Автор Тема: Генератор за Браунов газ вече на пазара!  (Прочетена 126000 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен brain1980

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #165 -: Април 21, 2013, 12:00:22 pm »
Привет на всички.
Попаднах на тази тема преди време и нещо ме гложди от тогава, понеже още от преди години, от много четене и мислене за този браунов генератор, та чак съм го и сънувал ми се искаше, да направя и аз нещо по въпроса!
Първо поздравявам всички с това което са постигнали до момента!
Дълго мислих и реших да експерементирам, да създам генератор с необходимата ефективност, подобен на този на Браун от едно време...  Последно гледах клиповете, които сте качили, както и четох този doc. файл, за Braun Gaz patent BG.
Та сега започнах да си търся и да събирам малко по малко, необходимите елементи, които ще трябват.
Чудя се на колко голям работен обем да заложа и на колко и какви ламели по дебелина и размери... за да има достатъчно добра ефективност?
...За да си набавя достатъчен материал за неръждавейката и тялото.
Правих си разни сметки и умувах,
обаче имам следните конкретни въпроси към вас, какво е вашето мнение и препоръка -

1. Към колко литра обем да се стремя -  2, 3,  4 литра ?
2. За съответния обем -  колко ламели с каква дебелина и размери ще са необходими, разтояние между тях,
ясно че трябва да са повече на брой за по-малък ампераж и по-добра ефективност спрямо обема.
Искам преди да започна с този проект, да чуя повече гледни точки.

На мен за сега целта ми е да успея да постигна този "необикновен студен пламък" :)

п.с
Този клип на Браун, където демонстрира, как работи генератора... може да се заблуждавам, но не се ли чува когато се пуска и се спира захранването, като че ли доста голям ток използва ?
Искам също да попитам има ли някой от Пловдив ?
 

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #166 -: Април 22, 2013, 21:47:23 pm »
Здравей не е важен обема а площта на ламелите колко по голяма толкова повече газ ще получаваш,броя на ламелите е хубаво да е по-голям но не повече от 101,дебелината на ламелите е според размерите им ,не трябва да се кривят от собствената си тежест мисля че 1мм е добре може и по дебели но не е нужно,разстоянието между тях  трябва да е между 2 и 5 мм.

Неактивен Version7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
  • Човек вижда толкова, колкото знае!
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #167 -: Юли 30, 2013, 23:26:56 pm »
   Здравейте!
 Искам да Ви поздравя, че се опитвате да изградите технология, която е замислена за добруването на човечеството!
 Аз също работя по този проект, но за съжаление мога да му отделям много малко време и напредвам бавно. Аз работя по схемата дадена от Алекс (която е на Майер), но съм я модифицирал за 220V. Имам въпрос, на който ако ми отговорите ще съм много благодарен- не мога да избера площа и броя на електродите и след това как е най-рационално да се изгради самата клетка (съд), така че да е възможно саморегулиране на нивото на електролита (говоря за мокра клетка). И моля Ви да се обосновете с отговорите. Благодаря предварително!  :)

Другото, което забелязвам, е че доста хора не са наясно какво точно е браунов газ и как се произвежда.

 Поздрави!

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #168 -: Август 02, 2013, 23:44:01 pm »
Площта на електродите зависи от захранването което ще използваш,ето ти цитат от същата тема само че по напред ,Според тогавашната ми информация, напрежението между два съседни ламела не бива да надвишава определени граници. По спомен между 1,2 и 1,4V. Според експериментатора всичко над това се отдава като топлина. Ампеража се влияе от площа на ламелите (тунелна а не обща) по спомен беше май около 12 квадратни сантиметра за ампер (но не съм сигурен).
Токът на "пробив" (онези 1,2v) и амперите зависят и от концентрацията на електролита и разстоянието между ламелите.

Неактивен Version7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
  • Човек вижда толкова, колкото знае!
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #169 -: Август 03, 2013, 00:06:53 am »
Благодаря ти за отговора Алекс.
 Понеже аз ще правя мокър тип клетка( потопена в електролита) предполагам под тунелна площ имаш предвид площа на една ламела? В книгата пишеше, че до около 2V на секция може да се използват и до колкото разбрах е по-добре да е 2V от колкото 1,5V примерно. Никой ли не е постигнал успех още или си трае?

Неактивен любознателният

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #170 -: Август 03, 2013, 06:40:43 am »
Площта на електродите зависи от захранването което ще използваш,ето ти цитат от същата тема само че по напред ,Според тогавашната ми информация, напрежението между два съседни ламела не бива да надвишава определени граници. По спомен между 1,2 и 1,4V. Според експериментатора всичко над това се отдава като топлина. Ампеража се влияе от площа на ламелите (тунелна а не обща) по спомен беше май около 12 квадратни сантиметра за ампер (но не съм сигурен).
Токът на "пробив" (онези 1,2v) и амперите зависят и от концентрацията на електролита и разстоянието между ламелите.
Пробвал съм с нисък волтаж , от 3 до към 5 волта , отделянето е много малко браун газ , трябват значително големи площи на електродите , отива много електролит , а и пак си грее , това не може да се избегне . Истината  е  в  токовият  резонанс  :)
И сто таралежа в гащите на някой, пак не са му достатъчни.

Неактивен zlia_genii

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #171 -: Януари 31, 2014, 20:50:23 pm »
Хаиде бе хора. Няма никакво развитие по темата вече 3 - 4 месеца. Всички ли чакат на готово като мен  :)
Сиромах човек - жив Дявол  :diablo:

Неактивен marintonev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #172 -: Юли 16, 2015, 14:56:16 pm »
Здравей!
Как така от клетка 7 ламели ще изкараш 5 литра газ в минута? Вярно ли е това, и ако е вярно, то една кола може да се движи само с вода?
Ако добавиш още 2 клетки по 7 ламела четох доста и пурко където ти е писал това пинк се чува когато се пали газта и се гаси също даже го четох в това което ми го прати на браун :) Получава се експлозия с имплозия.
Неможе да каже само пинк сигурен съм пурко не е прочел правилно за това пинк :) аз като гръмнах бутилката в къщи 6 литрова туба от девин имаше празно пространство около 3 л много чко гръмна и тубата се сви цялата като експлозия после имплозия и тубата се свива :) но кажи ми как така от 7 ламела ще изкараш 5 л газ

« Последна редакция: Юли 16, 2015, 23:16:51 pm от Black Adder »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #173 -: Юли 16, 2015, 23:17:36 pm »
Колега, опулих се докато ти редактирах частично мнението. Извинявай, но дете от детската градина би написало по-грамотен пост.
Силно те съветвам, ако изобщо искаш да пишеш в този форум, да наблегнеш на правописа и да използваш бутона [Предварителен преглед], преди да си пуснеш мнението!!!
Следващо такова ще бъде премахвано без предупреждение!
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27