време на кризата. Явно сметката на Обама е да спечели на няколко фронта – подкрепа сред обществото, което търси да накаже виновните и нов източник на приходи за затваряне на рекордния бюджетен дефицит. 
 
Американският президент обяви, че целта на новият налог не е да наказва, а да промени поведението. “Няма вече бизнес като преди,” заяви на няколко пъти той. След рекордния спасителен план от $700 млд. и рекордното недоволство към него, Белият дом явно се стреми да сигнализира, че системата когато държавата след всяка криза трябва да спасява компании, защото са “твърде големи, за да ги оставим да банкрутират”, ще се промени.  Държавата ще продължава да е насреща, но
 
спасителният пояс ще струва солено на спасените после
 
Обявяването на новия налог идва след шокиращите признания на банкери пред американския Конгрес от началото на седмицата. Изслушванията са пред специално създадената Комисия за изясняване на финансовата криза, която трябва да излезе с доклада си през декември. Изказванията на Джейми Даймън (JPMorgan Chase), Браян Мойнихън (Bank of America), Джон Мак (Morgan Stanley) и Лойд Бланфейн (Goldman Sachs) предизвикаха вълна от недоволство и жлъчни статии в американските медии.
 
Бланкенфейн например се опита да се измъкне с фразата, че част от аспектите от финансовата криза са “божа работа, нещо като земетресенията”. Джейми Даймън пък бе остроумен. Той обясни, че когато дъщеря му го попитала “Тате, какво е финансова криза?”, отговорил: “Нещо, което се случва на всеки пет до седем години”. Тези изказвания съвсем не подобриха имиджа на банкерите.
 
Въпросът около новия налог от 0,15%, освен явната му популярност сред американските медии и обикновени данъкоплатци, е доколко наистина ще
 
промени досегашната култура управителните съвети на банките
 
В речта си Барак Обама обяви, че се надява данъкът да не бъде прехвърлен на клиентите, а за него да бъда използвани спестени средства от огромните бонуси, раздавани на висшия мениджмънт. Това явно е желанието на президента, друг е въпросът доколко ще се случи.
 
Ако вярваме на прогнозите на повечето експерти възможността е минимална. Според британския Telegraph промяната на поведението, особено това на големите корпорации е трудно нещо и още по-малко вероятно – чрез директна държавна намеса. Маршъл Фронт, председател на инвестиционния посредник Front Barnett Associates заяви пред Reuters, че “шамаросването на банките с налог е политически привлекателна идея на много фронтове. Но тя ще е и финансов удар по корпорациите, които данъкоплатците се опитваха доскоро да спасят”. Председателят на Федералната корпорация за гарантиране на депозитите в САЩ Шийла Беър много предпазливо пък обяви, че нейната агенция не е била консултирана по повод на новия налог. Това бе изтълкувано като негласно неодобрение на мярката.
 
Опасенията и остри реакции съвсем не намаляват шансовете за прокарване на налога през Конгреса. Някои демократи дори настояват за по-голямo облагане от 0,15%. “Банките явно ще се борят до край, но като се има предвид съществуващия обществен гняв срещу тях, обичайните аргументи срещу високите данъци няма да минат тук. Без да съм виждал текста на предложението, веднага му давам шанс 60:40,” коментира пред Reuters известният бюджетен експерт Стан Колендър. 



Да видим, с какво ще се промени ситуацията в Америка и света. Освен с това, че ще сгрее нечии сърца за известно време.

buden

  • Гост
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #197 -: Януари 16, 2010, 16:54:53 pm »

Джералд Селенте за речта на Обама:
Щели да сложат данък на 10-те най-големи банки за 10 години напред да плащат това, което им оптускат за 1 година!!! Те съвсем скоро въведоха закон, който гарантира на същите тези банки $4 трилиона до края на 2010г.
Те не ни лъжат на закрито, а директно пред очите ни скривайки числата. Кой е финансовия министър днес - Тимоти Гайтнър, откъде идва - клонът на Федералния Резерв в Ню Йорк. Кой беше предишния финансов министър - Хенри Полсън, откъде дойде той - Голдмън Сакс.
Та те току що отпуснаха допълнителни суми за Фани Мей и Фреди Мак, като само за тях са отишли $400 милиарда до днес. А и им гарантираха неограничени средства за още 3 години напред. Отпуснаха $4 милиарда за GMAC и т.н. и т.н. Само едно дете не разбира, за какво става въпрос. 
Уолстрийт е Вашингтон и Вашингтон е Уолстрийт. Играят си на хазарт, а рискът е за сметка на данъкоплатците.
Това което трябваше да се направи е да оставят банките да фалират.
В Америка се заражда фашизъм!"

