Автор Тема: Сагата "Досиетата Х"  (Прочетена 10578 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Сагата "Досиетата Х"
« -: Август 22, 2008, 18:24:05 pm »
Навярно си запознат, че преди 1 месец, със световната премиера на „Искам да вярвам” (за който ще плюя по-късно), сагата наречена „Досиетата Х” – свърши. Или поне така казва пророкът Айди Бием. Не бързай да рониш крокодилски сълзи. Има 72% вероятност да не си изгледал 9-те пълни сезона от сагата и 2-та (включително новия) пълнометражни филма. Тъй че е излишно да се правиш на жертва за нещо, което не те е засягало пряко до сега. Затова бързо напечатвай в браузъра си zamunda.net и си реши проблема чрез 50-те GB-та, които топло те очакват там. И не забравяй да споделиш после с другарчето си, защото от zamunda не прощават не-споделянето. Особено ако ти се превърне в тенденция.
И аз направих като теб преди близо 4 месеца. Когато разбрах че ще има заключителен филм, като всеки уважаващ себе си конспиратор, реших че трябва да се запозная много отблизо с 9-те сезона. Разбира се и ти имаш представа за какво става въпрос от безпринципно излъчените сезони по Канал 1 преди (някой да помогне с годините)... Но тази представа си остава... безпринципна...
Вярвай ми – друго е да седнеш и да ги изгледаш един по един от началото до края. Най-малкото – някои неща ти се изясняват.
И така, сериалът започва през далеееечната 93 г., без никакви очаквания за успех и повече от 3 сезона. Може би си подочул, че след това става най-успешния сериал на десетилетието и един от най-известните сериали въобще. Следва Х-еуфория по света, създателите се самозабравят и естествено сериала се разводнява – така стана и с „Дързост и красота”, мамка му. Толкова надежди бях вложил там...
Сериите на „Досиетата” се водят задължително условие за хора като теб и мен. Както не можеш да завършиш философия, ако не си прочел диалозите на Платон. Най-малкото - за да видиш тенденциите на дезинформация и парченцата истина, които с удоволствие вече редиш като пъзел Ravensburger с 2012 елемента.


И така – по-същество.
Сериалът като цяло става. Има една основна сюжетна линия с извънземните, която е интересната и много серии, които с ръка на сърцето си зова „пълнеж”. В „пълнежа” ще ти омръзне да гледаш за червеи-убийци (повтарям – червеи), отдавна замразени в ледовете и случайно размразени бактерии, които са опасност за света и насекоми, които са си поставили задачата да ядат човешка плът. Без да се изхвърлям – наистина писва. Писва и да гледаш Мълдър през цялото време, щото Духовни играе некадърно. И Крис Картър го е разбрал явно, затова ще си починеш от него в 8-ми и 9-ти сезон. Затова пък не писва да гледаш Джилиън Андерсън (да – разбира се че зависи от вкуса – но винаги трябва да си „контра”, нали?!). Не героинята й. Абе балансче има с две думи.
От 200 и няколко серии, се опитах да изкарам най-добрите и понеже съм душа човек – ще ги споделя с теб и ще ти спестя онова с червеите. Да знаеш че наистина си ми задължен. Тази подборка може спокойно да бъде гледана без страх, че си пропуснал нещо от основната сюжетна линия. Тези серии могат да бъдат гледани като цял филм. И сериозно препоръчвам този вариант, особено на хората които нямат време за „една-по-една”-метода. Има и една-две серии от „пълнежа”, които стават и заслужават внимание.

Избрано от:


Досиетата Х – Сезон 1, серии: 1, 2, 4, 10, 11, 17, 24.
Досиетата Х – Сезон 2, серии: 1, 4, 5, 6, 8, 10, 14, 16, 17, 25.
Досиетата Х – Сезон 3, серии: 1, 2, 7, 9, 10, 15, 16, 17, 20, 23, 24.
Досиетата Х – Сезон 4, серии: 1, 7, 9, 10, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 24.
Досиетата Х – Сезон 5, серии: 1, 2, 3, 6, 7, 8, 13, 14, 19, 20.

Досиетата Х – Да Извоюваш Бъдещето (пълнометражния филм от 1999 г.).


Досиетата Х – Сезон 6, серии: 1, 4, 5, 9, 11, 12, 14, 19, 21, 22.
Досиетата Х – Сезон 7, серии: 1, 2, 5, 6, 8, 10, 11, 15, 22.
Досиетата Х – Сезон 8, серии: 1, 2, 6, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 21.
Досиетата Х – Сезон 9, серии: 1, 2, 4, 6, 9, 10, 11, 15, 16, 19.

