Автор Тема: Клетъчните телефони са опасни за децата  (Прочетена 26844 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gurgel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #30 -: Януари 31, 2008, 22:08:56 pm »
За лъчението, създавано от GSM-клетките да не приказваме - никнат като гъбки, сгъстяват се, скоро в големите градове ще гледаме "всяка панелка с клетка" - била за мобилните телефони, за Wi-Fi или някоя друга дивотия.
Днес четох за някакви симпатяги, които саботирали лъчението, подхвърляйки buster-и, на принципа на оргоновите генератори. И след няколко дни "ония" инсталирали още антени, за да неутрализират ефекта ;D

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #31 -: Февруари 04, 2008, 17:39:22 pm »
Спасението е ако си вградиш в стените рабица и да създадеш един вид фарадеев кафез....ама няма да имаш обхват на телефона :):):)
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #32 -: Февруари 26, 2008, 13:49:58 pm »
flyDragon, признавам, че имаш право. ;)

Цитат
Интересува ме вашето съзнание какво прави с това, а не колко пари са успели да ви измъкнат, докато са ви продавали лепенката


Моето съзнание реагира малко закъсняло, но слава Богу взех самостоятелно решение/още преди да прочета написаното от теб/. Имах едни съмнения и май се потвърдиха..Душата ми е по-важна от някакви лепенки. Унищожих ги. / Отвътре излязоха интересни неща.. :o/
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #33 -: Февруари 26, 2008, 16:18:47 pm »
От само себе си се разбира, че ще те питаме: Какви неща излязоха отвътре?
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #34 -: Февруари 26, 2008, 16:33:49 pm »
Полезни нещица :D

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #35 -: Февруари 27, 2008, 05:52:24 am »
От само себе си се разбира, че ще те питаме: Какви неща излязоха отвътре?
Засега ще кажа само, че е нещо, с което шега не бива..Обаче съм любопитна ,какво има в лепенката от 2 лева..Някой ще се жертва ли? ;)

Полезни нещица :D
Интересна информация. Благодаря!Могат да се използват и за подслушвателно средство/предшественик на чипа, хаха/.
Сещам се за две любопитни случки,които съм имала с мобилен телефон:
Първата: Обаждам се на шефа по телефона и обсъждаме организационни проблеми.Приключвам разговора и след малко получавам смс, че имам съобщение на гласовата поща. Прослушвам я и що да чуя: разговора ми с шефа отпреди малко :o
Втората: Звъня на един приятел, обаче телефонът му дава заето. Аз обаче продължавам да звъня и изведнъж го чувам да говори...но не с мен..Чувам го как се уговаря с един приятел да ходят за риба..Просто директно се бях прикачила в техния разговор.
Някой има ли обяснение?




« Последна редакция: Февруари 27, 2008, 06:07:24 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #36 -: Февруари 27, 2008, 10:42:01 am »
Това, че е нещо, с което шега не бива, не ни върши особено голяма работа, освен че може би прави опит да прикове вниманието ни в твоята тайнственост, Magnolia!