Още осъжда големите фермерски стопанства, ние ги знаем тези по ТКЗС(но при тях са още по-големи), осъжда Уолстрийт и като цяло корпоративна Америка.


buden

  • Гост
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #198 -: Януари 20, 2010, 23:30:27 pm »
Интервюта с Питър Шиф(Peter Schiff) от 2002г. до днес. Брилянтен.


Питър Шиф(отново брилянтен) с конкретни предвиждания и въпреки това абсурден за повечето хора:



Никой не иска да приеме грозната истина. А вашите мнения?
Сериозно, има ли някой, който да е напълно сигурен, че света влиза в толкова сериозна криза?
И пак сериозно, нека тези които макар и косвено изказват съмнения в разни други теми, да прегледат интервютата и да кажат какво мислят. Че скептиците са ми по-интересни.
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 23:37:15 pm от buden »

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #199 -: Януари 31, 2010, 22:27:22 pm »
Корупцията във Вашингтон задушава бъдещето на Америка

в. Индипендънт 

Йохан Хари

http://e-vestnik.bg/8275/koruptsiyata-vav-vashington-zadushava-badeshteto-na-amerika/

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #200 -: Февруари 05, 2010, 23:28:38 pm »
В САЩ за януари 2010: Безработицата 9.7%, заплатата $18.89 на час
http://www.eurochicago.com/2010/02/usa-statistikata-za-yanuari/

Неактивен opa001

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #201 -: Февруари 09, 2010, 15:48:12 pm »
САЩ повлича не само в тая насока, а във всичко :mad:
« Последна редакция: Февруари 09, 2010, 16:14:46 pm от H. »

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #202 -: Февруари 09, 2010, 19:16:45 pm »
Още малко остана. Когато международната търговия престане да използва американския долар, като основна валута, няма да пропада световната икономика след САЩ.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #203 -: Февруари 10, 2010, 12:31:43 pm »
Още малко остана. Когато международната търговия престане да използва американския долар, като основна валута, няма да пропада световната икономика след САЩ.

Когато прочетете темата за фалшивото злато,ще ви настръхнат косите. Спори се дали е вярно или не, но предполагам че е вярно, но никой няма интерес да излезе истината наяве, защото световната финансова система ще рухне мигновено.

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #204 -: Февруари 10, 2010, 13:26:39 pm »
1. Престанете да цитирате последен пост!!!
2. Къде е тази тема за фалшивото злато?

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #205 -: Февруари 11, 2010, 13:46:33 pm »

2. Къде е тази тема за фалшивото злато?


http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,13243.msg195603/boardseen.html#new

Края на 2009г. Китай купува злато. Нястояват да се направят нужните тестове/чистота и тегло/ и се оказва, че кюлчетата не са златни, а представляват волфрам със златна баня=100%-ов ФАЛШИФИКАТ=ИЗМАМА! "Златото" се обменя и съхранява в Лондон. Според регистрационните номера фалшификата идва от САЩ. Китайците правят разследване и установяват, че по времето на Клинтън/преди 15г./ то е пуснато за обмяна на световния пазар.
През 2004 год., банка на Ротшилд участва в измама със същото "злато". Федералният резерв също играе може би главна роля в тази постановка.
Оказва се, че тези моше-ници са пуснали на пазара от това фалшиво злато равняващо се на сума от около 600 милиарда долара. Това менте си циркулира между държавите."В началото на 2008, милиони долари в злато в Централната банка на Етиопия са били фалшиви." Етиопците се опитват да го бутнат... на Южна Африка, но номера не минава. Южноафриканците се усещат, но не "надуват гайдата". Китайците обаче го правят.
Това е на две-на три, което разбрах.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #206 -: Февруари 22, 2010, 23:25:09 pm »

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #207 -: Март 27, 2010, 22:13:19 pm »
JPMorgan, Lehman и UBS заподозрени в „източване“ на общини в САЩ

JPMorgan Chase, Lehman Brothers и UBS са сред финансови гиганти на Wall Street, които са били заподозрени за участие в заговор, чиято цел е била да „източват“ местните власти в САЩ. Чрез споразумение банките са плащали по-нисък от пазарния лихвен процент на местните власти в САЩ по паричните средства, получени във връзка с реализирани от общините инвестиции.

