Автор Тема: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4  (Прочетена 28893 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #60 -: Юли 12, 2006, 21:10:31 pm »
Хората като чуят "магия" и си казват: "Ооо, супер cool!"... И бягат да си купят "Магия за тийнейджъри"...

Хахахахахахха. :P :P :P

Дъвиан

  • Гост
Отг: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #61 -: Август 29, 2006, 18:49:28 pm »
Чудех се къде да го пусна.

Във вестник Феномен, брой 23 от 1993 г. пишело, че в "Туйн Пийкс", в някакъв кадър с пещера бил показан знака на Тангра. Някой да знае нещо или да се сеща. Не си го спомням добре сериала.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #62 -: Август 29, 2006, 19:01:24 pm »
Май се сещам за какво става дума но не съм видял да е знака на Тангра. Човека който го твърди да даде картинки :P

Дъвиан

  • Гост
Отг: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #63 -: Август 29, 2006, 19:10:33 pm »
 :P :P :P

Ще изтеглим серията и ще проверим. Само не знам в коя от всичките е тази пещера.

IYI

  • Гост
Отг: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #64 -: Август 30, 2006, 00:24:26 am »
Май.... му на тоз Потър, да думата окултен е с негативна вибрация, думата Езотерика все още се крепи, да нови и нови егрегори, дори в този момент го захранихме.И нещо не ми харесва идеята българското знаме, но то действа на подсъзнанието дава достоверност за възможностите на героите във филма на зрителите, пак манипулация, само изчакайте да видите 5част и не ми казвайте, че няма да има!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #65 -: Септември 12, 2006, 02:52:32 am »
"Произведението е предначначено за деца, но се чете от всички възрасти – ПЪЛНО е с образи на влечугоподобни. Целта е да бъде повлиян читателя и да свикне с тях.
Гледах “Стаята на тайните”. Много добре направен филм. Бях изненадан да чуя Орионски влечугоподобен език, използван в този филм. Думите, които Хари говори на змията да отвори порталите на хранилището са изречени от ИСТИНСКО влечугоподобно от Орион. Този език те използват на Земята, когато си говорят помежду си на своя “майчин език” – това е кралския език и тези звуци се използват, за да контролират и упражняват власт.
Хари използва тези звуци към змията, за да я контролира, а останалите ученици си мислят, че я кара да се бие. Това е част от загадката за онези, които не са влечугоподобни, когато чуят влечугоподобна реч.
Фениксът в този филм символизира способността на кралицата от Орион да умира и да се ражда отново – това е клониране. Духът й се отделя и влива в клонираната версия.
"

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Oberon

  • Гост
Отг: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #66 -: Септември 12, 2006, 09:27:55 am »
Малееее, а аз си мислех че от Орион са добрите...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #67 -: Септември 12, 2006, 09:52:37 am »
 Абе  сигурно има някой друг добър дракон, поне по приказките е така  ;)



IYI

  • Гост
Отг: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #68 -: Септември 12, 2006, 10:17:34 am »
Има разбира се в Древно българската митология е имало дракони, но там митологията е доста странна.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #69 -: Септември 12, 2006, 10:52:57 am »
"Произведението е предначначено за деца, но се чете от всички възрасти – ПЪЛНО е с образи на влечугоподобни. Целта е да бъде повлиян читателя и да свикне с тях.
да де ама повечето влечугоподобни са от гадните.И чак пък пълно...

Фениксът в този филм символизира способността на кралицата от Орион да умира и да се ражда отново – това е клониране. Духът й се отделя и влива в клонираната версия.
????


А хорусе,можеш ли да дадеш някакво инфо за този змийски език?
« Последна редакция: Септември 12, 2006, 17:28:35 pm от Horus »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