Лепенката от 2 лева няма нищо вътре в себе си, освен разбира се химикалите, с които е промазана хартията. Става дума за такава хартия, подобна на лепенките с изписани върху тях цени, които лепят по стоките в магазините. Разликата обаче е, че лепенката е значително по-голяма като размер - примерно 3 на 3 см и върху нея е отпечатано съвсем примитивно, може би на обикновен принтер, "цветето на живота" или друга свещеногеометрична фигура. Хартията е промазана в жълто, в синьо, розово, в зелено или в бяло - като етикетите с цените. Отдолу има фолио, което отлепваш и докато лепилото не е засъхнало, залепваш на батерията на телефона си или където пожелаеш. Можеш предварително да изрежеш лепенката, ако ти е твърде голяма, но твърдят, че не трябва да засягаш изображението. Технологично в тази хартийка няма нищо особено; за разлика може би от по-скъпите лепенки, които, доколкото знам, са по-професионално направени и доста по-дебели - с някакъв пълнеж до около половин мм между горния и долния външен слой. Ефтината лепенка разчита по-скоро на вашето символно-заклинателно отношение и на естествените свойства на геометричното съвършенство, което обикновено е изобразено върху нея.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #37 -: Февруари 27, 2008, 11:28:19 am »
Хоръс от тия полезните неща не можеш да си отвориш колата. Това са градски легенди. Принципа на алармите и на дистанционните е чрез инфрачервени лъчи, т.е електромагнитни, а звука е мех. вълна. Едно устроиство създадено да приема и преобразува мех. вълни не би могло да приема и преобразува ел.магн. такива, т.е.
Пример:  :DАз ако съм на Сев. полюс, а ти си на Екватора - аз като ти звънна, ти ще обърнеш телефона към Слънцето и аз веднага ще почувствам топлина от инфрачервените лъчи излъчвани от нашата звезда.  :D :D :D
Не ста' а батка! Умрех от студ. ;)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #38 -: Февруари 27, 2008, 18:00:34 pm »
Може, може :D На мен ми ги дадоха и просто реших да ги споделя, не съм пробвал нито едно от описаните "трикчета" :)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #39 -: Февруари 27, 2008, 18:07:04 pm »
Аз успях да изкарам заводския номер на телефона  ;)  Най-ме впечатли отварянето на колата, ама Trandev ако е прав ...   :(
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #40 -: Февруари 27, 2008, 21:57:11 pm »
 flyDragon, не се правя на интересна, но не мога да го изтипосам тук. Става дума за сложно пиктографско изображение, което не ми е ясно, дали все пак не действа..А и как действа.. Особено, ако попадне в неподходящи ръце..Ще реша по- късно на кого да го предоставя... ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Учени: Няма връзка между GSM-ите и мозъчните тумори

От Агенцията за здравна защита на Великобритания предупреждават да не се правят генерални изводи от резултатите на изследването, информира Green.Democrit.com
21.01.2006

Британски учени проведоха най-широко мащабното търсене на предполагаемата връзка между клетъчните телефони и туморите в мозъка, научаваме от "Нюз сайънтист". И не открили такава.

В периода декември 2000-февруари 2004 г. изследователите интервюирали 966 души от всички краища на острова, които имат диагноза "тумор в мозъка", а така също и 1716 видимо здрави британци.

Епидемиологичното изследване не открило доказателства в полза на теориите, че продължителното използване на клетъчни телефони увеличава риска от образуване на мозъчен тумор.

Затова пък учените установили, че повечето ракови образувания са разположени най-често в зоната на мозъка по-близо до ухото, за което интервюираните твърдели, че използват по принцип при разговори по мобилния си телефон.

Учените обаче не успели да установят зависимост между разположението на туморите в мозъка, най-често използваното ухо и това дали изследваните са десняци или левичари. Ето защо експертите са склонни да мислят за откритата връзка като за аномалия.

Те предполагат, че пациентите просто грешат при припомнянето на факта от коя страна най-често държат телефона - грешка, породена от желанието им да обяснят произхода на раковото образувание в мозъка им.

От "Нюз сайънтист" припомнят последните изследвания, които откриха връзка между туморите в мозъка и продължителното използване на клетъчни телефони - шведското от април 2004 и холандското от октомври 2003.

През януари миналата година Съветът за радиологична защита на Великобритания също не откри такава зависимост, но излезе със становище да не се разрешава ползването на клетъчни телефони от деца под 8-годишна възраст, тъй като биха могли да са по-предразположени от възрастните към ефектите от радиацията, излъчвана от апаратите.

Настоящото изследване се провежда от университетите в Лийдс, Манчестър и Нотингам, и от националния институт за изследване на рака. Финансирано е от британското правителство и няколко компании, произвеждащи клетъчни телефони.

Проучването е част от по-широкия научен проект "Интерфон" (Interphone), който трябва да търси предполагаемата опасна връзка в 13 различни държави.

Междувременно от Агенцията за здравна защита на Великобритания предупреждават да не се правят генерални изводи от резултатите на изследването, тъй като все още не е известно как употребата на GSM-и оказва влияние върху мозъка ни в дългосрочен план.

Шведският учен Ленарт Хардел от университета в Йоребрьо изцяло се съмнява в достойнствата на британското изследване.

Миналия май той оповести връзка между мозъчните тумори и използването на клетъчни телефони в селските райони, където апаратите често излъчват повече радиация заради по-голямата отдалеченост от предавателните станции.

