Автор Тема: Клетъчните телефони са опасни за децата  (Прочетена 26842 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #15 -: Декември 30, 2005, 10:43:48 am »
мм, на мен не ми звучи смешно.(Ако смяташ че си се минал, бих ти я купил...) ;)
musica universalis

Heinie

  • Гост
Отг: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #16 -: Декември 30, 2005, 10:50:27 am »
Мисля, че имам някакви координати на дамата, от която го купих, ако се интересуваш...

Heinie

  • Гост
Отг: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #17 -: Януари 21, 2006, 18:19:31 pm »
Учени: Няма връзка между GSM-ите и мозъчните тумори

От Агенцията за здравна защита на Великобритания предупреждават да не се правят генерални изводи от резултатите на изследването, информира Green.Democrit.com
21.01.2006

Британски учени проведоха най-широко мащабното търсене на предполагаемата връзка между клетъчните телефони и туморите в мозъка, научаваме от "Нюз сайънтист". И не открили такава.

В периода декември 2000-февруари 2004 г. изследователите интервюирали 966 души от всички краища на острова, които имат диагноза "тумор в мозъка", а така също и 1716 видимо здрави британци.

Епидемиологичното изследване не открило доказателства в полза на теориите, че продължителното използване на клетъчни телефони увеличава риска от образуване на мозъчен тумор.

Затова пък учените установили, че повечето ракови образувания са разположени най-често в зоната на мозъка по-близо до ухото, за което интервюираните твърдели, че използват по принцип при разговори по мобилния си телефон.

Учените обаче не успели да установят зависимост между разположението на туморите в мозъка, най-често използваното ухо и това дали изследваните са десняци или левичари. Ето защо експертите са склонни да мислят за откритата връзка като за аномалия.

Те предполагат, че пациентите просто грешат при припомнянето на факта от коя страна най-често държат телефона - грешка, породена от желанието им да обяснят произхода на раковото образувание в мозъка им.

От "Нюз сайънтист" припомнят последните изследвания, които откриха връзка между туморите в мозъка и продължителното използване на клетъчни телефони - шведското от април 2004 и холандското от октомври 2003.

През януари миналата година Съветът за радиологична защита на Великобритания също не откри такава зависимост, но излезе със становище да не се разрешава ползването на клетъчни телефони от деца под 8-годишна възраст, тъй като биха могли да са по-предразположени от възрастните към ефектите от радиацията, излъчвана от апаратите.

Настоящото изследване се провежда от университетите в Лийдс, Манчестър и Нотингам, и от националния институт за изследване на рака. Финансирано е от британското правителство и няколко компании, произвеждащи клетъчни телефони.

Проучването е част от по-широкия научен проект "Интерфон" (Interphone), който трябва да търси предполагаемата опасна връзка в 13 различни държави.

Междувременно от Агенцията за здравна защита на Великобритания предупреждават да не се правят генерални изводи от резултатите на изследването, тъй като все още не е известно как употребата на GSM-и оказва влияние върху мозъка ни в дългосрочен план.

Шведският учен Ленарт Хардел от университета в Йоребрьо изцяло се съмнява в достойнствата на британското изследване.

Миналия май той оповести връзка между мозъчните тумори и използването на клетъчни телефони в селските райони, където апаратите често излъчват повече радиация заради по-голямата отдалеченост от предавателните станции.

Според Хардел трябват поне 10 г. сериозни изследвания, за да се установи нещо със сигурност за дългосрочния ефект на тази радиация върху човешкия мозък.
« Последна редакция: Януари 22, 2006, 02:26:07 am от Alien »

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #18 -: Януари 21, 2006, 18:56:01 pm »
Мисля, че имам някакви координати на дамата, от която го купих, ако се интересуваш...
моля те пусни ми ги на ЛС
musica universalis

prestor

  • Гост
Отг: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #19 -: Февруари 10, 2006, 20:44:41 pm »
Клетъчните телефони са си жив нашийник. Чух че скоро всички оператори ще имат еднакви номера и независимо от доставчика на услугата, всеки абонат ще има постоянен номер. Щом това се осъществи, какво пречи в личната ни карта освен адрес да се записва и личен телефонен номер? Представете си колко ще сме удобни тогава. Отделно още сега официално се извършва "data mining" на разговорите ни.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Отг: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #20 -: Януари 04, 2007, 11:38:02 am »
Клетъчните телефони са си жив нашийник. Чух че скоро всички оператори ще имат еднакви номера и независимо от доставчика на услугата, всеки абонат ще има постоянен номер. Щом това се осъществи, какво пречи в личната ни карта освен адрес да се записва и личен телефонен номер? Представете си колко ще сме удобни тогава. Отделно още сега официално се извършва "data mining" на разговорите ни.

