Автор Тема: САЩ са заплашени от държавен фалит  (Прочетена 129804 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MB

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #180 -: Август 15, 2009, 14:22:20 pm »
Може скоро да видим САЩ - провинция на КНР.
Казах го и в една друга тема, САЩ дължат много пари от дългове на Китай, направо Акт 16 да им дават.
ABC

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #181 -: Август 26, 2009, 07:58:57 am »
Блумбърг осъди Федералния резерв
Dnevnik.bg - 26 Август 2009, 07:34

Федералният резерв на САЩ ще трябва да публикува детайлна информация за антикризисните мерки, които е предприел, и списък с имената на банките, които са се възползвали от тях. Това реши късно в понеделник федералният съд в Манхатън по дело, заведено срещу централната банка на САЩ от информационната агенция "Блумбърг".

Съдия Лорета Преска е отхвърлила аргументите на Федералния резерв - че тази информация може да увреди репутацията на някои банки пред техните клиенти и акционери и следователно не би следвало да бъде достъпна до широката общественост. Според съда централната банка не е успяла да докаже тази теза. "Централната банка спекулира как разкриването на подобна информация би могло да разклати финансовата стабилност на дадена банка. Тези твърдения просто не покриват тежестта на доказването", се казва в решението на съда, цитирано от "Блумбърг". Тежестта на доказването включва всички факти, с които защитаващата се страна се опитва да докаже истинността на своите твърдения. Заключението на съда е, че Фед е нарушил закона за свободното разпространение на информация, който гарантира на гражданите достъп до определени държавни документи и информация.

"Блумбърг" посочва, че централната банка е получила нареждане до 5 дни да предостави поисканата от агенцията информация. Управляваната от кмета на Ню Йорк Майкъл Блумбърг компания не е поискала парични обезщетения. От Фед са отказали коментар по казуса пред "Блумбърг".

"Когато финансовите институции бяха финансирани с безпрецедентно количество пари на данъкоплатците, а Фед отказа да предостави информация, "Блумбърг нюз" попита съда защо американските граждани нямат право да знаят тази информация. Радваме се, че съдът защитава правото на обществеността да знае какво се прави в неин интерес", обобщава Матю Уинклър, главен редактор на "Блумбърг нюз". "Блумбърг" подава жалба в съда срещу Федералния резерв в началото на ноември миналата година. Непосредствено преди това двама репортери на агенцията са поискали от Фед информация за някои антикризисни операции, проведени в края на 2007 г. и началото на 2008 г. (по данни на Ройтерс сред тях е и продажбата на "Беър Стърнс", която сензационно беше погълната от "Джей Пи Морган" след преговори на закрито през почивните дни и с участието на Федералния резерв). Репортерите са поискали още информация за лихвите, при които Фед е кредитирала краткосрочно американските банки със стотици милиарди долари, както и за инструментите, с които търговските банки са обезпечили тези заеми.

Традиционно Федералният резерв не публикува подобна информация. И тогава централната банка е отказала да я предостави на агенцията. "Федералният резерв трябва да информира за решенията, които взема. Независимостта на Фед е едно нещо, но да държат в неведение обществеността е съвсем друго", коментира за "Блумбърг" Алън Грейсън, демократ от Камарата на представителите.

Решението на съда идва в момент, когато и без това се говори за налагането на повече прозрачност върху дейността на централната банка. "Още следващия месец Камарата на представителите може да гласува проектозакон, който ще изисква одитиране дейността на Фед", каза републиканецът Скот Гарет. "Решението е изключително добра новина. Това искаха и американците", каза още Гарет. "Обществото трябва да е наясно какво се прави с тези пари", коментира и Луси Далглиш, директор на Комисията за свобода на пресата.

Неактивен Котаракъ

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #182 -: Септември 15, 2009, 22:07:17 pm »
САЩ са заплашени от държавен фалит??? :unknown:
Ааа,нема такова нещо дами и господа! Мъ не вярвате? :nea:
Ами, питайте Моше от Федералнио резерв, е ... има там ня`кви
60 трилиона(пфу, тез` нули бее...)мъ нема ъ съ плашите  :empathy:,
работи се по въпроса - "вервайте им"!!!  :diablo:
Пък,който не верва шъ му съ "помогне"  8)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #183 -: Октомври 24, 2009, 22:31:45 pm »

  Закриха стотната банка от началото на годината в САЩ

24 Октомври 2009
www.bgfactor.org

Засега най- големият брой фалити на банки- 534 - е през 1989 год  :nea:
 
  Американските финансови регулатори закриха в петък стотната от началото на годината банка, съобщи Associated Press. Това се оказа неголямата Partners Bank от Флорида. Закриването на банки през 2009 година вече излезе 25 млрд долара на Федералната агенция по застраховане на влогове.

През 2008 година, напомня AP, в САЩ бяха закрити 25 банки, а в предишната 2007-ма- само 3.  Рекордът по фалирали банки в най- новата история на САЩ бе поставен през 1989 година, когато само за една година бяха закрити 534.

