Автор Тема: Пчелите, меда, фруктозата и други естествени подсладители и още нещо  (Прочетена 74559 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Big mama, SMSI - H,  къпувам мед. Постоянен консуматор съм на този продукт и на месец отиват 1-2 буркана. Ако продавате мед, може да се разберем в зависимост от местоположението да купувам от вас. Получаването може и по пощата да става. За качествен мед, винаги готов! :) Пишете на ЛС, да се разберем.


Набързо снимах рафтчето с бурканите: http://img114.imageshack.us/my.php?image=49781584ei6.jpg   Полупразният отдолу сега го обработвам и ми е последен. Другите са от магазина и не смятам да ги започвам. :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Запълваш голяма дупка в сайта. Давай в този дух, но не забравяй, че има и други ценни пчелни продукти.
Отровата на пчелата в жилото може да лекува хора от множествена склероза. 2 седмици болните трябва да бъдат инжектирани със субстанцията, за да стъпят на крака и забравят какво ги е моряло ;)   Интересно защо фармацевтите още не са произвели такова лекарство, което да помогне за оздравяването на пациентите, а само поддържат болестта, карайки ги да си купуват от боклуците им >:(
« Последна редакция: Юни 15, 2008, 10:30:08 am от Peacekeeper »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Отровата на пчелата в жилото може да лекува хора от множествена склероза. 2 седмици болните трябва да бъдат инжектирани със субстанцията, за да стъпят на крака и забравят какво ги е моряло ;)   Интересно защо фармацевтите още не са произвели такова лекарство, което да помогне за оздравяването на пациентите, а само поддържат болестта, карайки ги да си купуват от боклуците им >:(
Да кажа честно имаше преди години филм по Дискавъри за такова лечение на болни от МС. Събитията ставаха в САЩ. Болните трябваше да бъдат ужилени от поне ДЕСЕТ пчели дневно, за да се прояви и задържи ефекта. При нас нещата могат да станат трудно, защото пчелите зимуват /не както във Флорида и Сиатъл, където беше сниман филма, топло е и пчелите почти не зимуват - не се събират на кълбо/. Аз съм пчелар, имам Прогресивна Мускулна Дистрофия /което е различно заболяване от Множествената Склероза/ и ужилването изобщо не ми е от полза, като понякога са ме жилили над десет пчели дневно. Но пък е доказано отдавна, че пчелната отрова лекува всякакви невралгии и възпаления на периферната нервна система. Един приятел пчелар с ужилвания си излекува дългомесечна болка в ръката. Преди Демокрацията в България и Румъния се произвеждаха лекарства основани на пчелната отрова. Сега мисля, че никой не изкупува отровата. Тя не се добива толкова трудно, но е гаден процес, защото кошерите стават много зли и дразнеши се. Предимството на добиването на пчелната отрова е, че кошерът се дразни и става по-буен, но пък започва да носи повече продукция и да работи по-добре /поне така пише в дебелите книги/.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Аз от същото това документално филмче го знам :D  Но в природата има много неща, които се оказват полезни за човека. Трябва само да бъдат открити И ПРИЛОЖЕНИ ;)


Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
На SMSI-H и другите фенове на пчелите и меда, препоръчвам този интересен документален филм. Ако сте го гледали, просто игнорирайте съобщението.

http://btjunkie.org/search?q=jimmy+and+the+wild+honey+hunters

За ловци на див мед в Хималаите. Няма да разказвам, за да ви е интересно.

 :)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Алтернатива на кафето: мед с ментово масло. ;) / на един буркан мед се прибавя една капка ментово масло и се разбърква добре. Държи се в хладилник. Взема се по една лъжичка и се държи в устата, докато се разтопи.
Събуждането е  гарантирано! :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Създадоха шоколад, който не вреди на зъбите
Белгийци слагат в него изомалтулоза вместо захар ;) ???


 Първият в света шоколад, който не нанася вреда на зъбния емайл, представиха белгийските производители от Daskalidеs и Smet.

При приготвянето на сладкото изделие те забърквали сместа с изомалтулоза, което е разновидност на на захарта. „Изомалтулозата се състои от глюкоза и фруктоза и има почти същия вкус като захарта, но не разрушава бактериите, които се намират в устната кухина. По този начин не се отделя кислород, който да разрушава зъбния емайл“, се казва в официалното съобщение.

Освен това прочутите в цял свят белгийски майстори на шоколада са заместили в своите изделия млякото на прах с млечен протеин.

Стоматологичната асоциация Toothfriendly International даде наградата "Happy Tooth" на новото поколение шоколад, информира РИА.
 
http://www.hicomm.bg/readnews.php?nid=6017

Неактивен baphaa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Здравейте

Бих искал да попитам при каква фаза на множествената склероза би могла да помогне споменатата пчелна отрова? Аз имам приятелка от детинството, която вече от около 10 години страда от тази болест, и в момента е напълно обездвижена, като единствено може да говори. Дали има някакъв шанс за нея?
По делата ще ги познаете[/CO

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Здравейте

Бих искал да попитам при каква фаза на множествената склероза би могла да помогне споменатата пчелна отрова? Аз имам приятелка от детинството, която вече от около 10 години страда от тази болест, и в момента е напълно обездвижена, като единствено може да говори. Дали има някакъв шанс за нея?

