Автор Тема: Земетресение в България  (Прочетена 42154 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Земетресение в България
« Отговор #30 -: Юни 26, 2008, 18:38:40 pm »
Значи така...

Имаме си предупреждение!!!! ;)

Месец преди 11.09. са отправяни предупреждения за този отвратителен акт. Аналогията е почти същата. Въпросът е, че умишлено не се обръща внимание в България! Необръщането на внимание е съществена част от плана за съспипване на България. Знае се, че 80% от населението има собствени жилища. Тези имоти трябва да се вземат от населението и така то по още един начин да се обездуши душевно, освен всичко друго!!!


Какъв е извода? Ми правете си застраховки! Правете си, защото ще имате някакъв документ, с който ако застрахователната компания откаже плащане на щета, да можете да я осъдите! Че държавата няма да даде никакви средства или ще даде някакви трохи за възстановяване на разрушенията е ясно - както стана с голямото наводнение през миналата година в Цар Карлоян, където в болшинството случаи избрани хора от етническото малцинство получиха средства, а българите нищо /това го знам от непосредствени жители от Цар Калоян/. За две-три кутии цигари средномесечно ще си имате годишна застраховка. И ще ви дам друг акъл. Когато правите застраховка си правете сметка за каква сума я правите, защото при пълно унищожение на имот застрахователната компания никога не плаща повече от 80% от реалната стойност на имота, тъй като от една къща винаги остават някакви материали /виж апартаментите са друг въпрос - при пълно разрушаване на блок, трябва да се търсят 100%/. Правете застраховка за по-голяма застрахователна сума. Не правя реклама на застрахователната дейност. Просто искам всеки четящ в сайта да не губи собствените си интереси. Защото ако не дай си боже стане силно земетресение, както в България болшинството къщи са строени без план и изчисления или строени с кражба на материали за бетон, ще има големи щети и много на брой, заради което застрахователите няма да плащат както трябва и ще има големи неприятности и разправии с тях. Добре е да имате възможност да ги съдите.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Земетресение в България
« Отговор #31 -: Юни 27, 2008, 04:24:23 am »
Световната банка да не са някакви махленски клюкарки.
Не, разбира се. Те са ангели небесни, които се грижат за братята- българи. ;)


SMSI-H, нямам нищо против застраховките(по- скоро против начина им на налагане), но на фона на горната статия и на тази:
 http://www.capital.bg/show.php?storyid=235407
,която може би ви е убягнала...
Може би предупрежденията не са от вчера.

 
« Последна редакция: Юни 27, 2008, 04:25:42 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Земетресение в България
« Отговор #32 -: Юни 27, 2008, 07:46:35 am »
Ами предупреждават ни хората. В белите страни така се прави.

Ако пак казвам недай си боже в България стане земетресение ще има изказвания от типа на:

"зимата ни изненада" "не бяхме подготвени"

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Земетресение в България
« Отговор #33 -: Юни 27, 2008, 19:50:16 pm »
Еоне, живяла съм в "бяла страна". Знам, "как се прави."
То това предупреждение направо като прогнозиране звучи.
Я да се върнем сега на онзи български професор /май в началото на темата имаше линк/, който също ни предупреждаваше. Дали пък не беше оплют?! Обаче той на съвсем други аспекти акцентираше. Сигурно и заради това не беше чут.
Нали земетресенията не можели да се прогнозират? ;)

(Всъщност нямаше ли някаква теория за обратното?)

А Световната банка(само като чуеш името) е една институциите, на които най- малко трябва да се вярва.

Може и да има земетресение. Вероятността е  голяма, според мен. Но не заради това си чупя пръстите тук.
« Последна редакция: Юни 27, 2008, 19:55:38 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Земетресение в България
« Отговор #34 -: Юни 27, 2008, 20:22:14 pm »
По добре да ни предупредят така отколкото да ми излязат в новините в 20.00 като през декември и да ми кажат, зимата ни изненада.

