Автор Тема: Еленко Ангелов - Лека нощ Нещастие - Част 3; Добро Утро Щастие - Част 1  (Прочетена 1040700 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Футболната легенда Ерик Кантона определи уличните демонстрации като остаряла форма на протест и призова хората към активни действия за създаване на "банкова революция".
Докато в някои страни в Европа студентите и служителите в публичния сектор се подготвят за зима на протести, известният с бунтарския си нрав французин призова хората да изтеглят парите си от банките, вместо да излизат по улиците, пише в. "Дневник".
В интервю за нантския вестник "Прес Осеан" Кантона говори за работата си с "Абе Пиер фондасион" (Abbé Pierre Foundation), която събира средства за бедстващите хора. Разговорът обаче бързо преминава към протестите във Франция и предприетите от правителството съкращения на разходите.
"Не мисля, че може да сме доволни от цялата мизерия около нас. Освен ако не живеете в пашкул. Тогава има шанс да бъде направено нещо. Какво означава днес това да си на улицата? Да протестираш? Да залъгваш себе си. Това вече не е начинът", смята 44-годишният бивш играч на "Манчестър юнайтед".

"Не е нужно да грабваме оръжията и да убиваме хора, за да започнем революция. В днешно време е много лесно да направиш революция. Каква е системата? Системата е изградена на силата на банките. Така че трябва да бъде унищожена чрез банките", убеден е Кантона.

"Това означава, че тези три милиона души с плакати по улиците трябва да отидат до банката и да изтеглят парите си, така банките ще се сринат. Три милиона, десет милиона души и банките ще се сринат и в това няма никаква заплаха. Ето ви истинска революция", категоричен е французинът.

"Не е сложно – вместо да излизаш на улицата или да шофираш с километри, просто мини през банката в страната си и изтегли парите си. Ако достатъчно хора го направят, системата ще рухне. Без оръжия, без кръвопролития или нещо подобно. Не е трудно, а по този начин те вече ще ни слушат и ще гледат на нас по различен начин", призова Кантона.

Неговият апел вече се радва на голям интерес и подкрепа в интернет. Интервюто му вече е изгледано близо 50 000 пъти в YouTube, а френското движение "СтопБанк" поде кампания за масово координирано изтегляне на пари от банките на 7 декември. Над 14 000 души вече са заяви готовността си да го направят.

В социалната мрежа "Фейсбук" вече има активни групи, които подканят към подобни действия в цяла Европа, една от които е българска. Валери Онасиан от Френската банкова федерация определи изказването на Кантона като "глупаво във всяко едно отношение".

"Първата ми реакция беше бурен смях, напълно идиотско е", заяви тя пред "Обзървър". - Една от основните задачи на банките е да пази парите на сигурно. Този призив ще донесе голямо удоволствие на крадците. Ако г-н Кантона иска да изтегли парите си от банката, предполагам, че ще има нужда от доста куфари".

http://lifestyle.winner.bg/news/14/1959.html

Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
И като си помислиш, че идва от устата на футболист. На думи е лесно, а на практика...

Това е като да накараш някой да се отърве от GSM-a си.

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
На мен ми звучи като реален, постижим начин хората да съсипят системата, защото банките зависят от нас, а не обратното. Чудя се как досега не е хрумвало на никого, аз самият за пръв път се сещам за нещо подобно. Кантона си е Кантона.  :yes:
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Аз и без това нямам пари на сметка, така че съм от отбора на саботиращите. Ами тези, които имат чанти и куфари пари... тях как ще ги накараме.

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Ако хората с малки суми в банките ги изтеглят, системата ще се разклати сериозно. Банките разчитат само и единствено на доверието на хората в тях. Ако то изчезне, и банката изчезва. Затова написах по-горе, че банките са зависими от нас.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен illegal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
невероятно
кантона-масоне, гениално
 :lol: :lol: :lol:
утре отивам да си изтегля парата
другиден банката обявява фалит
и кво става!?
а.......? Фалшив фалит!  :drinks:  другите 95 % остават без пара.....
и след 2 месеца отиват в друга банка да теглят нова пара... :lol:
Вие като чуете за фалирала банка, кво мислите, кой фалира? Банката ли...... ???
Ходете съдете старата банка  ???