milenski

  • Гост
Отг: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #70 -: Септември 12, 2006, 16:21:21 pm »
Абсолютно невярно е, че "Хари Потър" е пълен с образи на влечугоподобни. Там битуват всякакви митични същества, сред които има и дракони, русалки, грифони, кентаври и т.н. В "Стаята на тайните" действително главният герой е един базилиск, който съвсем не е представен в положителна светлина и не виждам как някой би могъл да привикне към мисълта за подобни същества. За влечугоподобния език не знам. Отдавна не са ме спохождали влечугоподобни от Орион и вече съм забравила как звучеше  :P Със сигурност обаче това не е от книгата, а е елемент само от филма. И въобще, филмът и цялата гнусна рекламна кампания опорочи книгата до немай къде и според мен това е причината тя да бъде отречена с лека ръка и дори папата май изрази някакво мнение по въпроса. Да не говорим, че самата авторка очевидно се повлия прекалено от главозамайващия си успех и вече сама не е наясно кому служи с последващите си бълвочи на тема Хари Потър. Защото от трета книга нататък книгата действително вони на комерсиализъм и нечисти сили.
А това с феникса буквално ме смая. Що за странна аналогия? Фениксът си е феникс и тази митична птица винаги е била символ на възраждането и е носила позитивен заряд. Така е и в книгата, където никъде не се споменава за никаква кралица на Орион и тем подобни шматалогии.

Shiver

  • Гост
Отг: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #71 -: Септември 13, 2006, 11:44:18 am »
Вие сериозно ли си смятате, че децата вярваме на написаното в ХП?
Кхм... Не че искам да ви развалям представите за малките ви невинни отрочета, но повечето от тях могат да мислят и отдавна са осъзнали, че има огромна разлика между фантазия и реалност. Всъщност възрастните са тези, които взимат на сериозно измишльотините из книжлетата. Съседката до нас събира пари за да отиде в Париж, за да види мистериозните знаци в картините на Леонардо :o Ненормална история.
Колкото до това, че чрез ХП се учим да четем...
Ам,...ъъъъ..., извинете, да четем какво? Разни книжлета за Пенка, дето превърнала сливата в банан? Айде де! Ако въпросния подрастващ няма изграден вкус, Хари Потър не е само началната, но и крайната точка. В най-добрия случай.
Да, ама нали в началото трябва да се започне с нещо по-леко?...
Ест, но какво е това "начало" на 12-13, че и повече?
На тези години всеки вече си е изградил навици. Да не мислите, че след Роулинг малкото сладурче ще грабне Толстой? Не си правете илюзии. Както казах Роу ще е и началото и краят.
И познайте кой е виновен! Колкото и да е банално, това действително са родителите. Възпитание не значи само да научиш детето да яде със затворена уста!
Не казвам, че трябва насила да ни бутате разни произведения. Но, господи, толкова ли е трудно да отиде в някоя книжарница и да вземете някоя хубава книга от сорта на "Малки мъже", "Тайната градина", "Мечо Пух", "Винету", "Конникът без глава"... И не, определено не говоря за онези преработени варианти от две-три странички!
Оставете ги някъде, където детето може да ги види и да ги вземе. Рано или късно в поредния пристъп на скука ще посегне към тях. Поне с мен така стана.
Да, но ние у нас имаме детски книги, но малкия пак не чете?
Да чете какво? "Спящата красавица" и "Червената шапцица"? Или още по-зле, някоя помия от сорта на "Невероятен късметлия си, Дино". Ужас!
И не искам да обиждам никого. Това си е мое мнение.


Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #72 -: Септември 23, 2006, 00:23:33 am »
Много си права, но разбира се има и изключения. Някои хлапета са много податливи към такива неща. За малки деца може да се пробвате с "ТО". Или ще ги откаже от четенето (може би от автора само) или ще ги накара да четат още повече ;). Разбира се, с това последното се шегувам, може би е по - подходяща за някой който навлиза в пубертета или за някой чичко, да си спомни какво е да си дете. Поздрави :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Светослав

  • Гост
Отг: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #73 -: Септември 26, 2006, 13:48:04 pm »
За масонски следи и орионски влечуги в Хари Потър не съм сигурен че има(чел съм книгите и съм гледал филмите), но определено ми направи впечатление казаното от Хорус, че Хари Потър поредицата провокира тинейджърите да се занимават с окултни науки. Аз лично наблюдавам това явление в бг уеб пространството от няколко години насам. Появиха се много форуми и сайтове за окултизъм, уйчкрафт и т.н. с предимно детска и юношеска удитория. Сега като се замислям това стана точно след манията по ХП.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #74 -: Септември 26, 2006, 15:50:09 pm »
Проблема не  е в това че се занимават,проблема е че няма кой да ги научи кое и как,и може да станат големи поразии от това.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27