Това става ясно от обвинителни документи, подадени в Министерството на правосъдието на САЩ, по повод на повдигнато срещу финансовите компании антитръстово разследване, пише Bloomberg.Правителственият списък включва имена на банкери от над 12 финансови компании, в това число Bank of America, Bear Stearns, Societe Generale, бившото инвестиционно звено на Citigroup - Salomon Smith Barney, както и финансовите подразделения на General Electric.

Засега нито една компания или физическо лице от списъка обаче не са уличени в нарушение на закона.Обвинението е, че те са сключили споразумение, за да се облагодетелстват от пазара на общински ценни книжа в САЩ, чийто размер е около 2,8 трлн. долара. Тепърва ще се установи дали финансовите гиганти са се облагодетелствали, като са ощетили американските данъкоплатци.

Делото се фокусира върху специфични финансови инструменти, известни като договори за гарантирани инвестиции. Това са финансовите инструменти, които градовете, щатите или училищните райони в САЩ купуват с цел инвестиция със средства, привлечени от продажбите на общински облигации.

Всяка година в САЩ се издават общински облигации за повече от 400 млрд. долара, като средствата се използват от местните власти за различни инфраструктурни проекти. В случай че заради отлагането на даден проект във времето, част от парите са свободни, общините купуват от банките такива договори за гарантирани инвестиции и печелят лихва от тях.

При покупката на такива финансови инструменти от общините се организира тръжна процедура, за да се гарантира, че местните власти ще получат възможно най-добрата печалба от своята инвестиция. Според правителството обаче заподозрените банки са имали договорка да предлагат на общините по-ниски от пазарните лихвени проценти.

http://www.barometar.net/?view=19606
investor.bg

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #208 -: Март 28, 2010, 18:42:47 pm »
Хммм, четох първият пост в темата-от 2007 г.на Ултрафутур-за началото на световната криза.Значи чак в края на 2009 г., започнахме сериосно да я усещаме, тук в БГ.А Щатите още не са започнали да излизат от нея. Явно ни чакат доста тежки годинки, с незнам колко дупки затягане на колана ;. Каквото и да ни говорят.


JPMorgan, Lehman и UBS заподозрени в „източване“ на общини в САЩ

JPMorgan Chase, Lehman Brothers и UBS са сред финансови гиганти на Wall Street, които са били заподозрени за участие в заговор, чиято цел е била да „източват“ местните власти в САЩ. Чрез споразумение банките са плащали по-нисък от пазарния лихвен процент на местните власти в САЩ по паричните средства, получени във връзка с реализирани от общините инвестиции.

Това става ясно от обвинителни документи, подадени в Министерството на правосъдието на САЩ, по повод на повдигнато срещу финансовите компании антитръстово разследване, пише Bloomberg.


Не мислите ли, че след доста такива случаи, държавата (отначало в САЩ, а после и в други страни) няма да вземе контрола над някои отрасли и дейности ??

А Уго Чавес сигурно потрива доволно ръце и казва в микрофоните- "..рекох ли ви аз, че гадният "загниващ" капитализъм и империализъм се самоунищожават и си отиват , а....Да живее социализмът! Всичко за народа и в името на народа"  ;D

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #209 -: Април 24, 2010, 23:59:21 pm »
Нови банкови фалити в Илинойс

Федералната агенция за гарантиране на банковите влогове (FDIC) съобщи, че е затворила седем банки в Илинойс, с което фалиралите банкови учреждения в САЩ от началото на годината стават 57. Агенцията уточни, че е постигнала споразумения с други банки в този щат да поемат депозитите и в някои случаи и активите на затворените банки. Фалитът на тези седем банки допълнително намалява ресурсите на нейния гаранционен фонд, който е подложен на тежко изпитание от кризата. Сто и четиридесет американски банки затвориха врати през 2009 г. Това е годината с най-голям брой банкови фалити в САЩ от 1992 г. Очакванията за 2010 г. за още по-лоши. Броят на досега регистрираните фалити е почти двойно по-висок отколкото през същия период на миналата година. /АФП /

http://www.eurochicago.com/2010/04/novi-bankovi-faliti-v-ilinoys/

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27