Автор Тема: Защо да забраняваме марихуаната, която толкова много хора харесват  (Прочетена 87195 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Нефтът е полезен нали? Той спомага за производство на голям брой продукти.Ама трябва ли да го пушим, ядем и смъркаме?

.......

Пък и ефекта от прочитането на 10 яки вица за мен е по-хубав от действието на тревата.

Не. Не трябва! Аз съм твърдо против нефта да се ... пуши! Мисля, че ще е добре и Закон да се внесе, с който да се забрани пушенето и смъркането на нефт... минимум!

НО ако имам да избирам, някой ден останала в пустинята, след като самолетът ми падне и аз съм единствената оцеляла, дали да пия нефт или да изпуша тревата на пилота на самолета, ще избера да си изпафкам тревата.

Ефекта е трудно да се докаже, че е същият, още повече, ако нямаш чувство за хумор и се чудиш къде и кога да се засмееш ....

Но добре, че алкохола поне е легален :)

"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Нефтът е полезен нали? Той спомага за производство на голям брой продукти.Ама трябва ли да го пушим, ядем и смъркаме?

Калан,ми не.Не е така Нищо не"трябва"..Кеф ти е да пушиш,кеф ти е да пиеш нефт....Кеф ти пък нито едно от двете..Ъъ..междувпрочем,маргарина си е чист нефт,така че не го пием,,а го ядем..

Митко,прав си.
« Последна редакция: Май 10, 2012, 17:24:45 pm от konstantin2007 »

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105


Не виждам някои да си е опропастил живота, съберат се някоя вечер на биричка и тревичка, лошо няма.
Изобщо нямам на предвид от сутрин да си с масур в устата, трябва да имаш мярка все пак.
Това че ти лично не си бил свидетел на това как някой си е опропастил живота не значи, че няма такива хора.
Но всички ли хора имат мяра? Не.
То и алкохола е легален, ама я колко хора се опропастяват с него. Ама пак е легален.


Говоря за средностатистически, нормален човек, които мисли с главата си (горната).Скоро се прочу случаи как една девойка се е затрила и с кока-кола, човешката изобретателност няма край.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Ъъ..междувпрочем,маргарина си е чист нефт,така че не го пием,,а го ядем..

Митко,прав си.
Яде се да. Ама дали е полезен е доста спорен въпрос. Почти не ям масло, но когато се налага ям масло, а не марагрин.
[Скоро се прочу случаи как една девойка се е затрила и с кока-кола, човешката изобретателност няма край.
Мъжът на братовчедка ми щеше да се затрие. Изпиваше 6 литра кола на ден.

Абе мисля, че схванахте какво искам да ви кажа. Всичко си е до воля. Или да забраняват всички или да оставят хората на мира да си решават какво ще пият и пушат. Аман от глупави закони. Не смятам, че ще го разрешат. Тогава ще вземат да се почнат едни проучвания и някой хора ще обеднеят.
И тютюна и тревата се пуши. И едното вредно и другото. Даже смятам, че обикновения тютюн е по вреден. И алкохола.
Но просто няма логика конопа да е забранен.
Даже в момента от коноп правя картички :D
И ще ги разхвърлям из магазините. Нека ме арестуват. :D

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Не бе..мисълта ми беше..С това.."Не трябва"..Няма"трябва"не"трябва"..Има избори..

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Не е истина това което виждам и чета. Съвсем безобидни теми как се преекспонират и забиват в неподозирани насоки. Почти съм отчаяна от неразбирането, че определена тема се пуска с някакъв бил и елементарен смисъл, да се обсъди нещо. Но не се получава.

Може би никой не обръща внимание на нещо основно, а именно Законите в държавата.
Става въпрос за права и отговорности, а не просто за санкции, лоши и добри, нарушители и потърпевши.

Как един закон забраняващ марихуаната , или напротив, невъзможността да се формулира като закон, би помогнало или попречило в едно общество? Защо е нужно, когато няма доказано престъпление или умисъл за подобно, ползвайки или разпространявайки марихуана, да има санкции, които са прекалено недоказуеми и хипотетични, ако предположим грижа за здравето и живота на хората. Може и да има случаи с хора, извършили престъпления при употреба на наркотици, но си има други закони, по които да се съдят.

Почти същото е, да внесат проекто-закон за ограничаване на стоенето пред компютър. Дори е по-логично, предвид доста незаконни и неморални неща, които могат да се извършат виртуално и са определено вредни за здравето. От стрес и облъчване, до ...токов удар.

Това си е ограничаване на свободата... нали това обяснявахте в друга тема- или тук е по-различно, защото е лесно да се напише "аз не ползвам марихуана", но много знаеш в чая от мащерка какво са ти сложили. Може би ще опонирате, че има специфична миризма, но аз съвсем отговорно ще заявя, че преди време имах проблеми с бъбреците и си купих някакъв екзотичен чай от Аптеката, който не беше с познати ми наименования в съставките, но болят, мамка им- и отварям да си сваря. Странна миризма на трева ме лъхна. Консистенцията не изглеждаше така, но си приготвих отварата и като с магическа пръчка само от едната доза ми мина и от тогава нямам оплаквания.
Ако бях съвестна гражданка и имаше закон, шях да отида да го изследват, но за мен е важно че бъбреците ми минаха и ако някога имам проблеми пак ще си го пия.
Може би има някакви ... стандарти или показатели по които се преценя лечебния и наркотично-зависимия-зомбиращ ефект, не знам. Но е добре да се пишат по-интересни и смислени неща по темите...
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
http://zamunda.net/details.php?id=268986&hit=1


Ето един филм за марихуаната.
И пак да си кажа мнението, има много други работи които трябва да се забранят, а не марихуаната.
За колата може да се окаже интересна тема, и аз имам познати които пият много кола.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Хмм, не мисля че ще се продава новия сорт канабис. :D

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Тази може да е пробвам, ако е изкарат на "пазара" :yes:
Въпреки, че съм против такива човешки намеси.

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Обърнахте го на майтап,но не мислите в правилна посока! Я си признайте по ред на имената по-горе,кое ще изберете ПЕПСИ лайт или нормалното?!...Без кофеиново кафе или нормално, нормална жена или тунингована.... Мазна мръвка с ниско маслена майонеза,как па не!... Мога да продължавам още дълго,но извода е прост-НОРМАЛНОТО е за предпочитане!  8)
И за капак,ще кажа,че с нетърпение чакам есенния пероид на истинските домашнярки,че на пазара освен букет от менделеевата таблица друго няма! Кога за последно се смяхте от квартално закупения...? 
Сравнението с жената оставам без коментар,че се поразмислих и...  :drinks:
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Хмм, не мисля че ще се продава новия сорт канабис. :D
Mинавам на мурсалски чай..

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Аз не съм го обърнал на майтап.
Както съм казал по-горе не пуша трева, може би точно заради "дрогиращия" ефект.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Някой има ли представа кое точно се пуши от конопа/марихуаната/- листата или семената, или комбинирано? Интересно дали се отделя и катран като при тютюна? :hi:

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Не съм сигурна, защото не съм специалист в тази област, но мисля че щом има процес горене определено не е толкова полезно.
Примерно действието при една изпита чаша чай мента и ако изпушиш цигара от мента е различно заради процеса. Едва ли някой ще седне да пуши мента, но просто дадох пример. Зависи как се употребява. Чувала съм от дядо ми, че дъвченето на тютюн е било полезно. Колко е вярно не знам. Може би при дъвченето се приема едни вещества, а при горенето други. Моето мнение е че вкарването на дим в тялото независимо от съдържанието не е особено полезно. Поправете ме ако греша.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27