Според Хардел трябват поне 10 г. сериозни изследвания, за да се установи нещо със сигурност за дългосрочния ефект на тази радиация върху човешкия мозък.


Да бе няма - вярвай си в Дядо Коледа!!! Защо засекретиха изследванията тогава направени по този въпрос в Хонгконг, където има най-много мобилни телефони на глава от населението! laugh
Мой приятел преди три години от постоянно говорене по бизнес дела по клетъчен телефон умря на 50 години със СЕДЕМ ТУМОРА В ГЛАВАТА, А ПРЕДИ ТОВА БЕШЕ ЗДРАВ КАТО БИК И СПОРТИСТ!... ???
Ето нещо по темата и от мен:

GSM-те унищожават сперматозоидите
07.02.2008 08:57   11

GSM-те унищожават сперматозоидите
Снимка: Булфото

Всеки, който говори с часове по мобилния телефон, може да наруши качеството на спермата си, сочат данни от медицинско изследване сред 360 мъже в клиника по безплодие в Кливланд.
Лекарите твърдят, че "има връзка между честотата, с която те използват телефоните си, и качеството на семенната им течност".
Зависимостта е в посока колкото повече се говори, толкова по-голям да е процентът на ненормалните сперматозоиди.
Данните от изследването са публикувани в последния брой на списание "Fertility and Sterility".

Източник http://www.dnes.bg/article.php?id=47226
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #42 -: Март 21, 2008, 00:54:23 am »
Променят ли излъчванията от мобилните телефони хормоналните нива?



25 доброволци дават кръв и урина за анализ и попълват специален справочник през декември 2006 г., още преди да бъде поставена излъчвателна антена на сградата на един от банковите филиали  в град Кемптен, Германия. След 5 месеца, през май 2007, повтарят процедурата. Установява се , че излъчванията  от мобилните телефони променят „по един ужасяващо драстичен начин” хормоналните нива в организма.

От една страна се оказало, че  отделянето на мелатонин се отлага за ранните сутрешни часове. По принцип нивото на мелатонина/ хормон на съня/ достига най- високите си стойности един до два часа след лягане и отново спада в сутрешните часове. Недостигът на мелатонин през нощта означава съкратена фаза на дълбокия сън. Това се изразява в неспокоен сън с чести събуждания. Симптомите на високите нива сутрин са трудното ставане и усещането за разглобеност.
В същото време стойностите на серотонина/ хормона на щастието/ са се понижили с 30 % при 21 от тестваните лица. Постоянният недостиг на серотонин води до  липса на мотивация, безрадостност, вътрешно неспокойствие и проблеми с апетита.


Със съкращения
източник
« Последна редакция: Март 21, 2008, 00:58:57 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #43 -: Април 01, 2008, 12:20:12 pm »
Мобилните телефони по-опасни и от цигарите

01 Април 2008, 11:19
Източник: BgNewsroom

Мобилните телефони са по-опасни и от цигарите
BG NewsRoom
Има много и все повече увеличаващи се доказателства за връзката между използването на мобилен телефон и определени мозъчни тумори, заяви доктор Вини Курана, авторитетен невролог и специалист по раковите заболявания.
В последното си проучване той твърди, че за десет години използването на мобилен телефон може да удвои риска от рак на мозъка. Мобилните телефони може да убият далеч повече хора от пушенето и азбеста, цитира вестник “Индипендънт” думите на Курана. Той съветва да се избягва използването на мобилен телефон, когато това е възможно и предупреждава правителствата, че производителите на мобилни апарати трябва да предприемат спешни стъпки за предотвратяване на излагането на хората на излъчване. Вредното излъчване на мобилния телефон според Курана ще бъде доказано със сигурност през следващото десетилетие. През последните 16 години доктор Курана е носител на 14 награди, публикувал е десетки научни трудове, участва в над 100 изследвания за влиянието на мобилните телефони. Курана, който е от индийски произход, е неврохирург в болница в Канбера, съобщава в. “Ютарни лист”./БГНЕС

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #44 -: Април 01, 2008, 17:39:03 pm »
Абе какви са тия лепенски всъщност? Навярно силата е в геометричното изображение. Пуснете една картинка да видим и да си направим.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27