Ами номерът е да се пробва независимо от фазата на заболяването. Започва се с една пчела през първия ден, което ще покаже за поява на алергична реакция. След това всеки ден ужилванията се увеличават с по едно, до достигането на десет. При достигането до 10 броя ужилвания, те спират да се увеличават. Първоначално първото ужилване може да е върху ръката, трябва да е на такова място /обикновено над лакътя/, където няма нервни възли и окончания и да е място не в края на крайника, за да може отровата да се разнесе бързо, защото боли доста и подуването ще се получи голямо. След това ужилванията се правят на гърба, като се започва от долната част на кръста и се правят през два-три /не на по-малки разстояния/ сантиметра изкачващо нагоре по гръбнака от двете страни на гръбначния стълб /тоест двустранно - в ляво и дясно/. Сед седмица-две ще проличи дали ще има ефект.

Предимството на пчелното ужилване е многостранно, защото отровата от една пчела е строго дозирана по количество, в сравнение с инжектирането на химично обработена изсушена пчелна отрова. Когато се прави ужилване, трябва да се спазва правилото пчелата да се поднася захваната с пинцета и щом жилото се забие добре в кожата, пчелата да се издърпа, а жилото и жилоносния апарат да останат, защото ТЪКМО ТОГАВА отровата продължава да се излива на пулсации /жилоносният апарат пулсира, въпреки че вече е извън пчелата/ задължително поне в продължение на 10 минути, и чак тогава жилото да се извади.

Двустранното ужилване около гръбначния стълб има и главното предимство, че благодарение на вкараната отрова в тъканите около гръбнака се ПОВИШАВА кръвоснабдяването и имунната система се активизира в местата на ужилване. Не знам дали ужилванията ще са от полза, защото МС е автоимунно заболяване, при което имунната система образува белтък, който прави нервните клетки в гръбначния стълб електронеизолирани, и те започват да дават "на късо", и след повишаване на кръвообращението около гръбнака би следвало заболяването да получи утежнение, но след като по света има сведения, че МС се лекува с пчелни ужилвания значи, че има НЕПОЗНАТИ И НЕИЗУЧЕНИ ПРОЦЕСИ ставащи в имунната система, когато й се въздейства с пчелна отрова, и които не са изучени от медицината въобще. Нищо не пречи да се опита лечение с пчелни ужилвания, особено ако МС е в напреднал стадий, поне няма да има нищо за губене.

Трудността в момента е свързана със зимуването на пчелите, кошерите не се отварят. И ако има възможност такъв да се отвори, за да се вземат няколко пчели, то вероятността да останат живи, докато бъдат доставени до болния е малка, защото при температури под 7 градуса Целзий изпадат в летаргия. Тъй че, най-доброто време за започване на всекидневни манипулации е през март, когато пчелите по често излизат навън.

Подсигуряването и изборът на пчели ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да става от опитен пчелар, защото пчелите не жилят непрекъснато през живота си. Обикновенно жилят /което ще рече, че са заети и с функция на отбрана/ от 10-тия, най-късно до 25-тия ден от живота си.Възрастта на пчелата се преценява трудно и това може да бъде направено само от пчелар с голям опит. Трудността се усложнява и от това, че през различните годишни сезони размерите и външния вид на пчелите СЕ ПРОМЕНЯТ , особено по време на силна паша /тогава и жилят най-малко, защото по принцип не се ядосват/, и тогава опитът на дългогодишен пчелар при определянето на възрастта на използваните за ужилване пчели е съществен. Тоест, една пчела на 15 дни през март ще изглежда различно от такава на същите дни през май, юни, юли август и септември. Най-доброто правило при определяне на това, коя пчела е способна да жили и коя се намира в онзи период от живота си, когато произвежда най-много отрова се състои в това, да се вземе пчела, която се мотае около прелката, и вентилира около прелката. По принцип това са пчелите, които са заети с работата вътре в кошера и щом стоят на прелката те, освен че вентилират по принцип, са заети и с отбрана. Но в студени дни, когато няма вентилация или пчелите си стоят вътре в кошера, той трябва да се отваря и тогава избирането на подходящи пчели е трудно.

Неактивен baphaa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Благодаря за изчерпателната информация, ще препредам и дано да има ефект!

едит: Оказа се, че след като им казах за това, те вече знаели, но се опасяват от алергична реакция, тъй като момичето е силно алергично. И й дават някакви антибиотици, които уж дават резултат.
« Последна редакция: Януари 25, 2009, 13:56:17 pm от baphaa »
По делата ще ги познаете[/CO

Androctonus

  • Гост
Гледайте да не го убиете човека.
В интернет акъли бол, но когато на теб ти е на главата нещата са различни.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Здравейте

Бих искал да попитам при каква фаза на множествената склероза би могла да помогне споменатата пчелна отрова? Аз имам приятелка от детинството, която вече от около 10 години страда от тази болест, и в момента е напълно обездвижена, като единствено може да говори. Дали има някакъв шанс за нея?
   Това с множествената склероза ме подтикна да се включа...
   Потърси контакт с Тошко Тодоров и съпругата му Дима. Тошко се е излекувал от МС - но не чрез познатата ни медицина. Създатели са на център за квантова медицина и вече седма година работят за хората.
   Това е сайта им: http://www.kvantmed.com/
   Научих за тях от новия "Космос" - "Списание 8". Има доста интересно инфо но дали ще имам време а и право да го препиша... :-\
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
За мановият мед от Странджа планина, знам, че един от най-ценните, и полезните.Може да има и по-добър, нямам информация.Познавам човек от общ.Приморско, чйито манов мед е със собствена марка, в Германия са го изследвали и използват някои от съставките му и за лекарства.Не всяка година обаче е благоприятна за събиране на този вид мед.Трябва да е суша, тогава листата на дъбовете боледуват и изпускат малки сладки капки, наречени мана (като манна небесна).Чужденците много го купуват.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Малко по темата започната от Жоро Велев:

http://www.ossem.eu/article.aspx?pg=arl27

Наистина невероятен случай! И в момента този човек лекува други хора!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27