В течение на близките няколко години, прогнозират експертите, в САЩ ще фалират около 400 банки, което ще струва на застрахователите 100 млрд долара. Най- голям риск заплашва банките, които работят на пазара на недвижими имоти- без значение дали се занимават с ипотечно кредитиране или предоставят средства за развитие.
musica universalis

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #184 -: Ноември 18, 2009, 00:55:41 am »

Публичният дълг за пръв път $ 12 трилиона в САЩ

18.11.2009
vesti.bg

Американският публичен дълг достигна рекордните 12 трилиона долара за пръв път в историята, оповестиха представители на министерството на финансите, хвърляйки в миналото психологическа бариера, което предизвика напрежение в Конгреса, предаде АФП. Данни на министерството от понеделник показаха огромен дълг в размер 12,031 трилиона долара, повишение спрямо съобщените в петък 11,999 трилиона.

Нарастващият дълг отразява големия дефицит в разходите на правителството в усилията му да съживи боледуващата икономика от повече от година. През септември 2008 тази цифра бе 10 трилиона долара. Публичният дълг бързо доближава установения от закона лимит от 12,104 трилиона долара, което означава, че Конгресът ще трябва да увеличи тавана, за да избегне преустановяване на дейността на правителството.

Лидерът на републиканците в Сената Мич Макконъл заяви, че цифрите по дълга представляват недобри новини и че одобреният по-рано тази година план за стимулиране на икономиката в размер на 787 милиарда долара не е успял да спре безработицата да надхвърли 10 %.

"Това трябва да послужи като спешно предупреждение, че правителството не може да продължава да харчи пари, с които не разполага", изтъкна той. "Законите от хиляди страници, които струват твърде скъпо, означават твърде големи заеми и твърде високи данъци, са именно погрешният подход за създаване на работни места. Искрената ми надежда е, че администрацията ще работи с нас в рамките на двупартийни усилия за намаляване на дълга, понижаване на разходите за здравеопазване и подпомагане на създаването на работни места", посочи републиканският сенатор.

/БГНЕС /
musica universalis

Неактивен BatvAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #185 -: Ноември 18, 2009, 02:49:30 am »
Той дълга сам по себе си не е страшен. По страшно е основният лихвен процент, който ще определи ФЕД. Сега е почти нула. Но рано или късно Фед трябва да го освободи. Защото сте напълно наясно, че банка няма да допусне нулева или отрицателна лихва  ;D.
А дори и един процент да е, при тази гигантска сума това са 120 милиарда долара!
Горе долу бюджета им за образование.
А, това са само лихви, защото има и главница.
Аз, лично не виждам изход от ситуацията.
Освен да се замислят, защо всъщност правителството трябва да взима своите собствени пари срещу лихва, и да разкарат ФЕД.
Но, на кой президент му стиска? След като знае какво се случи на Кенеди.


Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #186 -: Декември 11, 2009, 22:17:13 pm »

Годишнина от банкрута на Националната банка на САЩ

Вашингтон, САЩ
На 11 декември 1930 г. Националната банка на САЩ фалира и затваря всичките си 60 клона, в които имат сметки около 400 000 души. Офисите са затворени поради отсъствие на парични средства за осъществяване на банковите дейности.
За 4 дни от 7 до 11 декември от банката са изтеглени депозити за около 20 милиона. При проведеното разследване за установяване банкрута на Американската национална банка собствениците са обвинени в некомпетентност.

Американската национална банка е създадена през 1791 година във Филаделфия. Идеята за създаването й е на Александър Хамилтон, първи секретар на Националния резерв. Открити са нейни клонове в още осем града. Функциите й са свързани с отпечатване на американски банкноти, със създаване на паричен фонд за инвеститори, съхраняване фондовете на правителството и с осъществяване на търговски услуги.

С основаването й възникват и възражения, че банката не е оторизирана от Конституцията за банка с национален статут, тъй като основните банкови дейности се осъществяват от банките в различните щати. Впоследствие по решение на Конгреса на Американската национална банка са декларирани по-широки права в сравнение с щатските и местни банки.

Американската национална банка е наричана още и Първа банка на Америка. Създаването й подпомага унифицирането на националната икономика. До 1811 година дейността на банката е оценена като успешна. Първата американска национална банка просъществува до 1812 година. След войната през 1812 година се създава Втората национална банка на Съединените щати със същите функции.
http://calendar.dir.bg/inner.php?d=11&month=12&year=2009&cid=0&sid=&eid=42573

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #187 -: Декември 11, 2009, 22:53:24 pm »
технологиите се развиват за дни както се рушат и икономиките  ;D
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #188 -: Декември 12, 2009, 08:51:15 am »
Това е целта на US!
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #189 -: Декември 12, 2009, 09:33:06 am »
Конгресът на САЩ гласува реформа в банковия сектор

