Автор Тема: Генератор за Браунов газ вече на пазара!  (Прочетена 126263 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #135 -: Ноември 02, 2012, 19:45:55 pm »
електрониката ми я слепва един приятел,но в момента го няма ,аз не съм чак толкова наясно с платките ,но мога да ти пратя схемата  на нея са отбелязани всички елементи и техните параметри ще трябва да си ги закупиш има ги на всеки магазин за радиочасти и не са много скъпи.Ако нямаш кой да ти я слепи ще ти я направя но ще трябва да почакаш докато се върне моя човек

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #136 -: Ноември 02, 2012, 23:11:17 pm »
ето схемата
« Последна редакция: Ноември 09, 2012, 23:46:50 pm от Black Adder »

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #137 -: Ноември 03, 2012, 18:36:31 pm »
Схемата е грешна защото след време се получава насищане и спира да генерира газ, всъщност отделеното количество впоследствие с течение на времето постепенно намалява и накрая спира окончателно а и отгоре на всичко това съвсем не браун газ тъй-като той има съвсем други свойства (като примера с вилката на Авраменко дето някой беше пуснал схема, слух че била с два диода което се оказва че съвсем не е вярно защото за разлика от оригиналната концепция (не съдържаща никакви диоди) тази с диодите е изключително неефективна и нецелесъобразна)
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен иваниванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #138 -: Ноември 07, 2012, 20:27:33 pm »
vangelis1860 не си писал от доста време . може ли да дадеш повече информация относно генератора на  газ , може и на мейла ми да изпратиш каквото прецениш   [email protected]
благодаря ти предварително

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #139 -: Ноември 07, 2012, 21:55:52 pm »
Единствената причина да се включи във темата е за да ни даде материалите. Малка е вероятността да се включи отново, но нищо не се знае. Материалите които е пуснал са няколко страници по-назад - прегледай му коментарите. Материалите са урезани, без видеоклиповете - около 10-15 мегабайта бяха. Това което има като информация ни го е дал. А то не е малко - инструктаж как да сглобиш генератора. :) Няма ги клиповете, защото с тях инструктажа как се прави генератора, стават доста гигабайти и Вангелис, нямаше как да ги качи.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен иваниванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #140 -: Ноември 07, 2012, 23:11:40 pm »
пурку  има известно разминаване  в това  какво пише в книгата  Деси Браун  за генератора създаден от нейния баща Юл Браун, и това което чета във файла даден от vangelis1860

Неактивен иваниванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #141 -: Ноември 09, 2012, 21:53:20 pm »
колеги,някой прави ли експерименти  с ниско напрежение и голям ток  както е обяснил  vangelis в неговия проект

Неактивен иваниванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #142 -: Ноември 14, 2012, 13:08:24 pm »
колеги бъдете по активни в писането , има ли нови резултати от експериментите .аз започнах да правя захранване   по материала на vangelis1860

Неактивен zlia_genii

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #143 -: Ноември 14, 2012, 15:29:19 pm »
захранването го направих вече, определено има ефект но не съм направил още самите клетки както трябва а експериментирам с обикновена ламарина и гледам на око производството и не мога да кажа нищо по конкретно на този етап защото не мога да измеря колко газ произвежда и не мога също така да намеря оптималната честота

alexxx можеш ли да покажеш някаква снимка на твоя генератор?
Сиромах човек - жив Дявол  :diablo:

Неактивен иваниванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #144 -: Ноември 27, 2012, 09:39:01 am »
Колеги къде се загубихме.
Аз продължавам да правя захранването. Намерих си  200 А диоди и  сега подготвям трафа  12V  160A, а след това започвам да изработвам клетката от обикновена неръждавейка.
Ако някой иска да обменяме по често информация,  моят е-майл е [email protected]
« Последна редакция: Ноември 27, 2012, 20:26:42 pm от Black Adder »

