Автор Тема: Билките  (Прочетена 79346 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Билките
« Отговор #90 -: Април 09, 2012, 20:22:55 pm »
Една от основните разлики м/у лекарствата и билките ,е че лекарствата  имат малко активни елементи и са добре проучени ,а билките имат хиляди и не са много добре проучени.
Ще се опитам да `внеса` малко яснота, въпреки че не ми е цел да ви убеждавам в нещо, но ми е странно невежеството и некомпетентността, които в доста случаи са смъртоносни.
Лекарствата са Химия. Съставки на химична основа, на база на които може да се въздейства по-видимо на човешкия организъм. Билките са ... си билки. Т.е. на биологична-натурална основа. Да, навремето като ме болеше гърло, баба (лека й пръст) със свинска мас и газ ме мажеше и разстриваше и на сутринта бях добре. Да, като отидете в аптеката и попитате какво да си вземете за кашлица- прахче АЦЦ или сироп на билкова основа, ти обясняват, че едното (прахчето) е химия и действа по-добре и по-бързо, а сиропът ти е концентриран чай, който да пиеш по-дълго.
Дълго време другата ми баба- да е жива и здрава, изкупуваше билки, а баща ми имаше цели редове в библиотеката с билкарски книги и ФАКТ е, лекувал ни е с билки. Дори когато пчела си заби жилото в горната ми устна, и приличах на прасенцето Пиги от Мъпетите, татко отвори книжката видя, че с начукан чесън и магданоз в марля като ми наложи мястото ще спадне, а бях на училище и не беше добре да ми се подиграват. Въпреки алергозана, който пих, от това не спадна оттока. И на другия ден без проблеми си бях в клас.
Но да пишете по-горе, че Менингит, Туберколоза и Рак се лекуват с билки е доста несериозно!!!
Защо няма нещо за Сифилис и Трипер? Правете разлика между биология и химия. Както и признанието на един човек, който преди много време е открил Пеницилина и благодарение на това доста хора са оцелели.
Имам мнение и за "белия равнец", който спира кръвоизлив- НЕ Е така! Дори и в комбинация с "овчарска торбичка"- единствено инжекцийки с витамин К-а и папаверин в болницата! Иначе си умираш като в "Железния светилник".
 