(За теб, който не си чел нищо досега и просто хвърляш един поглед на темата – не – това не са числа за тотото.)

Мога да ти кажа че избраните серии от първите 5 сезона наистина управляват. Най-жесток е филма от 99-та обаче, който се явява връзката между 5-ти и 6-ти сезон. Там са казани много неща и задължително да го гледаш. Дето се вика - ако си ми приятел ще го гледаш.

Трябва да предупредя обаче, че от 7-ми сезон нататък, просто гледаш друг филм, а не „Досиетата Х”. Няма нищо общо, много се зацикля и сивее. Мълдър го няма (колкото и да дразни той прави този филм това, което е), Скъли има слаби роли в историите и колкото и да е жалко, духа който се чувства преди това – го няма. Сериалът свършва някак скалъпено и сякаш краят е направен на две-на-три. Което е тъпо.

Днес (22 август, 2008 г.) беше премиерата на новия филм: Искам да Вярвам.
Бях на предния ден да си запазя билет за голямата зала на последния ред посредата. Учудващо за мен - бях първи. Никой не се беше сетил.
- Продавате ли билети за утрешната примиера на Досиетата Х? :)
(Жена):
- Да, колко билета?
- Един.
- Ах, милият ми той, какъв ентусиазъм!
- ? ? ?
- Ето сега миличък, цялата схема е твоя, избери си НАЙ-хубавото място!!!
- ? ? ?
- Браво! Най-хубавото е точно това! Бих ти дала и безплатни пуканки, ако процекцията беше днес!
- ? ? ? (...) А плакатчета имате ли?
- Чакай сега ще ти измисля нещо...

И отиде и ми даде плакат с думите Честито! (? ? ?), съпроводено с чистосърдечен смях. Радваше ми се жената като на малко дете. А не съм - нали се сещаш :D Та беше малко странно, но все пак хубаво :)

Та така. Закачих си плаката гордо, под плаката на Fight The Future отпреди 9 години (трябва да ти кажа, че е като нов) и един познат - друг фен на Досиетата - в момента ми завижда неблагородно с право. Много модно стана да знаеш. (Не Чефо - за последно ти казвам - няма да ти ги продам :P).


Та сега се връщам от прожекцията и ти се правя на интересен с този материал. В залата имаше 12 човека (апостола). Да, правилно си разбрал - на премиерата на Досиетата Х. 12.
Филмът е отчайващ. Много, ама много зле. Какъвто и фен да си - моля те не давай пари за кино, не си хаби оптичния кабел да го сваляш и най-вече - не си губи времето да го гледаш, ако си Х-фен и искаш да си останеш такъв...
Не само че не става дума за извънземни, не само че сюжета е невероятно зле, ами и няма нищо паранормално. Просто все още не мога да асимилирам как е възможно да е направен по този начин, с този сценарий. И кой причини това на феновете, предвид очакванията, които те имаха за филма?!?
Та понякога се чудя, как е възможно един екип да се събере, целенасочено да работи върху нещо, да влага труд и крайният резултат да е нещо като новия X-Files. Наистина не си разваляй впечатленията от хубавите 6 сезона с това...


Какво е излизало на българския пазар:

Ако си маниак (не, не съм) - преди години излязоха доста книги по сериала. 5 от тях са напълно различни от него и са истории, неразказани във филмите - наистина са доста добри, всяка една от тях.
Други 2 книги са сценариите към 2 от сериите. Не мога да кажа кои точно бяха подред. Има и 3-та от тази серия, която аз нямам, но не са интересни ако сте гледали филмите. Интересни са 5-те, за които споменах. Всички можеш да ги видиш на снимката която направих току-що - прикачена по-долу.
Има и списание, 100% Хит, ако искаш да научиш повече за филма и актьорите. Май с това се изчерпва издаваното.
Ще кажеш, за какво ми е всичко т'ва?
Щото искам да повярваш брат :P


А ако след всичко това още не си повярвал (що за дебил трябва да си?) можеш да изиграеш и компютърната игра "Resist or Serve", за която не мога да ти дам мнение, защото не съм я играл (казах ти че не съм маниак). Но можеш да се ограмотиш чрез zamunda.



Заключителните ми думи са, че като цяло сериалът ще остане в историята като единствения по-сериозен за конспирации, НЛО и мистика. Затова е хубаво всеки да го види.
Слабостите му са, че въпреки огромната тематика и сценарии които можеха да бъдат измислени (най-малкото благодарение на информацията в интернет) - потенциала не е реализиран и има много воднисти серии. А можеше да няма празно дет се вика.
Учи мама, за да станеш известен сценарист, да отидеш в Холивуд и да направиш по-добър сериал за извънземни.