Това нещо го твърдя с уговорката, че предупреждението е на база изследвания и научни анализи. А не на конспирация.

А земетресението в Стражица кой го причини? Пак ХААРП? Земетресения е имало и преди и ако има земетресение то според мен ще се причини от природни фактори, а не конспиративни.

Вече ако сте сигурни, че първото сериозно земетресение, което ще стане в България, ще е от ХААРП, то тогава няма смисъл да споря.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Земетресение в България
« Отговор #35 -: Юни 28, 2008, 02:05:35 am »

Това нещо го твърдя с уговорката, че предупреждението е на база изследвания и научни анализи. А не на конспирация.

Че той и нашият човек предупреди на базата на изследвания и научни анализи(виж н  1. страница от темата.)
 ;)

А земетресението в Стражица кой го причини? Пак ХААРП? Земетресения е имало и преди и ако има земетресение то според мен ще се причини от природни фактори, а не конспиративни.
Кой го отрича това?
Но: при земетресението в Стражица  1986 въпреки големите разрушения, говорим за 2 жертви!! А в Китай колко са жертвите?! ;)


Вече ако сте сигурни, че първото сериозно земетресение, което ще стане в България, ще е от ХААРП, то тогава няма смисъл да споря.
При положение, че технологията съществува и се използва активно, за да ни плашат после с лошотията и отмъщението на природата и за извличане на дивиденти от всякакъв тип,аз лично не го изключвам. А за сигурност: В много малко неща съм сигурна 100%. :)

Обаче за мърлящината в управлението на съответните отговорни министерства съм напълно съгласна с теб.
Зимата винаги "ще ни изненадва". >:(
Впрочем в Стражица към днешна дата нямат представител на "Гражданска защита"! Въпреки, че е земетръсна зона и все още ги тресе там. За какво си говорим въобще?

И за да не остана неразбрана:

С горното предупреждение акцентът е поставен върху застраховките, т.е. пак върху прибирането на парички, а нашите си мълчат и се съгласяват, но пак НИЩО не предприемат!!! Но и ние сме овце..., щом не им търсим отговорност за престъпното бездействие. :(

Сеизмична карта на Европа:




« Последна редакция: Юни 28, 2008, 02:11:00 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Земетресение в България
« Отговор #36 -: Юни 28, 2008, 10:37:33 am »

Това нещо го твърдя с уговорката, че предупреждението е на база изследвания и научни анализи. А не на конспирация.

Че той и нашият човек предупреди на базата на изследвания и научни анализи(виж н  1. страница от темата.)
Е да, и нашия човек предупреждава и те предупреждават. Защо тяхното да звучи като заплаха, а предупреждението на нашия човек като предупреждение  :P

Кой го отрича това?
Но: при земетресението в Стражица  1986 въпреки големите разрушения, говорим за 2 жертви!! А в Китай колко са жертвите?! ;)
И излиза, че колкото повече жертви има толкова е по-голяма вероятността да е ХААРП? Китайското имаше повече жертви защото беше в населена зона. А в Стражица няма много хора. А и в Стражица не знам колко етажа е най-високата сграда. ;)

И земетресение да стане, и потоп да стане (както стана преди 1-2 години) пак ще бъдем изненадани и пак ще се шуми 1-2 месеца и ще отмине... Много добре знаем, кой ще е виновен в случая - нашите управляващи.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Земетресение в България
« Отговор #37 -: Юли 08, 2008, 00:18:04 am »
На какъв принцип действа?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен ton

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Относно: Земетресение в България
« Отговор #38 -: Юли 16, 2008, 03:49:48 am »
Фантастическое оружие. Цикл "Ударная сила". Психотронное, климатическое.
http://rutube.ru/tracks/587374.html?v=dcab849e2e06068bb46876be0bd9b368

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Земетресение в България
« Отговор #39 -: Ноември 16, 2008, 21:31:08 pm »
Е - тва беше разрушителното земетресение,което трябваше да затрие София :P

4 по Рихтер,два труса по 2.5 сек продължителност,няма докладвани щети в общината.