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен бате Боби

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re: Билките
« Отговор #91 -: Април 09, 2012, 21:19:07 pm »
Принцесо  Дежа , не е разумен принцип да се отрича нещо , само защото не си попадала на нужната информация за него :)
Не само че се лекува рак с билки , но  и се лекува  успешно!
 Алтернативната онкология използва няколко вида методики на база билки.
- билките на Хокси ( има цял филм за този американски лекар, лекувал успешно онкология в средата на миналия век. Естествено , погрижили са се това да не става достояние ..)
- Методът Голюк
-Методът ЧАК
-Методът Алефиров
- Методът на Валери Тищенко ( на основата на билката болиголов)
-Методът Корепанов
-Фунготерапия ( различните видове гъби-Шиитаке, Рейши, Веселка..)
- Методът на Продан Христов - неговият антималигноцит нали е комплекс от две билки? ( Някой ако казва ,че не лекувал, да се обади , ще го запозная със средно голяма група от хора , които са излекувани :) )
- В София живее почтеният гражданин Владимир Бошнаков. Този човек е станал билкар, след като са му открили 1.Исхемична болест и сърдечна недостатъчност 2. Съдова непроходимост в мозъка , водеща до припадъци и 3. Рак на простатата. След като трима медици са се упражнявали на него общо 7 месеца и са го съсипали от лекарства, (само дето не е умрял) той зарязва всичко и почва с билките. Сега е на 82 и казва , че никога не се е чувствал по-здрав! На този човек може да се вярва, обявил е публично , че лекува без пари. Познавам го лично, уникален човек е.
Информацията за почти безплатни лечения ще става все по кът, копирайте , защото скоро съвсем ще залипсва :) 
« Последна редакция: Април 09, 2012, 21:25:38 pm от бате Боби »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Билките
« Отговор #92 -: Април 09, 2012, 22:08:52 pm »
Бате Боби, какво точно "отрекох"?
Ако още веднъж прочета изречение със смисълът (и в "Религия" и в "Езотерика" и в "Кулинарство"), че не мога да отрека неща, защото ... не, че някой е наясно аз какво знам, а какво той/те си мисли/ят, че знае и вярват в това ... ще си отхапя едната ръка, с която пиша, заклевам се!
Написала съм на разбираем български и своя опит от лечение с билки и какъв реално е ефекта от лекарства, за болести, които не се лекуват с Билки. Примерът на един излекувал се от Рак, не може да докаже нещо, срещу примерите на излекувани с други конвенционални методи.
Да не говорим за Менингит, Бронхопневмония, Туберколоза!!! Хора, разберете, че това е опасно тесногръдие или страх.
Но не ми обяснявайте, че е достатъчно да прочета информацията тук, за да се лекувам, ако се разболея от подобни неща.
Всичко си е на ваша отговорност. Животът и на децата ви си е ваш, но не и отговорността в какво вярвате и какво си причинявате, сами поради скрупули.
« Последна редакция: Април 09, 2012, 22:28:07 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Билките
« Отговор #93 -: Април 09, 2012, 22:35:37 pm »
Понякога когато човек се разболее от тежка болест и вижда, че традиционната медицина не помага започва да търси други методи. Но то си е до човек и всеки си носи отговорност. Познавам хора, които независимо че са болни тежко пренебрегват алтернативни варианти. Поради предразсъдъци и неинформираност. Дори и да виждат, че лекарите с нищо не помагат е готов да умре, но не и да изпие някакви билки или да пробва нещо друго.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Билките
« Отговор #94 -: Април 10, 2012, 01:14:55 am »
Kalan, аз за съжаление имам обратни примери за "(не) вярата" в лекари, и как хора болни от рак дават много пари и затъват в заеми, само защото си мислят, че някой Шаман ще ги излекува. Отделно са по телевизията и не ми се търсят линкове. Но е факт за съжаление, че има неща, които НЕ се лекуват.
След една подобна статия, на нещастен баща който е дал стотици пари, защото не са повярвали в неизбежният резултат, аз съвсем отговорно заех позицията, че никога не бих натоварила близките си със заеми, а бих предпочела да повярвам в невъзможността да оцелея. Това е животът. Цинично е. Но защо някой да печели от моята смърт и нещастие...
Пак, потретвам, добре е човек да се информира и да има знания за билките как помагат, но лекарствата не са такъв `бич`, нито билките Панацея.
Последно ще споделя за Таласемията. Повечето незапознати си мислят, че това се Лекува! Не. Това не е смъртоносно, ако е първа степен и не се налагат конкретни манипулации и интервенции. Но нещастни хора с деца по центрове за хемодиализа мислят, че може да се `изпари`.
Това е наследствен геном на кръвта. Трябва да смениш кръвта на някого, за да се `излекува`. В същото време кръвният здравец и чернодробните ензими поддържат здравословното състояние. Но не и да не се предаде на поколение. Т.е. разбирайки, че имаш таласемия, предадена от баща ти, ти няма как да се излекуваш и да не я предадеш на детето си. Опасно е, като и бащата на детето ти е в такова `състояние`- тогава се получава тежката форма. И в следващия момент вече Факт тази тежка форма, популярни български автори в медийното пространство почват да `помагат`! Как? Дават пари на таткото да можел да пътува до София за хемодиализата. Или други вливания. Чудесно. Благородно и прекрасно. Пишем есемеес-и да се съберат пари за трансплатации, а не ги дадем на толкова компетентните `врачки`, които могат да те излекуват по "Методът Пинокио"...
Ползването на билки е добре, но това не Лекува като лекарство. Питайте Д-р Хаус, ако щете, за да е ясно, че един организъм и въобще медицината да се развие, не е само за да печелят фармацевтичните компании, а и защото има реален ефект.
Може да са останали и добри Шамани, но за момента предпочитам онези, които не успяха да ме парализират с упойка в гръбначния стълб като раждах, нито ми искаха нещо за това, че не изпитах грам болка като родих, а и оживях след раждането(за разлика от много, които не са в древността)!
« Последна редакция: Април 10, 2012, 01:56:04 am от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Билките
« Отговор #95 -: Април 10, 2012, 01:22:44 am »
Аз не говоря за шамани, а за билки. И в никакъв случай не отричам традиционната медицина. Лошото на билките е, че за да имат ефект трябва продължителна употреба.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Билките
« Отговор #96 -: Април 10, 2012, 01:53:10 am »
А аз говоря ... за Лечение! Кой как го разбира и вярва е различно. Но елементарно, колко пъти някой се е изЛекувал само с билки и друг с лекарства... Дали, как да го напиша... ще повярваш, че главоболието ти ще мине от медитация и чай от мента или едно хапче аналгин, е нещо което само може да ти помогне. И когато чаят не ти помогне, а се престрашиш с хапчето и видиш, че действа, значи ... Действа. Следващия път хапче или чай ще пиеш?
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re: Билките
« Отговор #97 -: Април 10, 2012, 02:11:48 am »
Човекът не е създаден еднотипно в лаборатория, че да се тъпче с л-ва. Алтернативната медицина съществува много, много преди конвенционалната....