Дотогава - I do not beLIEve. I KNOW!

Ти също, а?
« Последна редакция: Ноември 17, 2008, 13:26:19 pm от H. »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Сагата "Досиетата Х"
« Отговор #1 -: Август 22, 2008, 18:39:22 pm »
Ами то в Монитор днес има статия:

Закриха “Досиетата Х”

От която става ясно че авторите на филма  буквално са се изгаврили с всичките му фенове:

Преди да излезе на голям екран "Досиетата Х: Искам да повярвам" тънеше в пълна мистерия, а трейлърите предвещаваха загадъчно и зловещо паранормално приключение. До последно се пускаха какви ли не слухове за сюжета, което допълнително нажежаваше нетърпението на милионите почитатели на сериала. Филмът имаше всички предпоставки да се превърне в хит, най-малкото заради популярността на телевизионните епизоди. Но дългоочакваното завръщане на Мълдър и Скъли се оказа катастрофално. Лентата не успя да мине дори бариерата от 100 милиона долара приходи от прожекции. А трябва да признаем, че се изисква доста "талант", за да разочароваш такава вярна армия като зрителите на "Досиетата Х".
Основната причина за провала на лентата е странното хрумване на създателя на сериала и пълнометражните филми  Крис Картър да премахне душата на отрочето си. А именно - паранормалното, конспирацията, извънземните, примамливият надпис TOP SECRET. "Досиетата Х: Искам да повярвам" е по-скоро трилър, в който единственият необясним феномен са виденията на стар свещеник. Всичко останало може да мине за типична серия на "От местопрестъплението".

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Относно: Сагата "Досиетата Х"
« Отговор #2 -: Август 23, 2008, 20:03:10 pm »
Сериала съм гледал 2 пъти.Първия филм поне 3 и не ме разочарова,още не съм гледал новия но малко съм притеснен.  :(
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Breath

  • Гост
Относно: Сагата "Досиетата Х"
« Отговор #3 -: Август 23, 2008, 22:40:09 pm »
Вярно е, че не става последния филм и аз го изгледах, но не съжалявам.

И не бъдете сигурни, че е последен, ето интервю на Джилиан Андерсън и вижте какво казва:  ;)

- Възможно ли е този филм да е първият от поредица пълнометражни игрални "Досиетата Х"?

- Ако този се хареса на публиката, вероятно е възможно да направим и втори. Има време, ще видим.


Цялото интервю: http://interview.actualno.com/new_176759.html

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Сагата "Досиетата Х"
« Отговор #4 -: Август 24, 2008, 10:15:43 am »
След толкова много коментари, ми се отщя да го гледам. Преди няколко седмици един фен също ми каза, че бил боза, още от тогава ме обхвана желязната хватка на съмнението относно качеството на този филм.  ;D

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Сагата "Досиетата Х"
« Отговор #5 -: Август 27, 2008, 00:51:10 am »
Хорус, гледай си работата!  :P  Някои от т.нар. "пълнеж" серии са си много добри. Примерно за онези невидими насекоми, които обсебваха хората, за горските хора, които имаха мимикрия на гора, регенериращия се изруд, ядящ ракови тумори, убиеца, който излизаше извън тялото си...

Това му беше интерсното на досиета, че съчетаваше хоръра с конспирациите.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Сагата "Досиетата Х"
« Отговор #6 -: Август 27, 2008, 01:23:36 am »
Хорус, гледай си работата!  :P  Някои от т.нар. "пълнеж" серии са си много добри. Примерно за онези невидими насекоми, които обсебваха хората, за горските хора, които имаха мимикрия на гора, регенериращия се изруд, ядящ ракови тумори, убиеца, който излизаше извън тялото си...

Това му беше интерсното на досиета, че съчетаваше хоръра с конспирациите.

