Автор Тема: Защо да забраняваме марихуаната, която толкова много хора харесват  (Прочетена 87197 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен JulesWinnfield

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Пише "faces of meth". Зачудих се какво е това "meth" и след съвсем кратка справка с гугъл, излезе това: http://bg.wikipedia.org/wiki/Метамфетамин, което е съвсем различно от марихуаната.
Малък урок по химия, според първата фраза "Метамфетамин e синтетичен наркотик със стимулиращо действие, . . . " не се разбира от какво го синтезират, е ми нека отговоря, от същото от каквото се прави и марихуаната, това просто е по силно, освен това всички, които преминават на Метамфетамин започват с трева или марихуана.
Последното е много интересно " . . . .Метамфетамина може да се намери и във вашия дом. В лакочистителите, в басейна, в батериите и в душовите тръби."


От каквото се правела марихуаната хахахаааххаа, богоизбраното ти невежество, добре поне, че е очевидно ;)

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Да сравняваш марихуана с метаамфетамин е все едно да сравняваш обикновена муха с мухата цеце - дори да приемем, че и двете са гадни, втората е доста по-опасна.
Да не можеш да видиш километражната разлика между ганджа и мет. е признак на съвършена неосведоменост.
Избирай за себе си само стига лъжлива пропаганда.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Вие от къде ги разбирате тези неща? Може да ги продавате, но правенето е явно от други, така че благодаря за включването, едва ли ще помогне на оборота. В тая криза хората се ограничават и такива неща.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Да, разбира се, учените крият от нас, че индийския коноп се създава изкуствено в химически лаборатории, където създават уповащите му качества, след това се засажда в лехички и по всичко прилича на растение, но не е. Конспирация, за да си мислите, че THC се среща в природата и да го пушите.
И да, знам, че и отровни гъби, ужасни болести и т.н. се срещат в природата, но в природата е така - щом го има, значи има причина. А причините да го има конопа са много повече от моментно чувство за полет. Има много ползи, не говоря за здравословни в случаи на мигрена и потиснат апетит, а за употребата му във всеки аспект от живота. Използва се за много неща.
Докато метаамфетамините са създадени с единствена цел и свойство, да предложат неописуемо блаженство на цената на всичките страшни последици.
Създадено от природата = трябва да го има, за да живеем.
Създадено от нас = в повечето случаи, трябва да го има, защото очевидно по-добре да не живеем.
С метс поне един неблагодарен човек може да си осигури справедлива смъртна присъда, защото го мързи да се бори.

Неактивен purulent

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Богоизбрания - може би нарочно ги пишеш тези глупости за да дразниш хората,обаче ще подведеш някой който не е наясно.Ако не е умишлено писането на дезинформация се вземи в ръце.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Един от приятелите ми има астма.Когато има пристъпи и пуши това му помага доста.
При хора с високо кръвно също може да се използа малка доза марихуана.Има доста приложения,но разбира се когато прекаляваш се получава обратен ефект.
Причината поради която не е легална(според мен) е че не пристрастява, поне не физически.Единствената пристрастеност за която може да се говори,това е психическата.Има и още една причина.Тя е заради пари.Ако забележим днес марихуаната е по скъпа от 99% от наркотиците.Защо?Ами защото другите наркотици заробват тялото  ;), по-добре наркомани отколкото волни птици, които не знаеш дали ще си вземат пак.
През периода когато се легализира марихуаната в Холандия, в началния период има доста завишена употреба.Изненадата е когато след време тази употреба рязко намалява и се задържа на едно ниво години наред, докато с другите наркотици не е така.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Защо да забраняваме марихуаната, която то&
« Отговор #66 -: Март 08, 2011, 18:14:51 pm »
Абсолютно вярно. Нито съм "за" нито съм "против" но освен че в малки дози може да има положителни ефекти, ако я легализират може да стане същото като в Холандия.
« Последна редакция: Март 08, 2011, 19:55:44 pm от Mirotvorec »
" Trust no one."