По последното мнение:
Главоболието ще мине, ако пациента повярва и иска да мине. А и хапчето ще окаже бърз ефект, но дали всъщност това е лечение или изтласкване на проблема все по-навътре!? За отрицателните ефекти в случая на аналгетиците рядко някой говори. Все пак да не забравяме, че няма нелечими болести, а има нелечими пациенти.

А и Ванга го е казала много точно, че помага тази билка, която живее в човека и човекът живее в нея.

oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Билките
« Отговор #98 -: Април 10, 2012, 02:20:59 am »
Признавам, че съм Безсилнна срещу баба Ванга (Светла й памет)!
Безсилна съм и срещу Нелечими Пациенти. Като се надявам това да не са близките ми.
Относно вярата ми ... хъм- дали ще ми повярвате, че детето ми като беше малко и бяхме в едно далечно място без аптеки, а то умираше от болки в корема, аз си поставих ръката и исках просто да не го боли. То заспа и на другия ден каза : Мамо, ти си магьосницата на коремчетата.
Чия вяра? Неговата или моята? Билка никаква!
Но впоследствие като се налага, Бога ми, много искам кашлицата да му мине само с чайове от мащерка, но нъцки!
Детето си кашля (може би щото още е малко и не може така да концентрира енергията)- но лекарствата си действат. И вечер като заспи, а не кашля ми е добре и на мен. А дядо Манго, ако ще и да ми измисли начин за безсмъртен живот, пак ще си купувам лекарства и ще се доверявам на лекари и на себе си.
« Последна редакция: Април 10, 2012, 02:24:23 am от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Билките
« Отговор #99 -: Април 10, 2012, 02:34:29 am »


По последното мнение:
Главоболието ще мине, ако пациента повярва и иска да мине.

Или по-друг начин казано - Плацебо ефект. Често го прилагам в момента на баба ми. От 4 години е неподвижна и на легло. Почти всеки път като ми каже боли ме главата и давам витамин С. А и казвам, че е за глава. След 10 минути сама ми казва, че нищо не я боли.   :D

Неактивен бате Боби

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re: Билките
« Отговор #100 -: Април 12, 2012, 10:15:54 am »
   
  Принцесо Дежа , за мен веднага става ясно, че тази материя ( здраве, профилактика и лечение) не ти е така близка. Още си в началото на установяването на истината  :)   НО това не е обида или присъда, просто констатация. Всички сме невежи, само че в различни области..
  Отричаш, разбира се , и продължаваш да отричаш : "Примерът на един , излекувал се от рак" това не е ли отрицание ??    Аз ти подадох десетина методики за фитотерапия на рака , ти колко от тях проучи за да прецениш, че само един се е излекувал ? :)
 
  Най-важното е да се разбере къде "научната" Медицина може да помогне и къде е абсолютно импотентна. Който отказва да го проумее - ще пати!!  Изходната точка е че тя е една съвсем обикновена индустрия ,бизнес. ( А какво е важно за един бизнес? Да има клиенти! При това - редовно! :) )
 
 "Научната"Медецина  е задължителна за  ДИАГНОСТИКА, и преодоляване на ВСИЧКИ СПЕШНИ СЪСТОЯНИЯ -  Инфаркти, тежки травми, дискови хернии, смяна на стави, остри възпалителни състояния   и т.н. Там тя е факир, защото е заинтересована да  вдигне пациента на крака , да го закрепи  за да може той после ЦЯЛ ЖИВОТ ДА Е ЗАВИСИМ ОТ НЕЯ И ДА СИ ПЛАЩА! Защото ако го изтърве да си отиде, с него си отива и портфейла му!  :)
 