Палатата на представителите на Конгреса на САЩ прие законопроект за реформа на банково-финансовия сектор в страната. Документът предвижда на правителството да бъдат предоставени нови и по-широки правомощия за надзор, контрол и регулиране на големите финансови организации в страната. Така Белият дом ще разполага с необходимите лостове, чрез които да бъдат избягвани евентуални бъдещи катаклизми в икономиката и финансовата сфера. Гласуваната реформа се явява най-крупната в страната от времето на Великата депресия насам и се окачествява като голяма вътрешнополитическа победа на администрацията на президента Барак Обама. Последният, нескриващ задоволството си от одобряването на законопроекта, заяви, че "кризата, от която още не можем да се оправим, бе причинена от провала не само на Уолстрийт, а и на Вашингтон". Изявление направи и министърът на финансите Тимъти Гайтнер, който увери, че правителството ще продължи тясното си взаимодействие с Конгреса за "укрепване на ключовите положения в законопроекта" до окончателното му приемане. Против документа гласува републиканската фракция в Палатата на представителите, както и 27 демократи. В крайна сметка обаче законопроектът бе гласуван с 223 гласа "за" срещу 202 "против". Междувременно американската администрация наложи таван на заплатите на мениджърите в корпорациите, взели държавна финансова помощ. За решението информира шефът на Програмата по държавното стимулиране на банките Кенет Фрайнберг. Така топ-мениджърите на инжектираните с държавни пари гиганти като AIG, Citigroup, General Motors и GMAC вече ще могат да получават не повече от 500 000 долара годишно. /Ройтерс /
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2634131

Неактивен remalyks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 199
  • in/at/on 11
    • 11
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #190 -: Декември 12, 2009, 13:08:51 pm »
c-span.org LIVE На Живо ;) :):blum2:
11

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #191 -: Януари 06, 2010, 23:14:41 pm »
Федерал Ризърв Систъм

Federal Reserve System
aka Federal Reserve
aka Fed


http://data-bg.com/federalrez.htm


Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #192 -: Януари 08, 2010, 19:17:55 pm »
Безработицата в САЩ остава 10%, заплатата достигна $18.80 на час


Процентът на безработните в САЩ за месец декември 2009 г. остана на същите нива на предходните месеци и не падна до едноцифрено число, независимо че  броят на освободените през периода работници (85 хил. уволнени) е намалял значително в сравнение с началото на миналата година. По информация на националното статистическо бюро U.S. Bureau of Labor Statistics броят на безработните лица е 15,3 милиона (в бройката не са включени селскостопанските работници). В началото на обявената рецесия (официално обявена от  декември 2007 г.), броят на безработните лица,  бе наполовина – 7,7 млн., а равнището на безработица – 5,0%.
Нивата на безработицата са за основните групи работник – възрастни мъже (10,2%), възрастни жени (8,2%), тийнейджъри (27,1%), бели (9,0%), черни (16,2%), испаноговорящи (12,9%) и азиатци (8,4%).
Броят на дългосрочно безработните (тези които са без работа над половин година) продължи тенденцията за покачване, достигайки 6,1 милиони. Почти 930 хил. са работниците, които са обезкуражени и са спрели да търсят работа.
Добра е информацията от сектора на услугите, където наетите са с 50000 повече от уволнените, в сферата на образованието и здравеопазването също са открити нови работни места.
Eurochicago.com научи, че за 2009 година средните почасови доходи на работниците (без супервайзъри и администратори) са се повишили с 2,2 на сто. За декември повишението е с 3 цента на час. В края на 2009 г. средната часовата ставка в САЩ е достигнала $18.80 (при днешния курс на лева към долара това се равнява на 25.60 лв/час).
http://www.eurochicago.com/2010/01/bezrabotica-zaplata/

buden

  • Гост
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #193 -: Януари 08, 2010, 20:04:30 pm »
Според други обаче безработицата в САЩ е над 20% още от Ноември 2009г.

Не съм сигурен дали съм пускал това клипче в "Тенденции 2012", но тук Джералд Селенте говори за безработицата.


Хората се надяваха на 3.5 милиона нови работни места от спасителните планове обещани от Обама. За да ги приемат на обществото бе казано, че без тези планове безработицата ще достигне 8% през 2009г. Но ето, че краят на 2009г. безработица е 10.2%.
Процентите обаче са повече, като прибавим хората които работят part-time(на половин работен ден или даже по-малко) стават 17.5%. После и тези, които от години са без работа, за които никой нищо не говори, защото така е изгодно на политиците се получават 22.1%. Плюс нелегалните, които даже не са регистрирани никъде.

Селенте не включва нелегалните в анализът си, но няма и как да знае колко са в крайна сметка. Обаче, когато събере процентите с другите две групи сметките му излизат 22.1% безработица.

И ще става все по-зле и по-зле.

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #194 -: Януари 09, 2010, 17:39:33 pm »
А има ли данни в кои сектори на икономиката има най-голяма безработица и към кои сектори са насочени предполагаемите 3,5 милиона раб. места?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27