Автор Тема: Август-Септември-2006: Интервю с Големият Зулуски Шаман и Старейшина Кре  (Прочетена 36409 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Аз пък още си чакам отговора на въпроса:

H. Здравей Извинете ме но диабета не е заболяване а състояние,И щом шаман не може да го оправи какъв шаман е. ;D Нашите баби го можеха пък той са тръшка.Живи и здрави. :hi:


Цитат
H. Здравей Извинете ме но диабета не е заболяване а състояние,И щом шаман не може да го оправи какъв шаман е. ;D Нашите баби го можеха пък той са тръшка.Живи и здрави. :hi:

meander, заинтригува ме. :) Ще споделиш ли тайната? Може и на Лични. :hi:

Живи и здрави? :hi:  :lol:
А диабета?
« Последна редакция: Януари 16, 2010, 17:01:29 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Magnolia  ;D
Упорита си.Пратих ти го на лични.Надявам се интереса ти да не е комерсиален.  :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
не може ли при опасност хората да обединяват аурите си,като се съберат на група.
В аурата е събирателно на всичко което имаме(енергия ,опитности).
Зиви и здрави. :hi:

Може meander, само да знаем как точно да насочваме обединените важни енергии на аурите си.
Тук може да ни помогнат със съвети Н и Окнеле.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
marhs  ;D
Цитат
Тук може да ни помогнат със съвети Н и Окнеле.
А аз си мислех че ни помага инстинкта за самосъхранение. :unknown:
« Последна редакция: Януари 16, 2010, 18:31:26 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
marhs  ;D А аз си мислех че ни помага инстинкта за самосъхранение. :unknown:

Така е приятелю, но нещата постоянно се променят и трябва да се усъвършенстваме.
Еволюция.Те-воладорес и рептилиите постоянно измислят нови техники.

Като каза за билки против болести, преди време преписах една тетрадка със стари билкови рецепти на покоен вече наш лекар, за които се знае, че са наистина лечебни.Преписах ги дума по дума.След време ги дадох на колега да ги препише.
Забравих да ги поискам и сега не можем да се засечем. Та си спомням, че имаше рецепти почти за всичко.Основната съставка в много от тях бе зехтина.И билки, много билки, повечето от които ги имаше край града. :)

Max

  • Гост
Аз бих искал да има тема в която да се публикуват истории от българския фолклор за лами, змейове и други същества.Мисля за това, откак в една от книгите на Еленко прочетох за билки, които са смятани за предпазващи от змейове.
Днес намерих приказка за ламя, която живеела в долната земя и можело да бъде убита с удар в тила.
Някъде пък бях чел история за дядото на някой, който срещнал в гората по тъмно самодива и по чудо останал жив. Разни същества се шават редом с нас.Искам да знам повече за тях.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Кредо казва че клони от родезийски тик могат да служат за оръжие срещу тях. Доколко е вярно...

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
H. Здравей. ;D
 Аз съм чувал от стари хора за дряна.Сопа от дрян отказвала циганите да крадат.Сурвачката от дрян била за здраве.Тоя тик не го знам ма може наши дрян да оправя нещата. :blush:
   :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Абе не мога да се сетя къде и кога бях чел за още един метод, нещо пак природно беше, но сега ми е изскочило от акъла. Ако се сетя ще пиша допълнително.

Max

  • Гост
На мен пък ми минава през ума да търся методи подобни на описаните в разказа "Мирисът на мислите", за който Alien, даде линк в раздел КНИГИ /Търся/.
Там е описано как може да се постигне невидимост, който действа не само на слепи.
Изобщо насочил съм си в момента вниманивто към подобни ментални или психически или както там им казват методи.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Между другото това за събирането на този тип истории от българския фолклор е отдавнашна моя идея, даже имам голям мерак да обикалям по селцата и да събирам легенди и преживявания на хората, та ако някой има инфо за такива случки, може да ми пише ЛС.

Max

  • Гост
Хайде де, открий такава тема.
Аз за това намеквах.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
H. Здравей. ;D
 Аз съм чувал от стари хора за дряна.Сопа от дрян отказвала циганите да крадат.Сурвачката от дрян била за здраве.Тоя тик не го знам ма може наши дрян да оправя нещата. :blush:
   :hi:

 ;D Ами за копривата.На времето за някои бе по-лоша и от дряна.Само, че използващия я трябва да си вземе предварително ръкавица.

Между другото това за събирането на този тип истории от българския фолклор е отдавнашна моя идея, даже имам голям мерак да обикалям по селцата и да събирам легенди и преживявания на хората, та ако някой има инфо за такива случки, може да ми пише ЛС.

Нали има толкова сборници с български народни приказки предания и легенди. ;)
Там рептилии (летящи, палзящи, бълващи огън, многоглави и т.н.), таласъми, самодиви, торбалани, дяволи и др. колкото щеш.  Ами Елин Пелин "Ян Бибиян" -дяволчето Фют не е ли първия земен дявол стъпил на луната. ;D ;D
Обичай българското !!
 
Да не говорим за пословици, поговорки, гатанки. напр.: Когато човек пие вода и змията не го закача.

Сега хората в селата говорят повече за ежедневието си, сериали, и колко хубаво било преди, когато хляба бил 15 ст., кебапчето 20 ст, а бирата 32 ст. и учениците сваляли шапка на по старите.

Е някъде може да изскочи някоя легенда, случка, но трябва да се обикаля много. :hi:

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Хайде де, открий такава тема.
Аз за това намеквах.

Е каква тема да отварям без налично инфо :)

;D Ами за копривата.На времето за някои бе по-лоша и от дряна.Само, че използващия я трябва да си вземе предварително ръкавица.

Не че нещо, но едва ли ще изплашиш с копира рептилия :P

Знам че има сборници и т.н. На мен ми е мерак за личните преживявания на хората. Едно е да четеш приказка на 100 години, друго е някой дядо да ти разкаже как се е бил с дракон - хехе :lol:

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740

Венец от глог на вратата, според нашия фолклор предпазвал от караконджули и самодиви...,но не знам дали караконджул и рептил са едно и също.. ;D...трябва да се преведе целия фолклор на конспираторски език.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
24 Отговора
12960 Прегледи
Последна публикация Май 30, 2006, 11:18:34 am
от llara
0 Отговора
5915 Прегледи
Последна публикация Юни 04, 2006, 15:19:05 pm
от Eon
0 Отговора
5272 Прегледи
Последна публикация Юни 04, 2006, 15:21:52 pm
от Eon
87 Отговора
52869 Прегледи
Последна публикация Юли 08, 2009, 00:53:53 am
от deepmind
39 Отговора
17485 Прегледи
Последна публикация Октомври 18, 2006, 13:20:57 pm
от Mirotvorec

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27