  Извън спешната помощ обаче , Медицината НЕ Е ЗАИНТЕРЕСОВАНА   да прави нищо, което  кардинално да излекува пациента. Затова тя ЛЕКУВА , но НЕ ИЗЛЕКУВА !   Независимо дали имаш диабет, високо кръвно, псориазис, артрит или др. подобна болест , ти се казва :   " Медицината това не го лекува,  НО ТЕ ДЪРЖИ ЖИВ, АКО СИ ПИЕШ ХАПЧЕТАТА ЦЯЛ ЖИВОТ!! "   :)
  И когато чуеш медик да казва , че нещо си не се лекува , това означава, че  "Официалната медицина не го лекува!"
  ( А който успява да го излекува , го натирва в кучи гъз, да не й пречи да дои пациента..)
 
  Ти малко си объркала понятията и си сложила няколкко болести в един кюп:    Менингитът и Пневмонията са спешни състояния и там трябва  при чичо доктор.  Но туберкулозата (особено хроничната) и рака не са спешни състояния . Следователно за тях трябва алтернативна медицина. Защото  с "официалната" няма да можеш, това не й е в  периметъра , както стана  въпрос. ( при рака химиотерапията помага на 2% реално, )
 
  Болести като кашлица, хрема и прочие "леки" състояния имат съвсем друга природа и причина на възнникване и не се сравняват изобщо с "тежките" болести. Тези леки състояния са т.нар. "токсемични кризи" ,чрез които организмът се самопочиства ,  за да си върне отново баланса. Понеже хората не са запознати с това,( а и не искат да ги запознават, нали трябва да върви бизнеса..)   вместо да се радват, те бързат да си свалят температурата и кашлицата ,  не съзнавайки , че с това слагат прът в логиката на самия организъм, който най-добре знае как да се самовъзстанови, дори и чрез някои обостряния. 
 
  Сега конкретно.
 1.  В „клуба за борба с рака”   в раздела  „ХИМИОТЕРАПИЯ” има 91 стр.  http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=rak&Number=1949908581&page=0&view=collapsed&sb=5&#8706
  А  само  в раздела за лечение на рак с пречистена газ има 85 страници ! ( Какво пък е това, ще кажеш, нали :) )
 http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=16&Board=rak&Number=1949874445&page=0&view=collapsed&sb=5∂=&vc=1
  Разбира се , пълно е с отзиви за излекувани от рак, но кой ли да им обърне внимание, хората са се излекували почти за без пари , а  за БигФарма това е най-лошия  кошмар  :) :)
 Е какво, ракът не се лекувал с народни средства..? :)
 

2. Във  форума ,където аз пописвам   („Земя назаем”)  е споделяно за  излекуване на болести , обявени от „научната Медицина” за  абсолютно нелечими!  (Е, как така, уж нелечими :)
 
   Ето тук http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=3021.msg56273#msg56273
     - ДИАБЕТ тип 1 при малко дете.  (детето вече не е на инсулин , не му и трябва )
 
 - Множествена склероза . Почти излекувала се  жена от Бургас, с помощта на лечебен глад и промяна в храненето.  http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1419.msg29531#msg29531
 
 -  Съфорумката Вики с помощта на 10 дневно (грамотно проведено!)  сухо гладуване си върна цикъла , който цели три години липсваше! Сега й е като по часовник.  Не ми се търси линка към темата .
 Това са реални хора и реални истории. (Почти всички се познаваме)
   
 3. Хронична 20 годишна туберкулоза   ( обявена за абсолютно нелечима!! )   беше излекувана за месец с помощта на мощен йонизатор ! Познавам както съпругът на болната ( лекар от Киев, казва се Раман Раманович) , така и  ученият, изобретил въпросния  йонизатор  ( учен от Киев, експерт по енерго-информационна медицина)  Разбира се , уредът няма нищо общо с  „йонизаторите” по 25 лв, които се продават по супермаркетите .. (Аз имам същия такъв, дава 5 млн. аеройони на куб. см. )
 
 Стана дългичко, за десерт давам  линк към още една чудо-методика  ( препарат ) , за която смятам да пусна отделна тема и  в този форум.  В разработката  има както директно копирани, така и линкове  за  повече от 400  отзиви  за успешно излекуване от тежки болести , обявени от ВЕЛИКАТА НАУЧНА МЕДИЦИНА  за нелечими или „труднолечими” 
 http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=6168.0

 ( Тук е във файл http://dox.bg/files/dw?a=c797976eb4 )
 