Неактивен monk

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
  • And darkly bright are bright in dark directed.
Ето и аз какво четох - майнд контрол, програми бета, делта и т.н., ползват се всякакви вещества за усилване на ефекта. От хлор до ЛСД. Списъкът беше доста голям и се обясняваше за всяка химия. ТХЦ - активното вещество в ганджата - беше единственото, което спира действието на тези програми.
Пуша редовно, най-много обичам сам, и ефектът е положителен. Не се замислям за клетки умиращи в мозъка и подобни, ами наблюдавам повишаването на сетивността, разбирането ми за света, телепатия, енергии, скрити послания, врати и т.н.
Знам, че хора, които не пушат редовно ще измърморят нещо, но аз знам, че за мене е по-важно връзката със земята и небето, която буквално се избистря в реалността, когато си high! ;)

Неактивен monk

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
  • And darkly bright are bright in dark directed.
Re:Защо да забраняваме марихуаната, която то&
« Отговор #68 -: Март 08, 2011, 18:37:01 pm »
Цитат
Да, но много хора от марихуана скачат на по-тежки наркотици.
А това е заучена фраза, която не е реална... Тревата няма общо с наркотиците - хората решават да друсат въпреки тревата.
« Последна редакция: Март 08, 2011, 18:49:15 pm от monk »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Ето и аз какво четох - майнд контрол, програми бета, делта и т.н., ползват се всякакви вещества за усилване на ефекта. От хлор до ЛСД. Списъкът беше доста голям и се обясняваше за всяка химия. ТХЦ - активното вещество в ганджата - беше единственото, което спира действието на тези програми.
Пуша редовно, най-много обичам сам, и ефектът е положителен. Не се замислям за клетки умиращи в мозъка и подобни, ами наблюдавам повишаването на сетивността, разбирането ми за света, телепатия, енергии, скрити послания, врати и т.н.
Знам, че хора, които не пушат редовно ще измърморят нещо, но аз знам, че за мене е по-важно връзката със земята и небето, която буквално се избистря в реалността, когато си high! ;)
:good:

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Защо да забраняваме марихуаната, която то&
« Отговор #70 -: Март 08, 2011, 19:10:03 pm »
Цитат
Да, но много хора от марихуана скачат на по-тежки наркотици.
А това е заучена фраза, която не е реална... Тревата няма общо с наркотиците - хората решават да друсат въпреки тревата.
Не е точно така, но както и да е, няма значение. ;)
Dreams are messages from the deep.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Не прави ли всеки сам за себе си избора дали да ползва други наркотици?Защо тази вина да се принася върху марихуаната?Имал съм много възможности да използвам други вещества, но не съм го направил.Забавно и трагично ми беше(в оивечето случаи)когато другите взимаха какви ли не шитни,а аз напафкан като някой овчар ги събирам да не се почупят някаде заради неадекватноста си.
За пушенето всеки ден не съм съгласен,заради зомбирането което се получава.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
 Смъртен случай от свръхдоза THC до този момент никога не е бил регистриран.
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Защо да забраняваме марихуаната, която то&
« Отговор #73 -: Март 09, 2011, 11:05:52 am »
Цитат
Да, но много хора от марихуана скачат на по-тежки наркотици.
А това е заучена фраза, която не е реална... Тревата няма общо с наркотиците - хората решават да друсат въпреки тревата.
Не е точно така, но както и да е, няма значение. ;)
Това са пълни глупости!Цял живот пуша трева,и не съм и помирисвала нещо по-силно(е,освен като малка от любопитство де..просто да знам кво е,ама херинга никога)е как па не скочих на "по-тежките"а?Щото не ме влече..Всичко е избор!
ИЗБОР!!!

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Само като се сетя,че американското правителство е изхарчило повече от 300милиарда за борба срещу марихуаната  :bad:, ми става ясно че не е лоша.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27