  Ще го въвеждат ли последно ...data mining  какво ще рече :-\

farsky

  • Гост
Re: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #21 -: Април 13, 2007, 21:59:37 pm »
Клетъчните телефони имат не случайно подбрани честоти, който "случайно" се припокриват с тези на мозъка       (в различна степен за различните хора) ОСОБЕННО в състояние на сън, когато честотите, както и модулацията им са в най близко приближение до човешките. Мозъкът е лабилилен в такъв момент към вменяване на поведенчески черти. Някои хора в добро здраве "безпричинно"  получават пищене в ушите или т. н. "tinitus" особенно след сън.
За повече инфо. всеки може да филтрира google  с  tinitus harm cell phone.  От мои познати знам, че на запад се практикува не само изключване на gsm-а нощем, но и премахване на батерията. Аз лично го правя.

topteglo

  • Гост
Re: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #22 -: Май 10, 2007, 11:03:36 am »
Знаем откаде знаеш че всички разговори по мобилните се записват-това е системата на НАционалната Служба Сигурност на Америка. Записват се и всичко що се излъчва-телефони,радия,интернет-всичко.Информацията се обработва от компютър който превезда автоматично на всички познати езици и техните наречия.
Компютъра следи за зададени ключови думи- всичко което съдържа тези думи се преглежда от хора.
Дори виц на Осама да разкажеш и ще го проверят-както и този коментар естествено.
Но това е остаряла технология- Вече четат мислите и гледат в бъдещето.Още 1980 е имало устройства за това-ХРОНОВИЗИОРИ.

За вредното влияние на телефоните и другите технологични придобивки е описано в филма ВЕЛИКАТА ТАЙНА НА ВОДАТА. Ако сте пропуснали да го гледате направете го много бързо.
Филма го има в сайта за научно популярни филми www.kolibka.com/2.html   раздел ЗАГАТКИ
Ето и книгата(преведена на Български) на Масару Емото в която ще намерите повече илюстрации и снимки-
http://72.21.41.186/details.php?id=6628
« Последна редакция: Май 20, 2007, 15:09:52 pm от topteglo »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Отг: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #23 -: Януари 12, 2008, 05:02:59 am »
Срещу два (2) лева на тазгодишната изложба на скъпоценни камъни в "Земята и (х)ората" се сдобих с няква лепенчица за телефона, която представлявала холограма на кварцов кристал. Даже един радиестезист ми демонстрира ефекта с махало ;D Ако някой знае дали съм дал два (2) лева смислено, да каже ;D
Прецакал си се..Аз обезопасявам техниката с "лепенки",/не на кварцов кристал, а на нещо съвсем друго/ но струват дооооста повече от 2 лева. ;D  На мен с отстъпката ми излиза 25 евро. Продукт са на 10 -годишни разработки на руска лаборатория, по онова време-секретна.
Но има доста ментета, вярно  е.
« Последна редакция: Януари 12, 2008, 05:26:43 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Отг: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #24 -: Януари 12, 2008, 05:08:21 am »
Вдигнах темата,защото се възмутих от това:
Учени: Няма връзка между GSM-ите и мозъчните тумори.......

Има връзка , и то по-пряка от тази, здраве му кажи.

« Последна редакция: Януари 12, 2008, 05:15:25 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #25 -: Януари 12, 2008, 05:15:02 am »
ето : Употребата на клетъчни телефони и мозъчните тумори:




Няма статистики, защото развитието на един мозъчен тумор трае 3-5 години, а "мобилната чума" вилнее от около 5 години в тези мащаби. Другата причина е, че масово се фалшифицират изследвания срещу пари. >:(
« Последна редакция: Януари 12, 2008, 05:24:33 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #26 -: Януари 12, 2008, 14:49:54 pm »
Ъъм само да вметна,че така като гледам това са корелации,а те не показват  прчнино-следствени връзки
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #27 -: Януари 12, 2008, 19:34:49 pm »
Ъъм само да вметна,че така като гледам това са корелации,а те не показват  прчнино-следствени връзки
Имах предвид втората графика, но нещо обърках при копи-пейста. Тя ясно показва увеличаването на риска от мозъчни тумори в зависимост от продължителността на използване./ в години/От една графика никой няма да се убеди, естествено,но нетът е пълен с инфо.
За да не се говори масово за това, причината е ясна. Който плаща, той поръчва музиката. ;)

Така или иначе необратимите ефекти ще бъдат изпитани в близко бъдеще. Има изследвания, но не се дава гласност много.
« Последна редакция: Януари 12, 2008, 19:47:58 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Клетъчните телефони са опасни за децата
« Отговор #29 -: Януари 31, 2008, 10:52:45 am »
Нагоре стана дума за лепенките с изображения, които "пазят" от отрицателните въздействия на телефони и други електронни устройства... Това, което трябва да се разбере по този въпрос е, че не лепенката ви пази, а вашето намерение, с което я поставяте... Всъщност, това е и един от методите на манипулация: дай им мобилни телефони и няма да имат нужда да отварят телепатията си; дай им хапчета и няма да имат нужда да развиват самолечителските си способности; дай им компютри и няма да имат нужда да мислят!... Подобен принцип може да се улови и при лепенките: моята лепенка е по-скъпа от твоята (20евро:2лева) и е по-оригинална от твоята, ако искаш да знаеш! Не искам да знам. Интересува ме вашето съзнание какво прави с това, а не колко пари са успели да ви измъкнат, докато са ви продавали лепенката :P
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27