 
 
« Последна редакция: Април 12, 2012, 10:53:53 am от бате Боби »

Неактивен бате Боби

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re: Билките
« Отговор #101 -: Април 12, 2012, 11:06:55 am »
Пропуснах да уточня , че когато говоря за "традиционната" или "алтернативната" Медицина, имам предвид еталонът - тоест - лекарят-традиционалист , който си разбира от работата, както и натуропатът( може да е лекар, може и да не е )  , който си разбира от неговата. Защото некадърници и шарлатани има  както в традиционната, така и в алтернативната.
 ( Както и навсякъде другаде..  за тях не става въпрос. )
« Последна редакция: Април 12, 2012, 11:08:47 am от бате Боби »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Билките
« Отговор #102 -: Април 13, 2012, 12:58:57 pm »
Цитат
НО това не е обида или присъда, просто констатация. Всички сме невежи, само че в различни области..
"Невежа" не смятам че съм, и НЕ приемам констатацията Ви! Ако не я докажете, сте един клеветник. А аз от своя страна мога да докажа `вежеството` си, поради редките ми случаи на боледуване, както и щастието да имам и отглеждам детето си без да ми се налага да го  лекувам с полезни билки и илачи. Старая се антибиотик да му давам в краен случай, но доста неща прочетох, за функцията на черният дроб и как реално оставяйки го да се справя сам и имунитета на сравнително малък още човек, може да се увреди повече от приемането на антибиотик, който сравнително бързо унищожава болестотворните организми.
Понеже темата е за билките, и аз си мислех, че достатъчно ясно се разбира мнението ми, което в никакъв случай не отрича, повтарям НЕ отрича лечението с билки на определени болести. .. мисля да продължа да настоявам, че не отричам, повтарям не отричам лечението с билки, защото самата аз съм била лекувана с такива, но това не ми пречи да разбирам, че за болести като Туберколоза, Рак, Пневмония и Менингит, без да отричам, повтарям без да отричам иначе сравнително нефелния ефект, аз считам, че лечението с билки не лекува такъв вид болести. Не аз съм сложила болестите в един кюп, а прочетет малко по-напред в темата съветите за лекуване на такива болести. Никъде не пише за хронична Туберколоза нито за Ракът, който не е спешен. Ако не бях го разбрала от тази тема, винаги щях да си мисля, че като кажат на някого "имате Рак" и в този миг еди голям Рак го захапва и спешно трябва да се направи нещо ... Кой говори за спешно. Говорим за болести и лечение!
Примерът за един човек излекуван от Рак, пърхут и ... хемороиди вие го дадохте. И защо аз трябва да се интересувам , кои от изброените Методи с какви оздравяващи ефекти са и за колко човека спрямо останалите, които са с конвенционалните лекарства и способи.
Когато обяснявате нещо за разбиращи и компетентни фитотерапевти, не искайте от мен да повярвам или да поверя живота си на знанията и разбиранията на непознати, отколкото да се доверя на собствените си разбирания за това как да запазя живота си. За това ... ми оставете свободата и отговорността сама да се грижа за себе си. Не ми е нужна вашата компетентност.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен бате Боби

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re: Билките
« Отговор #103 -: Април 15, 2012, 00:04:33 am »
 Нещо не се разбираме ,принцесо..  аз ти пиша явно на китайски, ти ми отговаряш на датски :)
 Този форум се чете от повече от един човек , затова съм се и постарал да вкарам съдържание. Наясно съм, че  точно ти  няма да се задълбочиш и секунда  в инфото, което дадох.  Информацията си намира  потребителя. (За разлика от голата емоция и общите приказки .. )
  Разбира се, има хора , на които познание не им трябва :) , те нито имат потребност от него,  нито знаят какво да правят с него, нито могат да му се радват :) 
 


Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Билките
« Отговор #104 -: Април 15, 2012, 20:37:24 pm »
Ако последното изречение, с което сте се самоопределил и откровено сте споделил какво е за Вас знанието, показва и способността ви за водене на `диалог`, аз само бих се оттеглила с най-голямо удоволствие.
Без да досаждам на четящите, ясно е отбелязано за какво е този "Раздел". Аз съм написала своите впечатления от макар и малкия ми опит с билки. И единствено исках да обърна внимание на следващите четящи да не се впускат без консултация и ясно съзнание за отговорност към живота и здравето си, да се лекуват само с билки.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27