Е това казах и аз бе ;) Има интересни от "пълнежа" :D Тази за убиеца дето излизаше извън тялото си е отбелязана в горните :D

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Сагата "Досиетата Х"
« Отговор #7 -: Август 27, 2008, 10:16:21 am »
Много яка статийка. Хорус, поздравления.
Досиетата Хъ ми е единия от трите любими сериала(другите два бидейки СтарГей и Цървена ъъ БОйна Звезда "Галактика"...
И се питам след толкова як първи пълнометражен филм чия  е била гениалната идея за настоящия. Надявам се поне и сивите да го гледат от кораба-майка,да се обидят да отвлекат създателите и да им направят анални проби...без да им изтриват спомените....
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Сагата "Досиетата Х"
« Отговор #8 -: Август 27, 2008, 12:37:21 pm »
М, да.
Браво, Хоръс за статията.
Добро си е филмчето, това че залата не бе пълна изобщо не ме притесни. По-скоро обратното щеше да ме шокира, това да не е "Сексът и градът". ;D ;D ;D

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Сагата "Досиетата Х"
« Отговор #9 -: Август 27, 2008, 17:14:43 pm »
А, бе и аз,  след толкова страхотно сглобен трейлър, очаквах супер филм с вече по-зрели и по-добри (актьори) Духовни и Андерсън. ( но май предпочитам Духовни в "Калифорникейшън"  ;D). Не мен не ми хареса. Единственият свеж полъх беше участието на шотландския комик Били Конъли. Супер пич. Другото си беше резлива бозичка. И даже нямаше нищо Хъ, нищо свръхестествено, както се очаква от подбен филм. Само франкенщайнски експерименти и отново  с руския привкус. Тоя Холивуд напоследък е просто обсебен да посолява задължително филмите с руската подправка. Как никой не може да измисли нещо оригинално.  :-X Същото  е и с Новия Индиана Джоунс. Аман от клишета , бе, руснаците лоши ние добри. ;D  Очаквам зрели,  съответсващи на епохата филми. Май много очаквам.  :D  Просто лично мнение.

Неактивен ton

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Относно: Сагата "Досиетата Х"
« Отговор #10 -: Септември 01, 2008, 00:18:49 am »
1. Най-добре е холивудските бози да бъдат бойкотирани!
2. Явно на евреите в Холивуд е поставена задачата руснаците отново да бъдат демонизирани!

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Сагата "Досиетата Х"
« Отговор #11 -: Септември 01, 2008, 15:53:15 pm »
Бе то май има и 3 и 4 ама.. ;D  не знам как ще стане.

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Относно: Сагата "Досиетата Х"
« Отговор #12 -: Септември 02, 2008, 12:27:09 pm »
Единствено ми хареса като даваха снимката на буши и пуснаха мелодийката  :P Иначе кой руснак ще отиде в уса да провежда нелепите си франкенщайнски експерименти при наличието на сибир,където ще работи необезпокояван,без никви конспирации,никакви извънземни или хибриди(с изключение на буши),филма плюе на миналото си...но може да се гледа като комедия
Свещенник,който се е самокастрирал и изнасилил 36 момченца,а сега е екстрасенс и чува гласа господен в главата си WTF!?  ;D ;D ;D
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
И аз стигнах до финала!
« Отговор #13 -: Септември 06, 2008, 19:08:43 pm »
Изкефи ме как завърши 8) Спендър си дърпаше от цигарата до последно

Но не съм много съгласен относно критиката за последните 2 сезона. Агент Джон Догет си вършеше чудесно работата. На моменти беше по-добър от самия Мълдър ;)  А Директор Керш през цялото време е бил на добрата страна. И накрая всички от ФБР бяха напълно убедени в правотата на основателя на Досиетата Х :) Нямаше как публично да го покажат по време на трибунала.

Истината беше 22 Декември, 2012 :P  Живот и здраве ще видим какво ще се случи тогава ;)

Обаче накрая какво се оказа, помните ли? Че независимо дали Синдиката е изместен от шахматното поле, конспирациите продължават ;)  Просто играчите се сменят :D Няма край ;D

Относно критиката за първоначалната идея на филма - ако на вас не ви прави впечатление, нещата са стояли по един начин през далечната 1993 г., когато започнали снимките. Не забравяйте, че живеем в динамична епоха, и е нормално действията в сериала през годините да излизат от релсите на първоначално замисленото. Ефекта щеше да е друг, ако бяха само 5 сезона, или беше една трилогия, или само единичен филм. Тогава историята щеше да е по-сбита, но повече да отговаря за ВРЕМЕТО СИ!

"Искам да повярвам" ще пусна след малко :P
« Последна редакция: Септември 06, 2008, 19:16:06 pm от Peacekeeper »

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Относно: Сагата "Досиетата Х"
« Отговор #14 -: Септември 06, 2008, 23:53:47 pm »
филма ми хареса понеже не слага край на сагата  ;)Мълдър е в пъти по-добър от Доггет(но и него го бива)
Защо всъщност Духовни не участва  в последните 2 сезона?
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
6621 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37714 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13538 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12117 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
9076 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27