Вярно,трусът си беше добър,изкара ме от дълбок сън,блокът скърцаше,чух как крачетата на леглото ми скърцат по балатума и лампата ми падна :) въпреки че съм на втория етаж  :P

Но...тва ли беше? Нека позная - и 2012 ще е със същата сила...




П.П.
Има си и странните страни.Първо - световната банка,както чета,от известно време заплашва с катаклизми.Не че си нямат оръжие.Само че звярът ми нищо не усети и спа като заклан.Животните на други приятели също нищо не са усетили.
« Последна редакция: Ноември 16, 2008, 21:35:04 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен PCKILLER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Относно: Земетресение в България
« Отговор #40 -: Ноември 17, 2008, 02:48:06 am »
Ето нещо и от мене, не е за България ама все пак:


      Date/Time               Magnitude           Area                 Country

16.11.2008 - 17:02:31   7.5M  Indonesian archipelago  Indonesia
16.11.2008 - 17:02:34   7.8M  Indonesian archipelago  Indonesia
16.11.2008 - 17:34:37   5.6M  Indonesian archipelago  Indonesia
16.11.2008 - 17:34:40   5.8M  Indonesian archipelago  Indonesia
16.11.2008 - 18:20:33   5.4M  Indonesian archipelago  Indonesia
16.11.2008 - 18:20:34   5.8M  Indonesian archipelago  Indonesia
16.11.2008 - 22:33:49   5.0M  Indonesian archipelago  Indonesia


16.11.2008 17:12:37
Tsunami Information Bulletin
Tsunami Detected -> Yes


Времето е UTC


http://hisz.rsoe.hu/alertmap/?area=&lang=eng

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Земетресение в България
« Отговор #41 -: Ноември 19, 2008, 14:08:55 pm »
Така е, това със земетресенията е най-голямата конспирация.
Все идва изненадващо, освен за една лелка дето я показваха по една от телевизиите. :D :D :D

Неактивен tseneto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Относно: Земетресение в България
« Отговор #42 -: Ноември 23, 2008, 17:50:40 pm »
А какво ще кажете пак за инфото, което се пусна по ТВ, че около 27 ноември ще има голямо разрушиелно земетресение в София? Даже тази жена, която ги предусещала също го била казала? Съжалявам, но не мога да си спомня името - нещо Мария ли беше :((Имаше интервю с нея по бтв. Преди земетресение тя усеща болка в определени части на тялото и всяка една от тях е за определена територия на Земята. Беше предсказала това в София и т.н.
« Последна редакция: Ноември 23, 2008, 23:06:26 pm от Eon »

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Земетресение в България
« Отговор #43 -: Ноември 24, 2008, 22:28:29 pm »
Ами някой наскоро ми напомни идеята,че Витоша се събужда и тн  :-\ От гледна точка на природата,това би бил най-удобния вариант да се отърве от тая дупка веднъж завинаги...
...но от друга,Витоша уж е на решето.Никой не прави бази във вулкан,който има тенденции да се пробужда,нали? Не че преди е имало такива тенденции,но все някой е проверил,нали? Не си строиш базата под полянки с трендафил,просто защото ти харесва  :P

Затова си мисля,че не е това :) и фактически нищо не казах.Каквото и да е - софиянци,трябва да се радваме,че животът ни ще стане по-интересен :) просто се погрижете да не стане от интересен разнообразен  :P
« Последна редакция: Ноември 24, 2008, 22:29:52 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Земетресение в България
« Отговор #44 -: Декември 01, 2010, 11:56:29 am »
Може би трябва да се поуспокоим, след като поредицата слаби земетресения през лятото на 2010 година, най-вероятно е отслабила напрежението в земните пластове на Софийското поле.Разбира се, ако няма и други фактори.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27