Неактивен Rachido4x4

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #145 -: Януари 09, 2013, 23:33:38 pm »
може и неподготвен да се изказвам - но имам няколко забележки относно цялата дискусия :
На първо място и ако това не ви стане ясно и не го разберете - няма смисъл да четете по-надолу .
- 1 . ГОВОРИМ ЗА ВОДОРОД И КИСЛОРОД В АТОМНА ФОРМА !?!?!?- няма вариант да съществуват нормално - освен в плазменно състояние .
-2 . Защо всички слизате на 12 V , това ли е златната среда ? Или си мислите че ще излъжете земното притегляне и ще продължавате да задръствате трафика - и то на аванта , без да харчите пари за гориво?  Нещо за резонанс и то на I ва синхронна , и на по-високо напрежение ???
- 3. ИМПЛОЗИЯ - не ЕКСПЛОЗИЯ - виж т.1 - теоретично е възможно ...набързо си измислих и един двутактов двигател действащ на този принцип - с един активен клапан и една сачма с пружина ... друго става ако не се произведе имплозия .

В този си вид генератора на H2 и O2 според мен има само едно предимство (пак хипотетично - не съм го пробвал лично ) като горелка с абсолютна чистота на пламъка - т.е. без въглеродни примеси като всички други източници на висока температура .

Или има нещо което наистина бай Илия си го е знаел (цаката ), или всичко е вятър и мъгла с много малко КПД.

Неактивен любознателният

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #146 -: Януари 10, 2013, 22:53:36 pm »
може и неподготвен да се изказвам - но имам няколко забележки относно цялата дискусия :
На първо място и ако това не ви стане ясно и не го разберете - няма смисъл да четете по-надолу .
- 1 . ГОВОРИМ ЗА ВОДОРОД И КИСЛОРОД В АТОМНА ФОРМА !?!?!?- няма вариант да съществуват нормално - освен в плазменно състояние .
-2 . Защо всички слизате на 12 V , това ли е златната среда ? Или си мислите че ще излъжете земното притегляне и ще продължавате да задръствате трафика - и то на аванта , без да харчите пари за гориво?  Нещо за резонанс и то на I ва синхронна , и на по-високо напрежение ???
- 3. ИМПЛОЗИЯ - не ЕКСПЛОЗИЯ - виж т.1 - теоретично е възможно ...набързо си измислих и един двутактов двигател действащ на този принцип - с един активен клапан и една сачма с пружина ... друго става ако не се произведе имплозия .

В този си вид генератора на H2 и O2 според мен има само едно предимство (пак хипотетично - не съм го пробвал лично ) като горелка с абсолютна чистота на пламъка - т.е. без въглеродни примеси като всички други източници на висока температура .

Или има нещо което наистина бай Илия си го е знаел (цаката ), или всичко е вятър и мъгла с много малко КПД.
Цаки  , няма ,  законът  за  запазване  на  масата  и  енергията  е  железен.
И сто таралежа в гащите на някой, пак не са му достатъчни.

Неактивен emo_G

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 55
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #147 -: Януари 18, 2013, 13:47:25 pm »
Колеги, какво ще кажете за това видео:
http://www.youtube.com/watch?v=1NpJ5s8gJss

Накратичко: инж. Петко Ганчев показва устройство за отопление, генериращо браунов газ. Дайте компетентни мнения като по-запознати с темата, че аз нищо не можах да разбера от тези коефициенти, за които говори във видеото. Иначе отопление за 5 лв/месец си звучи направо утопично. Направо се влюбих в идеята.  :D

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #148 -: Януари 21, 2013, 20:09:50 pm »
Този господин се е засилил да патентова нещо което не е негова разработка потърси в нета с името Минчо Табаков.Но иначе да има водородни клетки които произвеждат със малко ток голямо количество браунов газ.Всички елементи на показаната уредба са отдавна открити и разработени.Принципа на отнемането на топлината от пламъка на водородната горелка и предаването и на някакъв топлоносител е патентован от Минчо Табаков. Ако те интересува нещо по подробно питай.

Неактивен vangelis1860

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #149 -: Февруари 23, 2013, 21:53:44 pm »
Ето върнах се изпратих ви по емейлите инфото  качете ги защото аз не мога   направих  предпоследни експерименти и съм ги описал в сайта на gogobg.net ,защото той ми даде поле на изява което му благодаря

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27