Автор Тема: Клетъчните телефони са опасни за децата  (Прочетена 26763 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #45 -: Април 01, 2008, 21:58:01 pm »
Абе какви са тия лепенски всъщност? Навярно силата е в геометричното изображение. Пуснете една картинка да видим и да си направим.
Не можеш да си направиш, защото изображението е вътре.Не питай как се отлепя това чудо, без да нарушиш изображението. Ако имат положителен ефект и след отлепянето се наруши целостта, би трябвало да действа отрицателно, мисля. :-\ ПОне така ми казаха. Аз доскоро го пазех сканирано, но се оказа, че съм го затрила. Имам друго, което няма как да набутам в телефона. :-[
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #48 -: Септември 23, 2008, 20:38:47 pm »
Наука и Техника
Мобилните телефони - още по-опасни за хората?
22 Септември 2008
Според американски учени, когато използвате мобилния си телефон, функциите на мозъка ви блокират.  :P
 
Поредните научни съобщения за влиянието на мобилните телефони върху човека не са много приятни. Според учените от Американския колеж по спешна медицина, когато използвате мобилния си телефон, функциите на мозъка ви блокират.

По време на изследванията някои части на мозъка ставали абсолютно неактивни, когато хората използвали мобилни телефони. И това е валидно дори при изпращане на съобщения, работа с GPS и сърфиране в Мрежата, а не само за разговори.Учените предупреждават, че е най-добре да не използвате телефона си, докато сте заети с нещо важно, например шофирате, работите с инструменти и т.н.  :o

Ние обаче сме малко скептично настроени към тези резултати - не че не поддържаме тезата, че писането на SMS по време на шофиране е не по-малко опасно от шофирането в нетрезво състояние. По-скоро не можем да повярваме, че това направо изключва част от мозъка. Още повече че не успяхме да намерим информация за споменавания в съобщението мозъчен дял, наречен ratio communis. Информацията е на Mobile Bulgaria.
 
http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=4&id=16536

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #49 -: Януари 14, 2009, 17:22:37 pm »
Излъчванията на мобилните телефони и мрежата от клетки предаватели са опасни не само за хората, но и въобще за околната среда и екологията. Последните изследвания показват, че те са една от причините за намаляване на популациите на пчелите и загубване на цели пчелни семейства поради дезориентация и невъзможност на пчелите да се върнат обратно в кошера си! В някои части на света са констатирани големи загуби на пчеларите; другата причина са отровните пестициди с които се ръси реколтата непрекъснато с цел увеличаване на добиви и печалба! Равносметката от това обаче ще е печална за човечеството!
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен HAZE

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #50 -: Февруари 15, 2009, 20:24:01 pm »
Ето начин за неутрализиране на вредните излъчвания от мобилни телефони,микровълнови фурни,телевизори и компютри:

http://coralint.ru/catalog/element.php?IBLOCK_ID=44&SECTION_ID=265&ELEMENT_ID=2127

около 40 лева струва
Който иска мога да му купя ;)

Неактивен Kida

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
  • The hardest thing in the world is to be alive...
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #51 -: Февруари 15, 2009, 21:16:04 pm »
Мрежите на мобилните телефони се изграждат от отделни клетки, покриващи определена площ. Тези клетки са полета с вълни с определена честота. Съвсем нормално е да влиаят на човека по определен начин, ама чак да му се изключи мозъка... Скоро сигурно ще измислят, че променят ДНК-то
Been smashed to the ground Arose from devotion To take a look and see what is inside Sight of the cr

Неактивен izi_sun4eto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #52 -: Март 05, 2011, 00:22:11 am »
Ето един полезен съвет и от мен. Един физик ми каза, че ако сложим едно малко най-обикновено лисче хартия (5x5 см) и на него напишем "Ра" (Бог Ра) точно там където е сим картата, предзвало от вредните излъчвания на телефоните. До колко това е истина - един Бог знае!!! :D
"Първо провери, тогава повярвай!"

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #53 -: Март 05, 2011, 13:16:24 pm »
Мисля че се е шегувал...
" Trust no one."

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27