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
illegal, имаш ли представа как работи банковата система? Банките са обвързани с взаимни депозити, заеми и задължения. Ако една банка фалира, цялата банкова система е в риск. Много хора ще изгубят парите си по този начин, това е вярно, но не и тези, които искат срутването на системата, защото именно те ще изтеглят своите пари извън банките. Никоя банка не е изолирана от другите, т.е., ако една фалира, това значи сериозен риск за всички останали, а не преместване на парите от едната банка в другата. Затова говорим за банкова система, а не просто за отделни банки.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен illegal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
добре де, кой ще си изтегли паричките? Богатите ли? На които им е гарантирано всичко! В банките има толкова неща, за които обикновения човек не знае!
Ако имаш 300 000 долара ще ги изтеглиш ли? Тия дето протестират нямат пари! Те са предимно на кредит!
Ами кризите, какво са? Преминаване на парите в големите риби! И с акции съм се занимавал и с форекс, ясни са ми някои неща! Точно в тия времена няма как да се приебе банката! Невъзможно! Човека е алчен, безскрупулен и безчувствен що се отнася до чуждата болка! Това е призив на някой, който има всичко!........и т.н....никой няма да си аа на комфорта..... :hi:

а филми, като Цайтгайст и Агенда .....кво беше са и бати майтапа....
« Последна редакция: Ноември 21, 2010, 19:24:24 pm от illegal »

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
добре де, кой ще си изтегли паричките? Богатите ли? На които им е гарантирано всичко!
По-горе отговорих на този въпрос.
Ако хората с малки суми в банките ги изтеглят, системата ще се разклати сериозно. Банките разчитат само и единствено на доверието на хората в тях. Ако то изчезне, и банката изчезва. Затова написах по-горе, че банките са зависими от нас.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен illegal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Аз не се заяждам, не го приемай така! Просто от години следя процесите! Не казвам, че е невъзможно! Всичко е възможно! Но.......е невъзможно :hi: Каквото и да стане, обикновения човек ще е потърпевш......

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Не мислите ли, че е наивно да си мислим, че ние дребните цаци ще сровим банковата система? Тя самата се крепи на несъществуващи пари. Всички я знаем схемата. Ми банкерите до безкрайност може да си сътворяват пари от нищото, и дори повечето хора да си изтеглят парите от банките, а другите да спрат да си изплащат кредитите, пак системата не може да рухне. Мисля си, че ни трябва ''троянски кон'', който да я разруши от вътре. По точно да се гласуват закони, които забраняват, в обръщение да има пари без обезпечение, или нещо от сорта. И тогава нещо ще може да се промени.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ

Това просто не е вярно. Много хора си мислят, че банките са нещо изключително стабилно и едва ли не самодостатъчно. Цялата система се крепи на отделния човек, който вярва в стабилността на банката и и доверява парите си. Неслучайно написах "вярва", защото тази стабилност е в известна степен илюзорна и се крепи именно на вярата на всички. Как си представяте банките да работят и да печелят, ако масово хората не искат да им се доверят? Това с печатането на пари е доста опростено и не е точно както си го представя всеки, че централната банка когато си иска си печата колкото иска пари. Най-малкото, има инфлация, цена на парите и други фактори. Истината е, че идеята на Кантона е най-доброто възможно действие, което може да се извърши от "малките" хора, ако искат да променят системата.
« Последна редакция: Ноември 21, 2010, 23:11:49 pm от Mirotvorec »
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Ми тогава, не е зле освен да се теглят парите от банките, да се спре и изплащането на кредитите. Така по-бързо ще отчете банковата система :).
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Футболната легенда Ерик Кантона определи уличните демонстрации като остаряла форма на протест и призова хората към активни действия за създаване на "банкова революция".

"Не е сложно – вместо да излизаш на улицата или да шофираш с километри, просто мини през банката в страната си и изтегли парите си. Ако достатъчно хора го направят, системата ще рухне. Без оръжия, без кръвопролития или нещо подобно. Не е трудно, а по този начин те вече ще ни слушат и ще гледат на нас по различен начин", призова Кантона.

"Първата ми реакция беше бурен смях, напълно идиотско е", заяви тя пред "Обзървър". - Една от основните задачи на банките е да пази парите на сигурно. Този призив ще донесе голямо удоволствие на крадците. Ако г-н Кантона иска да изтегли парите си от банката, предполагам, че ще има нужда от доста куфари".

http://lifestyle.winner.bg/news/14/1959.html


Ми тогава, не е зле освен да се теглят парите от банките, да се спре и изплащането на кредитите. Така по-бързо ще отчете банковата система :).

Ок. А какви ще са последствията от това?
-нова финансова криза ;
-масови грабежи на изтеглени от банките пари-особено по-закръглени суми ;
-спиране на производствата след време-банките кредитират предприятия ;
-масови фалити не само на банки, но и на предприятия, на важни отрасли като енергетика,рафинерии, транспорт и т.н. ;
-обезценяване на парите ;
-покачване на цени, вследствие липса на стоки, хипер инфлация, глад и т.н.

Някакви други мнения.

« Последна редакция: Ноември 21, 2010, 21:30:43 pm от marhs »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Ако някой е виждал и си спомня как изглеждаше бунтът на чернокожите през 1992 в Лос Анжелис, ще може да придобие представа какво ще се случи след рухването на системата. След което ще последват филми като The road или The book of Eli. Поинтересувайте се.
« Последна редакция: Ноември 21, 2010, 21:33:55 pm от sidewinder »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27